www.svethardware.cz
>
>
>
>

Creative Live! Cam Sync 1080p: oblíbená webkamera přichází s vyšším rozlišením

Creative Live! Cam Sync 1080p: oblíbená webkamera přichází s vyšším rozlišením
, , aktualita
Poptávka po webkamerách se v posledních měsících výrazně zvýšila a společnost Creative při této příležitosti přináší nástupce pro populární model Live! Cam Sync HD. K dispozici je integrovaná krytka objektivu nebo možnost připojení k tripodu.
K oblíbeným
reklama
Home office a uzavřené školy v minulých měsících vystřelily poptávku po webových kamerách do rekordních čísel. Zaměstnanci účastnící se videokonferenčních hovorů nebo studenti na online výuce často upgradovali starou webkameru, proto se sklady mnoha prodejců rychle vyprázdnily. Pro řadu výrobců také nadešel ideální čas k představení nového modelu. Společnost Creative tento týden oznámila Live! Cam Sync 1080p, která navazuje na úspěšný model Live! Cam Sync HD. Jak už je patrné z názvu, hlavním rozdílem bude podporované rozlišení. Novinka totiž zvládne nahrávat v kvalitě 1920 x 1080 pixelů neboli Full HD (při 30 snímcích za sekundu).
 
 
Široké zorné pole 77 stupňů úhlopříčně umožňuje zachytit i skupinu osob, ale zároveň neodkrývá v místnosti více, než je nutné. Pokud je pro vás soukromí důležité, oceníte také integrovanou krytku objektivu, která zabrání zneužití webkamery spywarem nebo jiným škodlivým softwarem. Krytka navíc zamezuje znečištění objektivu a hromadění prachu. Výhodou jsou také dva vestavěné mikrofony, které by měly zajistit kvalitní záznam zvuku, i pokud sedíte dále od webkamery. Pomocí univerzálního klipu můžete kameru přichytit k jakémukoliv notebooku či monitoru stolního počítače, případně využít možnost připojení ke stativu. Kamerou lze vodorovně otáčet o 360 stupňů nebo svisle naklonit až o 30 stupňů.
 
 
Kompatibilita se standardem UVC (USB Video Class) potom výrazně usnadňuje instalaci webkamery. Stačí ji připojit k do volného portu USB Type-A a nemusíte řešit instalaci ovladačů ve Windows ani MacOS. Kamera je hned připravena k použití v aplikacích jako Zoom, Skype, Microsoft Teams, Cisco WebEx nebo Facebook Messenger. Creative Live! Cam Sync 1080p je již nyní dostupná přes oficiální stránky výrobce, a to za cenu 50 eur, v přepočtu asi 1 300 Kč. Navíc si připlatíte 4 eura za poštovné. Brzy ovšem webkamera jistě dorazí také do nabídky běžných obchodů.
 
 

Technické parametry webkamery Creative Live! Cam Sync 1080p

 
 • Obrazový snímač: CMOS, Full HD (1 920 × 1 080) 2 MP
 • Rozlišení videa: MJPG - 1080p při 30 snímcích za sekundu / 720p při 30 snímcích za sekundu YUY2 - 1080p při 5 snímcích za sekundu / 720p při 10 snímcích za sekundu
 • Výstupní formát: YUY2/MJPG
 • Rozlišení snímků: 1 920 × 1 080 / 1 280 × 720 / 960 × 720 / 864 × 480 / 800 × 600 / 640 × 480 / 320 × 240
 • Formát snímků: BMP/JPG
 • Zorné pole: 77° úhlopříčně
 • Rozsah ostření: 50 mm až nekonečno, 600 mm pro optimální zaostření
 • Maximální barevná hloubka: 8 bitů
 • Redukce blikání: 50/60 Hz
 • Mikrofon: dva vestavěné všesměrové mikrofony
 • Rozhraní: bílá kontrolka, USB 2.0, kompatibilní s UVC (třída zobrazovacích zařízení USB), Plug and Play
 • Délka kabelu: 1,5 m
 • Možnost připevnění ke stativu: ano
 • Rozměry (D × Š × V): 105 x 65 x 60 mm
 • Hmotnost: 96g
 • Systémové požadavky. kompatibilní s operačními systémy podporujícími UVC, Windows 7 nebo novější, Mac OS (Sierra nebo novější)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Jack Dorsey draží první tweet, zatím bylo přihozeno na 2,5 mil. USD Jack Dorsey draží první tweet, zatím bylo přihozeno na 2,5 mil. USD
Zakladatel Twitteru, Jack Dorsey, draží první tweet na světě z roku 2006. Nabízen je jako tzv. non-fungible token (NFT), což je koncept prodeje digitálních děl, který je v poslední době velmi populární.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
ICON už vyrábí domy pomocí 3D tisku i v Texasu ICON už vyrábí domy pomocí 3D tisku i v Texasu
Společnost ICON začala pro amerického developera 3Strands stavět domy pomocí 3D tisku. Ty by měly být bezpečnější, být odolnější vůči požáru a jiným přírodním živlům. Po Mexiku tak jde o druhý velký projekt.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus
Telefony s Androidem mají poslední dobou takové množství operační paměti RAM, že by se za to nemuselo stydět ani solidní PC. SK Hynix nyní začalo sériovou výrobu 18GB setů pamětí LPDDR5 pro telefony Asus ROG Phone.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku
Těžko uvěřitelný případ se měl odehrát ve Vietnamu. Muž si chtěl koupit herní konzoli, ale jeho manželka s tím nesouhlasila. Svůj nový PS5 proto vydával za Wi-Fi router. Dokonce jej nechal nainstalovat zaměstnancem v uniformě telefonní společnosti.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry
Už dobře víme, že na konec letošního roku si Blizzard chystá remasterovanou verzi hry Diablo II: Resurrected. Ta ale bude také poslední takovou hrou a do budoucna se Blizzard chce věnovat vývoji nových her.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře