www.svethardware.cz
>
>
>
>

Další testy CPU Ryzen, tentokrát 3DMark

Další testy CPU Ryzen, tentokrát 3DMark
, , aktualita
Včera jsme se mohli podívat na testy procesoru Ryzen 7 1700X a nyní je tu další test, kde se ukáží rovnou tři nové procesory AMD. Jde o 3DMark a procesory Ryzen se čtyřmi, šesti i osmi jádry a vedle sebe mají tuhou konkurenci od Intelu.reklama
Tento měsíc jednoduše patří procesorům Ryzen a není divu, když jsou do nich vkládány veškeré naděje uživatelů, kteří se nechtějí spokojit s mírným vývojem, jaký Intel v posledních letech předvádí. Pokud ale Intelu přiřkneme jen mírný vývoj, pak je třeba poznamenat, že AMD v případě desktopových procesorů přímo stagnovalo, ale to se právě chystá napravit.

Server VideoCardz se postaral a o dva grafy, které ukazují výsledky testů fyziky v rámci 3DMark Fire Strike a pak tu je ještě jeden stejný test, který má ale jiný zdroj, takže může posloužit pro další porovnání výsledků Ryzen s využitím jiných testů CPU Intel.

První graf je poněkud speciální, neboť neukazuje výsledky jednovláknových testů. Výsledné hodnoty byly získány tak, že se vzalo skóre testu Fire Strike Physics a vydělilo se počtem fyzických jader daného procesoru. Proto mají procesory Ryzen velice podobné hodnoty, ačkoliv se jejich takty značně liší.
  • AMD Ryzen: ZD3406BAM88F4_38/34_Y — osmijádrové CPU na 3,4 až 3,8 GHz (Ryzen 7 1700X)
  • AMD Ryzen: ZD3301BBM6IF4_37/33_Y — šestijádrové CPU na 3,3 až 3,7 GHz (Ryzen 5 1600X)
  • AMD Ryzen: ZD3201BBM4KF4_34/32_Y — čtyřjádrové CPU na 3,2 až 3,4 GHz (Ryzen 3 1100 nebo Ryzen 5 1300?)
Další sada testů už opravdu ukazuje to, co bylo naměřeno a je vidět, že AMD se umí poprat i s těmi nejlepšími Intely. Je nutno poznamenat, že úlohu nejlepšího Ryzenu R7 1800X zde zastal přetaktovaný 1700X, který pracoval až na taktu 4 GHz. Stejně tak se ukazuje, že procesory Ryzen budou potřebovat vyšší takt, aby se vyrovnaly Intelu, což platí především pro čtyřjádrové modely, jež bohužel nedostaly do vínku vysoké frekvence. Otázka tedy je, jak dobře půjdou taktovat a zda je bude možné vyhnat alespoň na 4 GHz. To by mělo být reálné vzhledem k tomu, že takový čtyřjádrový Ryzen 5 1400X bude dle specifikací pracovat až na 3,9 GHz.

V dalším srovnání, kde najdeme stejné výsledky procesorů Ryzen, ale jiné v případě Intelu, je na tom AMD už nejlépe, neboť Core i7-6950X předvedl horší výkon stejně jako jeho slabší bratříčkové. Ve výše uvedených grafech jsou použity testy procesorů Core provedené serverem Tom's Hardware a ten uvádí výrazně vyšší čísla než oficiální databáze Futuremarku. Dle ní je tak výkon procesorů Ryzen oproti Intelu ještě výrazně lepší.

Opět tak můžeme říci, že pro AMD i tato zpráva vyznívá velice pozitivně.

Zdroj: VideoCardz
reklama
Nejnovější články
Michelin Visionary Concept, "pneumatika" bez vzduchu vyrobená 3D tiskem Michelin Visionary Concept, "pneumatika" bez vzduchu vyrobená 3D tiskem
Společnost Michelin představila koncept "pneumatiky", která nepotřebuje vzduch, vydrží celou životnost auta, je šetrná k životnímu prostředí a k její výrobě i údržbě postačí technologie 3D tisku. Jmenuje se Visionary Concept.
Dnes,  aktualita, Milan Šurkala
Google dostal rekordní pokutu 2,42 miliardy EUR Google dostal rekordní pokutu 2,42 miliardy EUR
Evropská komise udělila největší antimonopolní pokutu v historii. Dostal ji Google ve výši 2,42 miliardy EUR za propagování vlastní služby cenového srovnávače ve svém vyhledávači. Vyšetřování trvalo přes 7 let.
Včera,  aktualita, Milan Šurkala,  1 komentář
CM uvádí MasterKeys s PBT klávesami pro nadšence CM uvádí MasterKeys s PBT klávesami pro nadšence
Cooler Master zařazuje do své nabídky dvě nové klávesnice pro nadšence, a to modely MasterKeys S PBT a MasterKeys L PBT, čili jednu zkrácenou verzi bez numerické části a jednu klasickou.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Ryzen se podstatně zlepšily v ZBrush i Rise of the Tomb Raider Ryzen se podstatně zlepšily v ZBrush i Rise of the Tomb Raider
AMD slibovalo, že jeho procesory Ryzen se budou časem zlepšovat, o což se postarají chystané softwarové optimalizace. Ovšem to už jde pochopitelně na triko vývojářů daného softwaru. 
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Přichází specifikace NVMe 1.3 pro lepší využití SSD Přichází specifikace NVMe 1.3 pro lepší využití SSD
Specifikace NVM Express (NVMe) byly po dlouhých třech letech aktualizovány, a to na verzi 1.3, která vylepší využití dalších modelů SSD, jež přijdou na trh. NVM Express Organisation přitom uvádí, že má novinky pro každého. 
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář