www.svethardware.cz
>
>
>

Další oběť ransomwaru od Maze s 10 TB ukradených dat: Canon USA

Další oběť ransomwaru od Maze s 10 TB ukradených dat: Canon USA
, , aktualita
Společnost Canon má teď trochu těžké období. Ze serverů cloudové služby image.canon kvůli chybě zmizely fotky uživatelů, nyní je celé její americké zastoupení terčem útoku vyděračského softwaru, tzv. ransomwaru.
K oblíbeným
reklama
U Canonu mají poslední dobou poněkud "veselo". V krátké době řeší už druhý serverový problém. Před týdnem se objevila chyba v cloudové službě image.canon, kdy se ukázalo, že data, která byla uživateli označena k dlouhodobému skladování v 10GB bezplatném úložišti, některým zmizela. Nyní se objevil druhý problém, který se tentokrát týká amerického zastoupení značky. Hackeři totiž napadli počítačové sítě společnosti Canon USA vyděračským softwarem (tzv. ransomware).
 
Canon logo
 
Ten zašifruje data a požaduje výkupné za jejich odemčení. Podle všeho jde o ransomware od skupiny Maze, která rovněž ukradla 10 TB dat společnosti i uživatelů, které hodlá v případě nezaplacení zveřejnit. Nefungují e-maily, Microsoft Teams, webové stránky ani další systémy. Zatím není jasné, kolik hackeři požadují, ale není to zdaleka poprvé, co zaútočili. Na svědomí mají útoky např. i na LG, Xerox nebo stát Florida.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Objevila se zmínka o AMD Ryzen 7 5700U, prý to bude Renoir Objevila se zmínka o AMD Ryzen 7 5700U, prý to bude Renoir
Sotva se objeví jedna generace procesorů, už se řeší ta následující a mnohdy i ta další. Nyní tu máme první zmínky o procesoru AMD Ryzen 7 5700U, který se objevil v uniklém benchmarku. Výsledky ale nejsou moc povzbudivé.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft Edge v betaverzi už v říjnu zamíří na Linux Microsoft Edge v betaverzi už v říjnu zamíří na Linux
Už v červnu minulého roku se hovořilo o tom, že by se mohla objevit verze prohlížeče Edge také pro operační systém Linux. Nemělo by to dlouho trvat a měla by být uvolněna první betaverze nového browseru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Quadro RTX generace Ampere se rýsují, jak vypadají a co nabídnou? Quadro RTX generace Ampere se rýsují, jak vypadají a co nabídnou?
Společnost NVIDIA by v dohledné době měla na trh vypustit také čistě pracovní grafické karty řady Quadro, které budou založeny na čipech rodiny Ampere. Zatím se objevila jedna, a to RTX A6000. Jaká je?
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA GeForce RTX 3090: jak se hraje v rozlišení 8K? NVIDIA GeForce RTX 3090: jak se hraje v rozlišení 8K?
NVIDIA ve své prezentaci nové generace herních karet ukázala také záběry z hraní v rozlišení 8K, na což se nyní zaměřili populární youtubeři Marques Brownlee a Linus z Linus Tech Tips. Jak se na dnešní možnost hrát v 8K dívají oni?
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
HP uvádí kompaktní počítače s Windows a Chrome OS pro dobu koronavirovou HP uvádí kompaktní počítače s Windows a Chrome OS pro dobu koronavirovou
HP se přizpůsobuje době koronavirové, která nahrává práci z domova nebo v menších kancelářích. Výrobce proto představil malé desktopy vybavené převážně procesory AMD, ale také monitory či tiskárny.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik