www.svethardware.cz
>
>
>
>

Corsair TX850W: výkon pro náročné

Corsair TX850W: výkon pro náročné
, , aktualita
Oblíbený výrobce rozšířil svoji nabídku o nový přírůstek. Jak by se na první pohled mohlo zdát, k novinkám nepatří paměťové moduly, ale další ze zdrojů série TX. Jeho výkon je 850 W a toto číslo napovídá, že je určen hlavně pro ladiče výkonu...
K oblíbeným
reklama
Oblíbený výrobce rozšířil svoji nabídku o nový přírůstek. Jak by se na první pohled mohlo zdát, k novinkám nepatří paměťové moduly, ale další ze zdrojů série TX. Jeho výkon je 850 W a toto číslo napovídá, že je určen hlavně pro ladiče výkonu a náročné hráče. Stejně jako dříve vydané modely TX má jednu 12V větev; ta lze zatížit proudem o velikosti až 70 A. To vyhovuje těm nejnáročnějším sestavám, založeným například na Intel Core i7 965 s dvojicí výkonných grafických karet. Ostatně pro takové použití ho výrobce doporučuje.


Obr.01 – Logo výrobce

Protože má při zátěži nad 170 W (20 % jmenovitého výkonu) vyšší účinnost než 80 %, patří mezi držitele certifikátu 80 Plus (garance vysoké účinnosti). Dalším certifikátem je "NVIDIA SLI ready", tedy záruka kompatibility při použití více grafických karet NVIDIA. Stejně jako ostatních modelů je samozřejmostí pětiletá záruka.

Corsair CMPSU-850TX
Ikona Odkaz na databázi
3,3 V
5 V
12 V
– 12 V
+ 5 V SB
maximální proud
30 A
30 A
70 A
0,8 A
3 A
maximální výkon
180 W
840 W
9,6 W
15 W


Obr.02 – Fotka zdroje ze stránek výrobce

MTBF (Mean time between failures), nebo–li střední hodnota předpokládaného provozu bez poruchy, je 100 000 hodin. Kabeláž je opletená černým flexem a v následující tabulce si můžete prohlédnout množství konektorů. Jediná odlišnost oproti dříve vydanému modelu modelu TX650W je větší počet konektorů pro grafickou kartu. Doporučená koncová cena je 120 €.


počet konektorů
konektor
TX650W
TX750W
TX850W
ATX 24 pin
ATX12V 8 pin
PCI–e 8 pin
SATA
4 pin Peripheral
FDD


Zdroj: TZ Corsair
reklama
Nejnovější články
Intel připravil mainstreamová SSD série 670p s QLC Intel připravil mainstreamová SSD série 670p s QLC
Intel SSD 670p dle dostupných informací patří do mainstreamu, i když nejdříve bychom si asi měli ujasnit, co dnes za takový mainstream v případě SSD můžeme považovat. Jedná se o M.2 modely pro PCIe. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama
Rover Perseverance se zatím na Marsu nehnul ani o kousek, neboť NASA jej po přistání ještě testuje a také zkoumá jeho okolí. Můžeme se ale podívat na to, jaký portrét své rodinky si rover přivezl s sebou a co se nachází v jeho okolí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K
Intel možná odsunul nástup procesorů Rocket Lake-S až na konec března, kdy se mají objevit také recenze, ovšem to už bude zřejmě naprosto nezajímavé datum. Tyto procesory se už dostaly na trh.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel
V současné době bychom se skutečně vůbec nedivili, kdyby Google už počítal se zrušením služby Stadia a zvláště pak poté, co si přečteme zprávu o tom, jak Stadii oproti plánům chybí stovky tisíc uživatelů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře