www.svethardware.cz
>
>
>
>

Corsair TX850W: výkon pro náročné

Corsair TX850W: výkon pro náročné
, , aktualita
Oblíbený výrobce rozšířil svoji nabídku o nový přírůstek. Jak by se na první pohled mohlo zdát, k novinkám nepatří paměťové moduly, ale další ze zdrojů série TX. Jeho výkon je 850 W a toto číslo napovídá, že je určen hlavně pro ladiče výkonu...
K oblíbeným
reklama
Oblíbený výrobce rozšířil svoji nabídku o nový přírůstek. Jak by se na první pohled mohlo zdát, k novinkám nepatří paměťové moduly, ale další ze zdrojů série TX. Jeho výkon je 850 W a toto číslo napovídá, že je určen hlavně pro ladiče výkonu a náročné hráče. Stejně jako dříve vydané modely TX má jednu 12V větev; ta lze zatížit proudem o velikosti až 70 A. To vyhovuje těm nejnáročnějším sestavám, založeným například na Intel Core i7 965 s dvojicí výkonných grafických karet. Ostatně pro takové použití ho výrobce doporučuje.


Obr.01 – Logo výrobce

Protože má při zátěži nad 170 W (20 % jmenovitého výkonu) vyšší účinnost než 80 %, patří mezi držitele certifikátu 80 Plus (garance vysoké účinnosti). Dalším certifikátem je "NVIDIA SLI ready", tedy záruka kompatibility při použití více grafických karet NVIDIA. Stejně jako ostatních modelů je samozřejmostí pětiletá záruka.

Corsair CMPSU-850TX
Ikona Odkaz na databázi
3,3 V
5 V
12 V
– 12 V
+ 5 V SB
maximální proud
30 A
30 A
70 A
0,8 A
3 A
maximální výkon
180 W
840 W
9,6 W
15 W


Obr.02 – Fotka zdroje ze stránek výrobce

MTBF (Mean time between failures), nebo–li střední hodnota předpokládaného provozu bez poruchy, je 100 000 hodin. Kabeláž je opletená černým flexem a v následující tabulce si můžete prohlédnout množství konektorů. Jediná odlišnost oproti dříve vydanému modelu modelu TX650W je větší počet konektorů pro grafickou kartu. Doporučená koncová cena je 120 €.


počet konektorů
konektor
TX650W
TX750W
TX850W
ATX 24 pin
ATX12V 8 pin
PCI–e 8 pin
SATA
4 pin Peripheral
FDD


Zdroj: TZ Corsair
reklama
Nejnovější články
Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou
DJI uvádí nástupce pro Mavic Air 2, který přichází nejen s kratším názvem, ale především kamerou s kvalitnějším senzorem. Díky tomu lze pořizovat 20MPx fotky nebo 5.4K videa. Přidány byly také nové antikolizní senzory.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
NVIDIA údajně může chystat nové protitěžební verze i starších GeForce Ampere NVIDIA údajně může chystat nové protitěžební verze i starších GeForce Ampere
Možná že se můžeme těšit na další a ještě mnohem zajímavější kolo souboje NVIDIA vs. těžaři, v němž už půjde o mnohem více než o pouhou GeForce RTX 3060. Dle známého leakera se možná připravují i nové verze starších čipů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Výpadek proudu v továrně TSMC: až 40.000 waferů půjde do koše Výpadek proudu v továrně TSMC: až 40.000 waferů půjde do koše
V továrně firmy TSMC na Tchaj-waně přerušil výrobu výpadek proudu, což se dle odhadů týká až 40.000 waferů. Nejde sice o nejmodernější provoz, ovšem nyní každá taková událost může jen dále narušit běh firem, které čekají na své čipy. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Ani Intel se nevyhne problémům, produkce CPU letos klesne a s ní i tržby Ani Intel se nevyhne problémům, produkce CPU letos klesne a s ní i tržby
Problémy se značně nevyrovnanou nabídkou a poptávkou začínají zasahovat i průmyslové velikány. Společnost Apple se potýká s nedostatkem displejů, jejichž výrobci nemají dost kontrolerů a nyní se ozývá také Intel. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Engine Unity ohlásil nativní podporu NVIDIA DLSS Engine Unity ohlásil nativní podporu NVIDIA DLSS
Technologie DLSS představuje velice vítanou možnost, jak zvýšit snímkovací frekvenci i s prakticky neznatelným snížením kvality obrazu. Je tak pouze dobře, že se její podpora rozšiřuje a nyní i v rámci enginu Unity.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře