www.svethardware.cz
>
>
>
>

CTS Labs reagují na obvinění z pokusu poškodit firmu AMD

CTS Labs reagují na obvinění z pokusu poškodit firmu AMD
, , aktualita
Uprostřed tohoto týdne se firma CTS Labs pokusila vhodit do světa PC bombu v podobě zveřejnění 13 chyb v procesorech Ryzen a příslušných čipsetech. Tato bomba ale dopadla i na její nohu a do hledáčku se dostala ona sama.
reklama
Firma CTS Labs mluvila o celkem 13 chybách v moderních platformách AMD, jenomže podezřele působí především ona sama stejně jako Viceroy Research, firmička o třech lidech, která předpovídá AMD brzký zánik. Mimochodem, před pouhým týdnem Viceroy Research zaútočila velice podobným stylem i na německý ProSieben. Nyní jde ale opět o CTS Labs, jejíž CTO Ilia Luk Zilberman nabídl vysvětlení ohledně jednání jeho společnosti. 
 

 
To obsahuje jednak popis procesu zkoumání zmíněných bezpečnostních chyb a pak Zilbermanův osobní pohled na styl jejich zveřejnění. Nejdříve se tak dozvíme o zkoumání zařízení ASM1042, ASM1142 a ASM1143 od ASMedia, které posloužilo jako odrazový můstek ke zkoumání produktů AMD, což je validní, neboť na čipech ASMedia jsou založeny čipsety AMD Promontory. V důsledku tak na těchto čipsetech fungují stejné exploity jako na zmíněných čipech od ASMedia.
 
Jenomže, jak Extremetech upozorňuje, ASM1042 a ASM1142 jsou také široce využívané kontrolery pro USB na základních deskách pro Intel, a to už dlouhou dobu. Například taková Asus X79-Deluxe pro Ivy Bridge zahrnuje právě ASM1042, který je dle CTS Labs podřadný z hlediska bezpečnosti z hlediska firmwaru i hardwaru. Společnost Intel však ve zprávě CEO firmy CTS Labs (a ani v původní zprávě) vůbec zmíněna není a ta v podstatě neútočí ani na "identifikovaného původce všeho zla", společnost ASMedia, což by bylo v případě platforem Intel vhodnější. Přeci jen čipy ASMedia nejsou v případě Intelu přímo součástí jeho produktů a jde o samostatný křemík integrovaný na deskách. Otázka je, jaký to může či nemůže mít dopad. 
 
 
Pokud tedy máme brát jako fakt, že ASM1042 a podobné čipy mají zneužitelné chyby v hardwaru, pak by měly být do věci zataženy i miliony základních desek pro procesory Intel prodávané přinejmenším během posledních šesti let. A pokud to snad z nějakého důvodu neplatí, pak by CTS Labs měly vysvětlit proč.
 
Co se týče stylu zveřejnění oněch chyb, kdy AMD dostalo namísto běžně poskytovaných 30 až 90 dní náskok pouze jednoho dne, ten Zilbermana také obhajuje. Dle něj je to lepší, protože veřejnost pak nutí výrobce ihned reagovat a co nejdříve problém vyřešit. To už jsme slyšeli a je pravda, že CTS Labs nezveřejnily žádné informace, dle nichž by se údajné chyby daly zneužít. Dan Guido z TrailOfBits přitom již potvrdil, že oněch 13 chyb skutečně existuje. 
 
 
O tom, zda by se firmám měl před zveřejněním chyb poskytovat náskok, se vedou spory a CTS Labs nejsou ve svém názoru osamoceny. Zilberman se ale ve zbytku zprávy věnuje pouze tomuto tématu a zcela ignoruje další hlasité námitky, které byly vzneseny. Ty se týkaly stylu, v němž byla zpráva zveřejněna a ten se dá bez nadsázky označit za přímo poplašný a neodpovídající povaze celého problému. Je tu i otázka, zda jsou dané chyby v praxi nebezpečné.
 
I s dvoudenním odstupem tak z celé akce CTS Labs kouká snaha poškodit firmu AMD s možným cílem se obohatit. My zatím ještě čekáme na podrobné vyjádření společnosti AMD, která zatím vydala jen krátké prohlášení
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Plně autonomní Tesla bude už v roce 2020, tvrdí Musk Plně autonomní Tesla bude už v roce 2020, tvrdí Musk
Elon Musk se opět rozpovídal o tom, co chystá jeho automobilka Tesla. Podle něj by se už brzy měl objevit autopilot v takové podobě, že půjde o plně autonomní vozy. Dočkat se máme prý už v příštím roce.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Singapore Airlines terčem kritiky, sedadla mají kamery Singapore Airlines terčem kritiky, sedadla mají kamery
Soukromí uživatelů je poslední dobou čím dál víc probírané téma a čím dál víc také narušováno. Singapore Airlines to teď schytaly za instalaci kamer mířících přímo na pasažéry každého cestujícího v letadle.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Valve na Steamu ruší video sekci Valve na Steamu ruší video sekci
Společnost Valve nezačala rok 2019 dobře. Na konci minulého roku se najednou objevila konkurence v podobě Epic Games Store, která rychle vyrostla ve vážnou hrozbu a nyní tu máme zprávu o zrušené video sekci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Exploitů jako Spectre už se moderní procesory možná nikdy zcela nezbaví Exploitů jako Spectre už se moderní procesory možná nikdy zcela nezbaví
Výzkumníci firmy Google se zaměřili na podstatu exploitů Spectre a Meltdown, aby zodpověděli otázku, nakolik představují problém nejen pro Intel, ale i jiné společnosti ne nutně vyrábějící procesory x86. Co k tomu mohou říci?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Sphero RVR: jezdící robot pro Raspberry Pi a Arduino Sphero RVR: jezdící robot pro Raspberry Pi a Arduino
Společnost Sphero rozjela na Kickstarteru kampaň, která se týká financování dálkově ovládaného autíčka, které bude kompatibilní s minipočítači Raspberry Pi, Arduino i BBC micro:bit. Zájem je obrovský a cílová částka padla během chvíle. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek