www.svethardware.cz
>
>
>
>

Corsair Carbide 88R: elegantní skříň pro Micro ATX

Corsair Carbide 88R: elegantní skříň pro Micro ATX
, , aktualita
Na trhu dnes stále převládají skříně určené pro sestavy založené na deskách ATX, čili Middle či Midi Towery. Málokdo ale jejich možnosti využije, a tak by často stačily i menší modely jako Corsair Carbide 88R pro formát Micro ATX.
K oblíbeným
reklama
Dá se říci, že plný formát ATX je do jisté míry přežitek z dob, kdy deska musela nést řadu rozšiřujících slotů pro grafickou kartu, zvukovou kartu a případně také řadiče, dále velké porty IDE a také dva čipy tvořící celou čipovou sadu. Dnes už máme k dispozici kvalitní zvuk i v integrované podobě, porty SATA jsou malinké a z čipsetu se stal v podstatě jen southbridge (nyní tedy zapomeneme na obstarožní platfomu AMD FX). Procesory navíc spějí k čím dál větší integraci, tedy můžeme očekávat, že se z nich postupně stanou SoC, což tedy již některé jsou (platforma AMD AM1).

Na trhu je ale stále drtivá převaha skříní pro desky ATX, ale naše Corsair Carbide 88R mezi ně nepatří. Ta je sice založena na Carbide Series 100R a 200R, ale určena pro desky Micro ATX. Nabídne však dost prostoru pro výkonné grafické karty i systémy vodního chlazení. Dopředu můžeme umístit jeden 240mm radiátor a vedle něj jsou tu další dvě 120mm pozice nahoře a jedna vzadu. O chladicí výkon se tedy nemusíme obávat.

Uvnitř máme pouze dvě struktury, a to jednu 5,25" pozici nahoře a pak spodní šachtu pro dva pevné disky a dvě SSD. Krom desky Micro ATX budeme moci nainstalovat i menší Mini ITX a dále až 383 mm dlouhé grafické karty, 150 mm vysoký procesorový chladič a 160 mm hluboký zdroj. Samotná skříň má rozměry 440 x 198 x 378 mm (H x Š x V) a hmotnost jen 3,65 kg, čili nebude asi vyrobena zrovna z 1mm oceli.

Přední panel pak nabídne jeden USB 3.0, jeden USB 2.0 (dnes už by se hodily spíše dva USB 3.0) a obvyklé audio pro sluchátka a mikrofon. Corsair bude svou Carbide Series 88R prodávat v USA za 50 USD a ve Velké Británii za 38 liber, takže u nás by to mohlo být něco přes 1400 Kč s daní. Na trh se tato novinka dostane 19. listopadu.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář