www.svethardware.cz
>
>
>
>

Corsair MP600 Core a MP600 Pro: SSD i pro vodní chlazení

Corsair MP600 Core a MP600 Pro: SSD i pro vodní chlazení
, , aktualita
Škrcení výkonu kvůli přehřívání je už známý problém i v případě SSD, a tak nám dá Corsair možnost napojit je na okruh vodního chlazení, což pochopitelně také není žádná novinka. Nové jsou ale dvě řady SSD, a to MP600 Core a Pro. 
K oblíbeným
reklama
Corsair MP600 Core a MP600 Pro můžeme na první pohled rozlišit leda podle jejich chladiče. Oba mají stejné tělo, ale na MP600 Core je světlá verze a na MP600 Pro pak tmavá. Oba nové modely patří mezi SSD pro Gen4 PCIe x4 NVMe M.2, takže slibují velice vysoký výkon, alespoň na jaký postačí QLC či TLC paměti s SLC cache. 
 
 
Corsair MP600 Core tak jako levnější verze využívá 3D QLC NAND Flash a nabízí čtení rychlostí až 4950 MB/s a zápis 3950 MB/s, ovšem jeho rychlost po naplnění SLC cache pochopitelně vzhledem k použitým pamětem prudce klesne. Pokud jde o práci s menšími soubory, dozvídáme se o až 480 tisíc IOPS při čtení a 200 tisíc IOPS při zápisu. 
 
Zajímavé je, že kapacita začíná až na 1 TB a pak tu jsou ještě 2TB a 4TB modely. Ceny se pak stupňují ze 155 USD na 310 a 645 USD. 
 
 
Corsair MP600 Pro je ta lepší verze s paměťmi 3D TLC NAND Flash, která v případě 2TB modelu nabízí 7000 MB/s a 6550 MB/s při sekvenčním čtení a zápisu a samozřejmě i zde jde při zápisu o SLC cache. IOPS jsou 780 a 360 tisíc pro čtení a zápis, což výrobce hlásí na základě testů IOMeteru. 
 
Corsair MP600 Pro 1TB přijde už na 225 USD a 2TB model na 435 USD. Můžeme si ale pořídit také MP600 Pro Hydro X Edition, čili SSD vybavené vodním blokem Hydro X Series XM2, který je určený k napojení na okruh vodního chlazení, ale to už si musíme zajistit sami. Jedná se pouze o 2TB verzi daného SSD, která v této podobě přijde na 460 USD a výrobce slibuje, že v tomto případě už nebudeme muset řešit přehřívání. 
 
Samotný vodní blok je dle výrobce kompatibilní s mnoha jinými SSD a je i samostatně v nabídce za 40 dolarů. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře