www.svethardware.cz
>
>
>
>

Core i5-11400 v testech, jaký výkon dostaneme oproti Core i5-10400?

Core i5-11400 v testech, jaký výkon dostaneme oproti Core i5-10400?
, , aktualita
Po světě už kolují nové procesory Intel Rocket Lake-S a také se testují a my se můžeme dívat na výsledky těchto testů. Mnohé potenciální zákazníky bude jistě zajímat model Core i5-11400 coby levnější šestijádro. A co dostanou? 
K oblíbeným
reklama
Intel Rocket Lake-S nastoupí až někdy za dva měsíce, ovšem desky už jsou připraveny, a tak je jasné, že Intel už musel rozeslat do světa řadu vzorků, které se dostaly do různých rukou. A že tu už máme podporu v rámci základních desek, tak nic nebrání tomu, aby se nové procesory už začínaly neoficiálně testovat. 
 
 
Procesor Core i5-11400 tak představuje přímého nástupce procesoru Core i5-10400, který se dá sehnat už za cca 4500 Kč, anebo ve verzi F i výrazně levněji a právě tato verze bez iGPU představuje u nás zákazníky nejoblíbenější procesor od Intelu, alespoň dle žebříčku Heureky. Zkrátka jde o dobrou volbu pro rozumně vybavené domácí PC. 
 
Můžeme tak být zvědaví na to, jaký pokrok ve výkonu předvede právě model Core i5-11400, který patří mezi Rocket Lake-S a nejspíše půjde o nejslabší procesor založený na nové architektuře, neboť nižší řada Core i3 by už měla být založena na staré architektuře vycházející z původní Skylake. 
 
Core i5-11400 bude mít základní takt 2,6 GHz a turbo až 4,4 GHz s konfigurací 6C/12. Dnešní Core i5-10400 má přitom základní takt 2,9 GHz a turbo 4,3 GHz, což ukazuje, že nová jádra v Rocket Lake-S jsou energeticky opravdu náročnější, neboť oba procesory mají stejné TDP 65 W a právě to by mělo odpovídat výdeji tepla při práci na základním taktu. Dalo by se usuzovat, že turbo všech jader bude u nových procesorů nižší, nicméně takový model Core i5-10600K má all-core turbo 4,5 GHz a u Core i5-11600K se uvádí 4,6GHz, takže v tom bychom se asi mýlili, ale uvidíme, jaká bude realita, a to včetně spotřeby. 
 
Nový Core i5-11400 se ukázal konkrétně v testu Geekbench 5, kde dokázal získat skóre 1247 a 6197 bodů pro výkon jednoho a všech jader. Core i5-10400 dosáhne na cca 1110 a 5680 bodů, čili nový model zvýšil svůj výkon jednoho jádra o cca 12 procent a v případě více jader to dělá 9 %. To by ovšem napovídalo, že při zatížení všech jader není frekvence tam, kde bychom ji chtěli mít, ale problém může být i jinde a v tomto ohledu si počkáme spíše na Cinebench nebo podobné testy, kde výkon dobře škáluje s počtem jader. 
 
Čili v případě výkonu jednoho jádra se nový Core i5-11400 už pomalu přibližuje modelu Core i5-10600K (1330 a 7160 bodů), ale co se týče všech jader, není ani na půli cesty mezi ním a svým předchůdcem. I v tomto testu se tak ukazuje, že Rocket Lake-S nebudou z hlediska pokroku ve výkonu na takt znamenat překvapení a můžeme se obávat, že si to vyžádá daň v podobě ještě zvýšené spotřeby. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel Rocket Lake-S: předobjednávky startují ještě před recenzemi Intel Rocket Lake-S: předobjednávky startují ještě před recenzemi
Server wccftech má nové informace o tom, jaký má Intel plán ohledně nástupu procesorů Rocket Lake-S. Mluví se zde už o potvrzených termínech a o tom, že předobjednávky odstartují ještě před zveřejněním recenzí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA ohlásila finanční výsledky za uplynulý rok, utržila 5 mld. USD za kvartál NVIDIA ohlásila finanční výsledky za uplynulý rok, utržila 5 mld. USD za kvartál
NVIDIA dne 31. ledna 2021 ukončila poslední kvartál fiskálního roku 2021, a nyní tak přichází s kompletními finančními výsledky za uplynulý rok. Dozvídáme se i to, že v posledním kvartálu se NVIDII povedlo utržit 5 miliard dolarů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Radeon RX 6700 XT bude představen už za týden, proti čemu půjde? Radeon RX 6700 XT bude představen už za týden, proti čemu půjde?
Dle nejnovějších informací bychom se měli dočkat představení karty Radeon RX 6700 XT už příští týden, a to konkrétně 3. března. Tato informace přichází přímo od AMD, která se chystá svou kartu vyslat do boje s konkurencí.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Tchaj-wan se potýká s nedostatkem vody, TSMC a jiní se připravují na nejhorší Tchaj-wan se potýká s nedostatkem vody, TSMC a jiní se připravují na nejhorší
Ostrovní Tchaj-wan je sice protkán vodními toky a má vybudovány přehrady, přičemž území na západ od Tchaj-pej připomíná na mapě naše Třeboňsko. Přesto nyní na Tchaj-wanu chybí voda a přichází na řadu omezení spotřeby.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Doporučené PC sestavy: únor 2021 Doporučené PC sestavy: únor 2021
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek5 komentářů