www.svethardware.cz
>
>
>
>

Colorful vytvořil monstrózní čtyřslotovou GTX 1080

Colorful vytvořil monstrózní čtyřslotovou GTX 1080
, , aktualita
Nová grafická karta firmy Colorful se jmenuje iGame GTX 1080 KUDAN a jde o model, který dohromady zabere čtyři sloty, do nichž se obyčejně vejdou i dvě velice výkonné grafické karty. Co za to ale nabídne?reklama
Společnost Colorful mají oblíbenou především čínští zákazníci a právě na akci Colorful Games Union 2016 v čínském Wuhanu byla představena nová karta iGame GTX 1080 KUDAN. Ta se ukázala poblíž pořádaných turnajů v League of Legends a Overwatch, což nejsou zrovna hry, které by byly cílové pro její možnosti, ale o to nakonec nejde.

Karta iGame GTX 1080 KUDAN byl mezi různými jinými produkty firmy Colorful nejvýraznější, neboť jde o skutečně masivní kus hardwaru a zároveň firemní nejrychlejší karta vůbec. Určena je pochopitelně pro přetaktování, přičemž už ve svém základním nastavení nepatří mezi ořezávátka. Výchozí verze karty GTX 1080 má nastaveny takty 1607 a 1733 MHz, přičemž turbo KUDANu je 1936 MHz, takže o více než 200 MHz vyšší.

Co ale tvoří tři další "vrstvy" této karty? V základu je pochopitelně ona samotná a můžeme předpokládat, že má pro přetaktování řádně dimenzované napájení, které je posíleno dvěma osmipinovými konektory PCIe. Každý dokáže dle specifikací poskytnout 150 W a když k tomu přičteme i PCI Express 3.0 x16, je tu výsledných 375 W pro kartu, jejíž výchozí TDP je 180 W. Pak tu je přední část chlazení zabírající další dva sloty a zadní, která zabere prostor jednoho slotu, ale ta nemá záslepku, neboť pak by kartu v řadě případů ani nešlo nainstalovat.

Na přední straně karty tak sedí masivní vzduchový chladič s heatpipe a třemi ventilátory a vzadu je vodní blok zapuštěný ve velkém bloku z plexiskla, takže jde o hybridní chlazení. Zde i hlavní přední chladič vypadá na to, že se může stát součástí okruhu vodního chlazení, ale je otázka, jak přesně to celé funguje. Karta je také vybavena speciálním OC tlačítkem, které přepíná mezi dvěma různými BIOSy, ale opět nevíme, jaký je mezi nimi rozdíl. Může jít o jeden BIOS pro kartu spoléhající na vzduchové chlazení a pak o další v případě, že ji napojíme na vodní chladič. Dá se ale říci, že kupovat si takový hardware, aniž bychom nedokázali využít právě možnost zapojení do vodního chlazení, nedává valný smysl. Colorful plánuje tuto kartu vypustit na trh někdy na přelomu tohoto a nového roku.

Zdroj: VideoCardz
reklama
Nejnovější články
Další dvě velké loupeže Etherea, ukradeno ho bylo za 38 milionů USD Další dvě velké loupeže Etherea, ukradeno ho bylo za 38 milionů USD
Nedávno jsme psali o hackerském útoku na ICO platformy CoinDash, díky němuž si útočníci přišli na cca 7 milionů dolarů v podobě Etherea. Od té doby se objevily další dva a ještě větší útoky, které znamenaly celkovou ztrátu kolem 38 milionů. 
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Core i9-7920X: oficiální specifikace ukazují nízké takty Core i9-7920X: oficiální specifikace ukazují nízké takty
Intel se chystá vypustit na trh svůj první 12jádrový HEDT procesor Core i9-7920X a nyní se už můžeme podívat na jeho oficiální specifikace. Ty potvrzují nedávné zprávy, že tento procesor má oproti konkurenci nízký základní takt.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Threadripper přijdou 10. srpna, mají originální balení Threadripper přijdou 10. srpna, mají originální balení
Společnost AMD se chystá v první polovině srpna vypustit na trh své procesory Threadripper nabízející až 16 jader, a to jako vůbec první modely na desktopových platformách. Podívat se můžeme na jejich originální balení. 
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Týdenní šance (24.7. - 30.7.) Týdenní šance (24.7. - 30.7.)
Chcete získat hodnotnou cenu za zodpovězení 3 otázek? Taková je naše Týdenní šance. Odpovězte do 30.7. správně na soutěžní otázky a zařaďte se do slosování o počítačovou skříň NZXT H440 Special Edition.
Včera,  soutěž, Karel Polívka
Microsoft po 32 letech pošle Malování k ledu Microsoft po 32 letech pošle Malování k ledu
Milované i nenáviděné Malování už to má spočítané. Po 32 letech, co bylo součástí operačního systému Windows, s podzimním Fall Creators Update skončí jeho podpora a v budoucnu bude možná odstraněno úplně.
Včera,  aktualita, Milan Šurkala