www.svethardware.cz
>
>
>
>

Corsair TX850W: výkon pro náročné

Corsair TX850W: výkon pro náročné
, , aktualita
Oblíbený výrobce rozšířil svoji nabídku o nový přírůstek. Jak by se na první pohled mohlo zdát, k novinkám nepatří paměťové moduly, ale další ze zdrojů série TX. Jeho výkon je 850 W a toto číslo napovídá, že je určen hlavně pro ladiče výkonu...
reklama
Oblíbený výrobce rozšířil svoji nabídku o nový přírůstek. Jak by se na první pohled mohlo zdát, k novinkám nepatří paměťové moduly, ale další ze zdrojů série TX. Jeho výkon je 850 W a toto číslo napovídá, že je určen hlavně pro ladiče výkonu a náročné hráče. Stejně jako dříve vydané modely TX má jednu 12V větev; ta lze zatížit proudem o velikosti až 70 A. To vyhovuje těm nejnáročnějším sestavám, založeným například na Intel Core i7 965 s dvojicí výkonných grafických karet. Ostatně pro takové použití ho výrobce doporučuje.


Obr.01 – Logo výrobce

Protože má při zátěži nad 170 W (20 % jmenovitého výkonu) vyšší účinnost než 80 %, patří mezi držitele certifikátu 80 Plus (garance vysoké účinnosti). Dalším certifikátem je "NVIDIA SLI ready", tedy záruka kompatibility při použití více grafických karet NVIDIA. Stejně jako ostatních modelů je samozřejmostí pětiletá záruka.

Corsair CMPSU-850TX
Ikona Odkaz na databázi
3,3 V
5 V
12 V
– 12 V
+ 5 V SB
maximální proud
30 A
30 A
70 A
0,8 A
3 A
maximální výkon
180 W
840 W
9,6 W
15 W


Obr.02 – Fotka zdroje ze stránek výrobce

MTBF (Mean time between failures), nebo–li střední hodnota předpokládaného provozu bez poruchy, je 100 000 hodin. Kabeláž je opletená černým flexem a v následující tabulce si můžete prohlédnout množství konektorů. Jediná odlišnost oproti dříve vydanému modelu modelu TX650W je větší počet konektorů pro grafickou kartu. Doporučená koncová cena je 120 €.


počet konektorů
konektor
TX650W
TX750W
TX850W
ATX 24 pin
ATX12V 8 pin
PCI–e 8 pin
SATA
4 pin Peripheral
FDD


Zdroj: TZ Corsair
reklama
Nejnovější články
Izraelci odstartovali na Měsíc, využili Falcon 9 a služby NASA Izraelci odstartovali na Měsíc, využili Falcon 9 a služby NASA
Izraelská společnost SpaceIL v noci na dnešek uskutečnila svůj záměr vyslat na Měsíc přistávací modul a k tomu využila služeb společnosti SpaceX a komunikační podporu pak zajistí americká NASA. Pro izraelský program to tak je velká premiéra. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Consumer Reports už nedoporučuje Teslu Model 3, je nespolehlivá Consumer Reports už nedoporučuje Teslu Model 3, je nespolehlivá
Consumer Reports opět mění status doporučení elektromobilu Tesla Model 3. Ten už jednou toto doporučení ztratil, aby ho po opravě získal zpět. Vypadá to však, že spolehlivost a kvalita Modelu 3 nejsou úplně OK, a tak doporučení opět ztrácí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel zve lidi, aby se v rámci "Odysey" zúčastnili vývoje jeho GPU Intel zve lidi, aby se v rámci "Odysey" zúčastnili vývoje jeho GPU
Raja Koduri nedávno zval šikovné vývojáře do svého týmu a sliboval jim, že nebudou prostě jen pracovat, ale stanou se součástí hnutí. Nyní něčím podobným Intel láká i širokou veřejnost, a to na "The Odyssey". 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
InSight už zasílá pravidelné zprávy o počasí na Marsu InSight už zasílá pravidelné zprávy o počasí na Marsu
Přistávací modul InSight, který se vydal prozkoumat ze své stacionární pozice Mars, už poskytuje denní přehledy o počasí, a to pochopitelně týkající se Elysium Planitia, kde se nachází. Naposledy se teploty vyšplhaly na ještě snesitelných -13 °C.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Objevují se GeForce GTX 1660 Ti, první má Gainward Objevují se GeForce GTX 1660 Ti, první má Gainward
Tisková zpráva od firmy NVIDIA se v době psaní těchto řádků ještě neobjevila, ale to se jistě velice brzy změní, takže můžeme říci, že dnes na trh přichází karty GeForce GTX 1660 Ti a nejvíce si pospíšil Gainward. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek