www.svethardware.cz
>
>
>
>

Core i9-10900K se ve FireStrike téměř vyrovná 12jádrovému Ryzenu

Core i9-10900K se ve FireStrike téměř vyrovná 12jádrovému Ryzenu
, , aktualita
Intel by už mohl každým dnem alespoň formálně představit procesory Comet Lake-S a sdělit, kdy se s novými deskami dostanou na trh. My už víme, že mezi nimi bude nejlepší procesor Core i9-10900K a ten byl nyní otestován.
K oblíbeným
reklama
Jde přitom již o test na desce s čipsetem Z490 a s využitím nejspíše finální verze procesoru Core i9-10900K, čemuž by odpovídaly udávané takty. V takovém případě tak můžeme očekávat, že daný procesor už skutečně předvedl to, co se v něm skrývá a výsledky ostatně mluví samy za sebe. Core i9-10900K se totiž v 3DMark FireStrike už téměř dotáhl na AMD Ryzen 9 3900X, který má o dvě fyzická jádra víc. Na druhou stranu je to samozřejmě jen jeden syntetický test. 
 
 
Core i9-10900K nabízí 10 fyzických jader a 20 logických, celkovou cache s kapacitou 20 MB, takty 3,7 GHz až 5,1 GHz (či až 5,2 GHz s Turbo Boost až 3.0 / 5,3 GHz s Thermal Velocity Boost), a to s TDP 125 W. Podporovány jsou paměti DDR4-2933 MHz s dvoukanálovým zapojením. 
 
 
Benchmarky od _Rogame ukazují, že Core i9-10900K dokázal dosáhnout 28.940 bodů v 3DMark FireStrike, zatímco podobně vybavený systém s AMD Ryzen 9 3900X dosáhl skóre 29.955 až 30.415 bodů, což je o cca 4 - 5 % více. Na straně AMD jsou přitom dvě jádra navíc, ovšem Intel zde dokázal dobře zužitkovat svou výhodu ve vyšších taktech, které jsou jeho 14nm procesory schopny dosáhnout. 
 
 
Detailní skóre už ukazuje, že nový Core i9-10900K je na tom v podstatě stejně jako 12jádrový Ryzen, pokud ten nemá k dispozici extrémně výkonné paměti. Vypadá to tak, že nové procesory Comet Lake-S si ani v porovnání se třetí generací Ryzenů nebudou stát zrovna špatně, ale do celé skládačky nám ještě zbývá zjistit jejich cenu. Zcela jasná nevýhoda bude spočívat ve vysoké spotřebě Intelů, což se odrazí i v nárocích na chlazení, a tak uvidíme, zda Intel nasadí svých obvyklých 500 dolarů, anebo se odhodlá jít níž. Osobně bych na to nesázel. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Adobe uvede nástroj pro boj s deepfakes Adobe uvede nástroj pro boj s deepfakes
V posledních letech jsou deepfakes čím dál větším problémem. Společnost Adobe chce proti problému bojovat novým nástrojem, který bude součástí Photoshopu a Behance, nicméně nebude fungovat tak, jak bychom asi předpokládali.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Canon uvedl 5 nových ITS tiskáren řady MegaTank Canon uvedl 5 nových ITS tiskáren řady MegaTank
Canon představil pět nových ITS tiskáren. Ty mají velkoobjemové nádržky a velmi levný tisk. Nabídka novinek začíná u základní tiskárny Pixma G1420 a končí u multifunkce Pixma G3460 s připojením Wi-Fi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Prodejci hlásí: zásoby RTX 3070 jsou podstatně větší než karet RTX 3080 Prodejci hlásí: zásoby RTX 3070 jsou podstatně větší než karet RTX 3080
NVIDIA ve čtvrtek odpoledne vyšle na trh nové karty GeForce RTX 3070, z nichž by se mohl stát velký prodejní úspěch. Nabídnout totiž mají výkon plně srovnatelný s RTX 2080 Ti, a to s cenou 500 dolarů. Ale jak to bude s dostupností? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Facebook Dating: nová seznamka spuštěna i v Evropě Facebook Dating: nová seznamka spuštěna i v Evropě
Sociální síť Facebook už před nějakou dobou spustila seznamku Dating. Dosud ale nebyla dostupná v Evropě, což se nyní mění. Přináší možnost seznámit se s různými lidmi za různými účely, ať už jde o nalezení lásky nebo jen parťáka na venčení psa.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
PayPal skutečně přichází s podporou kryptoměn jako Bitcoin PayPal skutečně přichází s podporou kryptoměn jako Bitcoin
V letošním červnu se mluvilo o tom, že společnost PayPal zahrne do svých systémů i podporu kryptoměn. Tak se nyní skutečně děje, firma toto potvrzuje a už počátkem příštího roku by to mělo začít fungovat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře