Cooler Master aktualizoval procesorový chladič V8

Cooler Master aktualizoval procesorový chladič V8
, , aktualita
Cooler Master se rozhodl po celých pěti letech přinést novou verzi původního procesorového chladiče V8, která dostala označení V8 GTS a ve výbavě má Horizontal Vapor Chamber (HVC), čili horizontálně položenou výparníkovou komorou. Ta sice...
K oblíbeným
reklama
Cooler Master se rozhodl po celých pěti letech přinést novou verzi původního procesorového chladiče V8, která dostala označení V8 GTS a ve výbavě má Horizontal Vapor Chamber (HVC), čili horizontálně položenou výparníkovou komorou. Ta sice bude ve většině skříní uložena ve stejné rovině se základní deskou, čili vertikálně, ale tady jde jen o slovíčkaření.

Výparníková komora zde poslouží jen pro rozvedení tepla z procesoru do celkem osmi heatpipe, které pak dále jako obvykle pokračují k žebroví. Ta se zde skládají celkem ze tří kusů, mezi nimiž jsou umístěny dva ventilátory, které pod velkou masou plastové "kapotáže" ani nejsou vidět.

Ventilátory mají velikost 140 mm a využívají ložiska s označením POM, jež jim zajistí prachutěsnost a životnost velmi slušných 160000 hodin. Chladič má celkové rozměry 154 x 149,8 x 166,5 mm, hmotnost 854 gramů bez dvou 110g ventilátorů. Ty se točí v rozmezí 600 - 1600 RPM (PWM) a zajistí průtok vzduchu 28 - 82 CFM při maximální hlučnosti 36 dBA a statickém tlaku 0,3 - 1,45 mm vodního sloupce.

Záruka na nový model RR-V8VC-16PR-R1 jsou dva roky a využít jej budeme moci na socketech Intel LGA 2011/1366/1156/1155/1150/775 a AMD FM2/FM1/AM3+/AM3 /AM2. Cena ještě nebyla uvedena.

Zdroj: TZ Cooler Master
reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek3 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů