Crysis Remastered odhaluje ceny, které herní firmy platí za ochranu Denuvem

Crysis Remastered odhaluje ceny, které herní firmy platí za ochranu Denuvem
, , aktualita
Crysis Remastered přišel po průtazích na trh letos pozdě v létě, alespoň ve verzi pro PC, a to chráněn notorický známým DRM Denuvo. Nyní unikl na web dokument, který ukazuje finanční stránku věci. 
K oblíbeným
reklama
Crysis Remastered byl vypuštěn na trh během letošního září jako hra, jejíž připravovanou podobu hráči zprvu odmítli a svou reakcí donutili Crytek k tomu, aby se snažil víc. Ovšem ani pak nebyli moc spokojení, což se dá říci i o recenzentech. Ostatně Crysis Remastered jako vylepšená 13 let stará hra dokáže dostat na kolena i moderní výkonnou sestavu, takže na informacích o velice špatné optimalizaci něco bude. 
 
Nyní jde ale o něco jiného, a to o ochranu pomocí Denuva. Dnes je primárním úkolem tohoto DRM zůstat nepřekonané alespoň po nějakou dobu, aby byly tituly chráněny alespoň v prvních měsících prodeje, což se někdy povede a jindy zase ne. Problém může nastat třeba v případě, kdy vývojáři sami vypustí do světa nechráněný hlavní spustitelný soubor hry. 
 
 
Není ale divu, že platby za ochranu pomocí Denuva se odvíjejí právě i od toho, jak dlouho dokáže zamezit pirátskému kopírování dané hry. A pochopitelně lze předpokládat, že částky se budou lišit dle toho, o jakou hru či vydavatele jde, respektive dle podmínek, které si ten dokáže vyjednat. 
 
My tu tak máme dokument týkající se právě Crysis Remastered, přičemž Crytek se zavázal Denuvu hradit hned několik různých poplatků. Máme tu jednak základní fixní poplatek, kde je uvedena částka 126 až 140 tisíc eur za prvních 12 měsíců a poté 2000 eur za každý následující měsíc. Dále jde o další jednorázový poplatek 60 tisíc eur v případě, že během prvních 30 dní prodeje bude aktivováno půl milionu kopií, k tomu přirážka 0,40 eur za každou aktivaci prostřednictvím platformy WeGame a ještě 10 tisíc eur poplatek za každý obchod, v němž bude hra nabízena. 
 
 
 
Denuvo se zase zavazuje k různým krokům, které čítají třeba pátrání po případných pirátských kopiích hry, manuální testování hry a samozřejmě i příslušnou podporu a provoz DRM.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft bude vyvíjet autonomní auta s GM a Cruise Microsoft bude vyvíjet autonomní auta s GM a Cruise
Microsoft je další společností, která se chce podílet na vývoji autonomních vozů. Své síly spojí s projektem Cruise, za kterým stojí automobilka General Motors a spolupracuje např. i s japonskou Hondou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Malwarebytes napadeno stejnými hackery, kteří stojí za hackem na SolarWinds Malwarebytes napadeno stejnými hackery, kteří stojí za hackem na SolarWinds
Nedávno jsme se dozvěděli o velkém hacku serverů firmy SolarWinds, která pak nevědomky přibalovala ke své aplikaci Orion malware. Stejná skupina hackerů napadla i systémy společnosti Malwarebytes.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA potvrzuje, že nebude žádná RTX 3060 Founders Edition NVIDIA potvrzuje, že nebude žádná RTX 3060 Founders Edition
NVIDIA se opravdu nechystá vypustit do světa svou vlastní verzi karty GeForce RTX 3060 Founders Edition, takže tu budou pouze modely od AIB partnerů této společnosti. Můžeme se také ptát, jestli vůbec bude platit stanovená cena.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Intel potvrdil svůj záměr vyrábět Alder Lake od druhé poloviny roku Intel potvrdil svůj záměr vyrábět Alder Lake od druhé poloviny roku
Intel už se chystá vrhnout na trh generaci Rocket Lake-S pro desktopy a chystá také Tiger Lake-H s osmi jádry pro notebooky, ovšem poté by se po delší době už měla na trhu sejít společná mobilní i desktopová generace, Alder Lake.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Analýza spotřeby 65W a 125W Core i7, jak se liší v praxi? Analýza spotřeby 65W a 125W Core i7, jak se liší v praxi?
Neinformovaný zákazník by z označení prodávaných procesorů mohl mít pocit, že jejich TDP bude odpovídat skutečné spotřebě, jenomže to neplatí ani u Intelu a v podstatě ani u AMD. Nyní ale bude řeč právě o Intelu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek18 komentářů