www.svethardware.cz
>
>
>

Cougar CMD: zdroje s regulací pro ventilátory

Cougar CMD: zdroje s regulací pro ventilátory
, , aktualita
Cougar si připravil zdroje s neobvyklou funkcí, která nám umožní pomocí příslušného softwaru ovládat otáčky ventilátorů připojených přímo na speciální výstupy vedle obvyklých konektorů modulární kabeláže.
K oblíbeným
reklama
Napájecí zdroje Cougar CMD Digital přichází ve dvou verzích s výkonem 500 a 600 W, takže jsou určeny pro střední třídu počítačů PC. Jejich specialitkou je přitom integrovaný regulátor otáček pro ventilátory a software, který umožní provést příslušná nastavení. Tento regulátor má bohužel pouze dva třípinové konektory, ovšem snad nebude problém na něj pomocí adaptérů napojit i více ventilátorů. Záleží pouze na tom, jakou zátěž tyto výstupy snesou. Na další konektor můžeme připojit teplotní čidlo a poslední poslouží k propojení zdroje s počítačem, aby existovalo datové spojení.

Samotné zdroje nabízí jednu +12V větev, která u 500W modelu snese 40A zátěž a u 600W modelu pak až 49 A. Jako obvykle tak je téměř veškerý výkon rezervován pro +12 V, neboť ty využívá procesor i grafické karty. Pro chlazení se využívá 140mm ventilátor, samozřejmě také s regulací otáček dle zátěže. Co se týče efektivity, zdroje mají certifikaci 80 Plus Bronze a také nabízí veškeré obvyklé ochrany (OCP, SCP, OVP, UVP, OPP).

Hlavní ATX svazek je připájen napevno, ale PCIe a kabely pro úložná zařízení a jiné jsou modulární. Máme tu tak celkem tři konektory Peripheral Power (aka Molex), pět SATA Power (šest u 600W modelu), dva osmipinové PCIe (6+2) a samozřejmě i ATX plus 8pinové přídavné napájení procesoru.

Dodávaný software neslouží pouze pro regulaci ventilátorů. Dokáže sledovat také spotřebu, efektivitu, teplotu a zátěž procesoru a doufejme že i regulovat otáčky v závislosti na teplotách snímaných zmíněným senzorem.

Zdroj: PC Perspective
reklama
Nejnovější články
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu
Společnost CATL dosáhla dalšího významného milníku. Sodíkové akumulátory se jí podařilo vyvinout do takové podoby, že by se už brzy měly dostat na trh. Zajímavé mají být např. vyšší odolností vůči chladu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře