Colorful a Chaintech odhalují desku iGame Z97 Ymir-X

Colorful a Chaintech odhalují desku iGame Z97 Ymir-X
, , aktualita
Společnost Colorful, kterou známe především jako výrobce grafických karet, se ve spolupráci s Chaintechem pokusí prorazit s novou základní deskou iGame Z97 Ymir-X. Jde o hi-end model se 16fázovým napájením.
K oblíbeným
reklama
Colorful iGame Z97 Ymir-X už tedy můžeme dle pouhého názvu označit za desku pro herní sestavy, která je určena pro procesory Haswell, Haswell Refresh a Broadwell. Samotný výrobce má pro ni také označení Flame Warrior, s nímž ji bude propagovat na vybraných trzích. Poprvé byla přitom představena letos v červnu na Computexu a dostat by se měla na trhy v Asii, Pacifiku a také v Evropě. Otázkou ale je, zda se to týká i našeho.

Deska je vybavena silným šestnáctifázovým napájením, na což ukazují i cívky posázené kolem procesorového socketu, vedle nichž tu jsou také driver-MOSFETY a kondenzátory Poscap. Socket je napojen na čtyři sloty DDR3 DIMM a pak tu máme tři sloty PCI Express 3.0 x16 (konfigurace x8/x4/x4 při zapojení všech tří) a čtyři PCI Express 2.0 x1.

Pro účely přetaktování tu máme i vyhrazená tlačítka pro nastavení základní frekvence (Base Clock), pak tu je i tlačítko pro funkci automatického přetaktování a dva BIOSy.

Pro úložná zařízení má deska připraveno osm portů SATA 6 Gbps, dále jeden mSATA 6 Gbps využitelný i pro karty mPCIe. Obrazové výstupy zahrnují dual-link DVI, HDMI a DisplayPort, síť si vezme na starost známý Killer E2200, nechybí osmikanálové audio "Voice Hammer" s kvalitními kondenzátory, sluchátkovým zesilovačem a oddělenými obvody od ostatních částí desky a pak tu máme na zadním panelu šest USB 3.0. Nakonec firma Colorful zmínila kvalitní PCB, které má dobře odolávat vlhkosti.

Jde tedy o základní desku, kterou dle její výbavy můžeme dát po bok moderních herních modelů firem Gigabyte, Asus či MSI. Že by oproti nim ale nabídla něco originálního, to se říci nedá.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
31.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková12 komentářů
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek3 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů