www.svethardware.cz
>
>
>

Cryptojacking našli už i v audio souborech WAV

Cryptojacking našli už i v audio souborech WAV
, , aktualita
Skripty pro tajnou těžbu kryptoměn se dnes do počítačů mohou dostat mnoha různými způsoby. Nečekaným způsobem je dokonce skrytí skriptů do zvukových souborů WAV. Takto se zde dají ale ukrýt i jiné typy malwaru.
K oblíbeným
reklama
Bezpečnostní výzkumníci v BlackBerry Cylance zjistili, že malware a skripty pro těžbu kryptoměn je možné schovat i do zdánlivě neškodných audio souborů WAV. Jde v podstatě o steganografii, kdy jsou v užitečných datech zašifrována i další netušená skrytá data. V tomto případě lze přehrát zvukový soubor, aniž by si uživatel všiml, že je se souborem něco v nepořádku, a že obsahuje i něco dalšího. Při přehrání závadného souboru (může jít o klasický zvuk, případně bílý šum) tak může dojít k současnému nahrání zavaděče malwaru a jeho nahrání do paměti, tedy instalaci malwaru.
 
Monero logo
 
V dnešní době jde často o skripty pro těžbu kryptoměn, na základě čehož pak útočníci bohatnou na úkor obětí, jejichž počítače jsou zatíženy náročnými výpočty. Našly se i soubory, které po infikaci počítače umožnily vzdálené ovládání počítače díky instalaci různých jiných typů malwaru. Nejhorší je, že detekce malwaru je velmi obtížná (závadné audiosoubory nebyly detekovány ani jediným antivirem ve VirusTotal) a podle výzkumníků jde podobným způsobem napadat i jiné typy souborů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google Stadia je tu, máme zde nadšení i zklamání Google Stadia je tu, máme zde nadšení i zklamání
Očekávaná streamovací herní platforma Google Stadia je konečně zde. Na internetu se už objevují první zkušenosti a jak se dalo čekat, najdeme zde pozitivní překvapení i negativní komentáře na chybějící vlastnosti.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Asus uvedl PCE-AX3000, PCIe Wi-Fi síťovku s 3000 Mbps Asus uvedl PCE-AX3000, PCIe Wi-Fi síťovku s 3000 Mbps
Pokud chcete, aby váš desktop využíval nejrychlejší Wi-Fi 6 (802.11ax), budete muset patrně sáhnout po adekvátní síťové kartě. Takovou představuje společnost Asus. Její model PCE-AX3000 Wi-Fi 6 podporuje s rychlostí až 3 Gbps.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Ryzen 9 3950X na levných a drahých deskách: jaký mají vliv na výkon? Ryzen 9 3950X na levných a drahých deskách: jaký mají vliv na výkon?
Server TechSpot provedl test s procesorem Ryzen 9 3950X, který byl otestován na různých deskách s čipsety X570 a především pak s B450. Ty můžeme brát jako minimum pro takový procesor, ale to ovlivní jeho výkon? 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger
V New Jersey se u čerpací stanice Wawa vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger. To není úplně běžné, neboť dosud se při nabíjení obvykle vznítily elektromobily, ale ne nabíječky. Naštěstí se nic vážného nestalo.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Valve chystá nový Half-Life, odhalí jej ve čtvrtek Valve chystá nový Half-Life, odhalí jej ve čtvrtek
Mnozí už ani nedoufali, že by společnost Valve vyslyšela prosby a nářky volající po pokračování série Half-Life. Nyní ale mohou zase trnout nad tím, co se z této nadlouho přerušené série stane.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře