Další neoficiální fotky GeForce 295 GTX

Další neoficiální fotky GeForce 295 GTX
, , aktualita
V pondělí jsme Vás informovali o bližších informacích o GeForce 295 GTX. Dnes se podíváme na několik neoficiálních fotografií z jednoho asijského serveru. Na fotkách je porovnání s GeForce 7850 GX2 dále pohled na dvojici plošných spojů,...
K oblíbeným
reklama
V pondělí jsme Vás informovali o bližších informacích o GeForce 295 GTX. Dnes se podíváme na několik neoficiálních fotografií z jednoho asijského serveru. Na fotkách je porovnání s GeForce 7850 GX2 dále pohled na dvojici plošných spojů, komunikační můstky a paměťový modul.


GeForce GTX 295 a GeForce 7850 GX2

GeForce GTX 295: rozložené PCB

Plošný spoj má v zadní části otvor pro zlepšení cirkulace vzduchu. Ventilátor zároveň ochlazuje napájecí obvod obou jader.


GeForce GTX 295: jádro GT200 a komunikační můstek nForce 200 SLI

Na tomto vzorku nalezneme jádro vyrobené ve 45. týdnu 2008. Jde o GT200 vyrobené vylepšeným 55nm výrobním procesem. Jak se nedávno ukázalo, k provozu SLI na čipové sadě Intel nebí potřeba nForce 200 SLI a tak pro něj NVIDIA našla jiné uplatnění – na vlastních grafických kartách.


GeForce GTX 295: jiná fotografie nForce 200 SLI a NVIO chip

GeForce GTX 295: GDDR3 modul a chlacič

Paměťové moduly vyrobila společnost Hynix. Jedná se o 1000MHz 512Mbit GDDR3 moduly H5RS5223CFR–N0C (16M×32) s napájecím napětím 2,05 V.


Napájecí konektory a pohled na zadní stranu

Karta má špičkový příkon až 289 W, a proto je pro její správný chod nutné připojit dva napájecí konektory. Na zadním panelu naleznete dvojici DVI konektorů a DisplayPort.


Zdroj: mydrivers
reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková