www.svethardware.cz
>
>
>

Creative uvádí 100jádrové CPU pro Android 4.0

Creative uvádí 100jádrové CPU pro Android 4.0
, , aktualita
Před dvěma lety společnost Creative oficiálně představila nový procesor ZMS-05 prezentovaný jako StemCell Media Processor, čili programovatelný SIMD (Single Instruction Multiple Data) čip navržený pro snadné škálování a využívající architekturu...
K oblíbeným
reklama
Před dvěma lety společnost Creative oficiálně představila nový procesor ZMS-05 prezentovaný jako StemCell Media Processor, čili programovatelný SIMD (Single Instruction Multiple Data) čip navržený pro snadné škálování a využívající architekturu ARM spojenou s 24 jádry spojených do jednoho pole s označením Media Processing Array. Následně představila i model ZMS-20.

Nyní se chystá jeho nová generace pod označením ZMS-40, která je optimalizována pro OS Android a využívá celkem 96 jader StemCell Media spojených se čtyřmi 1,5GHz ARM Cortex-A9. Jeho hlavní výhoda tedy je jasná - mnohem vyšší výkon v paralelním zpracování dat. Čip ZMS-40 má oproti předchozímu ZMS-20 dosahovat dvojnásobku maximálního výkonu, který může využít pro dekódování videa H.264 HP v rozlišení až 3840 x 1080 (využitelné pro plnohodnotné stereoskopické 3D video v 1080p).

Creative ZMS-40 se má dostat do výkonných tabletů podporujících maximální 2D rozlišení 2560 x 1600 (WQXGA), API OpenGL ES 2.0 a pak tu je také množství aplikací pro Android 4.0 speciálně navržených pro tento procesor. Patří mezi ně ZiiPhoto (prohlížení fotografií, efekty), ZiiCamera pro natáčení videa a pořizování až 40Mpix panoramatických fotek, ZiiVideo s podporou 1080p WebM (VP8) a různých funkcí pro přehrávání a zmínit můžeme podporu Sound Blaster X-Fi Crystalizer a CMSS-3D. Tablety zvládnou také přehrávat na připojeném displeji film v HD rozlišení a na jejich displeji může uživatel zároveň prohlížet webové stránky.

Firma Creative plánuje již příští týden představit také první tablety JAGUAR založené na ZMS-40.

Hlavní specifikace ZMS-40:
  • 4x 1,5 GHz ARM Cortex-A9 MP
  • 96x StemCell Media Processor - plně programovatelné
  • Výkon StemCell až 58 GFLOPS
  • Podpora HEVC, H.264, VC1 a WebM (VP8)
  • Dvojnásobný výkon a poloviční spotřeba oproti ZMS-20
  • OpenGL ES 2.0, OpenCL 1.1
  • až 2 GB operační paměti DDR2/3 či LPDDR2 s 64bitovou sběrnicí
  • 256bitové hardwarové AES šifrování a TrustZone

Zdroj: TZ Creative
reklama
Nejnovější články
Nvidia má chystat mobilní čipy GeForce MX330 a MX350 s Pascalem Nvidia má chystat mobilní čipy GeForce MX330 a MX350 s Pascalem
Na Internetu se začínají objevovat zprávy o připravovaných grafických čipech Nvidie pro mobilní zařízení, GeForce MX330 a MX350. Tyto čipy by měly být stále ještě postaveny na architektuře Pascal.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Amazon Music útočí na Apple Music, má už 55 milionů předplatitelů Amazon Music útočí na Apple Music, má už 55 milionů předplatitelů
I když streamovací služba Amazon Music není tak známá jako např. Spotify nebo Apple Music, je docela dobře možné, že se v tomto roce stane dvojkou a předběhne službu od Applu. Dosáhla už totiž na 55 milionů platících předplatitelů.
24.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
ASML rozjíždí výrobu EUV strojů, příští rok jich plánuje 50 ASML rozjíždí výrobu EUV strojů, příští rok jich plánuje 50
Zaměstnanci nizozemské společnosti ASML se nemusí obávat, že by v nejbližších letech neměli co na práci. O EUV skenery je zájem a ten se bude jen zvyšovat, jak se rozroste i výroba pomocí EUV litografie. 
24.1.2020, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD potichu opravilo čtyři závažné bezpečnostní problémy v ovladačích Radeon AMD potichu opravilo čtyři závažné bezpečnostní problémy v ovladačích Radeon
Společnost AMD vypustila do světa ovladače Radeon Adrenalin 20.1.1, které opravují čtyři závažné bezpečnostní chyby, ale o tom se v changelogu nedozvíme. Jedná se však o chyby v knihovně samotných ovladačů. 
24.1.2020, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Vývojáři Half-Life: Alyx odpovídají na otázky, starší tituly můžeme hrát zdarma Vývojáři Half-Life: Alyx odpovídají na otázky, starší tituly můžeme hrát zdarma
Vývojáři VR titulu Half-Life: Alyx se rozhodli, že se nechají zpovídat na Redditu v rámci AMA (Ask Me Anything), takže můžeme očekávat, že se z odpovědí dozvíme řadu novinek. A vedle toho si můžeme předchozí díly zahrát zdarma. 
24.1.2020, aktualita, Jan Vítek2 komentáře