www.svethardware.cz
>
>
>
>

Core i7-11700K RKL-S se objevil v prvních testech

Core i7-11700K RKL-S se objevil v prvních testech
, , aktualita
Jde sice technicky o inženýrský vzorek, ale ty by měly dnes už zcela odpovídat tomu, co Intel má v příštím měsíci vypustit na trh, nicméně jde i o mikrokódy. Máme tu tak Core i7-11700K s 8 jádry nové generace. Jaký výkon předvádí? 
K oblíbeným
reklama
Core i7-11700K s konfigurací 8C/16T bude dost možná velký hit generace Rocket Lake-S. Ponese totiž stejný počet jader jako výkonnější Core i9, a to na 3,6 až 5 GHz (turbo všech jader bude 4,6 GHz). Právě až Core i9 půjdou s takty na krev, ale i odemknutý Core i7 může být popohnán, aby se dostal alespoň na výchozí takty modelu Core i9-11900K, a to pochopitelně s výrazně nižší pořizovací cenou. 
 
- klikněte pro zvětšení - 
 
Screenshoty z CPU-Z mají bohužel některé informace vymazané, ale zjistíme alespoň to, že byly použity paměti DDR4 s kapacitou 16 GB na 3200 MHz (efektivně) a grafická karta GeForce RTX 2080 Ti. Procesor má TDP 125W, čili muselo jít o odemknutou verzi K s osmi fyzickými jádry, jak ukazuje hned první záložka CPU-Z. 
 
Rocket Lake-S slibují oproti Comet Lake-S téměř 20% zvýšení výkonu na takt (IPC) a stále jde o 14nm procesory. Tento byl testován na neupřesněném modelu desky se Z590 a postavil se proti Ryzenům s deskou MSI X570 Godlike a Comet Lake-S se Z490 Aorus Xtreme. Paměti a grafika byla ve všech případech stejná. 
 
Test provedený známým rumunským serverem Lab501 přitom ukazuje, že Intel v případě jednovláknového výkonu v CB20 vůbec nemusí mít vyhráno. Jak už bylo řečeno, tyto testy nelze brát jako konečné, nicméně v nich Core i7-11700K nedokázal porazit ani Ryzen 7 5800X a pak tu máme dokonce ještě jedny testy z jiného zdroje, které se týkají už hi-end modelu Core i9-11900K. Ten ve stejném testu získal 620 bodů, což už na osmijádrový Ryzen stačí, ale ne na lepší modely.
 
 
Ve vícevláknovém testu pak nový Core i7 s 5615 body skončil pochopitelně také pod Ryzenem 7 5800X (6035 bodů), ale co hry? Zde nám Lab 501 nabízí relativní výkon v rozlišeních Full HD, WQHD a 4K, kde je Core i7-11700K ve všech případech umístěn mezi procesory Core i9-10900K a Ryzen 5 5600X. Čili z testovaných Intelů je na tom nejlépe, ale že by se před ním měly Ryzeny třást, tak to rozhodně nepůsobí. 
 
 
Dosud to tak vypadalo, že Rocket Lake-S opravdu mohou firmu AMD potrápit, ale tyto nejnovější testy nás v takovém přesvědčení rozhodně neutvrdí. 
 
 
Nejvýkonnější model jistě může být rychlejší než osmijádrový Ryzen 5800X, ale v jednovláknovém výkonu či ve hrách to může bát v podstatě stejné a pokud jde o vícevláknový výkon, proti lepším Ryzenům už Intel nebude mít co postavit. 
 
Nicméně i na těchto výsledcích se ukazuje, proč by AMD skutečně mohlo mít v plánu vyslat brzy na trh lepší verze Ryzenů 5000, neboť i mírnější nárůst taktovací frekvence může mít vliv na celkové prvenství soubojů přímých konkurentů. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře