www.svethardware.cz
>
>
>

Creative uvádí 100jádrové CPU pro Android 4.0

Creative uvádí 100jádrové CPU pro Android 4.0
, , aktualita
Před dvěma lety společnost Creative oficiálně představila nový procesor ZMS-05 prezentovaný jako StemCell Media Processor, čili programovatelný SIMD (Single Instruction Multiple Data) čip navržený pro snadné škálování a využívající architekturu...
K oblíbeným
reklama
Před dvěma lety společnost Creative oficiálně představila nový procesor ZMS-05 prezentovaný jako StemCell Media Processor, čili programovatelný SIMD (Single Instruction Multiple Data) čip navržený pro snadné škálování a využívající architekturu ARM spojenou s 24 jádry spojených do jednoho pole s označením Media Processing Array. Následně představila i model ZMS-20.

Nyní se chystá jeho nová generace pod označením ZMS-40, která je optimalizována pro OS Android a využívá celkem 96 jader StemCell Media spojených se čtyřmi 1,5GHz ARM Cortex-A9. Jeho hlavní výhoda tedy je jasná - mnohem vyšší výkon v paralelním zpracování dat. Čip ZMS-40 má oproti předchozímu ZMS-20 dosahovat dvojnásobku maximálního výkonu, který může využít pro dekódování videa H.264 HP v rozlišení až 3840 x 1080 (využitelné pro plnohodnotné stereoskopické 3D video v 1080p).

Creative ZMS-40 se má dostat do výkonných tabletů podporujících maximální 2D rozlišení 2560 x 1600 (WQXGA), API OpenGL ES 2.0 a pak tu je také množství aplikací pro Android 4.0 speciálně navržených pro tento procesor. Patří mezi ně ZiiPhoto (prohlížení fotografií, efekty), ZiiCamera pro natáčení videa a pořizování až 40Mpix panoramatických fotek, ZiiVideo s podporou 1080p WebM (VP8) a různých funkcí pro přehrávání a zmínit můžeme podporu Sound Blaster X-Fi Crystalizer a CMSS-3D. Tablety zvládnou také přehrávat na připojeném displeji film v HD rozlišení a na jejich displeji může uživatel zároveň prohlížet webové stránky.

Firma Creative plánuje již příští týden představit také první tablety JAGUAR založené na ZMS-40.

Hlavní specifikace ZMS-40:
  • 4x 1,5 GHz ARM Cortex-A9 MP
  • 96x StemCell Media Processor - plně programovatelné
  • Výkon StemCell až 58 GFLOPS
  • Podpora HEVC, H.264, VC1 a WebM (VP8)
  • Dvojnásobný výkon a poloviční spotřeba oproti ZMS-20
  • OpenGL ES 2.0, OpenCL 1.1
  • až 2 GB operační paměti DDR2/3 či LPDDR2 s 64bitovou sběrnicí
  • 256bitové hardwarové AES šifrování a TrustZone

Zdroj: TZ Creative
reklama
Nejnovější články
Průšvih u Applu: Apple Card se nesnese s peněženkami ani džínami Průšvih u Applu: Apple Card se nesnese s peněženkami ani džínami
Apple je občas společností netušených problémů. Nová kreditní karta Apple Card se totiž může poškodit při naprosto typickém a očekávaném použití. Např. při nošení v kožené peněžence nebo džínách.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
MoviePass nechal data karet zákazníků v nezaheslované databázi MoviePass nechal data karet zákazníků v nezaheslované databázi
Služba MoviePass nabízela svým zákazníkům jakousi debetní kartu pro placení za návštěvu kin. Jejich data včetně čísel kreditek a dat expirace ale nechal na internetu ve volně přístupné databázi bez hesla.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Xilinx se pochlubil světově největším FPGA s 35 miliardami tranzistorů Xilinx se pochlubil světově největším FPGA s 35 miliardami tranzistorů
Společnost Xilinx dnes představila FPGA Virtex UltraScale+ VU19P, který je postaven na 16nm procesu a skládá se z celkem 35 miliard tranzistorů. Dozvídáme se tak, že jde o světově největší čip typu FPGA. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Philips nabízí třio 4K HDR monitorů pro obývací pokoje i PC Philips nabízí třio 4K HDR monitorů pro obývací pokoje i PC
Společnost Philips si připravila tři nové velké monitory, které nabízejí rozlišení 4K, vedle toho i HDR a určeny jsou především pro naše obývací pokoje. Jde o monitory jak pro herní konzole, tak pro PC či snad HTPC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
FSP: FlexGURU: malé modulární zdroje pro úsporné sestavy FSP: FlexGURU: malé modulární zdroje pro úsporné sestavy
Malých zdrojů s přiměřeným výkonem není na trhu zrovna mnoho, a tak potěší, že tu máme na výběr další. Jde o FlexGURU od FSP, které jsou modulární a nabízí výkon 250 a 300 W vhodný pro menší či úspornější sestavy. 
Včera, aktualita, Jan Vítek