Další Radeon HD 4830 s dvouslotovým chladičem

Další Radeon HD 4830 s dvouslotovým chladičem
, , aktualita
Gainward, kdysi přední výrobce grafických karet s čipy NVIDIA dnes chrlí Radeony jako na běžícím pásu. Jedním z nich je i levný Radeon HD 4830. Kompletní výsledky karty s tímto jádrem si můžete prohlédnout v naší recenzi. Stejně jako námi...
K oblíbeným
reklama
Gainward, kdysi přední výrobce grafických karet s čipy NVIDIA dnes chrlí Radeony jako na běžícím pásu. Jedním z nich je i levný Radeon HD 4830. Kompletní výsledky karty s tímto jádrem si můžete prohlédnout v naší recenzi. Stejně jako námi recenzovaný PowerColor i Gainward kvůli snížení ceny provedl několik úprav. Nejvíc patrný rozdíl je v délce plošného spoje a použitém chladiči. Ten je dvouslotový z eloxovaného hliníku. Takty karty jsou následující: 575/1800 MHz (jádro/GDDR3 paměti).


Srovnání referenčního modelu a Gainwardu

Největší odlišností na PCB (plošném spoji) je návrh napájecího obvodu. Oproti referenčnímu designu, i ostatním výrobcům, jej Gainward umístil na levou stranu karty. Také nepoužil MOSFEty v SMD pouzdře. Jsou levnější a u karty s nízkým příkonem je rozdíl zanedbatelný. Jádro napájí 4 fáze, paměti jedna. Pro filtrování napětí byly zvoleny kvalitní kondenzátory Nippon Chemi–con s pevným dielektrikem.


Zdroj: Fudzilla
reklama
Nejnovější články
Collider natočil Deepfake s falešným Cruisem, Downey Jr. a dalšími Collider natočil Deepfake s falešným Cruisem, Downey Jr. a dalšími
Filmový server Collider natočil zajímavé deepfake video. V něm se setkal falešný Robert Downey, Jr., George Lucas, Tom Cruise, Ewan McGregor a Jeff Goldblum u kulatého stolu k 15minutovému, neméně tak falešnému rozhovoru.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Star Wars Jedi: Fallen Order a testy výkonu grafických karet Star Wars Jedi: Fallen Order a testy výkonu grafických karet
Po dlouhé době se dočkáváme singleplayerového titulu ze světa Hvězdných válek a je jím Star Wars Jedi: Fallen Order od Respawn, jimž prý lidé z Electronic Arts nechali při vývoji víceméně volnou ruku. My se ovšem zaměříme hlavně na výkon. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Microsoft připravil podporu x86-64 pro Windows on ARM Microsoft připravil podporu x86-64 pro Windows on ARM
Microsoft dle Neowin připravuje podporu softwaru pro x86-64 na zařízeních označovaných jako Windows on ARM. Jde tak o již známé mobilní počítače, na nichž běží plnohodnotné Windows s příslušnými aplikacemi, ale ne na procesorech x86. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Výzkumníci využili 3D klimatické modely pro odhad obyvatelnosti planet Výzkumníci využili 3D klimatické modely pro odhad obyvatelnosti planet
Povědomí o tom, že v blízkém vesmíru je přítomnost planet ve hvězdných systémech zcela běžný jev, nám přinesl především vesmírný teleskop Kepler americké NASA. V mnoha ohledech se ale musíme spoléhat na odhady.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Google raději rozšířil úvodní nabídku her pro Stadia Google raději rozšířil úvodní nabídku her pro Stadia
Společnost Google zrovna nenadchla veřejnost úvodní nabídkou 12 her pro streamovací službu Stadia. Většinou to byly málo známé tituly a také se neobjevila vůbec žádná opravdová hlavní novinka, snad až na RDR2. Google ale na kritiku zareagoval. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře