www.svethardware.cz
>
>
>

Crytek zveřejnil svůj benchmark Neon Noir se SVOGI ray tracingem

Crytek zveřejnil svůj benchmark Neon Noir se SVOGI ray tracingem
, , aktualita
V letošním březnu Crytek překvapil demem Neon Noir, o němž tvrdil, že využívá ray tracing, který ovšem nepotřebuje specifický hardware a ani API. Jedná se o rozšíření SVOGI z Cryengine. 
K oblíbeným
reklama
Neon Noir je volně k dispozici na Crytek Marketplace, takže k jeho stažení potřebujeme mít zřízený účet a nainstalovaný příslušný launcher. 
 
 
Neon Noir je především o odrazech, které jsou vykreslovány pomocí ray tracingu či "ray tracingu". Ostatně na to, jak tato nová technologie založená na SVOGI pracuje, jsme se podívali už na jaře v jedné aktualitě. Autoři tedy zcela jasně mluví o ray tracingu, ale použit je spíše voxel cone tracing a především jsou pak v dané scéně pečlivě vybrány ty objekty, které pro které to všechno platí (čili v tomto případě kaluže, skla a jiné lesklé objekty) a ty rozhodně nejsou všude. 
 
Nicméně demo Neon Noir prostě vypadá dobře a to se mu nedá upřít a především pak k takové věci nepotřebujeme zvláštní API, ostatně benchmark v aktuální podobě ani nepodporuje DirectX 12 ani Vulkan, nýbrž DirectX 11, a nejsou tak zapotřebí ani grafické karty NVIDIA řady RTX. Už dříve jsme se ostatně dozvěděli, že pro vykreslení tohoto dema v rozlišení Full HD a při 30 FPS postačí i Vega 56 od AMD. 
 
 
A právě tato karta se dostala i do systémových požadavků. Namísto ní pak lze z tábora NVIDIE využít GeForce GTX 1070 a pak to bude chtít procesor úrovně Ryzen 5 2500X či Core i7-8700, 16 GB operační paměti a Windows 10 x64. 
 
Zdroj: Crytek 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval
Kosmická společnost SpaceX poslední dobou kromě jiného také usilovně pracuje na vývoji kosmické lodi Starship. Jednotlivé prototypy prochází různými testy, nyní je na řadě SN8 a jeho let do 15 kilometrů namísto původních 18 km. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další
Pokud nehodláte používat PlayStation 5 pouze k hraní her, ale jako všestranné centrum domácí zábavy, potěší vás podpora populárních aplikací pro streamování hudby a videí. Nejasno zatím zůstává nad Dolby Vision a Dolby Atmos.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Dell uvádí malou pracovní stanici Precision 3240 Compact pro AI a VR Dell uvádí malou pracovní stanici Precision 3240 Compact pro AI a VR
Nová pracovní stanice Dell Precision 3240 Compact je určena pro širokou škálu zákazníků od domácích kanceláří až po výzkumné laboratoře. Využívá 10. generaci procesorů Intel Core nebo Xeon.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem
Blackstone je další ze společností a týmů vědců, kde se zkouší využití 3D tisku při výrobě akumulátorů. V tomto případě by mělo jít o solid-state akumulátory, tedy ty s pevným elektrolytem, které zajišťují větší bezpečnost.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi
Společnost Epic Games pokračuje ve své bitvě proti obchodu s mobilními aplikacemi pro iOS. Zformovala koalici spolu s dalšími firmami včetně Spotify. Kromě vysokých poplatků vyjmenovali i deset dalších problémů.
25.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik23 komentářů