www.svethardware.cz
>
>
>
>

Creative Live! Cam Sync 1080p: oblíbená webkamera přichází s vyšším rozlišením

Creative Live! Cam Sync 1080p: oblíbená webkamera přichází s vyšším rozlišením
, , aktualita
Poptávka po webkamerách se v posledních měsících výrazně zvýšila a společnost Creative při této příležitosti přináší nástupce pro populární model Live! Cam Sync HD. K dispozici je integrovaná krytka objektivu nebo možnost připojení k tripodu.
K oblíbeným
reklama
Home office a uzavřené školy v minulých měsících vystřelily poptávku po webových kamerách do rekordních čísel. Zaměstnanci účastnící se videokonferenčních hovorů nebo studenti na online výuce často upgradovali starou webkameru, proto se sklady mnoha prodejců rychle vyprázdnily. Pro řadu výrobců také nadešel ideální čas k představení nového modelu. Společnost Creative tento týden oznámila Live! Cam Sync 1080p, která navazuje na úspěšný model Live! Cam Sync HD. Jak už je patrné z názvu, hlavním rozdílem bude podporované rozlišení. Novinka totiž zvládne nahrávat v kvalitě 1920 x 1080 pixelů neboli Full HD (při 30 snímcích za sekundu).
 
 
Široké zorné pole 77 stupňů úhlopříčně umožňuje zachytit i skupinu osob, ale zároveň neodkrývá v místnosti více, než je nutné. Pokud je pro vás soukromí důležité, oceníte také integrovanou krytku objektivu, která zabrání zneužití webkamery spywarem nebo jiným škodlivým softwarem. Krytka navíc zamezuje znečištění objektivu a hromadění prachu. Výhodou jsou také dva vestavěné mikrofony, které by měly zajistit kvalitní záznam zvuku, i pokud sedíte dále od webkamery. Pomocí univerzálního klipu můžete kameru přichytit k jakémukoliv notebooku či monitoru stolního počítače, případně využít možnost připojení ke stativu. Kamerou lze vodorovně otáčet o 360 stupňů nebo svisle naklonit až o 30 stupňů.
 
 
Kompatibilita se standardem UVC (USB Video Class) potom výrazně usnadňuje instalaci webkamery. Stačí ji připojit k do volného portu USB Type-A a nemusíte řešit instalaci ovladačů ve Windows ani MacOS. Kamera je hned připravena k použití v aplikacích jako Zoom, Skype, Microsoft Teams, Cisco WebEx nebo Facebook Messenger. Creative Live! Cam Sync 1080p je již nyní dostupná přes oficiální stránky výrobce, a to za cenu 50 eur, v přepočtu asi 1 300 Kč. Navíc si připlatíte 4 eura za poštovné. Brzy ovšem webkamera jistě dorazí také do nabídky běžných obchodů.
 
 

Technické parametry webkamery Creative Live! Cam Sync 1080p

 
 • Obrazový snímač: CMOS, Full HD (1 920 × 1 080) 2 MP
 • Rozlišení videa: MJPG - 1080p při 30 snímcích za sekundu / 720p při 30 snímcích za sekundu YUY2 - 1080p při 5 snímcích za sekundu / 720p při 10 snímcích za sekundu
 • Výstupní formát: YUY2/MJPG
 • Rozlišení snímků: 1 920 × 1 080 / 1 280 × 720 / 960 × 720 / 864 × 480 / 800 × 600 / 640 × 480 / 320 × 240
 • Formát snímků: BMP/JPG
 • Zorné pole: 77° úhlopříčně
 • Rozsah ostření: 50 mm až nekonečno, 600 mm pro optimální zaostření
 • Maximální barevná hloubka: 8 bitů
 • Redukce blikání: 50/60 Hz
 • Mikrofon: dva vestavěné všesměrové mikrofony
 • Rozhraní: bílá kontrolka, USB 2.0, kompatibilní s UVC (třída zobrazovacích zařízení USB), Plug and Play
 • Délka kabelu: 1,5 m
 • Možnost připevnění ke stativu: ano
 • Rozměry (D × Š × V): 105 x 65 x 60 mm
 • Hmotnost: 96g
 • Systémové požadavky. kompatibilní s operačními systémy podporujícími UVC, Windows 7 nebo novější, Mac OS (Sierra nebo novější)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Toshiba končí s počítači Dynabook, i zbytek divize prodala Sharpu Toshiba končí s počítači Dynabook, i zbytek divize prodala Sharpu
Společnost Toshiba se úplně zbavuje divize počítačů Dynabook. Výrazně většinový podíl tu už nějakou dobu měl Sharp a nyní mu prodala i zbývající pětinu. Toshiba tak končí s produkty, které ji pomohly proslavit.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office
Bezpečnostní výzkumník Patrick Wardle, který kdysi pracoval v NSA, objevil chybu v operačním systému macOS i kancelářském balíku Microsoft Office. Spolu dokázaly nabídnout hackerům cestu do systému.
8.8.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD
Intel připravuje mnoho nových generací procesorů a jednou z novinek bude Alder Lake. Nyní se objevil další únik, který opětovně potvrdil, že by tyto procesory měly podporovat paměti DDR5 a mít je tak dříve než AMD.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700 Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700
V listopadu minulého roku se Intel nechal slyšet, že bude spolupracovat s firmou MediaTek na vývoji 5G modemů. Nyní se objevil první plod společné práce, nový 5G modem MediaTek T700 pro laptopy s procesory Intel.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky
Roboti pomáhají v době poznamenané pandemií onemocnění covid-19 různými způsoby. Humanoidní robot Pepper například dostal aktualizaci, aby byl schopen rozpoznávat lidské tváře s rouškou a bez roušky.
7.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře