www.svethardware.cz
>
>
>
>

Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD

Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD
, , aktualita
Intel připravuje mnoho nových generací procesorů a jednou z novinek bude Alder Lake. Nyní se objevil další únik, který opětovně potvrdil, že by tyto procesory měly podporovat paměti DDR5 a mít je tak dříve než AMD.
K oblíbeným
reklama
S procesory Intel Alder Lake se na stránkách SHW nesetkáváme poprvé. Včera jsme se bavili např. o tom, že budou k dispozici v různých konfiguracích velkých a malých jader (těch může být maximálně 8+8). Nyní se objevují další úniky o této 12. generaci procesorů Intel. Ty znovu potvrzují přítomnost řadiče pamětí DDR5. Ty zvyšují přenosovou rychlost proti DDR4, přičemž bude podporováno dvoukanálové zapojení. Zajímavostí je to, že když se použije jeden modul na kanál, řadič má zvládnout frekvenci 4800 MHz, nicméně pokud budou použity dva moduly na kanál (tedy celkem 4 moduly), frekvence údajně klesne na 4000 MHz.
 
Intel Inside logo
 
Znovu se potvrdil i socket LGA 1700, procesory by měly být vyráběny 10nm technologií a přinést sběrnici PCIe 4.0. Tuto sběrnici bude nicméně podporovat i Rocket Lake, který se představí (snad) v blízké době. Měli bychom tu najít chipset řady 600 a poslední dobou se hovoří o tom, že by se procesory Alder Lake mohly představit už v roce 2021 (resp. na přelomu let 2021 a 2022). Tímto by se Intel mohl dostat před AMD, u kterého to vypadá, že se dočká pamětí DDR5 až v průběhu roku 2022.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další
Pokud nehodláte používat PlayStation 5 pouze k hraní her, ale jako všestranné centrum domácí zábavy, potěší vás podpora populárních aplikací pro streamování hudby a videí. Nejasno zatím zůstává nad Dolby Vision a Dolby Atmos.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Dell uvádí malou pracovní stanici Precision 3240 Compact pro AI a VR Dell uvádí malou pracovní stanici Precision 3240 Compact pro AI a VR
Nová pracovní stanice Dell Precision 3240 Compact je určena pro širokou škálu zákazníků od domácích kanceláří až po výzkumné laboratoře. Využívá 10. generaci procesorů Intel Core nebo Xeon.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem
Blackstone je další ze společností a týmů vědců, kde se zkouší využití 3D tisku při výrobě akumulátorů. V tomto případě by mělo jít o solid-state akumulátory, tedy ty s pevným elektrolytem, které zajišťují větší bezpečnost.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi
Společnost Epic Games pokračuje ve své bitvě proti obchodu s mobilními aplikacemi pro iOS. Zformovala koalici spolu s dalšími firmami včetně Spotify. Kromě vysokých poplatků vyjmenovali i deset dalších problémů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik20 komentářů
AMD představuje Athlony a Ryzeny pro Chromebooky s 15W TDP AMD představuje Athlony a Ryzeny pro Chromebooky s 15W TDP
Společnost AMD významně rozšířila nabídku svých mobilních procesorů o nové Athlony a Ryzeny. Ty jsou určeny především do levných notebooků Chromebok a staví na starších architekturách Zen a Zen+.
Včera, aktualita, Milan Šurkala