Komentáře od DarkRichelieu
To bude zakázaný | od: DarkRichelieu (388)  4.10.201919:29
Stačí změnit zaměření z drona na něco jiného a kamikazuje to třeba psa, nebo lidskou hlavu a bude se mu říkat Mozkodrtič Mk1.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Tak za prvé tady plácáte nesmysli, protože si myslíte, že černá díra je smrsknutá hmota do kuličky. To je ale špatné chápání černé díry, ale na vaší obranu nejste v tom sám. Říká vám něco pojem zhroucení časoprostoru do bodu nekonečné hmotnosti a hustoty ? Navíc podle všeho neznáte pojmy jako singularita a horizont události nechápete. Víte že hypoteticky mohou existovat singularity bez horizontu události ? Za další, když už tady citujete Hawkinga, tak se zmenšující se velikostí se zvyšuje intenzita vypařování, takže čím menší díra tím rychleji se vypaří. Navíc supermasivní černé díry by se ­"vypařovali­" mnohonásobně déle než je předpokládaná životnost vesmíru. Ty poloměry pro zhroucení hvězd platí, ale jen jedním směrem, opačně to nefunguje. Něco si přečtěte o černých dírách o primordiálních černých dírách, entropii, teorii kvantového pole a holografickém principu to všechno s tím souvisí a pak nebudete dostávat ty mínusy za nesmysli. Samozřejmě hodně toho je v teoretické fyzice, ale předpokládejme, že tyhle teorie vymýšlejí a počítají mnohem chytřejší lidé, takže to pro nás budu brát jako fakt.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(0)
Re: nic moc | od: DarkRichelieu (388)  1.10.20199:00
Tak matematický model podle které udělali tu černou díru navrhl Kip Thorne, který patří k nejvýznamnějším světovým expertům v daném oboru a dále pracoval jako konzultant pro film, aby černá a červí díra byla co nejreálněji zobrazena. Jeho rovnici podle všeho použila i NASA, protože bylo ostatními vědci konstantováno, že je natolik přesná, že se dále bude používat k vědeckým experimentům a simulacím.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Skončí to... | od: DarkRichelieu (388)  30.9.201916:17
Mě spíš připadá, že ta nová generace by nejraději spáchala vlastní eutanázii pro záchranu světa pro snížení CO2 z jejich dechu a jiných skleníkových plynů z jejich zadnic. Minimálně však dohled nad porodností obyvatel jako mají v Čině. Spíš tyhle režimy budou vzkvétat, i když jim budeme říkat jinak. Aneb k záchraně světa vstříc k diktatuře co omezuje porodnost, maso a cenzuruje nepohodlné informace, třeba i jiné teorie vzniku globálního oteplování.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(4)  nízká(1)
někde už ano | od: DarkRichelieu (388)  30.9.201914:51
V některých přesně specifických úlohách je již dnes kvantový počítač nadřazen. Bohužel, nebo bohudík je naprosto neuniverzální. Takže zatím musí být přesně navržen na danou úlohu a pak ho stejně umí ovládat jen ­"pár­" lidí na světě. Je to docela sranda dělat na něčem co nikomu ani nedokážete vysvětlit jak to funguje :D
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
nic moc | od: DarkRichelieu (388)  30.9.201914:21
Taková ošklivější simulace černé díry. Úplně stejná, ale mnohem hezčí, děsivější a uvěřitelnější je ve filmu Interstellar. Skoro to vypadá, jako by NASA okopírovala tu filmovou, jen ubrala na jasu a zabarvila do oranžova. I když, když si člověk zjistí jak k té filmové černé díře ­"GARGANTUA­" přišly, tak se ani nedivím.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(1)
u nás to nepůjde | od: DarkRichelieu (388)  30.9.201914:12
Stát u nás nedokázal rozjet ani pořádně bez problémů systém registrace vozidel, tuhle kameru s datovým přenosem co by ­"položilo­" internet v téhle republice mít ještě dlouho nebudeme, aby nám bránili demokracii.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Re: Hmm | od: DarkRichelieu (388)  30.9.201913:41
Oni potřebují peníze, protože noviny již nejsou žádný výnosný byznys a prakticky se v mnoha případech musí dotovat nebo je jejich zisk jen velice malý. Jejich význam je ale důležitý z hlediska ovlivňování voličů­/lidí. Očekávám, že když nehnou s googlem, tak se noviny, samozřejmě jen ty se ­"správným­" názorem, budou dotovat nějakou formou z rozpočtu EU, aby nadále mohli šířit propagandu...., pardon pravdu a být ­"nezávislí­" Ale jak víme, koho chleba jíš...
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(2)
Jako fakt ? | od: DarkRichelieu (388)  29.9.201922:07
Oni se tomu vážně diví ? Oni to prostě nechápou a nikdy nepochopí. Jsou to politici, ne lidi.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(15)  nízká(0)
To se může vymstít, klidně začnou prodávat jen herní čas k dané hře a nazdar a příště si někdo rozmyslí kecat kapitalistům do jejich kšeftů.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(1)
Re: Vyroba nestiha | od: DarkRichelieu (388)  21.9.201920:16
K dostání jsou, jen je ani nezaskladňují. Takže když si ho objednáš tak ho do týdne dostaneš, jako já :)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(6)  nízká(1)
Re: ... | od: DarkRichelieu (388)  21.9.201910:42
To jste žil v jeskyni ? Ještě řekněte, že jste neslyšel jména jako Assange a Manning ať si vás můžu zaškatulkovat.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Re: AMD | od: DarkRichelieu (388)  21.9.20198:25
Víš kdo TSMC nutí stavět továrny a hnát se za nm ? Zákaznící a konkurence, neboli prachy. Když je přetlak staví se a předělávají továrny, ale to trvá pár let, podívej se na intel, nejde jen tak si postavit továrnu a dosypat na trh procesory co chybí. Než se ta továrna postaví je ten prcesor zastaralý. TSMC teď bude dělat 7+, takže si nemyslím že nic nedělají. Po AMD je teď větší poptávka než bývalo, tak se dodávky opožďují. Taková podpásovka byla od GlobalFoundries, kde jsou její bývalé továrny a jejich rozhodnutí zastavit vývoj pro 7nm výrobní proces. Dnes by z toho těžili oba. AMD díky nižším cenám a GlobalFoundries díky dnešnímu přetlaku po 7nm. A pokud jednou bude mít AMD prachy, tak si možná nějakou továrnu postaví, ale hodně o tom pochybuji. Nvidia prachy má a továrny nestaví, Apple má mega moc peněz a taky nestaví továrny pro svoje procesory a čipy a teď zkus hádat proč.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(7)  nízká(1)
Re: ... | od: DarkRichelieu (388)  20.9.201910:49
Spíš jen potvrdil to co už všichni dávno tušili. Tehdy to byla ještě konspirace, dneska je to už samozřejmost a ještě s toho dělají přednost. Sledujeme vás pro vaše bezpečí, způsob života a ochranu demokracie :)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(0)
ESA | od: DarkRichelieu (388)  18.9.201911:41
To je strašná zkratka, to si nemůže každý udělat svoji ? Já si říkal v názvu co se do toho plete evropská vesmírná agentura. A ona je to zkratka někoho jiného. Měli by si vzít příklad z někoho, kdo žádnou zkratku nemá, třeba český ústav robotiky a kybernetiky :D
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Re: slava | od: DarkRichelieu (388)  17.9.201922:58
Skoro jak Zolův algoritmus z filmu Kapitán Amerika. Dnes se dá ­"UI­" natrénovat na hledání kohokoliv, pak už stačí jen psát konkrétní seznamy lidí....
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Pěkně | od: DarkRichelieu (388)  13.9.201918:00
V Číně se o to alespoň snaží i kdyby vyráběli ty nejpomalejší, tak pořád vyrábějí. Jen doufám, že i jednou v Evropě si budeme vyrábět něco vlastního pro sebe.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(6)  nízká(0)
Facebook to směřuje k tomu, že co se dnes na facebooku kupuje za prachy, bude jen za jeho novou kryptoměnu.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: UI otroky | od: DarkRichelieu (388)  6.9.201913:02
Pokud vím, tak veškeré pokusy s UI v tomto směru skončily blbě a systém se musel vypnout, protože se vymkl kontrole nebo považoval člověka za hrozbu.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Hmm | od: DarkRichelieu (388)  4.9.201912:24
Raitracing, umělá ­"inteligence­". Tak jednou snad použijí i meshsmooth a lepší textury :D
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Pokud vím tak Nvidia ma svoje Tegra řešení. Takže to k tomu můžeme teoreticky započítat jestli není tak si udělejte vlastní graf :D. Navíc z jednoho grafu je vidět že je to 70­/30 pro Nvidii vs AMD v neintegrovanych kartach, takže nechapu ten smutek se započítáváním intelu. Ale tak domluvte Nvidii ať dodává svůj návrh grafik do inteláckého procesoru nebo jen na interposer a určitě si to zákazníka najde a příště budou lepší grafy :­)­)­)­)­))
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Hmmm | od: DarkRichelieu (388)  3.9.201916:25
Tak se v USA dostanou na evropské ceny pro koncové zákazníky, nebo i malinko víc. Ale všude se tvrdí, že se tam mají tak dobře a že tam mají tak vysoké platy a nejvyšší úroveň demokracie, že je to nemůže nijak ohrozit. Jak finančně tak morálně.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(4)  nízká(0)
Re: OLED | od: DarkRichelieu (388)  2.9.201915:30
Asi bývá problém to udělat menší se stejným rozlišením. Udělat 55­" ve 4K je asi něco jiného jako udělat ve 21.6­". Navíc TV bývá děsně pomalé co se týče odezvy. A mohl bych tu mluvit dlouho, ale předně to budou vždycky prachy. Nejdřív si namastit ­(protože zájem o ně je­) a pak to možná začít prodávat za normální cenu i ostatním.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(2)
Díky že už mě teoreticky nesleduje Apple a její smluvní partneři. Tak ještě ten zbytek, světové vlády a jejich tajné služby. Můj zaměstnavatel, dále televize od Samsungu, Amazon a především Google, ale ten je ­"dobrovolný­", protože nechci reklamu na vložky, ale pro mě relevantní věci.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Re: odchyt | od: DarkRichelieu (388)  30.8.201922:41
Už jsi někdy plaval s kýblem pod vodou ?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(1)
patenty | od: DarkRichelieu (388)  27.8.201913:21
Tyhle patenty kde se de­-facto nic normálního nepatentuje je opruz. Jak si někdo může patentovat třeba zařízení pro kopání sebe sama do zadku ? Nesmyslnost zastaralého patentového zákona je třeba masivní rozvoj 3D tisk až po skončení doby platnosti některých patentů nebo Čína.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(0)
Kvalita | od: DarkRichelieu (388)  27.8.201912:38
S turbo boost je tuším spojeno mnoho věcí, ne jen teplota. Takže jestli se spřísnili nějaké podmínky co vyhodnocuje procesor, tak toho turba nedosáhne pokud nebude ­"chtít­". Každopádně teorií je dost, uvidíme co se potvrdí.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
pokrok... | od: DarkRichelieu (388)  26.8.201915:24
To se za chvilku dostaneme k velkokapacitním ­"disketám­". Proč jednoduše teda neudělají PLC paměť ­(neplést si s PLC automatem­) a doma se teprve rozhodnu jak chci danou paměť zapnout. Třeba 1­/3 jako SLC, 1­/3 jako TLC a zbytek jako to ultrapomalé PLC. Řadič se s tím bude muset porvat, ale já bych měl na výběr jak rychlou nebo velkou paměť budu mít.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(6)  nízká(1)
krize ? | od: DarkRichelieu (388)  26.8.201912:46
To je jako krize ve vývoji her ? Remastery starých klasik, raytracing do kostičkových her a na jaře to bylo DirectX 12 do ­"semnikdyDX12­" windows 7 pro wowko jehož grafika je taky předpotopní.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(4)  nízká(3)
Re: Ufoni :) | od: DarkRichelieu (388)  23.8.201910:38
Nebo nás jen zaměřují pro transwarp, nebo pro odstřel vesmírnou ­"bouchačkou­" na planety :)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Re: Omyl | od: DarkRichelieu (388)  23.8.20196:49
Tak po ukončení experimentu komunismu na lidech, byly v oblibě pravicové názory, pak začal přicházet liberalismus, který se mění podle všeho na nějakou formu levicové diktatury. Říkejme tomu neomarxismus. Už to není diktatura proletariátu, ale diktatura zelených ­(maskovaní komunisti­) pirátů ­(maskovaní komunisti­-anarchisti­) a liberalů TOP09 a začína nám fialovět ODS ­(páta kolona západních mocností­). Většina novinářů hlavního proudu podporuje jejich pravdy. Takže jaké budou asi tak zprávy po cenzuře ? Ještě že se nespoléhám na facebook, ale na Andira. Jakmile se k něčemu vyjadřuje, jsem ve střehu :)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(5)  nízká(1)
Jo aha | od: DarkRichelieu (388)  21.8.201919:37
Takže od 50 USD měsíčně znamená cenu v zimě, kdy je dlouho tma a pod mrakem.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: jen my? | od: DarkRichelieu (388)  20.8.201911:42
Podle některých měřítek není inteligentní život ani na Zemi, takže doufám, že někde na tom jsou lépe a není tam člověk nebo jemu podobný tvor. Panspermie by mohla být svině.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Re: ;) | od: DarkRichelieu (388)  19.8.201915:43
Počkej si až oznámí Wolfenstein 3D s podporou ray tracing. To se bude slintat blahem.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(2)
hustý | od: DarkRichelieu (388)  19.8.201915:32
Kostikčková grafika jak vystřižená z her roku 1998 a přidají do ní ray tracing. Už vidím ten titulek pro Minecraft: doporučená grafika RTX 2080ti pro plnohodnotný grafický zážitek :D
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(4)
Re: vzhledem k HBM | od: DarkRichelieu (388)  19.8.20198:21
Tak na HBM pracovaly tři společnosti. Samsung, AMD a SK Hynix. AMD je tlačit nemusí, nevyrábí je, jen se podílelo na vývoji a samozřejmě je tedy použili jako první a navíc je nakupují s velkou slevou. Jediný problém takového řešení je cena. To že je AMD cpalo i do ­"herních­" karet bylo způsobeno jen tím, že by se muselo hodně věcí předělat, aby tam šlo napojit GDDR paměti, takhle jen upravily software a začali výpočetním kartám říkat ­"herní­". Výsledek sice všechny nepřesvědčil, ale lepší než drátem do oka.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Re: 50 roku | od: DarkRichelieu (388)  19.8.20198:09
Tak v dobách studené války peníze u těchto projektů nehrály roli, důležitý byl výsledek. Nejdůležitější byli právě odborníci a špionáže na obou stranách. Tehdy navíc všechno bylo nové, neexistovaly zastaralé technologie, nebo postupy, které by se modernizovali, museli se teprve vymyslet vše se dělalo na papíře. Dodnes nechápu tu preciznost mít rozkreslenou celou raketu Saturn 5 na papíře do posledního šroubku a vyznat se v tom. To je problém hlavně dnes a to máme PC a software o kterých se jim tehdy ani nezdálo. Ono kdyby se chtělo, tak na Marsu bude stálá základna do roku 2050, ale ono se moc nechce, nikdo nikoho nikam netlačí jako v dřívějších dobách. A i přes velkohubá prohlášení o blízké kolonizaci Marsu to bude až za delší čas, to by se muselo lidstvo vzchopit a udělat jednotný vesmírný program. Měli bychom ale nejdřív postavit základnu na měsíci a tam si to vyzkoušet. Když se něco podělá tam, tak existuje větší šance ty lidi zachránit než když se něco podělá na Marsu.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: AMD... | od: DarkRichelieu (388)  17.8.20196:25
Tak tu máme alespoň fanatika z jiné stáje...
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: dotaz | od: DarkRichelieu (388)  16.8.201916:19
Prostě ta výroba je ­"nepřesná­" jako prase, jednou je to 10 podruhé 20.
Ale řekl bych, že asi každá vrstva to má jinak, tak z toho ten velký rozptyl.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
hmm | od: DarkRichelieu (388)  16.8.201916:15
Dodnes jsem si myslel, že jádro Jupiteru je z kovového vodíku, které vytváří brutálně silné magnetické pole. A že většina materiálu je Vodík a helium, zbytek je zanedbatelný. A ­"dnes­" se jako zjistilo, že před 4,5 miliardami let do něj vrazila planeta a dodnes z toho má vrásky ? Něco mi tu nehraje.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Re: ... | od: DarkRichelieu (388)  16.8.201916:03
Rozhodně to nebude herní, ale výpočetní záležitost, kterou bude ideálně dodávat v kombinaci s EPYC.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Re: intel vs. amd | od: DarkRichelieu (388)  16.8.201915:55
Co se dá zjisti s určitostí, tak je ta RAM u Lenova daného notebooku a rozebral jsem ho a smůla pro Vás, ta ramka je ve slotu. Díval jsem se i na youtube, abych porovnal i jiné, jestli to není třeba nějaká jiná edice, ale prd.

A kde jsem řekl, že děláte něco blbě ? Jo možná s tím že jste porovnával dvě ­"auta­" a u jednoho jste si přimontoval spoiler, větší kola, sportovní sedačky atd. a říkáte, jak je to tovární auto, které to má v základu předražený a s menším spoilerem ?

Co se týče požadavků na vašeho tchána, ano o tom vím prd, nic konkrétního jste neřekl ­(jen ne hry­), a ano ramka se dá nacpat i něčím jiným třeba Chrome nebo TIA Portal od Siemense, který z nějakého důvodu postupně zabírá veškerou dostupnou ram, ale taky mi můžete tvrdit, že na tom bude konvertovat videa a bla bla bla a že máte doma NAS a ve sklepě server. Já můžu tvrdit, že ten notebook nebyl manželky, ale babičky a že na tom hraje šachy s vaším tchánem.

Takže ano debatovat můžeme dlouho, ale o něčem co si můžeme navzájem ověřit.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: intel vs. amd | od: DarkRichelieu (388)  16.8.201912:38
1­) Pro mě notebook pod cca 30.000 Kč není notebook, ale převlečený mobil s x86 procesorem.
Ale líbí se mi, že prostě vykucháte notebook přijdete o záruku a vybavíte ho novým hardwarem :D

2­) Nebudu se hádat o ­"kvalitách­" TN oproti IPS, ale numerická klávesnice je bonus, ale upřímně jak často jí bude dotyčný používat ? Pro mě je i 15,6­" málo.

3­) Bohužel daný notebook nemá integrovanou RAM, ale má ji ve slotu a je tam jen jeden. Takže upgrade jedině o SSD nebo zahodit tu RAMku a pořídit si novou 16GB a to ještě bych se modlil jestli to tomu notebooku sedne. Bývají s tím problémy.

4­) Manželka má 14­" který ji vyhovuje co se týče velikosti a přenositelnosti, strčí ho i do větší kabelky. Pořídil jsem jí i numerickou klávesnici, ale nikdy jsem jí to neviděl použít :D A snad jen jednou si sedla s ním ke stolu a připíchla si na něj velký monitor.

5­) Všechny data co potřebuje se ji vejde na hlavní disk. Multimedia má sice na externím disku, ale taky je nepotřebuje denně a jako pohodlný člověk se raději dívá na TV připíchnuté k domácí multimediální databázi.

6­) Pokud nepotřebuje herní výkon, tak ty RAMky navíc jsou mu k ničemu 8GB stačí obyčejným smrtelníkům s notebookem a podstrčil bych mu i3 za 10k a tu pak vykuchal.

7­) Můžeme takhle debatovat celý den :)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(1)
Re: intel vs. amd | od: DarkRichelieu (388)  16.8.201910:04
Taky jsem AMD fan a mám v PC AMD procesor a NVIDIA Grafiku. To že je někdo někoho fanoušek ještě z něho nedělá fanatika :D A kecat tady nějaké nesmysli o demokracii a levičácích, kteří podle všeho jsou všechno jen ne demokrati, tak to se tu může strhnout bouře.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: intel vs. amd | od: DarkRichelieu (388)  16.8.20199:57
14nm+++ je teda ?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: k fanouškům | od: DarkRichelieu (388)  16.8.20199:53
Přečti si příspěvek od honza1616, třeba tě něco trkne.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: intel vs. amd | od: DarkRichelieu (388)  15.8.201921:36
Jo aha tak to jste teda vážně odborník, porovnávat notebook za 13.000 Kč se 4GB RAM, 256GB SSD a 15,6­" TN panelem, proti ­"drahému­" 16.000 Kč 8GB RAM, 512GB SSD a 14­" IPS panelem. Jako slušný, tak to se musí nechat....
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(1)
Re: intel vs. amd | od: DarkRichelieu (388)  15.8.201921:19
Mínusujou protože pořád nevíme odkud berou tu hodnotu třeba 14nm. Protože většina lidí nemá ani potuchy jak funguje takový tranzistor a z čeho se skládá a já pořád vidím nic neříkají čísla. Jen SOURCE zabořen do GATE, takže je obklopen jakoby třemi stranami, takže FinFet neboli Tri­-Gate. Budeme­-li brát 14nm intel, tak Fin Pitch je 42nm, Gate Pitch je 70nm, Interconect Pitch je 52nm. Pořád nevím kde se bere ta hodnota 14nm. A honza1616 fakt plácá úplné blbosti, ale to většina lidí :)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Re: intel vs. amd | od: DarkRichelieu (388)  15.8.201919:45
Porovnával jsem si nějaké notebooky a neviděl jsem nějaký zásadní rozdíl, spíš když už něco tak v lehký neprospěch intelu. Ale ruku bych do ohně kvůli tomu nedával. U intelu je větší výběr, ale jsou tam i hodně drahé kousky.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
k fanouškům | od: DarkRichelieu (388)  15.8.201919:38
Zajímavé je, že většinou se tu obávají návalu druhé strany jen Intel fan. Nikde jsem neviděl ještě napsáno od nějakého AMD fan, ­"jeeee teď přijde ta ­"modrá­" smršť od Inteláků. Chápu, že mínusy jsou jen červené, ale nářeky jsou jen intelácké.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(4)  nízká(3)
Re: intel vs. amd | od: DarkRichelieu (388)  15.8.201919:34
Tak porovnávat se to dalo u ZEN 1, kde intel měl menší čip a ještě grafiku k tomu, ale u ZEN 2 je to složitější vzhledem k tomu, že samotný chiplet je na ­"7nm­" a k tomu je potřeba ještě ­"14nm­" I­/O křemík, který dokáže obsluhovat 2 ­"procesory­". Schválně v uvozovkách protože tyhle nanometry jsou jen marketing, a někdo by mohl nabýt dojmu, že tranzistor má velikost 14nm, ale on je ve skutečnosti násobně větší. Vlastně ani jsem nikde nezjistil odkud si ten údaj cucají z prstu. Wiki sice něco o tom píše, ale tak věřte tomu :)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(4)  nízká(0)
Re: vrm | od: DarkRichelieu (388)  14.8.201910:23
Nižší napětí zase nepomáhá tranzistorům změnit stav z 0 na 1. Takže problém nestability je zase někde jinde. Každý kus křemíku se chová jinak, jak se hezky říká, když vyhrajete křemíkovou loterii, tak se dá podvoltovat a zároveň zvýšit frekvenci.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
velké ambice | od: DarkRichelieu (388)  14.8.20199:58
Tak jak tak všude čtu, tak zatím to vypadá, že na Mars bychom nedovezli v pořádku ani mrtvoly. Přitom ambice mají všichni přímo megalomanské, kdyby totiž člověk četl jen ty pozitivní zprávy, tak by mohl dojít k dojmu, že v roce 2030 tam již bude trvalá, soběstačná základna, která bude mít prostředky zvětšovat svůj životní prostor pro následnou expanzi dalších lidí. Podle statistik vše co letělo třeba jen kolem Marsu mělo 20% úspěšnost.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Re: Dík | od: DarkRichelieu (388)  13.8.201912:28
Tak blower chladič je na prd, určitě by to šlo srazit na méně, ale pak se musí pořádně roztáčet turbína a řve to jako prasata na líbánkách. Ještě tak před rokem jsem vlastnil stejnou ­"prasárnu­" jiné grafiky, a abych držel teplotu nízko, muselo to řvát :­( Uvidíme jaké teploty budou mít pak nereferenční grafiky, blower do mého kompu již nikdy nesmí přijít.
Gamers Nexus na druhou stranu tvrdí, že bývá problém s nedostatečným přítlakem chladiče na čipy některých karet a dá se to řešit, ale i tak je to pořád jen blower.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Re: ... | od: DarkRichelieu (388)  8.8.20196:19
Jenže dnešní komunisti by nemohli dělat vše co komunisti po válce. Nemaji za sebou mocnost jako sovětsky svaz a lidi už vědí, že s komunismem to nemělo moc společného. Skončily bychom stejně jako nějaká banánová republika z jižní ameriky.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(4)  nízká(1)
Re: .. | od: DarkRichelieu (388)  6.8.201913:44
Ano umělá magnetosféra, to je docela důležitá věc a o které se mluví, NASA na něčem pracuje, ale reálné použití je nejdřív tak 10 let. Ono zastínit loď olovem, proč ne, akorát to olovo váží jako prase a to jsou mega komplikace. Pak tu máme i Mars a tam taky není o co stát. Všichni chtějí na Mars, ale pochybuji že se tam dostanou v příštích 25 letech.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Re: Daleko | od: DarkRichelieu (388)  6.8.201911:23
Buď vyvinout nové materiály, nebo se postupně zbavovat pohonných jednotek a nasazovat nové ­(při dlouhodobém použití­) Ovšem to je zrovna něco co nás trápit nemusí, pokud se dostaneme do bodu, kdy budeme chtít poslat něco k planetě v jiné sluneční soustavě, bude to nejspíš nějakým způsobem rychle letící kapsle, která otevře několik kilometrů velkou solární plachtu, která bude nadále urychlována výkonnými lasery. Ve sluneční soustavě bude stačit reaktor na pár let. S dnešním jaderným pohonem se moc daleko nedostaneme, tedy pokud nebudeme tlačit loď jadernými výbuchy. Zbývá už jen nějaký druh jaderné fúze Helia 3, nebo ještě exotičtější antihmotu. Od obojího jsme ale ještě minimálně 50­-100 let daleko.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: hmmm | od: DarkRichelieu (388)  6.8.20198:36
Tak zjišťují se příčiny proč tomu tak je. Třeba se dojde k zjištění, že za to může temná hmota, axiální rotace, nebo přítomnost černých děr na okrajích galaxie. Jde tu o poznání, které vede k pokroku. Pokrok je něco, díky němuž dnes můžete pokládat otázku praktického využití. Pokud by nebyl pokrok, dnes jste stále na stromě. Pro vás to třeba nemá žádné praktické využití, ale pro jin lidi to může mít nesmírný význam.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(0)
Re: Hm | od: DarkRichelieu (388)  6.8.20197:59
Tak jedna z vyslovených hypotéz je působení temné hmoty. Může to být i chyba Matrixu :D
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Re: Daleko | od: DarkRichelieu (388)  5.8.201920:35
No nevěřil jsem, zjistil jsem si to a teď se stydím. Takovou dobu jsem žil v bludu s tou hmotností, nějak mi kdysi ušlo že je taky relativistická :­( Ale má to i své kladné stránky, do ca 90% rychlosti světla to je ještě ­"reálné­" k dosažení.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Srovnání | od: DarkRichelieu (388)  5.8.201913:55
Pokud by AMD krachlo, tak ho někdo bude chtít koupit a koupí ­(otázka jen je komu by to americká vláda povolila, tím se docela zmenšuje okruh­). Pokud ne, tak by Intelu s největší pravděpodobností hraničící s jistotou hrozilo rozdělení ať už na základě Shermanova zákona, antimonopolních úřadů nebo evropskou komisí končeje.
Intel to ví, americká vláda to ví, evropská komise to ví, takže v klidu. AMD tady bude dál, protože kdyby Intel mohl, tak už dávno žádné AMD není. Být po jeho, nechal ho dávno zkrachovat nebo by ho koupil.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Hahaha | od: DarkRichelieu (388)  5.8.20199:18
Tyhle apokalyptické vize budoucnosti tu jsou s námi co je lidstvo lidstvem a vždycky ­"to­" muselo přijít prakticky hned. Ať už náboženské, vojenské atd. Dneska je to ekologický náboženský fanatismus, kdy si někdo myslí, že nás spasí baterie a sluneční elektrárny a přesun neekologické výroby do zemích třetího světa, abychom předstíraly, že žijeme ekologicky. Prdlajs země se otepluje a ochlazuje po miliardy let, byly tu doby ledové a doby vysokých tepot a žádná lidská stopa v tom nebyla tehdy nebyla, leda tak prdy ­"metan­" pravěkých lidí. Navíc, pokud by lidstvo chtělo něco změnit­(například i taková jednoduchá věc jako je světový mír a ­"zničení­" chudoby­), muselo by od začátku změnit způsob chování, ale to nejde, protože je člověk hamižný sobecký parchant, proto nefunguje komunismus, ale velice úspěšně funguje kapitalismus. Proto máme mocné a bohaté zbrojovky a chudý červený kříž. Proto se bohatí slétají v desítkách soukromých tryskáčů na ekologické konference kde kecají nějaká pokrytecká líbezná hesla. Boj o ekologii je jen boj o prachy.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Daleko | od: DarkRichelieu (388)  4.8.201922:00
Má to jeden háček, hmotné těleso nedokáže dosáhnout rychlosti světla. Podle speciální teorie relativity totiž se vzrůstající rychlostí roste i hmotnost tělesa. Tohle se na druhou stranu ale citelně projevuje až někde u 90% rychlosti světla, kde se třeba vaše hmotnost zdvojnásobí, pak křivka leze strašně nahoru. Jedna z dalších komplikací je, že ne všechno váží stejně, takže některé věci by byly těžší než jiné, což by vás asi trochu rozsračkovalo :­) U rychlosti světla by jste navíc potřebovali nekonečné množství energie :­) Realisticky se mluví o cca 50% rychlosti světla při použití antihmoty. Stejné je to i s časem, kdy se nějak začíná projevovat nějaký patrný rozdíl někde kolem 50% rychlosti světla a při teoretické 100% rychlosti světla by se z pohledu pozorovatele zastavil čas na lodi co tou rychlostí letí, neboli cestování časem, ale jen dopředu, smůla. Co se týče warp pohonu, tak teoretický byl potvrzen někdy v roce 1994 nějakým mexickým vědcem. Problém byl, že energie potřebná pro vznik warpového pole, které by mělo být údajně ­"rychlejší­" až 10x než světlo, je potřeba totální anihilace hmoty o velikosti Jupiteru. Mnoooo další analýzy prý vyžadují ­"jen­" anihilaci pár tisíc tun hmoty. Tak či tak, potřebujeme, vyrábět antihmotu ve velkém. Pak, pokud tu ještě bude lidstvo, se můžeme o něčem konkrétním bavit.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Krása | od: DarkRichelieu (388)  1.8.201920:24
To jsi neviděl počítač na evidenci prádla v Motolské nemocnici :D
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Re: 7nm | od: DarkRichelieu (388)  1.8.20196:21
Samsung na tom s vytížeností nebude o moc lépe a intel ma letité problémy se svým 10nm. Takže tak pesimisticky bych to neviděl.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Re: škody | od: DarkRichelieu (388)  31.7.201918:43
Energie výbuchu 100 megatun TNT je daná, a je jedno jestli to je šutrem, atomem nebo 100 megatun krabic TNT. Uvolněná energie v daném okamžiku se chová stejně. Všechno co bylo nutné k tomu průletu 100m ­(60­-130m­) šutru jsem dal do výpočtů a výsledek vylezl. Taky se s vámi nehádám o blbostech ohledně atomovky. Energie uvolněná atomovým výbuchem se vytváří podle známého vzorce E=m*c2 a přemění se tak řádově procenta hmoty štěpného materiálu. Z místa výbuchu je přenášena zhruba takhle:
tlaková vlna — 40–60 % celkové uvolněné energie
tepelné záření — 30–50 % celkové uvolněné energie
ionizující záření — 5 % celkové uvolněné energie
radioaktivní látky — 5–10 % celkové uvolněné energie
elektromagnetický impuls

a to beru ­"klasickou­" atomovku. Můžu sem plést neutronovou, kobaltovou, třístupňovou termonukleární bombu nebo dělení na strategickou či taktickou jadernou zbraň, nebo že efekt bude jiný když bomba bouchne ve městě, nebo v moři. Řešíte tu nesmysly. Ten 60­-130m šutr co kolem nás prolétl jsem narval do rovnice a vyšlo co vyšlo ­(100m­) Kráter 1.800m hluboký 650m cca 93 Mt TNT. V porovnání nejsilnější odpálená atomovka byla Car­-bomba ta měla ­"pouhých­" 58 Mt TNT můžete se někde dočíst podrobnosti. Zkrátka je jedno jak tu energii uvolníte, jestli kinetickým nárazem hmotného a rychlého tělesa, štěpením, nebo odpálením milionu tun TNT. Krátery budou jiné, protože šutr se snaží zavrtat do země, zatímco atomovka se nechává vybuchovat nad zemí ­(čím silnější tím výš ­" jednotkách kilometrů­") ale pořád se ta energie projevuje jako kinetická a excitační a jiný výsledek nebude. Měl by jste si něco o dané problematice najít a nastudovat, vrátit se za 4­-5 let a můžeme pokračovat v debatě. Takhle se snažíte reagovat na něco o čem nemáte ani páru a jen si myslíte. Měl by jste méně myslet a více vědět. Haug!
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: škody | od: DarkRichelieu (388)  30.7.201922:56
Jo existují na to aplikace, dokonce i NASA má docela brutální, ale tam se strkají data z teleskopů atd. Použil jsem jednu ­"jednodušší­" sranda byla u 100km šutru, tam to podělá i rotaci a hne to zemí kousek z pravidelné oběžné dráhy. Akorát že nepřežije ani bakterie, takže je to bezpředmětné :D
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: škody | od: DarkRichelieu (388)  30.7.201922:52
Dal jsem jasný příklad toho z čeho jsou složené a jak je to velké a ještě za předpokladu, že se to nerozpadne protože takový ­"balvan­" nebývá monolit, ale je třeba narušen od předchozích srážek v kosmu, protože variant je prakticky nekonečné množství. A samozřejmě, že dopad takového kusu je jednou za cca 3700 let a náraz do jaderné elektrárny je nepravděpodobný, ale o to tady nešlo. Šlo o to, že vám připadalo, že takový šutr se nedá srovnávat s atomovkou a ano nedá, atomovka je prskavka proti takovému kusu šutru. A takový šutr dokáže zničit víc území, než ta atomovka dokáže zamořit radiací. Na zemi už bylo dopáleno přes 2000 jaderných zbraní a i tak nejvíc radiace dostávám, tak akorát od sluníčka nebo na rentgenu :­) Dokonce i přeceňovaná radiace Cesium 137 z Černobylu byla prakticky neškodná. Více radioaktivního bordelu bylo ve vzduchu díky zkouškám jaderných mocností a v roce 1962 jich bylo nejvíc a i tak to bylo prdlajs. Myslím, že při jaderné válce to asi nikoho zajímat nebude, bude jí dost pro všechny :D
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: škody | od: DarkRichelieu (388)  30.7.20197:01
Ano radiace z toho asteoridu nejspíš nebude, ale to je tak jediná výhoda. Ale co když to narazi na jadernou elektrarnu, nebo nedejbože sklad vyhořelého jaderného odpadu? To vše nic neměni na tom, že destrukce i té nejsilnější jaderné zbraně vyrobené člověkem je úplný prd proti 100m šutru, který dopadne na zem.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Re: škody | od: DarkRichelieu (388)  29.7.201912:26
Proč myslíte ? Uvolněná energie se dá spočítat a je úplně jedno jak tu energii získáte. Následky jsou pak stejné.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Re: škody | od: DarkRichelieu (388)  27.7.201916:30
Tak obecný předpoklad znamená, že by dopadl na zem a udělal bum. Rychlost jakou bude mít při dopadu se dá těžko spočítat, když nevíme spousty parametrů, ale budeme­-li předpokládat nejčastější typ, tak je to chondrit ­(kus šutru­) a ten by při této velikosti a vstupní rychlosti určitě dopadl a moc by nezpomalil o atmosféru. A i kdyby záhadně nedopadl, tak by to skončilo jako v Tungusku a tam se mluví o 60m. Pokud by to byl kovový meteorit, tak nazdar bazar s územím kam by dopadl.
Názorný příklad pro šťourala jsem si dal tu práci a nechal udělat tři výpočty s průměrem 100m, když to bylo někde mezi 60­-130m s nejčastějším úhlem dopadu šmejdu z vesmíru na zem kolem 45°

100m kus ledu ­(1.000kg­/m3­) pokud se nerozpadne, tak dopadne na zem 56m kus ledu rychlostí cca 18.000m­/s, co udělá kráter do země zhruba 800m a hluboký 280m. Energie je 37 Mt TNT ­(Hirošimská ­"prskavka­" 15 kt TNT­)
Třeba 80m kus ledu už nemá šanci proletět aniž by se nerozpadl.

100m kus šutru ­(2.500kg­/m3­) pokud vydrží průlet tak doletí 97m a dopadová rychlost cca 23.000m­/s. Kráter 1.800m hluboký 650m, Magnituda Richterova stupnice 5.9. Energie 93 Mt TNT

100m kus ­"železa­" ­(8.000kg­/m3­) dopadne 99m s rychlostí 24.000m­/s, kráter 2.800m s hloubkou 1.000m. Magnituda Richterova stupnice 6.2 a energie 300 Mt TNT.

Takže obecný předpoklad byl ještě značně optimistický. A i kdyby to byla ta první varianta ­(kostka ledu­) a rozpadla se před dopadem srovnatelně s Tunguskou událostí, tak stejně nazdar bazar. Odhady jsou u Tunguzské ­"záhady­" mezi 10­-30 megatunama TNT ­(2.000 atomovek na Hirošimu­)

Pro srandu 10km kamenný šutr se stejnou relativně pomalou rychlostí a úhlem dopadu 45° když stojíte 1.000km od dopadu :D

Výpočty
Počáteční energie tělesa=3.92863625E+23 Joule
Tatáž energie v MT=93.538.958,3333 megatun TNT

Průchod atmosférou:
Těleso se začne rozpadat ve výšce 65417m Při průletu atmosférou vlivem žáru a opadávání povrchových částí ohoří na průměr 9.991m a dopadne na Zem rychlostí 24.483m­/s.

Dopad na zem:
Vznikne komplexní kráter, který je nestabilní a začne se plnit sesuvy a magmatem.
Počáteční průměr kráteru 70.062m.
Počáteční hloubka kráteru 24.770m
Konečný průměr kráteru 87.578m.
Konečná hloubka kráteru 1.530m

Termální efekty:
Průměr ohnivé koule 146.360,0m
Doba trvání radiace 1902 sec.
Radiace v místě pozorovatele ­(vy 1.000km daleko od dopadu­) začne za 5 vteřin po dopadu.
Pozorovatel uvidí 31% žhavé koule.
Viditelná část ohnivé koule bude 10x větší, než Slunce.
Tepelná expozice=58.3590265031 MJ­/m2
Tepelná radiace bude 239x větší, než od Slunce.
Pozorovatel shoří ještě před příchodem tlakové vlny, nic z něj nezbude.
Šance pozorovatele na přežití se radiací sníží o 100%.
Zemětřesení vyvolané dopadem kosmického tělesa:
Magnitudo Richterova stupnice m=9.9
V místě pozorovatele zemětřesení má stupeň 4.8 Mercalliovy stupnice a projeví se takto:
Drnčení oken, cinkot příborů a nádobí, zdi vydávají praskavé zvuky.
Lze rozpoznat v krajině, probouzí spící, praskání oken, kyvadlové hodiny se mohou zastavit ­(28 ­- 50 mm­/s2­).

Příchod tlakové vlny
Rázová vlna dorazí na místo pozorovatele za 3030 vteřin po dopadu.
Maximální přetlak=428633 Pa.
Maximální rychlost větru=2213 m­/s
Hluk v místě pozorovatele=109 dB
Tato přetlaková vlna má v místě pozorovatele tyto účinky:
Zničí cokoliv, na co narazí, bez ohledu na to, zda se jedná o ocel, beton nebo kámen.

Globalni efekty:
Materiál vyvržený po dopadu do atmosféry zakryje slunce úplně na řadu měsíců. Vážné změny klimatu.
Bez významné změny oběžné dráhy. Bez významné změny doby rotace Země a vychýlení její osy. Bude přetaveno 2.17599703476E+13 tun materiálu.


OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(5)  nízká(0)
Třeba jim to google bude chtít zpoplatnit, když jim to před tím nechával zadarmo. Oni by se politici ani neobtěžovali, ale lidé jim přestávají číst tu propagandu v takovém množství, aby to vůbec skončilo třeba na 0. A navíc proč za něco platit, když se to jinde dozvím zadarmo. Noviny se vždy používali na ovlivňování lidí a taky se na tom dalo dost slušně vydělat. Dneska už jen ovlivňují veřejné mínění, ale už ne tolik. Nějak si tu propagandu budou muset zaplatit a tohle vypadá ­"lépe­" než pokusy o ochranu pilířů demokracie tím, že se budou periodika dotovat rovnou z rozpočtu.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Re: úplatek? | od: DarkRichelieu (388)  26.7.201914:16
Asi jako ty ­"nezávislé­" Intelem sponzorované testy procesorů Core I9­-9900K proti zpola deaktivovanému Ryzenu 7 2700X. Tak zde taky vidím neviditelnou ruku Intelu.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(12)  nízká(2)
Re: Hmm | od: DarkRichelieu (388)  25.7.201915:34
To by částečně mohl vyřešit měsíc, pokud by tam byly nějaké možnosti výroby paliva pro rakety. Takhle cesta na Mars s posádkou bude vyžadovat opravdu velkou raketu, ale spíš tak tři. Jedna co tam poveze zásoby, druhá co tam poveze modul pro cestu zpět na zem. Třetí co poveze posádku se zásobami na cestu tam a zpět, pokud by se něco cestou podělalo. S plachtou by se tam taky dalo doletět, ale ta by musela být opravdu monstrózních rozměrů. Neumím si představit ­"plachetnici­" pro velké lodě.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Hmm | od: DarkRichelieu (388)  25.7.20197:59
Tak já bych to nejprve urychlil klasickým motorem a pak začal zrychlovat plachtou nebo iontovým motorem. Samozřejmě plachta je levnější a lehčí než iontový motor. Uměl bych si představit tisíce dronů s plachtou mířící k Marsu, což by bylo celkem ­"levné­" které by po přistání začali něco budovat na základě sdílené UI ­(asi jako mravenci­) a tradá, základ pro přistání lidí je na světě.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Zajímavé | od: DarkRichelieu (388)  24.7.201917:36
Trinárně uvažuje kdejaký blb. Dostane jednoduchou otázku s dvěma možnými odpověděmi. ANO­/NE ­(1,0­) a on odpoví NEVÍM ­(2­). Nevím kdo by musel studovat :)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Hmm | od: DarkRichelieu (388)  24.7.201917:26
Tak zrychlení bude asi dost nuda a ve vzdáleném vesmíru trefovat něco laserem 80 světelných minut bude taky trochu oříšek.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: hm | od: DarkRichelieu (388)  24.7.201917:17
Mě většinou ukazuje, že se fláka jako svině a když už něco zatíží, tak 1 jádro na 100% a zbytek jako by nebyl.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(4)
Haha | od: DarkRichelieu (388)  23.7.201916:29
Monopol na jakykoliv sběr dat má jen stát a v mnoha případech se vůbec k tomu nemusí vyjadřovat soud. Takže smůla google.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(1)
Ceny | od: DarkRichelieu (388)  22.7.201915:59
Tak může to být pravda, jelikož ceny AMD prozradilo mnohem dříve ­(měsíc­) než se normálně dělá. ­(pár dní­) před vydáním. Spousta lidí se tomu divila, tak možná to byl vážně kalkul.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(7)  nízká(0)
Re: Nevím nevím | od: DarkRichelieu (388)  22.7.20196:46
Tak já bych chtěl žít co nejdéle, ideálně nikdy nezestárnout ­(nesmrtelnost­) Ovšem, že se nepočítá stav, kdy bych si ani zadek nemohl sám utřít, nebo kdyby mi hráblo a stal vegetariánem nebo nedejbože veganem a nebi trpěl ukrutnými bolestmi.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: ;) | od: DarkRichelieu (388)  20.7.201914:01
V článku se píše, že někde jich bylo i více, až 7. Takže se procenta nesčítají, ale každé je vyjádřeno k těm stránkám.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(0)
Re: hloupost... | od: DarkRichelieu (388)  18.7.20196:21
Jo běžně je tam 450°C, tlak 90x větší než na zemi a prší kyselina. Tohle bych chtěl zkulturňovat.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(0)
bohužel ale.. | od: DarkRichelieu (388)  17.7.201920:59
Tak elektrický motor ze supravodiče při pokojové teplotě by byl taky terno. To, že si někdo přečetl statistiky tohoto materiálu a pak tvrdí bingo je to super věc na kopule na Mars, z něj nedělá spásnou věc. Tak za prvé hned na úvod jeho výroba odstraněním kapaliny z gelu. Pokud bychom tam dokázali postavit továrnu na tuhle srandu, tak nejspíš s jaderným reaktorem v klasické kopuli s potřebným tlakem někde u polární čepičky, kde je dostatek vody pro reaktor i pro výrobu v megalomanském stylu kopulí. Za další, materiál je porézní a určitě by se hned zasvinil Marsovským prachem rychleji než solární panely Curiosity a pak by byla tma. Pokračujeme, je dost křehký, takže žádná sláva, když do něj narazí nějaký větší kamínek, písečná bouře na Marsu by pěkně obrousilo těch pár centimetrů a zbytek by zasypal. Navíc při kontaktu s vodou zase geluje a odkápnul by na kytičky dole, kde prostě vlhkost být musí. Celou tuhle srandu můžeme zabalit do skla, ale tím nabere na váze jako svině a safírové sklo není nejlevnější a to by klidně mohli aerogel vynechat a udělat to duté s filtrama na UV. Takže se nejdřív musí postavit ideálně uhlíková kopulová konstrukce, kde budou pospojovány jako včelí plástev. Pro případ rychlé výměny by ty kopule musely být alespoň v sobě 2 a pro všechny případy nějaký zasouvací titan­-bor­-wolframový kryt, kdyby mělo něco přilítnou co řídká atmosféra nenechá shořet. Kopule vypadají fajn, ale před radiací neochrání a v příštích 100 letech se to asi nezmění.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(1)
Re: :( | od: DarkRichelieu (388)  17.7.201918:03
Velká část je těžká prehistorie, kterou už nejspíš nikdo nehraje, Might and Magic VII například ­(moje srdcovka­) a VEGA VII na to opravdu potřeba není :­)
Ale chápu je, nějak se začít musí. Myslím, že stejně počítá i třeba tolik nenáviděný epic store, a proto tolik tlačí na pilu nalákat co nejvíce lidí. Jednou se pak spustí tyhle předplatné a bude záležet na počtu pravidelných přispěvatelů, aby měli ten koláč peněz co největší. Už to vidím, Battlefield 10 pro předplatitele Platinum EPIC ­(STEAM­) PLAY+, přednostní přístup na servery a můžete hrát o 14dní dříve než hráči s ­"pouhým­" Gold PLAY+ kteří jsou navíc ochuzeni o 4K, úplní zoufalci budou mít jen Klasic PLAY+ s měsíčním zpožděním a jen FullHD zamknuteé na 30FPS :D

Alternativa koupit Battlefield 10 v akci za 99.90 EUR a k tomu zdarma roční předplatné multiplayer.

Hrůza pomyslet co na nás čeká.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(0)
Re: Mars | od: DarkRichelieu (388)  16.7.201917:09
To si asi říkali i někteří pračlověci, mame dost starostí s tím žít v jeskyni, na co budovat osadu.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(5)  nízká(0)
Asijské pověry | od: DarkRichelieu (388)  16.7.201911:52
Spíš se Zen 4 vynechá. V Asii je tohle číslo vnímano hůř než v evropě 13. Navíc spojení Zen a ­"Smrt­" ­(4 a smrt se vyslovuje stejně a je vnímáno velice negativně od Číny, přes Koreu až po Japonsko­), by vyznělo hodně blbě. Takže zapomeňte na jakékoliv číslo 4 v nějakém produktu co se vyrábí na dálném východě.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(3)
Přiznávám se | od: DarkRichelieu (388)  15.7.201916:05
Jsem paranoidní ohledně ovladačů od NVIDIA, tak je neinstaluji :­) Ale taky si říkám, že by se na to přišlo dřív, ale jistota je jistota.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(1)
Re: ;) | od: DarkRichelieu (388)  13.7.201910:53
Je i docela mazec, že toho funguje pořád tolik. X let po záruce, nalítáno přes 18 miliard km a ne zrovna vhodných podmínkách a stále to dokážeme řídit a stahovat data.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(0)
Hmm | od: DarkRichelieu (388)  11.7.201922:39
Že by v tom měla prsty konkurence ? Za opožděné vydání nereferenčních karet NAVI slevy na NVIDIA čipy a přednoastní dodávky. Jen spekuluji, protože žádný rozumný obchodník by nečekal tak dlouho, ale flákl by to tam co by to šlo. Hmmm ?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(0)
Hmm | od: DarkRichelieu (388)  11.7.201917:36
Včera mě napadla myšlenka, že tyhle pokuty EU jsou nová forma daní nadnárodních podniků pro stále bobtnající rozhazovací rozpočet EU, který utrpí odchodem Britanie a tudíž nebude na platy a dotace zemědělcům ­(u nás by je nejraději zrušily­). Tak teď si s tou myšlenkou budu dál hrát, co z toho vyleze.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Re: ... | od: DarkRichelieu (388)  11.7.201911:08
To už se ví dávno, dokonce byl proveden test. Kdy napsali stejny text. Jen prohodily bílou za černou a schválně, který byl smazan za nenavistnou mluvu, a ktery byl obhajován za svobodu slova ?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(6)  nízká(0)
Takových vás je víc. A to prý, že to jde všechno do prd..., je jen řečnický obrat.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(1)
Taky jsem nikde nic o svobodě v komentáři nezaznamenal. Imho v Číně musí data o Číňanech posílat úřadům, aby vás pak ­"oznámkovali­" jak jste vzorný občan a pak vám třeba povolí i létat :­) U nás by to asi taky chtěli zavést s nějakou myšlenkou EU občana a jestli náhodou nejste pravicově smýšlející. Ale co se týče osobních údajů, tak náctiletí a řekl bych i naprostá většina lidí co to používá ani netuší, že to má něco společného s Čínou a prachy nesmrdí, takže pokud můžou, budou to dělat. Teď si na ně třeba došlápne nějaká komisařka, tak pak začnou sekat dobrotu, nebo je zablokují EU firewallem a napaří pokutu, aby měli něco do rozpočtu vznikající EU federaci. Připadá mi to efektivnější než vybírat daně z korporací se sídlem v daňových rájích. Prostě jim napařit pokutu za něco a je vymalováno :D
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(1)
Re: bizár | od: DarkRichelieu (388)  4.7.201920:49
Tak kdyby EU chtěla, tak už to dávno mají. Ale ono se těžko bojuje proti daňovým rájům s politiky, kteří mají prachy ulité v těchto zemích, nebo jsou podpláceni, pardon lobováni korporacemi, se stejným odvodem daní aby s tím nic nedělali. Ono se bojuje jen naoko a Francie musí být asi už totálně ve srabu, že to tam projde, a začnou je danit bez ohledu na papírové sídlo.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(8)  nízká(1)
Re: Asi opatrně | od: DarkRichelieu (388)  4.7.201916:07
Ano do Číny se moc nevyváží, je levnější to tam vyrobit a prodat rovnou tam, ale to vám asi uniká. Podívejte se někdy kolik toho tam západní firmy prodají a jak dělají ústupky čínské vládě, jen aby tam mohli něco prodat. Protože korporace fungují na penězích ne na žádné demokracii. Pokud by se zhroutila Čína, prdlajs by nám něco prodali v následné anarchii. Podívejte se kolem sebe co všechno je z Číny, za pár týdnů po uzavření hranic by tu nebylo ani prd jen zmar a bída a na hodně dlouho.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Re: sťahovanie | od: DarkRichelieu (388)  4.7.201910:17
Viděl bych to na přesun části výroby co jede do USA, alespoň papírově. Zbytek světa nevede ekonomickou válku s Čínou, ale naopak s ní chtěj lepší vztahy. Ono když ti tvůj kámoš za mořem vyhrožuje sankcemi za to že kupuješ jinde než u něj, tak přemýšlíš co s tím. Diverzifikace znamená, že bereš od každého a ne jen od někoho jako je USA, aneb jak řekl Henry Kissinger, Amerika nemá stálé přátele či nepřátele, pouze zájmy.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Asi opatrně | od: DarkRichelieu (388)  4.7.201910:09
Tak na jednu stranu je chápu že o tom moc nechtějí mluvit, musí sondovat v jiných zemích, zjišťovat zázemí, logistickou a jinou podporu, infrastrukturu atd. Nejde prostě jít pryč a někde uprostřed Indie, Vietnamu atd. postavit továrnu třeba na mobily, někde uprostřed ničeho, kde je kousek vesnice s domorodci. Je zde hodně problémů a především když takhle bude uvažovat hodně firem, budou se zvyšovat ceny pozemků a lidí. A taky, Čína tyhle továrny zásobuje třeba drahými kovy a levnou stabilní elektřinou. Když moc naštvou Čínu, tak jim může pěkně zvýšit ceny vstupních materiálů a udělat jim nepříjemnosti na místním velkém trhu. Pochybuji, že tyhle věci nekoordinují s Čínskými úředníky. Samozřejmě to oficiálně nepřiznají, ale vše se musí udělat tak, aby se vlk nažral a koza zůstala celá. Ale jestli si Strýček Sam myslel, že se to bude stěhovat do USA a zaměstnávat americké občany ­(čti nelegály z jižní Ameriky­) tak se mohl zeptat v kdejaké hospodě. Tomu nemohl věřit ani náš Andir. Otázka teď jen zní, jak moc to dokáže ekonomicky oslabit Čínu. Ono pokud se oslabí Čína, tak klesne i odbyt pro ­"západní­" výrobky a kdyby se to moc podělalo, tak bych nechtěl být na Tchaj­-wanu. Umíte si představit teoretický scénář zhroucení Číny ? Nějaký generál s prstem na červeném tlačítku, by mohl udělat dost dobrý ohňostroj. Ono by stačilo i jen bouřlivý rozpad a světová ekonomika se zhroutí jak domeček z karet a Velká deprese 30. let by byl slabý odvar.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(1)
Tenhle vysavač ne | od: DarkRichelieu (388)  3.7.201917:29
Tak tohle nechci hlavně kvůli hluku. Když chcete tohle udržet v přijatelných teplotách, snadno předčí kdejaký vysavač. Mám velkou skříň kde jsem zařídil pořádný průvan ­(airflow­) a je vystaráno. Ano AMD má pravdu, hodně lidí ­"ví­" nebo si to alespoň myslí, co je nejvýkonější grafika a procesor, ale o chlazení ve skříni nejspíš ani nikdy neslyšeli.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(4)
Re: Super | od: DarkRichelieu (388)  3.7.20198:07
Dle mě jediná na RT použitelná herní grafika je jen RTX2080Ti, ostatní jsou jen marketing. Za další, všechny grafiky i bez RT jednotek od NVDIDA umí ray tracing, jen ty NVIDIA jednotky jsou na to speciálně dělané, takže jim to jde lépe a tedy zvládají nějaké efekty v reálném čase alespoň trochu použitelně. Pochybuji, že Intel nebo AMD si budou licencovat NVIDIA RT jednotky, ale když už tak si vyvinou vlastní jádra. Pak jen bude problém jestli to bude kompatibilní s NVIDIA, což nebude, protože by NVIDIA musela něco opensourcovat :)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)