reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Cooler Master přichází na trh se skříní Centurion 6

2.1.2013, Jan Vítek, aktualita
Cooler Master přichází na trh se skříní Centurion 6
Řada počítačových skříní Cooler Master Centurion je již dlouho zabydlená v nabídkách obchodů a oblíbená je především mezi těmi, kteří na jednu stranu nechtějí dávat velké peníze za "pár plechů", ale na druhou stranu jim není úplně jedno,...
Řada počítačových skříní Cooler Master Centurion je již dlouho zabydlená v nabídkách obchodů a oblíbená je především mezi těmi, kteří na jednu stranu nechtějí dávat velké peníze za "pár plechů", ale na druhou stranu jim není úplně jedno, co si koupí.

Takové uživatele jistě potěší, že přichází na trh model Centurion 6, který je určen pro základní desky ATX a sám je formátu Middle Tower. K dispozici bude ve verzi RC-610-KKN1 s černým zbarvením a případně také ve verzi RC-610-SKN1 se stříbrnými prvky. Oproti Centurionu 5 je s rozměry 200 x 465 x 481 mm (Š x V x H) o něco užší, ale zase vyšší a hlubší. Vyrobena je především z oceli SECC a pak také z plastu a detaily má hliníkové. Hmotnost je 5,9 kg, takže můžeme očekávat 0,6mm či možná i 0,7mm plechy.

Uvnitř nové Centurionu je místo pro tři mechaniky, sedm pevných disků (z toho dva i pro 2,5" SSD), přičemž ty jsou rozděleny na dvě šachty. Ta menší nahoře může být odstraněna, aby udělal místo pro až 405 mm dlouhé karty. Vepředu pak jsou dva porty USB 3.0 vedle dvou USB 2.0 a audio konektorů.

Pro chlazení je připraven přední 140mm ventilátor s modrým podsvícením a pak tu je místo pro dva horní stejně velké kousky, dále dostaneme jeden zadní 120 mm a nakonec pozice pro jeden 120mm spodní, jeden vedle diskové šachty a dva v bočnici. Výrobci si tedy bohužel stále myslí, že čím více děr do svých skříní nadělají, tím budou víc adidas.

Centurion 6 má přijít na trh na konci tohoto měsíce s cenou kolem 50 USD.

Zdroj: techPowerUp
reklama