www.svethardware.cz
>
>
>

Creative uvádí 100jádrové CPU pro Android 4.0

Creative uvádí 100jádrové CPU pro Android 4.0
, , aktualita
Před dvěma lety společnost Creative oficiálně představila nový procesor ZMS-05 prezentovaný jako StemCell Media Processor, čili programovatelný SIMD (Single Instruction Multiple Data) čip navržený pro snadné škálování a využívající architekturu...
K oblíbeným
reklama
Před dvěma lety společnost Creative oficiálně představila nový procesor ZMS-05 prezentovaný jako StemCell Media Processor, čili programovatelný SIMD (Single Instruction Multiple Data) čip navržený pro snadné škálování a využívající architekturu ARM spojenou s 24 jádry spojených do jednoho pole s označením Media Processing Array. Následně představila i model ZMS-20.

Nyní se chystá jeho nová generace pod označením ZMS-40, která je optimalizována pro OS Android a využívá celkem 96 jader StemCell Media spojených se čtyřmi 1,5GHz ARM Cortex-A9. Jeho hlavní výhoda tedy je jasná - mnohem vyšší výkon v paralelním zpracování dat. Čip ZMS-40 má oproti předchozímu ZMS-20 dosahovat dvojnásobku maximálního výkonu, který může využít pro dekódování videa H.264 HP v rozlišení až 3840 x 1080 (využitelné pro plnohodnotné stereoskopické 3D video v 1080p).

Creative ZMS-40 se má dostat do výkonných tabletů podporujících maximální 2D rozlišení 2560 x 1600 (WQXGA), API OpenGL ES 2.0 a pak tu je také množství aplikací pro Android 4.0 speciálně navržených pro tento procesor. Patří mezi ně ZiiPhoto (prohlížení fotografií, efekty), ZiiCamera pro natáčení videa a pořizování až 40Mpix panoramatických fotek, ZiiVideo s podporou 1080p WebM (VP8) a různých funkcí pro přehrávání a zmínit můžeme podporu Sound Blaster X-Fi Crystalizer a CMSS-3D. Tablety zvládnou také přehrávat na připojeném displeji film v HD rozlišení a na jejich displeji může uživatel zároveň prohlížet webové stránky.

Firma Creative plánuje již příští týden představit také první tablety JAGUAR založené na ZMS-40.

Hlavní specifikace ZMS-40:
  • 4x 1,5 GHz ARM Cortex-A9 MP
  • 96x StemCell Media Processor - plně programovatelné
  • Výkon StemCell až 58 GFLOPS
  • Podpora HEVC, H.264, VC1 a WebM (VP8)
  • Dvojnásobný výkon a poloviční spotřeba oproti ZMS-20
  • OpenGL ES 2.0, OpenCL 1.1
  • až 2 GB operační paměti DDR2/3 či LPDDR2 s 64bitovou sběrnicí
  • 256bitové hardwarové AES šifrování a TrustZone

Zdroj: TZ Creative
reklama
Nejnovější články
Astronomové mají šanci pozorovat supernovu a vznik neutronové hvězdy Astronomové mají šanci pozorovat supernovu a vznik neutronové hvězdy
Neutronové hvězdy jsou samy o sobě jedny z nejzajímavějších objektů našeho vesmíru. Měly blízko k tomu, aby se staly černou dírou, ale namísto toho jsou z nich neuvěřitelně husté koule. Nyní nám jde o vznik jedné takové z velice vzácného objektu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
MSI už nyní ukázalo své desky s X570 pro Ryzen 3000 MSI už nyní ukázalo své desky s X570 pro Ryzen 3000
Základní desky s čipovými sadami X570 a potažmo i s jinými pro Ryzen 3000 by se měly odhalit až tehdy, když AMD zavelí. Nicméně společnost MSI už ukázala své nové desky, a to pěkně podrobně ve videu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Objevil se další test údajného CPU Ryzen 3000, bude i 5 GHz? Objevil se další test údajného CPU Ryzen 3000, bude i 5 GHz?
Už za pouhé čtyři dny nám Lisa Su představí nové 7nm procesory Ryzen 3000 a doufejme také karty s GPU Navi. Nové procesory tak už musí někde být testovány a lze očekávat, že nejnovější informace už mohou mít reálný podklad.
Dnes, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
ARM ukončilo spolupráci s Huawei kvůli nařízení Trumpa ARM ukončilo spolupráci s Huawei kvůli nařízení Trumpa
Administrativa Donalda Trumpa nařídila ukončení spolupráce americkým firmám s čínskou společností Huawei kvůli obchodní válce a obavám z různých forem špionáže. Spolupráci tak ukončilo dokonce i britské ARM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Google od roku 2005 ukládal hesla uživatelů G Suite v plaintextu Google od roku 2005 ukládal hesla uživatelů G Suite v plaintextu
Také Google má nyní velký bezpečnostní průšvih. Ukázalo se totiž, že podnikoví uživatelé balíku aplikací G Suite mohli mít svá hesla uložená na serverech společnosti v textové podobě bez zahashování.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů