Colorblinding: Jak vypadají webové stránky s barvoslepostí?

Colorblinding: Jak vypadají webové stránky s barvoslepostí?
, , aktualita
Určitě znáte trable s nastavováním barev monitorů, jejich teploty, co když to všechno ale přijde nazmar kvůli lehké barvosleposti? Colorblinding vám ukáže, jak by vypadaly internetové stránky, kdybyste trpěli barvoslepostí.
K oblíbeným
reklama
Colorblinding je rozšíření Google Chromu, které umí internetové stránky zobrazovat takovým způsobem, jako byste trpěli nějakým typem barvosleposti, a to konkrétně úplnou necitlivostí na červenou, zelenou a modrou barvu; částečnou necitlivostí na červenou, zelenou a modrou barvu; vnímáním jen odstínů šedi a BCM.

Colorblinding je dnešní horká novinka, zatím je dostupný pro Windows, Mac, Android a iPad. Rozšíření má pouze necelých 50 KB. Po instalaci se vám objeví v horní liště v pravém rohu malá ikonka, na kterou když kliknete, rozvine se roletka s nastavením.

Následně si můžete vybrat, s jakým druhem barvosleposti chcete internetové stránky zobrazit. Když se chcete přepnout zpátky do normálního zobrazení, je k dispozici samozřejmě výchozí nastavení barev.
Takto by vypadal Svět hardware, kdybyste byli necitliví na modrou barvu


Zatím není rozšíření kompletně optimalizováno, celkem dlouho trvá, než se roletka načte. To snad bude napraveno. Třeba se v dalších verzích dočkáme i jiných novinek. Určitě by bylo zajímavé, kdyby přibyl i mód pro ztmavení bílé barvy, což by se hodilo pro noční použití počítače, který má vysoký minimální jas. Zatím se nejedná ani tak o smysluplné rozšíření jako spíše o hračku nebo o nástroj, jak aspoň trošku pochopit život barvoslepých lidí.

Zdroj: betanews.com
reklama
Nejnovější články
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
Včera, článek, Jan Vítek1 komentář
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek22 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek11 komentářů