
Podle AMD má Duron vyjadřovat spolehlivost a stabilitu zajišťující zákazníkům dobrou investici. Pokud by vás zajímalo, jak na Duroně AMD přišla, pak vězte, že základem je latinské slovo “durare”, což bych si dovolil přeložit jako “trvanlivý”.
Duron vychází z jádra Athlon, je však vyráběn 0,18 mikronovou technologií a má 64 KB L2 cache přímo na čipu (pracuje na stejné frekvenci jako procesor). První Duroně chce AMD vrhnout na trh v červnu.
I Athlon bude mobilní
Ačkoliv si na Duroně ještě chvíli počkáme, AMD už plánuje následníka, zatím s kódovým názvem “Mustang”. Ani ten ale nebude osamocen, doplňovat jej bude mobilní verze s kódovým názvem “Corvette”. Na jaké frekvenci korveta poběží AMD nijak blíže nespecifikovala, dá se však očekávat něco nad 1 GHz.
Poznámka autora:
V angličtině zní jméno Duron možná libě, v češtině se mi ale zdá, že svádí k umístění háčku nad N a tím evokuje cokoliv jiného než spolehlivost. Budu rád, když se se mnou a ostatními čtenáři podělíte o svůj názor na jméno Duron.
Zdroj: AMD a Ace’s hardware