www.svethardware.cz
>
>
>
>

Core i9-10850K: nové slabší desetijádro?

Core i9-10850K: nové slabší desetijádro?
, , aktualita
Na obzoru se objevil nový model procesoru Core i9, který je stejně jako ostatní nové Comet Lake-S vybaven deseti jádry a jeho označení 10850K dává tušit, že půjde o slabší model ve srovnání s 10900K. Jak se ale bude lišit?
K oblíbeným
reklama
Nový procesor byl objeven v databází Geekbench, díky čemuž máme informace o jeho označení, počtu jader, taktu i kapacitě pamětí cache. Ve skutečnosti je ale vzhledem k modelovému označení Core i9-10850K zapotřebí řešit v podstatě jen takt, neboť je zřejmé, že s největší pravděpodobností půjde právě o něj.
 
 Zdroj: Tum Apisak
 
Nutno upřesnit, že Intel aktuálně mezi Core i9 generace Comet Lake-S řadí pouze procesory s označením 10900, které pak mají různé přípony jako K, F, KF, T, E, TE či žádnou. Core i9-10850K dle svého označení nabídne stejně jako 10900K odemknutý násobič a dle výpisu z Geekbench nejspíše jen o 100 MHz nižší základní i maximální takt. 
 
Core i9-10850K tak tiká na 3,6 až 5,2 GHz, zatímco Core i9-10900K má takty 3,7 až 5,3 GHz, pokud do jeho turba započteme i TVB - Thermal Velocity Boost (výsledky testu Geekbench jsou zde). Je ale otázka, co tím Intel sleduje. Obvykle je to snaha prodat ty méně povedené procesory, ale jak už bylo uvedeno, ačkoliv Intel nyní nabízí mezi desktopovými desetijádry pro LGA 1200 pouze Core i9-10900, jsou to procesory v celkem sedmi provedeních, přičemž jejich ceny se vejdou do rozpětí 422 až 488 USD, které na sedm modelů není zrovna velké. 
 
Uvidíme tak, jestli se Core i9-10850K dostane na trh a s jakou cenou. Nicméně i mobilní Comet Lake-H mají svou alternativu v podobě Core i9-10850H a je možné, že Intel plánuje svou reakci na nové Ryzen XT, které by měly být představeny právě dnes.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Hubble odhalil záhadu pohasnutí Betelgeuse, jde o výron materiálu Hubble odhalil záhadu pohasnutí Betelgeuse, jde o výron materiálu
Betelgeuse je jako obrovská hvězda vzdálená 725 světelných let jeden z nejjasnějších objektů na naší obloze. Nedávno se začal chovat podivně a vzbudil debaty o tom, že se možná chystá explodovat v supernovu. Co ale odhalil Hubbleův dalekohled?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel potvrdil Sapphire Rapids na příští rok a 144vrstvé NAND Flash na letošek Intel potvrdil Sapphire Rapids na příští rok a 144vrstvé NAND Flash na letošek
Intel by měl nyní už rychle postupovat při vývoji procesorových generací pro servery, neboť Ice Lake si chystá ještě na tento rok a Sapphire Rapids byly potvrzeny na příští rok, takže je bude od sebe dělit právě jen cca rok. A co nové paměti 3D NAND Flash?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel ukázal druhou generaci 3D XPoint s dvojnásobným počtem vrstev Intel ukázal druhou generaci 3D XPoint s dvojnásobným počtem vrstev
Intel se včera pochlubil mnoha novinkami, mezi něž si dnes můžeme zařadit také nové paměti 3D XPoint a s nimi ještě dnes nekončíme, ale o tom až později. Architecture Day 2020 firmy Intel tak přinesl i nové Optane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Boj o provize: Fortnite zmizel z obchodů Applu i Googlu, Epic kontruje žalobou Boj o provize: Fortnite zmizel z obchodů Applu i Googlu, Epic kontruje žalobou
Společnost Epic Games vytáhla do tuhého boje proti provizím na oficiálních obchodech Apple App Store a Google Play Store. Do své hry Fortnite zabudovala možnost přímého placení, což vyústilo ve stažení hry z obchodů a soudní pře.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Perovskitové a organické solární panely ve vesmíru: 10× lepší než křemík Perovskitové a organické solární panely ve vesmíru: 10× lepší než křemík
Perovskitové a organické solární panely mají mnoho slibných vlastností, ale i problémů. Nyní byly vyzkoušeny i ve Vesmíru a zde prokázaly velmi dobré výkony. Potěší i výroba elektřiny ve stínu z odraženého ambientního světla.
Včera, aktualita, Milan Šurkala