www.svethardware.cz
>
>
>

Cryptojacking našli už i v audio souborech WAV

Cryptojacking našli už i v audio souborech WAV
, , aktualita
Skripty pro tajnou těžbu kryptoměn se dnes do počítačů mohou dostat mnoha různými způsoby. Nečekaným způsobem je dokonce skrytí skriptů do zvukových souborů WAV. Takto se zde dají ale ukrýt i jiné typy malwaru.
K oblíbeným
reklama
Bezpečnostní výzkumníci v BlackBerry Cylance zjistili, že malware a skripty pro těžbu kryptoměn je možné schovat i do zdánlivě neškodných audio souborů WAV. Jde v podstatě o steganografii, kdy jsou v užitečných datech zašifrována i další netušená skrytá data. V tomto případě lze přehrát zvukový soubor, aniž by si uživatel všiml, že je se souborem něco v nepořádku, a že obsahuje i něco dalšího. Při přehrání závadného souboru (může jít o klasický zvuk, případně bílý šum) tak může dojít k současnému nahrání zavaděče malwaru a jeho nahrání do paměti, tedy instalaci malwaru.
 
Monero logo
 
V dnešní době jde často o skripty pro těžbu kryptoměn, na základě čehož pak útočníci bohatnou na úkor obětí, jejichž počítače jsou zatíženy náročnými výpočty. Našly se i soubory, které po infikaci počítače umožnily vzdálené ovládání počítače díky instalaci různých jiných typů malwaru. Nejhorší je, že detekce malwaru je velmi obtížná (závadné audiosoubory nebyly detekovány ani jediným antivirem ve VirusTotal) a podle výzkumníků jde podobným způsobem napadat i jiné typy souborů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vyšel prohlížeč Brave, za sledování reklamy vám zaplatí kryptoměnou Vyšel prohlížeč Brave, za sledování reklamy vám zaplatí kryptoměnou
Zakladatel Mozilly Brendan Eich přichází s dalším svým zajímavým produktem. Představil finální verzi prohlížeče Brave, který cílí nejen na soukromí, ale také na reklamy. Za jejich sledování vám bude platit vlastní kryptoměnou.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
AMD je skoupé na poskytování vzorků R9 3950X a nových Threadripperů AMD je skoupé na poskytování vzorků R9 3950X a nových Threadripperů
Ochota firem se dělit o testovací vzorky svého nového hardwaru se případ od případu značně liší. AMD s velkou ochotou poskytovalo celé testovací sestavy v případě prvních dvou generací Ryzenů. Nyní je to už mnohem horší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11 NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11
O NUC v podání firmy AMD bychom asi správně neměli mluvit, neboť to je formát vymyšlený Intelem pro jeho vlastní minipočítače. Nicméně označení NUC už se vžilo pro malé desktopy určité velikosti a ty nyní konečně dorazí s Ryzeny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
IBM: naši zaměstnanci s Apple Mac podávají lepší výkony než ti s Windows IBM: naši zaměstnanci s Apple Mac podávají lepší výkony než ti s Windows
Společnost IBM zveřejnila závěry svého interního experimentu, který zkoumal výkon zaměstnanců vybavených počítači Mac s příslušným operačním systémem a klasickými PC se systémem Windows. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Rockstar reaguje na stížnosti a slibuje vylepšit výkon a stabilitu RDR2 Rockstar reaguje na stížnosti a slibuje vylepšit výkon a stabilitu RDR2
Rockstar Games tentokrát nepředvedli bezproblémové vypuštění přeportovaného titulu z konzolí na PC. K tomu má nová hra Red Dead Redemption 2 pro osobní počítače daleko. Slíbena byla ale náprava. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů