www.svethardware.cz
>
>
>
>

Další výkonná x86 konzole: GDP WIN Max 2021

Další výkonná x86 konzole: GDP WIN Max 2021
, , aktualita
V poslední době se roztrhl, či možná zatím jen značně natrhl pytel s herními počítači či konzolemi, které jsou založeny na x86 hardwaru a využívají moderní mobilní platformy firem Intel a AMD. Co nabídne GPD WIN Max 2021?
K oblíbeným
reklama
Mnohé z těchto produktů jsou vyvíjeny s přispěním veřejného financování, čili crowdfundingu a GPD WIN Max 2021 není výjimka. S řadou GDP WIN jsme se přitom na našem serveru už setkali, a to loni v případě GPD Win 3. Nyní přichází podobný produkt, který ale už nepřipomíná konzole typu Nintendo Switch, ale vypadá jako mininotebook s herními ovládacími prvky. 
 
 
V podstatě ale jde o notebook vybavený vcelku běžným hardwarem a nepůjde o nic levného, neboť cena teprve začíná na 999 USD, přičemž tato částka navíc platí jen v rámci kampaně na Indiegogo a poté už půjde o 1250 USD. 
 
Výrobce nám tu dá na výběr mezi dvěma platformami, a sice čipem AMD Ryzen 7 4800U s osmi procesorovými jádry a integrovanou Vegou a procesorem Core i7-1195G7 se čtyřmi jádry a grafikou Xe. Právě tento procesor může dosáhnout taktu až 5 GHz, i když v případě takovéhoto zařízení jde spíše o zajímavost. 
 
 
Koukat se tu budeme na displej H-IPS s úhlopříčkou osm palců a rozlišením 1280 x 800 s 90% pokrytím prostoru DCI-P3. Pod ním najdeme dva malé joysticky Alps, obvyklá tlačítka a také dotykový ovladač uprostřed. Standardní výbava ještě čítá 16 GB paměti LPDDR4-4266 ve dvoukanálovém zapojení, 1TB SSD pro PCIe 3.0 či 4.0, dále pak v případě intelovské verze dva Thunderbolt 4, což AMD mění na dva USB 3.2 typu C. Pak tu jsou ještě dva USB 3.2 typu A, výstup HDMI 2.0, gigabitový Ethernet a 3,5mm audio výstup. 
 
Od které verze ale můžeme očekávat vyšší výkon? Zveřejněna byla řada testů ve hrách běžících v nativním rozlišení displeje a s kvalitou nastavenou na nízkou úroveň. 
 
 
Dle těchto testů se jednoznačně více vyplatí model s procesorem Intel, ovšem výkon půjde celkově ovlivnit uživatelským nastavením TDP limitů, a to 20, 25 či 28 W v případě výkonnějších režimů, anebo 7 W pro co nejdelší výdrž baterie. 
 
Velice zajímavá je tu také možnost upgradu. Pokud totiž někdo vlastní starší verzi WIN Max, může si za 699 USD koupit jen samotnou desku s AMD či Intelem (později po kampani ale už za 837 USD) a tu si sami nainstalujeme.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čína začala odchytávat pokoutné těžaře kryptoměn Čína začala odchytávat pokoutné těžaře kryptoměn
Těžba kryptoměn byla v řadě čínských provincií zakázána, a to pochopitelně zvláště v takových, kde dříve bujela i díky cenově dostupné energii. Tyto časy ale skončily a čínské úřady nyní jdou i po těch, kteří zákazů nedbají.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Vzorky získané roverem Perseverance naznačují, že voda byla na Marsu velmi dlouho Vzorky získané roverem Perseverance naznačují, že voda byla na Marsu velmi dlouho
Vědci z NASA zkoumající planetu Mars postupně přicházejí na nové informace o historii tohoto vesmírného tělesa. Momentálně jim se sběrem dat z rudé planety pomáhá rover Perseverance, který NASA vyslala k Marsu v létě minulého roku.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Steve Wozniak má novou společnost pro čištění orbity od vesmírného smetí Steve Wozniak má novou společnost pro čištění orbity od vesmírného smetí
Steve Wozniak se rozhodl, že je na čase přispět k čistšímu prostředí naší planety, ovšem zaměřil se poněkud výš než ostatní, a to na její oběžnou dráhu. Jde tedy o vesmírné smetí, které neohrožuje ani tak planetu jako spíše naši civilizaci. 
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů
Far Cry 6: kolik výkonu přidá AMD FSR a jak vypadá ve hře ray tracing? Far Cry 6: kolik výkonu přidá AMD FSR a jak vypadá ve hře ray tracing?
Dobře víme, že Far Cry 6 bude na nejvyšší detaily ve 4K a s ray tracingem velice náročná hra, neboť požadavek v případě grafické karty zní Radeon RX 6800 či GeForce RTX 3080, a to pro jen 30 FPS. Bude to ale lepší s technologií FSR?
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Samsung spustil výrobu 90Hz OLED displejů pro notebooky Samsung spustil výrobu 90Hz OLED displejů pro notebooky
Kdysi jsme si mohli myslet, že v této době už budeme mít na výběr z bohaté nabídky OLED monitorů, abychom se mohli těšit z jejich obrovského kontrastu, kvality barevného podání a nemuseli řešit problémy spojené s podsvícením. 
Včera, aktualita, Jan Vítek