www.svethardware.cz
>
>
>
>

Core i9-10900K se ve FireStrike téměř vyrovná 12jádrovému Ryzenu

Core i9-10900K se ve FireStrike téměř vyrovná 12jádrovému Ryzenu
, , aktualita
Intel by už mohl každým dnem alespoň formálně představit procesory Comet Lake-S a sdělit, kdy se s novými deskami dostanou na trh. My už víme, že mezi nimi bude nejlepší procesor Core i9-10900K a ten byl nyní otestován.
K oblíbeným
reklama
Jde přitom již o test na desce s čipsetem Z490 a s využitím nejspíše finální verze procesoru Core i9-10900K, čemuž by odpovídaly udávané takty. V takovém případě tak můžeme očekávat, že daný procesor už skutečně předvedl to, co se v něm skrývá a výsledky ostatně mluví samy za sebe. Core i9-10900K se totiž v 3DMark FireStrike už téměř dotáhl na AMD Ryzen 9 3900X, který má o dvě fyzická jádra víc. Na druhou stranu je to samozřejmě jen jeden syntetický test. 
 
 
Core i9-10900K nabízí 10 fyzických jader a 20 logických, celkovou cache s kapacitou 20 MB, takty 3,7 GHz až 5,1 GHz (či až 5,2 GHz s Turbo Boost až 3.0 / 5,3 GHz s Thermal Velocity Boost), a to s TDP 125 W. Podporovány jsou paměti DDR4-2933 MHz s dvoukanálovým zapojením. 
 
 
Benchmarky od _Rogame ukazují, že Core i9-10900K dokázal dosáhnout 28.940 bodů v 3DMark FireStrike, zatímco podobně vybavený systém s AMD Ryzen 9 3900X dosáhl skóre 29.955 až 30.415 bodů, což je o cca 4 - 5 % více. Na straně AMD jsou přitom dvě jádra navíc, ovšem Intel zde dokázal dobře zužitkovat svou výhodu ve vyšších taktech, které jsou jeho 14nm procesory schopny dosáhnout. 
 
 
Detailní skóre už ukazuje, že nový Core i9-10900K je na tom v podstatě stejně jako 12jádrový Ryzen, pokud ten nemá k dispozici extrémně výkonné paměti. Vypadá to tak, že nové procesory Comet Lake-S si ani v porovnání se třetí generací Ryzenů nebudou stát zrovna špatně, ale do celé skládačky nám ještě zbývá zjistit jejich cenu. Zcela jasná nevýhoda bude spočívat ve vysoké spotřebě Intelů, což se odrazí i v nárocích na chlazení, a tak uvidíme, zda Intel nasadí svých obvyklých 500 dolarů, anebo se odhodlá jít níž. Osobně bych na to nesázel. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA osvětluje novou technologii Dynamic Boost NVIDIA osvětluje novou technologii Dynamic Boost
Společnosti NVIDIA a AMD mívají pozoruhodně podobné nápady, co se týče technologií, což se ukazuje i nyní. NVIDIA Dynamic Boost je totiž obdoba technologie SmarShift, kterou AMD představilo v rámci Ryzen Mobile 4000. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Amazon se soustředí na nezbytné zboží a dodávky hardwaru váznou Amazon se soustředí na nezbytné zboží a dodávky hardwaru váznou
Amazon už dříve avizoval, že přinejmenším do 5. dubna bude při naskladňování a odesílání zboží upřednostňovat to, co lidé v dnešní době nezbytně potřebují a do toho patří třeba i toaletní papír. Hardware má menší prioritu, což trápí nejen výrobce.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
K posádce Crew Dragon pro misi NASA na ISS se připojí i astronautka Shannon Walkerová K posádce Crew Dragon pro misi NASA na ISS se připojí i astronautka Shannon Walkerová
Společnost SpaceX by již tento rok měla létat s astronauty na palubě své kosmické lodi Crew Dragon k ISS. Kromě květnové mise Demo-2 je na tento rok naplánovaná i mise dalších astronautů k ISS, k nim by se měla připojit i Shannon Walkerová. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
InWin C200: pracovní počítačová skříň jak ze starých časů InWin C200: pracovní počítačová skříň jak ze starých časů
Společnost InWin tentokrát neukázala žádnou okázalou specialitku, ale naopak skříň, která by měla být především praktická. C200 je totiž určena pro "tvůrce obsahu", takže lze mluvit o skříni pro pracovní stanice. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Micron brzy začne s výrobou 128vrstvých 3D NAND s architekturou RG Micron brzy začne s výrobou 128vrstvých 3D NAND s architekturou RG
Americký Micron se chystá už v tomto čtvrtletí spustit výrobu pamětí 3D NAND skládajících se ze 128 vrstev a využívajících jistou RG Architecture. Na trh pak tyto paměti začnou proudit během příštího kvartálu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek