reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Cooler Master V750: efektivní zdroj s 80 Plus Gold

, , aktualita
Cooler Master V750: efektivní zdroj s 80 Plus Gold
Společnost Cooler Master si připravila nový počítačový zdroj, který se zařazuje do série VSM. Konkrétně míří na její vrchol, protože jde o model s výkonem 750 W, přičemž ostatní tři jsou slabší.
Cooler Master V750: efektivní zdroj s 80 Plus Gold
Počítačový zdroj Cooler Master V750 disponuje výkonem 750 W, zatímco zbylé tři modely řady VSM mají 450 W, 550 W a 650 W. Nový zdroj se tedy bude hodit především pro výkonné systémy vybavené více grafickými kartami. Nabídne přitom účiník 0,9 a vysokou efektivitu, díky níž získal certifikaci 80 Plus Gold. Ta udává, že zdroj připojený na 230V síť má při 20% až 100% zátěži efektivitu alespoň 88 %. Výš už je jen certifikace Platinum a pak nejlepší Titanium, která jako první a jediná řeší i efektivitu při pouhé 10% zátěži, která musí být alespoň 90%.

Zdroje řady VSM vvyužívají pro své chlazení 120mm ventilátor a jejich hloubka je pouze 140 mm, takže se hodí i pro menší počítačové systémy, kde pro zdroj není místa nazbyt. Nový 750W model má k dispozici čtyři 6+2pinové konektory PCIe, které si budou brát energii z jedné +12V větve a využívá kvalitní japonské kondenzátory, DC-DC design, přičemž slibuje vysokou stabilitu a dlouhou životnost, ale to ostatně slibují všichni.

Pro snadnou správu kabeláže využívá ploché kabely, které bude jednoduché smotat do úhledného klubka. Co se týče ceny a dostupnosti, pak Cooler Master V750 by měl být již na trhu za 92,30 euro.

Zdroj: TZ Cooler Master
reklama
reklama
reklama