www.svethardware.cz
>
>
>
>

Cryorig Taku: znovuobjevený desktop

Cryorig Taku: znovuobjevený desktop
, , aktualita
Cryorig loni na Computexu představil nové designy skříní, z nichž si zvláštní zájem návštěvníků vysloužila Taku. Tu můžeme označit za znovuobjevený klasický desktop, který neslouží jen pro uložení komponent, ale také jako stolek pod monitorem.
K oblíbeným
reklama
V tomto případě je použití slova stolek skutečně na místě, neboť Cryorig Taku má rozkročené dřevěné nohy, které jej vyvyšují nad stůl. Díky svému rozkročení má celá skříň nádech retra, ale jinak jde o moderní kus hardwaru pro počítače založené na základní desce ATX. Dle fotografií je subjektivně daleko elegantnější než staré klasické desktopy, které také sloužily jako vyvýšená plocha pro monitor.

Společnost Cryorig i díky prezentaci na Computexu snad zaujala dost přispěvatelů na to, aby na vývoj skříně zkusila získat prostřednictvím Kickstarteru 100.000 dolarů. Tím si ostatně bude i sondovat to, jaký bude o takový model zájem a zároveň získá odbytiště pro první vyrobené modely. Zájemce by mělo o vysoké kvalitě ujistit už jen to, že samotnou výrobu na sebe vezme společnost Lian Li, která je ve světě skříní spojována s tou nejvyšší kvalitou a má dost zkušeností s netradičními skříněmi. Zároveň jde v podstatě o záruku toho, že se podporovatelé skutečně dočkají svého kýženého kusu. Co se týče ceny, pak svůj kus si můžete předplatit za cenu od 250 dolarů s očekávaným dodáním už v srpnu.

Jde v podstatě o velký hliníkový šuplík na dřevěné konstrukci, kam se vejde vedle ITX desky také až 280mm dvouslotová grafická karta, až 48 mm vysoký procesorový chladič, dvě 2,5" zařízení, jedno 3,5", paměťové moduly o výšce od 52 mm, zdroj formátu SFX a jeden systémový 92mm ventilátor. Karta je pochopitelně napojena přes redukci od Lian Li a umístěna vodorovně.

Celkové rozměry skříně jsou 570 x 310 x 142 mm, hmotnost 5,3 kg a vepředu na boku najdeme dva USB 3.0 a dva 3,5mm audio konektory. Jako hlavní materiál se využil 2mm hliník s bílou, červenou nebo černou povrchovou úpravou (pískovaný). Uvnitř jsou také prvky pro správu kabeláže, aby ji bylo kudy vést a přímo na skříň můžeme umístit až 15 kg těžký monitor. Pod skříň se také navíc vejde i velká klávesnice s numerickou částí (maximálně 460 mm široká a 53 mm vysoká).

Uvidíme, zda Cryorig vybere potřebných 100.000 dolarů, ovšem vzhledem k brzkému dodání a spolupráci s Lian Li to vypadá, že skříň přijde na trh i v případě neúspěšného financování. V případě, že si lidé na Kickstarteru zamluví více než 1000 kusů, každý dostane také chladič C7 ITX pro CPU zdarma (v ceně 30 USD).

Zdroj: Kickstarter
reklama
Nejnovější články
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
Dnes, článek, Jan Vítek1 komentář
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
Včera, aktualita, Jan Vítek20 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů