www.svethardware.cz
>
>
>
>

Co znamenají procesory Intel Core s označením KA? Přeci sérii Avengers

Co znamenají procesory Intel Core s označením KA? Přeci sérii Avengers
, , aktualita
Nedávno se objevila zpráva, že Intel si chystá nové procesory Core 10. generace, které ponesou označení KA. Má jít o čtyři modely, z jejich označení bylo zřejmé, že budou jednak odemknuté. Ale co mělo znamenat označení A?
K oblíbeným
reklama
Procesory Intel Core 10. generace s označením KA tak představovaly záhadu, neboť nám už skutečně došly nápady, co by ono písmeno A mohlo znamenat. A jak to vypadá, reálně nemá se samotnými procesory či s jejich vlastnostmi vůbec nic společného, neboť jde o procesory K edice Avengers. Co to ale znamená? 
 
 
Pokud tak nejde jen o vtípek, jako že pravděpodobně ne, žádné procesory Core s označením KA se v podstatě nechystají. Spíše bychom je měli označovat pouze jako verze K "Avengers Edition". Má pak jít o celkem čtyři takové modely, a to Core i9-10900K, i9-10850K, i7-10700K a i5-10600K dané edice. 
 
 
Ukazují na to i specifikace, které přinesl na twitteru @momomo_us. Dle nich mají tyto procesory stejné specifikace jako prosté modely K, i když se tedy ukazují jen jejich základní takty. Nelze ale myslet na to, že by Intel u nich zvyšoval turbo, zvláště poté, co nedávno vypustil na trh nový model 10850K, který má naopak mírně snížené takty. 
 
Nebylo to také ještě potvrzeno, ale edice Avengers by logicky měla obsahovat v rámci ješt něohlášené promoakce kódy na chystanou stejnojmennou hru, která přijde na trh 4. září. A pak tu možná bude nějaké speciální balení, uvidíme.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář