www.svethardware.cz
>
>
>
>

Core i9-10900K se ve FireStrike téměř vyrovná 12jádrovému Ryzenu

Core i9-10900K se ve FireStrike téměř vyrovná 12jádrovému Ryzenu
, , aktualita
Intel by už mohl každým dnem alespoň formálně představit procesory Comet Lake-S a sdělit, kdy se s novými deskami dostanou na trh. My už víme, že mezi nimi bude nejlepší procesor Core i9-10900K a ten byl nyní otestován.
K oblíbeným
reklama
Jde přitom již o test na desce s čipsetem Z490 a s využitím nejspíše finální verze procesoru Core i9-10900K, čemuž by odpovídaly udávané takty. V takovém případě tak můžeme očekávat, že daný procesor už skutečně předvedl to, co se v něm skrývá a výsledky ostatně mluví samy za sebe. Core i9-10900K se totiž v 3DMark FireStrike už téměř dotáhl na AMD Ryzen 9 3900X, který má o dvě fyzická jádra víc. Na druhou stranu je to samozřejmě jen jeden syntetický test. 
 
 
Core i9-10900K nabízí 10 fyzických jader a 20 logických, celkovou cache s kapacitou 20 MB, takty 3,7 GHz až 5,1 GHz (či až 5,2 GHz s Turbo Boost až 3.0 / 5,3 GHz s Thermal Velocity Boost), a to s TDP 125 W. Podporovány jsou paměti DDR4-2933 MHz s dvoukanálovým zapojením. 
 
 
Benchmarky od _Rogame ukazují, že Core i9-10900K dokázal dosáhnout 28.940 bodů v 3DMark FireStrike, zatímco podobně vybavený systém s AMD Ryzen 9 3900X dosáhl skóre 29.955 až 30.415 bodů, což je o cca 4 - 5 % více. Na straně AMD jsou přitom dvě jádra navíc, ovšem Intel zde dokázal dobře zužitkovat svou výhodu ve vyšších taktech, které jsou jeho 14nm procesory schopny dosáhnout. 
 
 
Detailní skóre už ukazuje, že nový Core i9-10900K je na tom v podstatě stejně jako 12jádrový Ryzen, pokud ten nemá k dispozici extrémně výkonné paměti. Vypadá to tak, že nové procesory Comet Lake-S si ani v porovnání se třetí generací Ryzenů nebudou stát zrovna špatně, ale do celé skládačky nám ještě zbývá zjistit jejich cenu. Zcela jasná nevýhoda bude spočívat ve vysoké spotřebě Intelů, což se odrazí i v nárocích na chlazení, a tak uvidíme, zda Intel nasadí svých obvyklých 500 dolarů, anebo se odhodlá jít níž. Osobně bych na to nesázel. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TP-Link rozšířil nabídku powerline adaptérů o sadu TL-PA7017P TP-Link rozšířil nabídku powerline adaptérů o sadu TL-PA7017P
Powerline adaptéry se v posledních letech staly oblíbeným způsobem, jak snadno a rychle rozšířit domácí síť prostřednictvím elektrických rozvodů. TP-Link do této kategorie přináší novou sadu TL-PA7017P s podporou rychlosti až 1 Gb/s.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Beelink GT-R: mini PC s AMD Ryzen, čtečkou otisků prstů a kovovým šasi Beelink GT-R: mini PC s AMD Ryzen, čtečkou otisků prstů a kovovým šasi
Čínský výrobce Beelink se rozhodl svou nabídku mini PC rozšířit o nový model, který tentokrát nevyužívá procesor od Intelu, ale AMD. K tomu přidal několik prémiových funkcí a některé z nich, jako je čtečka otisků prstů, se objevují jen zřídka.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Video: čtyřnohý robot balancuje na dvou končetinách Video: čtyřnohý robot balancuje na dvou končetinách
Italský výzkumný tým pracuje na vývoji čtyřnohých robotů, kteří dokážou i při nelehkých podmínkách udržet rovnováhu při stání na dvou končetinách. Budoucí roboti by tak mohli překonávat i velmi úzké mosty.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
Tvar chytré textilie z Harvardu ovládá změna teploty Tvar chytré textilie z Harvardu ovládá změna teploty
Zájem o vývoj měkké robotiky projevují různé vědecké instituce, jednou z nich je i Harvardova univerzita. Tamní výzkumný tým vytvořil chytrou textilii pro měkké roboty, která je ovládaná na základě tepla. 
4.7.2020, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
NASA: program Artemis by měl mít dalších šest misí NASA: program Artemis by měl mít dalších šest misí
Kosmická agentura NASA se připravuje na plánovaný program Artemis, který slibuje návrat astronautů na Měsíc. Vypadá to, že se k plánovaným třem misím programu Artemis přidá ještě dalších šest.
3.7.2020, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře