www.svethardware.cz
>
>
>

Crytek zveřejnil svůj benchmark Neon Noir se SVOGI ray tracingem

Crytek zveřejnil svůj benchmark Neon Noir se SVOGI ray tracingem
, , aktualita
V letošním březnu Crytek překvapil demem Neon Noir, o němž tvrdil, že využívá ray tracing, který ovšem nepotřebuje specifický hardware a ani API. Jedná se o rozšíření SVOGI z Cryengine. 
K oblíbeným
reklama
Neon Noir je volně k dispozici na Crytek Marketplace, takže k jeho stažení potřebujeme mít zřízený účet a nainstalovaný příslušný launcher. 
 
 
Neon Noir je především o odrazech, které jsou vykreslovány pomocí ray tracingu či "ray tracingu". Ostatně na to, jak tato nová technologie založená na SVOGI pracuje, jsme se podívali už na jaře v jedné aktualitě. Autoři tedy zcela jasně mluví o ray tracingu, ale použit je spíše voxel cone tracing a především jsou pak v dané scéně pečlivě vybrány ty objekty, které pro které to všechno platí (čili v tomto případě kaluže, skla a jiné lesklé objekty) a ty rozhodně nejsou všude. 
 
Nicméně demo Neon Noir prostě vypadá dobře a to se mu nedá upřít a především pak k takové věci nepotřebujeme zvláštní API, ostatně benchmark v aktuální podobě ani nepodporuje DirectX 12 ani Vulkan, nýbrž DirectX 11, a nejsou tak zapotřebí ani grafické karty NVIDIA řady RTX. Už dříve jsme se ostatně dozvěděli, že pro vykreslení tohoto dema v rozlišení Full HD a při 30 FPS postačí i Vega 56 od AMD. 
 
 
A právě tato karta se dostala i do systémových požadavků. Namísto ní pak lze z tábora NVIDIE využít GeForce GTX 1070 a pak to bude chtít procesor úrovně Ryzen 5 2500X či Core i7-8700, 16 GB operační paměti a Windows 10 x64. 
 
Zdroj: Crytek 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000 Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000
Samsung sice zrušil vývoj svých vlastních procesorových jader pro procesory Exynos, ale  procesory této řady chce vyvíjet i nadále. Tentokrát ale mají být údajně plně založeny na jádrech ARM Cortex. Nový Exynos 1000 má využívat Cortex-A78.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech
Nechvalně známá stránka The Pirate Bay se pouští do nových pirátských vod. Zavádí totiž streamovací službu BayStream, která bude umožňovat rovnou streamovat videa sdílená na torrentových sítích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300 Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300
Toshiba nadále vyrábí pevné disky a nyní rozšiřuje nabídku 3,5" modelů P300 o vyšší kapacity 4 TB a 6 TB. Ty budou mít nově dvoustupňový pohon a zdvojnásobila se také kapacita vyrovnávacího bufferu.
13.12.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem
NICER jako Neutron star Interior Composition Explorer má studium neutronových hvězd přímo v názvu a právě toto zařízení americké NASA nám poskytlo první mapu či detailní pohled na jeden z takových objektů. 
13.12.2019, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk
Drone Racing League (DRL) dosud pořádala závody v ovládání dronů pro lidské závodníky. Letos se ale mezi účastníky mohla dostat poprvé také umělá inteligence. Prozatím se jí nepodařilo vyhrát.
13.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář