www.svethardware.cz
>
>
>
>

Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD

Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD
, , aktualita
Intel připravuje mnoho nových generací procesorů a jednou z novinek bude Alder Lake. Nyní se objevil další únik, který opětovně potvrdil, že by tyto procesory měly podporovat paměti DDR5 a mít je tak dříve než AMD.
K oblíbeným
reklama
S procesory Intel Alder Lake se na stránkách SHW nesetkáváme poprvé. Včera jsme se bavili např. o tom, že budou k dispozici v různých konfiguracích velkých a malých jader (těch může být maximálně 8+8). Nyní se objevují další úniky o této 12. generaci procesorů Intel. Ty znovu potvrzují přítomnost řadiče pamětí DDR5. Ty zvyšují přenosovou rychlost proti DDR4, přičemž bude podporováno dvoukanálové zapojení. Zajímavostí je to, že když se použije jeden modul na kanál, řadič má zvládnout frekvenci 4800 MHz, nicméně pokud budou použity dva moduly na kanál (tedy celkem 4 moduly), frekvence údajně klesne na 4000 MHz.
 
Intel Inside logo
 
Znovu se potvrdil i socket LGA 1700, procesory by měly být vyráběny 10nm technologií a přinést sběrnici PCIe 4.0. Tuto sběrnici bude nicméně podporovat i Rocket Lake, který se představí (snad) v blízké době. Měli bychom tu najít chipset řady 600 a poslední dobou se hovoří o tom, že by se procesory Alder Lake mohly představit už v roce 2021 (resp. na přelomu let 2021 a 2022). Tímto by se Intel mohl dostat před AMD, u kterého to vypadá, že se dočká pamětí DDR5 až v průběhu roku 2022.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
PurePC: dohoda Intelu a NVIDIE odřízla AMD od notebooků s výkonnými GPU PurePC: dohoda Intelu a NVIDIE odřízla AMD od notebooků s výkonnými GPU
Polský server PurePC si dovolil vypustit do světa zprávu o tom, že mezi Intelem a NVIDIÍ loni existovala dohoda, která měla zajistit, aby se procesory AMD nedostaly do notebooků s kartami GeForce RTX 2070 či výkonnějšími.
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Astronomové sledují explozi supernovy proti proudu času Astronomové sledují explozi supernovy proti proudu času
Před mnoha sty lety mohli naši předkové sledovat explozi supernovy v malé sousední galaxii a na její pozůstatky se nyní zaměřili astronomové, kteří se s využitím analýzy snímků, jež od sebe dělí deset let, snaží jít proti proudu času. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Jaké budou ceny Rocket Lake-S? Už se postupně objevují Jaké budou ceny Rocket Lake-S? Už se postupně objevují
Intel se chystá vypustit na trh opět 14nm desktopové procesory, které budou mít ovšem na jednu stranu modernější architekturu, ale na druhou stranu mohou nabídnout maximálně jen 8 jader oproti Comet Lake-S. Jaké budou ceny?
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA prý neplánuje přijít s vlastní RTX 3060 Founders Edition NVIDIA prý neplánuje přijít s vlastní RTX 3060 Founders Edition
NVIDIA GeForce RTX 3060 bude dle informací serveru Cowcotland připravena pouze od AIB partnerů, a na trh se tak nechystá verze Founders Edition, ačkoliv by se to mohlo zdát z doprovodných materiálů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
WhatsApp brzdí: vysvětluje nové podmínky sdílení dat a odsouvá je na 15.5. WhatsApp brzdí: vysvětluje nové podmínky sdílení dat a odsouvá je na 15.5.
Kontroverzní změna podmínek sdílení dat z WhatsAppu na Facebook rozčílila spoustu lidí. Komunikátor nyní vysvětluje, jak se vlastně všechny věci mají. Změnu navíc odkládá z 8. února až na 15. května.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře