www.svethardware.cz
>
>
>
>

Corsair MP600 Pro XT: nové SSD s 1 200 000 IOPS

Corsair MP600 Pro XT: nové SSD s 1 200 000 IOPS
, , aktualita
Corsair přichází s novým SSD řady MP600 Pro XT. Ten proti verzi MP600 Pro přináší ještě vyšší výkon. Přenosové rychlosti překonávají hranici 7000 MB/s a náhodné přístupy pak dokonce i milion IOPS.
K oblíbeným
reklama
V letošním lednu představila společnost Corsair nová SSD MP600 Core a MP600 Pro. Nyní se objevuje výkonnější varianta MP600 Pro XT, která přináší ještě lepší parametry. Také využívá čipy 3D TLC NAND a rychlé rozhraní PCIe Gen 4.0 x4 pro slot M.2 s NVMe 1.4. Sekvenční přenosy ale stouply ze 7000 MB/s na 7100 MB/s u čtení a z 6550 MB/s na 6800 MB/s u zápisu.
 
Corsair MP600 Pro XT
 
Mnohem větší rozdíly jsou u náhodných přístupů. Tam se Corsairu povedlo dostat se ze 780 tisíc na 1,2 milionu IOPS u čtení a z 360 tisíc na rovný 1 milion IOPS u zápisu. Kapacita dosahuje až 4 TB a těšit se můžete na životnost 3000 TBW (750 přepisů). SSD je vybaveno velkým hliníkovým chladičem a kompatibilní je také s vodním chlazením Hydro X Series XM2 Water Block.
 
Nepůjde ale o levnou záležitost, cena byla totiž stanovena na 1079,99 EUR (cca 27400 Kč). Pokud jde o nižší kapacity, 2TB verze je za 439,99 EUR a 1TB pak za 219,99 EUR. U 1TB verze se ale lehce snižuje výkon u zápisu, u sekvenčního na 5800 MB/s a u náhodného na 900K IOPS.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Blue Origin zveřejnila termín dalšího letu a odhalila dva pasažéry Blue Origin zveřejnila termín dalšího letu a odhalila dva pasažéry
Společnost Blue Origin má naplánován druhý let s posádkou. Nyní už jsou známa jména dvou ze čtyř vesmírných turistů, kteří se jako další v modulu vyneseném raketou New Shepard podívají nad hranici vesmíru.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Křemíkové solid-state baterie od LG Energy ukazují možnou cestu Křemíkové solid-state baterie od LG Energy ukazují možnou cestu
Křemík sice vypadá být slibným materiálem pro akumulátory budoucnosti, stále má ale nemálo problémů. LG Energy a University of California San Diego ukazují, že se některé z nich daří odstraňovat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC slibuje dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2050 TSMC slibuje dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2050
Společnost TSMC si stanovila lhůtu třech dekád na to, aby dosáhla cíle uhlíkové neutrality, což tak má splnit do roku 2050. V případě výroby čipů tak jde především o přímou spotřebu elektrické energie, ale také o výstavbu nebo spotřebu vody.
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Létající mikročipy mohou sledovat kvalitu vzduchu i šíření nemocí Létající mikročipy mohou sledovat kvalitu vzduchu i šíření nemocí
Sotva milimetr či dva jsou velká nová bezdrátová elektronická zařízení, o nichž si inženýři z Northwestern University slibují obrovskou škálu možností využití. K čemu mohou být tato elektronické létající "semínka" využita? 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Smrt na Marsu: co se stane s tělem? Smrt na Marsu: co se stane s tělem?
Pokud či spíše až se lidé dostanou na Mars, bude třeba řešit i takovou otázku, co udělat s tělem zesnulého a jaké dopady budou mít různá rozhodnutí. Co se ale vůbec stane s tělem, které bychom nechali svému osudu?
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů