reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Cooler Master uvádí výkonná AiO vodní chlazení

, , aktualita
Cooler Master uvádí výkonná AiO vodní chlazení
Cooler Master rozšiřuje svou nabídku vodních chladičů typu All in One o nové výkonné modely Nepton, které se mohou pochlubit velkými radiátory pro 140mm ventilátory a také měděnými vodními bloky s mikrokanálky. Podívejme se na novou nabídku.
Cooler Master uvádí výkonná AiO vodní chlazení
Na trh tak přichází nové vodní chladiče Cooler Master Nepton 140XL a 280L, z jejichž označení je zřejmý hlavní rozdíl mezi nimi. První je vybaven radiátorem pro jeden 140mm ventilátor, zatímco druhý má místo pro dva. To tedy v případě, že ventilátory osadíme jen z jedné strany.

Oba modely mají stejně jako jiné tohoto typu uzavřený okruh, čili chladicí médium je již v něm obsaženo a uživatel se nemusí starat o jeho doplňování či celkovou údržu po celou dobu životnosti chladiče. Aby se médium vypařovalo co nejméně, k tomu poslouží hadice z materiálu FEP, což je kopolymer s vhodnými vlastnostmi.

Cooler Master zde využívá ventilátory JetFlo 140, jež slibují schopnost vyvinout vysoký statický tlak, což je především u ventilátorů sloužích pro profouknutí hustého žebroví radiátorů velmi důležitá vlastnost. Nepton 280L pak slibuje, že je schopen uchladit procesor s až 300 W ztrátového tepla, čili s přetaktováním s využitím zvýšeného napětí by neměl být problém.


Výrobce dále zmiňuje, že využívá efektivní měděné vodní bloky s mikrokanálky a lamelou pro usměrnění toku chladicího média a také se pochlubil novým montážním mechanismem, který je vybaven přítlačnými šroubky, díky nimž ji zvládneme i bez nástrojů.

Nepton 140XL & 280L mají být k dispozici ještě v listopadu, přičemž ceny nebyly zmíněny a do našich obchodů tyto chladiče zatím nedorazily.

Zdroj: TZ Cooler Master
reklama
reklama
reklama