www.svethardware.cz
>
>
>

Crytek má prý potíže, neplatí zaměstnancům a ti odcházejí

Crytek má prý potíže, neplatí zaměstnancům a ti odcházejí
, , aktualita
Zaměstnanec společnosti Crytek si na Internetu anonymně postěžoval, že nedostal řádnou mzdu za posledních šest měsíců. Server KitGuru o tom napsal a pak se jim onen zaměstnanec sám ozval, aby lépe vysvětlil, co se má ve firmě dít.
K oblíbeným
reklama
Máme tak zatím jen informace z jedné strany, a to od očividně nespokojeného zaměstnance frankfurtské pobočky Cryteku, který si stěžoval především na finanční situaci ve firmě, kvůli níž zaměstnanci nedostávají řádně zaplaceno. KitGuru přesně ví, o jakého zaměstance jde a jaká je jeho pozice, ale přirozeně tyto informace nezveřejní.Do června tohoto roku bylo vše z pohledu zaměstnanců v pořádku, ale ti ve Crytek Frankfurt poté zjistili, že jim peníze nepřicházejí včas. Na to vedení reagovalo ujištěním, že dá vše do pořádku a že má dost financí pro výplaty na alespoň rok a půl. Situace se však zhoršila a v září již byla mzda opožděna už o pět týdnů a na peníze za říjen a listopad se stále čeká. Není tak divu, že lidé z firmy začali odcházet, a to téměř každý den. Tím Crytek přichází o řadu talentovaných lidí, kteří si hledají práci jinde. Ostatní již měli svému vedení odeslat oficiální dopis, že pokud do konce příštího týdne nedostanou peníze za říjen až prosinec, přestanou pracovat. Na to již však přistoupili zaměstnanci budapešťského studia, kteří prý již ani nechodí do práce.

Co se ale děje, že Crytek nemá na mzdy? Za tím má stát fakt, že firma expandovala moc rychle, aniž by jí vzniklé pobočky generovaly potřebné tržby. Aktuálně má mít nějakých 700 zaměstnanců v šesti studiích, kteří v poslední době pracovali na Free to Play projektech (The Hunt, Arena of Fate) a zaměřili se na VR, což ale nepřináší žádné peníze. A právě ony dva zmíněné F2P projekty sice ještě nebyly oficiálně zrušeny, ale interně už jsou prý považovány za mrtvé.

Nyní chce Crytek odprodat svá studia v Sofii a Šanghaji, aby získal finanční prostředky a celé situaci nepomáhá, že Cevat Yerli (spoluzakladatel firmy) se již měsíce neukázal v práci. Prý se soustředí na jiné podniky a Crytek zanechal svému osudu bez obchodního plánu. Zbylí dva bratři sice chodí do práce, ale nekomunikují se zbytkem vedení.

Uvidíme, co na to řeknou samotní zástupci společnosti Crytek, kterých se již KitGuru zeptali na jejich část příběhu. Vypadá to však, že Crytek na tom opravdu není dobře.

Zdroj: KitGuru
reklama
Nejnovější články
Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD
SSD mají omezenou životnost danou množstvím přepisů jednotlivých buněk. Někteří uživatelů Maců s procesorem Apple M1 reportují nebývale vysoký počet přepisů, což by mohlo znamenat brzkou smrt napevno připojených SSD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích? Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích?
O grafické kartě GeForce RTX 3060 toho bylo řečeno už mnoho, ostatně NVIDIA se rozhodla, že nás bude napínat už od začátku roku. Nyní už tu máme recenze různých jejích verzí, a tak se podívejme na to, jaký výkon takto karta opravdu nabízí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši
Sonda Parker Solar Probe studuje samotné Slunce, ovšem využívá gravitační manévry s využitím Venuše, což znamená, že se k ní za svou sedmiletou misi celkem sedmkrát přiblíží či už přiblížila, jako v tomto případě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA představuje GeForce RTX 3060 NVIDIA představuje GeForce RTX 3060
Na trh přichází první GeForce RTX 3000 vybavená 12 GB paměti a kupodivu jde o dosud nejslabší model, RTX 3060. NVIDIA ji vypouští na trh právě dnes s tím, že recenze budou zveřejněny až při samotném začátku prodeje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP
Společnost Kingston se už dohodla s HP na prodeji své dobře známé herní divize HyperX, která tvoří řadu různých produktů pod danou značkou. Nicméně ne vše, co známe jako HyperX, přejde pod HP. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek