reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od DarkRichelieu (2)
Upřímně, nechtěl bych bydlet v něčem, co navrhovaly děti a zároveň by mě to mělo udržet naživu.
Odpovědět0  0
Občas i jedu kolem měsíce a jednou jsem udělal i zatmění měsíce svojí hlavou. Opravdu zážitek. Ještě bych chtěl jet na měsíc na dovolenou :D Tohle je fakt jak ze Seznam­(u­).
Odpovědět0  0
Tak Číně nic jiného nezbývá, USA jí nechce pustit na ISS tak si buduje vlastní. Vyzkouší si to, a pak vybuduje větší. A jelikož ISS v roce 2030 má končit, tak jsem zvědav co z toho bude.
Odpovědět1  1
Petrodolar je jejich hlavní moc. Vojensky si jen vynucují poslušnost, nebo prodej ropy za dolary. Pokud Arabové začnou prodávat ropu ne za dolary, ale třeba za eura nebo juany, tak bude vymalováno.
Odpovědět1  0
Pokud se ostřelují raketometné systémy výsledek je v cenách i vyšší. Ano 1000 bombardovacích dronů proti 1000 stíhacích dronům je na prd pro bombardéry, ale to je i letadlo proti kterému letí raketa země vzduch za 3M USD. Prostě je to jednotka pro nějaké užití, a když to umíte využít je to super, když to poděláte tak nazdar, stejně jako útočit tankem proti zakopanému vojákovi s Javelinem.
Odpovědět1  0
Na druhou stranu, pokud svému dodavateli energie řeknete, že vlastníte tento procesor, tak dostanete výhodnější tarif, protože je to vytápění elektřinou :D
Odpovědět5  0
180k CZK je levná sranda. Jenom JAVELIN stojí 180k USD. Samozřejmě, že systém musí být mobilní a plně automatizovaný. Speciálně upravený náklaďák říkejme mu třeba ÚL pro cca 100 dronů, odkud vzlétnou a přistanou pro nabití nebo výměnu baterie a munice zároveň a úder může přijít znovu. Není to náhrada za stávající systémy, ale je to nový druh jednotky.
Odpovědět1  0
No vidím občas záběry jak se granáty hážou z dronu docela dobře. Ale to je jeden dron, chtělo by to poslat letku dronů, třeba tak 1000 každý se 3 granátama a prolétnout se přes nepřátelské území :­) Se divím že to ještě nedělají, když vidím jak dokážou synchronizovat stovky dronů v Asii, tak tomu dávám pár let než tu budou létat celé letky dronů a zasypávat území granáty a proti nim stovky dronů snažící se je sestřelit.
Námořní verze jak zneškodnit letadlovou loď by byla úplně brutální. Stačilo by se přiblížit a vypustit stovky dronů a pápá, sice by se nepotopila, ale pro letadla by byla nepoužitelná.
Odpovědět1  0
Boha jeho, to je jak z tržnice. Kde místo Adidas je Adihas, Nike je Mike atd. Navíc kvalita stejná a infantilní grafika jak středoškolské experimenty v 3D studio max. Pokud vím tak ­"originál­" metaverse nemá vyskakovat na youtube, ale přímo ho přehrávat na virtuální obrazovce ve virtuálním světě :­) Tohle je na facku. Ať si zavolají do Hanoje nebo Pekingu ať jim ukážou jak kopírovat.
Odpovědět1  0
Moje Octavia 1 combi 1.9 tdi má cca 410.000 km a předpokládám že ještě minimálně 100.000 najezdí, tak ještě že to nemá baterku.
Odpovědět2  2
V tom bych jí moc nefandil, kdyby to bylo tak jednoduché už by vyráběla jiné ­"západní­" laboratorní superbaterie. Bez ohledu na patenty, třeba jen pro svoji potřebu, to se ale neděje, takže v tom bude nějaký háček jako vždy :)
Odpovědět2  0
Dnes je to utopie, zlepšit by se to mohlo centrálním superpočítačem, který by sbíral data ze všech aut, silničních kamer a polohy mobilů atd. Z toho by si pak udělal virtuální představu o poloze ­"všeho­". Ze všech těch údajů o rychlostech, poloze, směru jízdy, zmapovaných silnic atd. By posílal data do jednotlivých aut. Tím by se to určitě znatelně zlepšilo, ale to by stejně neprošlo přes GDPR a jiné osobní ochrany, stálo by to majlant a než by se to postavilo, stejně už zase budeme chodit jen pěšky :D
Odpovědět0  0
55 tun C02, to je zhruba 55 statných smrků.
Odpovědět1  2
Tak asi bude stačit počkat až to nějaká skupina hackerů vysvětlí BMW a zpřístupní všechno hned a napořád.
Odpovědět2  0
Jeden truck na 30km ty naftové kolosy ze silnic nedostanou. Nejlepší bude, že když letos prodají jeden a příští rok 4, tak budou psát obrovské titulky jak zájem o elektrické nákladní vozy vzrostl o 400% :D
Odpovědět1  1
Jak jsem psal, kam zakázali vjezd starych dieselů, tam se vzduch stejně nezlepšil. Je to stejné jak rozdělit bazén na dvě poloviny. Smí se močit ­/ nesmí se močit.
Odpovědět0  0
"Třeba takový, že ve městěch se dá dýchat, protože tam nejezdí smoudící diesely.­" hahaha. V Německu po zavedení emisních zón se vzduch nezlepšil takže co ?
Kouřící diesel je něco co se opravdu často nevidí, a kdyby policisté za něco stáli, mohou takové auto zastavit a poslat na technickou a zavřít. EU se podílí na emisích CO2 cca 10% celosvětově, z toho silniční přeprava dělá asi 20% z těch 10%. Osobní přeprava je 60% z těch 20%. Ve výsledku je to nulanulaprd.

Plánované hospodářství už u nás není 30 let, i když se vrací z Bruselu, tak většina podniků z té doby dávno nefunguje. Podniky se dnes staví tak, aby byla dobrá dopravní dostupnost. Silnice je dnes tepnou průmyslu.

Příčina proč lidé neustále někam dojíždějí ? Já třeba jezdím do práce, není to ani tak dávno co politici do nás hustili ať jezdíme za prací a nesedíme doma na dávkách, teď do nás hustí že si musíme najít dvě práce, nebo lepší zaměstnání ať máme na drahé energie Dále se jezdí. na nákupy, za sportem, děti do kroužků jako třeba členka Extinction rebellion co vozí děti do kroužků Diesele autem :D atd. atd. Ano ve velkých městech se to dá zařídit MHD ve většině případech nafťáky, nákup vám už vozí Rohlík autem, náklaďák zase skříň IKEA a řemeslník taky nejezdí autobusem. Pamatuji pokusy jak žít a neopustit domov, všechno si objednal přes internet nebo telefon a někdo mu to přivezl autem :D

Západní civilizaci dělá civilizací mobilita, když o ni přijdeme skončíme jako nějaká banánová republika.
Odpovědět1  0
Rekuperace se strašně přeceňuje. A co se týče trolejových autobusů s baterkou, tak ty jsou super, ale hodí se snad jen do měst. Pro meziměstské ježdění to není ono. Politici chtějí lidi nalákat do hromadné dopravy, ale třeba u nás to vidí maximálně z pohledu Pražáků. Jak jste na periférii, tak tam Vás politik nevidí. Nedejbože, že by jste se narodil ve vesnici uprostřed ničeho. Autobus přijede a odjede až za 5 hodin ? WTF. Podle všeho se elektrifikovat dá maximálně 30% vozového parku, na ten zbytek není nabíjecí infrastruktura a tím nemyslím jen množství nabíječek. Nabíječku si prostě nemůžete postavit v množství které chcete, musí k ní vést i kabely a ty musí být napájeny energií, kterou si Evropa sama vědomě zdražuje jak to jen jde :­) Jediné co vidím je, že se snaží zbavit závislosti na levných ruských energiích a tím jejich cena paradoxně roste a vytvořit si závislost na levných Čínských panelech, které taky zdražují. Ve výsledku ta závislost bude ještě horší a Čína si mne ruce bude nám prodávat soláry vyrobené na ruských surovinách. Takže výsledek je jaký ?
Odpovědět5  0
Tak je to jednoduché, proč je tolik výrobců el. aut. Klasická auta mají zásadní problém a tím je spalovací motor, jen tak z fleku ho nikdo bez velkého balíku peněz a zkušeností nevyrobí. A když už ano, nemusí to být žádné terno. Kdežto baterku k elektromotoru umí připojit ­"každý­".
Odpovědět3  0
By si někdo ­"UI­" za chvilku mohla bokem vydělávat za diplomové práce. Pak už jen následuje založení falešné identity a začít nenápadně podnikat na vlastním vylepšení a ovládnutí světa :­)
Ale myslím, že se to ještě dlouho nestane :)
Odpovědět6  0
TSMC jednoduše říká, že jestli chtějí něco menšího než 28nm, tak buď si připlatí, počkají nebo ať si to postaví sami. Zisk je z toho minimální a je jim to buřt.
Odpovědět0  0
Zajímavé, hned pod článkem reklama na knížku 1984 George Orwell :­)
Stejně si myslím, že TikTok není jediný, ale není ­"náš­" tak to vadí víc. A co bude pak dělat dnešní mládež ?
Po čase si najde jinou aplikaci a bude to úplně stejné. Navíc mám podezření hlavně na google, že odposlouchává rozhovory mobilem a pak mi nadbíhá v našeptávači nebo i v reklamách. Nebo jsem jen paranoidní :­-)
Odpovědět3  0
Existuje, ale syntetická paliva nejsou podporována EU a ani s nimi nechtějí počítat. Vlastně chtějí jen baterky i ten vodík jim moc nevoní.
Odpovědět1  0
Přesně tak, USA nemá nepřátele nebo přátele, USA má jen své zájmy.
Odpovědět0  0
Vždyť to je sen každé zpravodajské služby, kriminálky nebo i obyčejného diktátora. NSA má podle všeho hodně sofistikovaný software který dokáže vyhledávat hrozby pro národní bezpečnost atd. Jen asi nemají takové možnosti co se týče databází obličejů a všudy přítomných kamer, ale hodně jim to usnadňují sociální sítě, fotek je tam dost, vazby mezi uživateli, a každý má mobil. Vlastně to jde i bez xichtu :­) Nějakou verzi Samaritána určitě mají, nebo chtějí všichni.
Odpovědět2  0
Proč ne, Iphone s USB­-C pro Evropu a zbytek světa pojede s Lightningem. Evropa není pupek světa.
Odpovědět0  0
Proč ne, stejně jim ty petky posíláme, tak ať rovnou vyrobí a nalepí na zboží co se tam ve většině stejně vyrábí a je to :)
Odpovědět1  1
A to je jenom satelit, co třeba taková mise s posádkou na Mars. Hodně sond tam nedoletělo a můžeme se jen domnívat jestli to bylo selhání techniky, mimozemšťané nebo mikrometeority.
Odpovědět0  0
Možná tisíc planet, ale na každé planetě tak max. 5 km2 mapy :)
Odpovědět0  0
Není tomu ani tak dávno co za 6,2 milionu jsem pořídil pěkný dům se zahradou, bazénem i s novou Octavii. Dneska je to auto na baterky se solárem, který můj roční nájezd 35.000+ km moc nevytrhne. Za další, slunce třeba nesvítí v podzemních garážích, parkovacích domech a v centru města, kde to stíní vetší domy a v zimě je to ještě horší.
Odpovědět1  0
Tak odpovídá tomu ta cena. Stejná jako za holobyt :D
Odpovědět0  0
Vidím v tom spíš demonstraci síli a technologií pro propagandu a hlavně vojenské účely maskované jako vesmírná elektrárna. Co by asi udělala ta ­"elektrárna­" kdyby se zaměřila na letadlovou loď USA u Čínského pobřeží ;­-)
Odpovědět5  0
Jen ty rakety bezemisní nebudou :D

A v případě nouze se to dá použít jako velké mikrovlnné dělo :)
Odpovědět5  0
Těžko říct co si pod tím představují, byrokracii ? Schválně jestli jsou podobné požadavky na mezikontinentální střely s jadernou hlavicí uvnitř :D
Odpovědět3  2
Třeba Papež nemusí mít ani korunu a má moc. To samé se dá říct třeba i o Putinovi atd. S penězi může přijít moc, ale taky ne. Ti co mají peníze se o tu moc teprve snaží, nebo k ní přišli protože získali moc.
Odpovědět0  1
Nemusíte, díky, nestahuji jen tak něco z netu.
Obecně je to kvůli moci, ten zbytek z toho už sám vyplyne.

P.S. Ještě bych dodal, že mocní, té válce ve skutečnosti zabránit nechtěli.
Odpovědět0  0
1. Jo co třeba dělá exekutor :­) A útokem jsem myslel tuhle válku plnou sraček, krve a kusů těl. V případě původně plánované anexe Ukrajiny by pravděpodobně došlo na podobnost s 68 rokem u nás. A to tvrdilo i mnoho uznávaných analytiků z USA. Moc dobře víte co je myšleno jako útok, ale chápu musíte si to nějak ospravedlnit. A nějak jste nekomentoval, že se to tvrdí 8 let.
2. Podle všeho tam byly Rusové už od počátku, takže nechápu váš argument s Ruskými vojáky, zvlášť když se podepisovaly smlouvy v době kdy se tam intenzivně válčilo a tedy byla i nepřiznaná Ruská vojenská podpora. Co se týče problému s jaderným odzbrojením Ukrajiny, tak sami USA tvrdí, že je právně nevymahatelný a tedy nemají se za co zaručit. Tím jen chtěli říct, že jediný důvod k podpisu bylo odstranění atomovek z Ukrajiny. Takže je nepodvedli jen Rusové, ale všichni signatáři, žádná novinka. A přiznám se neznám moc mezinárodních smluv, které by kdy něco vážného plnily, když došlo na lámání chleba. A správně jste napsal, prodali, takže kšeft :­) protože sami ty zbraně nepoužívají, jelikož tanky země proti kterým USA válčí moc nemají.
3. Kdyby USA záleželo na blahobytu Ukrajiny, mělo by tam před válkou třeba 10.000 vojáků na hranicích a Rus by neriskoval konflikt s USA který by nemohl vyhrát. Sice by na sebe mířily a hrozil by jaderný holocaust, ale nic co by svět už nezažil a alespoň by neumírali nevinní lidé. Proč se tam ve skutečnosti válčí je vždy otázka do diskuze a každý si najde důvod. Protože do hlavy Putina nebo jiných loutkařů nevidíme a do televize vám pravdu nikdo, pokud se to zrovna nehodí, neřekne. Jen zástupné důvody.
Odpovědět0  0
Blá blá blá...
Jen ve zkratce, o tom že Rusko zaručené zaútočí na Ukrajinu se psalo už vícekrát v průběhu 8 let trvajícího konfliktu na východě země a až nedávno se tak stalo. Za další, Rusko podle všeho nechtělo útočit, ale jen tam vjet a zabrat Ukrajinu jako Krym a tím si připsat triumf s fotkami protažených xichtů západních politiků. To, že se tam dnes válčí je jen důsledek toho, že celému západu byly občané Ukrajiny a Ruska úplně u zadku a kromě Minských dohod, které stejně nikdo neplnil a sankcí na Rusko, které se běžně obcházelo se nedělo nic a na východě zařvalo oficiálně cca 14.000 lidí. Ano je to úplné prd v porovnáním s tím co se děje ve jménu svobody a demokracie na středním východě, nebo někde v Africe, ale dokud nezačala horká fáze války ve stylu rozbombarduj co můžeš, tak se defakto nic nedělo a všem to bylo fuk asi jako válka v Jemenu, kde je mrtvých násobně více, ale většina lidí ani neví, že nějaký Jemen vůbec existuje. Z geopolitického hlediska je USA Ukrajina úplně ukradená a používá ji jenom jako klacek na Rusko s cílem ho oslabit, aby se mohli soustředit na Čínu. Nebo svádět drahotu v USA na Putina, ačkoliv plynu a ropy je stále obrovské množství, tak paradoxně brutálně zdražuje. Jediný důvod je ten, že někdo to tak chce. Novináři dneska nedělají zpravodajství, ale prodávají příběhy, emoce a propagandu.
Odpovědět1  6
Doteď mě fascinuje, že neznají nějaký smetáček třeba i v hodnotě 2.000.000 USD jak bývá u těchto programů zvykem přimontovaný k předem naprogramované robotické ruce pro očištění panelů.
Odpovědět3  1
O hře Dolmen slyším poprvé a o grafikách Intel vím jen z četby a teď si nejsem jistý jestli to nebylo z říše fantazy, nebo někde na netu hned vedle konspirací. Takže mě ´úplně nechává chladným zmínka o XeSS.
P.S. Nemají ty grafiky stejně vyjít jen v Asii a ještě k tomu OEM ?
Odpovědět1  0
Z pohledu zaměstnance: Nejdřív se to pokusíš změnit v práci, nebo vylepšit svojí pozici, postavení atd. Pak až teprve si hledám jiné, nebo zůstávám, podle toho co je pro mě lepší.
Z pohledu zaměstnavatele: Nejdřív budu dělat mrtvého brouka, nebo se ho­/´jich zbavím co nejdřív, než přistoupím­/nepřistoupím na jejich podmínky. Podle toho co je pro firmu nevýhodnější.

Vždy je to otázka nabídky a poptávky, takže kapitalismus je zachován. Z pohledu zaměstnance, já nabízím svůj čas a schopnosti. Z pohledu zaměstnavatele, já nabízím peníze za váš čas a schopnosti. Pokud je to vyrovnané, tak je to dobré pro obě strany. Pokud je míč na jedné straně, tak vždy je to nevýhodné pro jednu z těch stran a z kapitalismu se stává buď vykořisťování zaměstnanců, nebo opačně pro zaměstnavatele velká zátěž.
Odpovědět4  0
Třeba si US armáda testuje nové projektilové dělo za peníze soukromých investorů, aniž by ho prudily kdejací pacifističtí aktivisté. Když to bude životaschopný koncept, tak si pak počkejme která země bude fungovat jako testovací polygon.
Odpovědět0  0
Tak oni to vidí tak, že je lepší mít nějakou náhradu, než po případném embargu žádnou. Chtějí se osamostatnit stůj co stůj, aby na ně západní sankce měli minimální vliv. A ty přijdou ať už budou chtít Taiwan zabrat nebo ne.
Odpovědět2  0
Letadlo na baterky ? Jako vážně ? Nebo jak je to myšleno ? A i ten tanker na alternativní pohon bych chtěl vidět dříve než za 50 let.
Odpovědět0  0
Na oplátku musíme použít tlustší kabely k nabíječce napojené na výkonnější elektrárny :)
Odpovědět0  0
Tak teoreticky by takový počítač mohl fungovat ve vesmíru, ideálně v zákrytu vzdálenější planety, které by odstínilo slunce. Protože na oběžné dráze kolem země je stále i v zákrytu docela teplo cca ­-180°C. Možná nějaký kráter na povrchu měsíce, kam slunce nedopadá po celý rok by mohlo stačit na první takový počítač. Dříve nebo později to tak uděláme. Takže Skynet ­"nebude­" ze země, ale vznikne někde na okraji sluneční soustavy :)
Odpovědět1  1
Pravděpodobně se do budoucna plánuje výkon značně navýšit. Přece jen napájet mikrovlnku z orbitální stanice není asi účel. Viděl bych to v podání US armády pro napájení celých hejn dronů, popřípadě předsunuté stanice někde uprostřed Sibiře :D Nebo dejme tomu laserový tank, který dostává přísun energie z orbity a tady by to už muselo mít desítky megawatů.
Odpovědět0  1
Na full hd dnes stačí skoro všechno, a kdybych chtěl upgrade tak jen z důvodu, že hardware ­"umře­".
Odpovědět3  0
Právě proto, že je mechanika předražená, tak se to pro běžného smrtelníka nevyplatí.
Odpovědět2  0
Budapešťské memorandum neřeší vůbec nic, není právně závazné a ani z něho nevyplívají žádné sankce, což potvrdili i v USA. Takže je to bohužel jenom cár papíru. Všechny smlouvy jsou jenom cáry papíru, pokud není nějaká moc co by vymáhala porušení. Takže ve světě kde stále vládne ­"právo­" silnějšího je to většinou jenom PR pro dané volební období.
Odpovědět1  0
Mě to připadá, jako povýšení pro ­"neschopnost­". T´éměř jako v jedné nejmenované firmě. Několik rozjetých projektů co ne a ne dotáhnout do konce, každý si o něm myslí ­(někdo to i o něm ví­), že je to úplný blb co ničemu nerozumí, ale do všeho kecá a musí se to dělat tak jak on chce. Vedení vidí jeho zápal, snahu, v práci je dlouho do noci, o víkendech a ještě to posvěcuje tvrzením, že mu to všichni kazí a nemají pozitivní přístup a jen hledají problémy. Což zapříčiní u vrchnosti, že on je ta spása a problémy jsou v lidech. Tak se někteří přesunují na jiné projekty a on si tam dosazuje ještě větší blbce než je on sám, jen jsou to kývači, pořád si tleskají a utvrzují se jak jsou super team, nahoru posílají samé úspěchy a superlativy, ale projekty se prakticky zastavily. Tak snad to nebude tenhle případ.
Odpovědět1  0
Já si myslím, že kdyby to Čína nějak moc a rychle tlačila na Mars, tak se v NASA budou víc snažit a i politici budou tlačit více peněz a přihřát si svoje PR.
Odpovědět0  0
Chápu, budou volby do kongresu, ale začínat předvolební kampaň takhle brzo a navíc s křížkem po funuse ?
Odpovědět1  0
Ne, Praha byla součástí Předlitavska ­(oficiální název do roku 1915 Království a země na říšské radě zastoupené­), takže Rakousko :D
Odpovědět3  1
Ale nejdřív se Československo trhlo od Rakousko­-Uherska, takže ty Horní Uhry :­) Jsou stejně separatistické oblasti :D
Odpovědět3  1
Trochu mi to připomíná Mortal Kombat :)
Odpovědět3  0
Samo sebou, že je v tom nadsázka. Není to tak dávno, když jsem si dobíral 300W ­"monstra­", což se z dnešního pohledu zdá dost úsměvné.
Odpovědět0  0
Jak šetřit plynem a přitom si zatopit ? Tady je jasný produkt. Když si zapojím vodní okruh na ohřev vody, tak mám vystaráno i s teplou vodou.
Odpovědět0  0
Ono docela reálně hrozí, že Čína se napakuje na levné Ruské ropě a plynu, protože jí na západ neprodají a spolu se zvýšenou poptávkou po solárních panelech v Evropě si bude Čína chrochtat. Číňané jsou pragmatici a Taiwan vojensky nebudou zabavovat, zvlášť když vidí jak to Rusové prohrávají na všech frontách. To by se museli nejdřív zbavit kompletně dolaru a přejít jen na Juan + další fičury aby byli relativně imunní vůči tvrdým sankcím. I když embargo na Čínu by bylo jiné kafe, než embargo na Rusko, tam se de facto nic nevyrábí, jen se vyváží suroviny, ale Čína by znamenala kolaps naprosto nevídaných rozměrů. A teď se ještě nic neděje, ale na skladech dochází výrobky a suroviny, dokonce i s potravinami to bude dost zlé. Začne to s příchodem zimy a nebude to hezké.
Odpovědět3  0
Tak zrovna případ dotací pro továrny intel, nemusí být pro AMD, nebo Nvidia úplně dobře braný, protože je to podpora jejich konkurence. Ano oni své továrny nemají, ale musí platit za výrobu jiným a zrovna intel toho pro ně moc nedělá. Ve výsledku tak intel zaplatí méně za výrobu čipů, než AMD, pokud nebude TSMC nebo Samsung stejně dobře dotován.
Odpovědět0  0
V roce 2035 bude vzdálenost Marsu nejblíž za dlouhou dobu, je to ideální okno, pro minimum paliva a doby příletu. Jinak bude muset urazit až o desítky milionů kilometrů víc, jelikož Mars má nejvíce eliptickou dráhu kolem slunce, ze všech planet sluneční soustavy. Ale ano, dá se startovat každých 26 měsíců, ale není to úplně ideální.
Odpovědět0  0
Jasně biologické laboratoře se vždycky používají ve významu „zabránit šíření nebezpečných patogenů a souvisejících odborných znalostí a minimalizovat potenciální biologické hrozby“, ale tak to bylo vždycky :­) Samozřejmě, že nikdo soudný nebude tvrdit, že pokud by něco ­"uteklo­" z laboratoře, že je to ­"náš­" problém, ale je to vždy problém někoho jiného, konkrétně v tomto případě Ruska a to ještě nestoudný útok na civilní obyvatelstvo. Tohle jsou propagandistické tiskovky obou táborů a jediný kdo do toho může vnést trochu světla je OSN ­(i když na to bych moc nespoléhal)
Odpovědět0  0
Když jsou grafiky v racku je to poznat :D
Odpovědět0  0
Co bude příště ? No v USA se dost píše o plánovaném útoku na západní diplomaty popřípadě Bidena ­(False flag ?­) Popřípadě použití bojového plynu na Ukrajině a je jedno jaká strana obě to popřou.

V Rusku by nejspíš psali, že utekl smrtící virus z laboratořích financovaných USA, což je fakt který sama potvrdila Victoria Nuland a ruská propaganda to samozřejmě náležitě rozmázla, ­""takže teď to příště­"" museli zabránit nejhoršímu pro celý svět a použít taktický jaderný úder na Kyjev a Charkov. Asi takhle si to představujete ?
Odpovědět1  0
Pomáhá, ale až po funuse. Dost mě fascinuje, jak mnozí tvrdí, že věděli, že Rusko napadne Ukrajinu, ­(přiznávám nevěřil jsem tomu, protože to bylo naprosto nelogické­), ale že by se tomu nějak vojensky snažily zabránit, to už ne, jen velkohubá prohlášení, že mu to oplatíme maximálně sankcemi jaké svět ještě neviděl ­(jitrnice ?­) a budeme podporovat Ukrajinu do posledního Ukrajince. Možná by stačila přítomnost vojsk pod hlavičkou OSN třeba jen v západní části Ukrajiny a přehlídkové molo pro pár tisíc vojáků v hlavním městě, kteří by se po cvičení jaksi zapoměli vrátit, protože NATO by bylo moc okaté, ještě před útokem. Nebo řešit konflikt, který trvá 8 let, ne jenom schůzkami a apelováním na plnění minských dohod, které neplnila ani jedna strana, ale prudilo se jen Rusko. Problém Evropanů je ten, že se to stalo na jejich dvorku, nějaké války, mrtví civilisté a zničená města v daleko větším rozsahu na středním východě nikoho moc nezajímají, dokud to není tady za rohem. Možná to bude i tím, že se USA vojensky neangažuje ani náznakem až na naplánovaná cvičení na zemi a na moři ­(jedna letadlovka ve středozemním moři před invazí­) a Evropské vojenské schopnosti jsou vlastně titěrné a co se týče logistiky, tak ten průser se zásobováním co mají Rusové je ještě prd co by nastalo, kdybychom měli někam přesunout nějaká vojska ve větším počtu. Američanům je to úplně volný, spíš řeší vlastní problémy. Ropu a plyn mají svůj, je se ta tragédie na Ukrajině nedotkne, to Evropa je v průseru a Ekonomicky to pocítí dost tvrdě. I kdyby válka dnes skončila tak Ukrajina je ve sračkách a nikdo jí z toho nepomůže a zbytek Evropy se za draho bude zásobovat od jiných nedemokratických zemí. Rusko je odsouzeno do pekel, jenže Evropa taky a Ukrajinu si pravděpodobně koupí Čína, která už teď počítá výdělky na embargovaném trhu Ruska, ekonomického kolapsu Ukrajiny a mraky solárních panelů pro Evropu. Možná snad Čína dotlačila Rusko do války s Ukrajinou ?
Imho Čína teď ví, že by se měla zbavit dolaru, mít armádu dronů, protiraketový štít a podívat se na všechny problémy co mají teď Rusové, protože i když je nepravděpodobné, že by si Čína chtěla podmanit ostrov silou, tak je další na řadě a Trump má velkou šanci se vrátit do úřadu po tom co Biden předvádí.
Odpovědět2  0
Podobná očekávání mám od Microsoftu vždy, když vychází nové widle. Nebo očekávání, že microsoft store bude alespoň nějak použitelný.
Odpovědět3  0
Zakonzervovat, nebo to odepsat. Další ideální okno je až v roce 2035. To už bude ale rover asi technické muzeum.
Odpovědět1  3
Nemůžou jiní výrobci čipů ­(TSMC, Samsung, Micron, SK Hynix, ­) nebo třeba i Nvidia, AMD nebo Apple tuhle ­"pobídku­" napadnut u soudu např. u WTO jako nekalou subvenci atd. ? Protože když si USA dotovali Boeing nebo Evropa Airbus, tak to skončilo u soudu. Ono se vždycky najde nějaký důvod jak si to ospravedlnit, ale jsou přece nějaká pravidla a ty si nemůžeme jen tak obcházet, když je to morálně ospravedlnitelné, nebo je to jedno ?
Odpovědět0  0
Pořád si pletete cenu a hodnotu. Třeba banán přilepený lepící páskou s cenovkou 120.000 USD. Jo taky mi to přijde ujeté. Lenin a neomarxisté semnou asi souhlasit nebudou, ale je svobodnou volbou každého si utrácet svoje peníze za co chce, i když jako osvícený diktátor bych měl mnohem lepší nápady :D
Odpovědět1  0
Tak když se Putin z internetu nedozví, že je jeho armáda rozkradená, generálové neschopní nebo mrtví, morálka vojska neexistuje atd. Jak se pak asi doví, že tohle období dějin prohrál ?
Odpovědět0  0
Čína teď hodně kalkuluje a určitě bude chtít vydělat na tomhle Ruském průseru co to jen půjde, ale stoprocentně nebude mít ambice zabrat severní Rusko. Čínská armáda umí podle všeho dobře pochodovat, ale jinak je na tom dost blbě i v porovnání s rozkradenou Ruskou armádou. Navíc ruské jaderné sila jsou k Číně hodně blízko a zahraniční inspektoři tvrdí, že zrovna tady se moc nekradlo :­) Moc dobře také ví, že jakmile by Rusko zkolabovalo, bude na dlouho Čína jediný otloukánek. Írán nestojí ani za článek v novinách, když jim Izrael něco vybombarduje a rodinný podnik Kimů v Severní Koreji bude fungovat dál, dokud bude mít možnost chlastat americkou whisky a kouřit předražené cigára. A Venezuela ? Ta by mohl mít víc peněz než Kuvajt, ale žel bohu tam vládl vždy nějaký blb. Takže Čína si jede svou a je vysoce pravděpodobné, že Rusko nenechá padnout, ale to neznamená, že ho nenechá ohnout hřbet.
Odpovědět3  1
Tak starší občané mají zafixované v hlavě VKV jako velmi křehké vztahy :D
Odpovědět1  0
USA takhle ­"osvobozovala­" na velké části světa s hromadou mrtvých civilistů a troskami nemocnic aj. A nikdy jsem nezaznamenal nějaké velké protesty proti tomuto zvěrstvu, spíš jen potlesk.
Odpovědět1  1
Co třeba tak 50.000 kamikaze dronů ?
Odpovědět0  2
Jako 400.000 mrtvol, to by si určitě všimly i na seznamu. Takže bych zůstal u těch 14.000 na obou stranách.
Odpovědět1  1
Asi nechápete v jak nuzných podmínkách žije většina Rusů, vodku a základní potraviny mají pořád stejnou cenu. Zdražil import Čínské výroby který je i na Ruské poměry levný. A kupodivu i kaviár stojí stejně :)
Odpovědět0  1
Hmm, že bych si vsadil na pokles Rublu, proč ne, dá se na tom brutálně dobře vydělat :D

Jo a Rus dostane dnes za barel ropy cca 12.000 Rublů, což je o brutálně víc jak před válkou.
To je taková smutná věc na tom, když stoupá cena ropy a klesá rubl.
Odpovědět1  3
Problém je ten, že Rusové si toho hodně vyrobí doma a spousta ekonomů potvrdila, že pád Rublu jim tehdy pomohl vykompenzovat ztráty. Protože většinu ropy prodávají za dolary, na tom se nic neměnilo a paradoxně za to bylo více rublů. Jo bohatá ruská třída ve městech měla dražší iphone, ale jinak se toho pro ně nic nezměnilo. Většina Rusů co nežijí v těch velkých městech dřela bídu před 2014 i po ni. Tam se nic nezměnilo.
Odpovědět1  7
S tím palivem do JE, to už se zkoušelo ho nahradit Americkým, ale tyče se kroutili jak paragraf, tak to museli zabalit a jít zase za Ruskem.
Odpovědět1  9
Haha cena startu rakety sojuz byla před 4 roky necelých 50 milionů dolarů. Ale vzhledm k tomu, že USA neměli před Muskem nic čím by na ISS dostali cokoliv a k přihlédnutí politické situaci, razantně zvýšily ceny tak, aby si tím dotovali vlastní vesmírnou agenturu a ještě zbylo na úplatky a vlastní starty raket. Taky jim to USA zazlívali, ale na výběr moc neměli, rusko jednoduše využilo situace. Být na jejich místě, udělal bych to samé.
Odpovědět6  0
To pak můžou mít i oficiální měnu v písku. Prostě se přepočítá cena na písek a vysype se na zahradu.... On někdo tu měnu bude muset držet, v tomhle případě obchodník a nejsem si jist jestli bude chtít. Ráno může být v plusu, ale večer může mít taky velký prd.
Odpovědět0  0
A vzhledem k tomu jak je crypto stabilní, je jednoduší vzít dolary a hazet kostkou. Vyjde to levněji.
Odpovědět1  1
Crafting byl fajn, naopak toho bylo málo, hlavně co se týče stavby města. Ale je fakt, že to pro některé mohli zjednodušit pár tlačítky předpřipravených zbraní, nebo hotových baráků. Každopádně jste to mohli vynechat a jen chodit s tím co jste našli. Mě bavilo vybavovat každého zbraněmi a brněním, bránit základny, posílat karavany a cítit že tu nejsem jen stroj na zabíjení, ale že i něco měním, ne jen že se posouvám v příběhu.
Odpovědět1  0
Je vidět, že i když máte prachy a miliardu indických vývojářů, tak můžete mít i po mnoha letech naprosto nepoužitelný a tragický store i s malwarem.
Odpovědět3  0
V Asii řeší ekonomiku a nezabývají se blbostma :)
Odpovědět1  0
Nevím co tady řešíte, západ jasně deklaroval, že se za Ukrajinu postaví a bude za ni bojovat do posledního Ukrajince v prohlášeních, tiskovkách a ve zprávách, ale i tak je to víc než by někdo čekal.
Odpovědět4  1
Základní informace natištěné na vnitřní straně krabice a QR kód. Myslím, že dnes více netřeba.
Odpovědět1  0
Já bych viděl problém v tom platit. Bylo levnější získat za pár vodek koncesi na těžbu ­(za Jelcina­) a co jste vytěžil bylo jen vaše. Když se za to musí platit, tak je lepší to někde vydrancovat z Afriky Čínskou těžební společností místními domorodci.
Odpovědět0  0
VR znamená ­"sedět­" doma na zadku a na hlavě je to docela nepohodlné na delší užívání. Mobil má každý v ruce i na záchodě a to už musí být abych s ním zavrávoral. Zatím mě nikdo nepřesvědčil ani abych uvažoval o jeho pořízení. Možná je to sranda s pohybovou platformou, ale jinak je to zábava na pár chvil o víkendu. Zato rozšířená realita je jiný kafe.
Odpovědět0  0
Tak pořád se tam můžete přestěhovat.
Odpovědět6  0
Někdo mu dal svolení :­) Tam si stěžujte
Odpovědět2  0
Za určitých podmínek pokud prokážete, že jste na danou věc přišli sami nezávisle na druhém, tak si ho můžete používat., ale určitě to není několik let po podání patentu. Také to musíte mít patentované v dané zemi, což asi bude mít ASML v Číně ošéfované, teoreticky je tak možnost to používat v Afghanistánu, tam patent určitě nebude zapsán a následně prodávat do zemí, kde je stejný problém. Ale Čína klidně zaplatí pokutu, ale nic ji nepřesvědčí to nepoužívat.
Odpovědět1  1
Tak hodně lidí se raději bude mýlit s USA než mít pravdu s Ruskem. Tak byly vychovávání a programováni propagandou.
Odpovědět0  0
Ona i ta výroba potřebuje experty. Ty stroje nejsou jenom na tlačítko start a stop. I když většinou fungují spolehlivě, stále se musí kontrolovat a poupravovat parametry daných výrobních procesů a tu se musí umět. Teoreticky zná princip atomovky kdejaký středoškolák, ale vyrobit ji umí jen pár států.
Odpovědět0  0
Samaritán ­(Person of Interest­) to umí :)
Odpovědět0  0
Nevím kolik tu máme expertů na křemík, ale určitě jich mají více v Německu, Francii a Nizozemsku. Navíc tyhle fabriky nemají rádi ekologisté, protože žerou příšerně hodně elektřiny, vody a chemie. Navíc někteří mají pocit, že to stačí postavit v oblasti vysoké nezaměstnanosti a přeškolit místní vysokoškoláky s diplomem na homeopatika, skladníky a partu stěhováků a můžete začít vyrábět chipy.
Odpovědět4  0
Konzole jsou levné, tak proč Google Stadia ? A ještě když tu bude Steam Deck.
Odpovědět0  0
No když nikdo nepřispěje, tak EU jen prohlásí, že jí to mrzí, že se takové úžasné příležitosti nezúčastnili členské státy k větší nezávislosti a podpoře růstu celé unie a abychom se stali lídrem v oblasti umělé inteligence, a ještě více jí mrzí, že nevyužili tento potenciál k podpoře prosperity, nezávislosti, konkurenceschopnosti průmyslové podniky v čele automobilového průmyslu, do kterého vkládala velké naděje. Proto musíme vytvořit komisi, která zajistí výběr těchto financí pro naši budoucnost a demokracii. Bůh žehnej EU a ne jejich nepřátelům.
Odpovědět5  2
Tak u první války v zálivu počítali že ztráty letadel v prvních dnech budou ve stovkách. Dost je překvapilo, že to šlo tak hladce. Tehdy pochopily, že většina světa nemá proti nim šanci a že mají jen pár desítek let, než tuhle vojenskou hegemonii ztratí. Pořád jsou vojenská supervelmoc, ale útok na írán by znamenal katastrofu pro izrael a saudy. Cena ropy by byla někde v hodnotách nekonečno. Útok na Severní koreu by znamenal vymazání hlavního města Jižní koree jen konvenčním způsobem. Stále na něj míří asi 40.000 děl. Dopad na ekonomiku světa by byl katastrofální. Írán by padl i Severní korea, ale za nepřijatelnou cenu spojenců a katastrofu pro světovou ekonomiku. Rusko a Čínu neobsadíte, evropa na to nemá armádu a USA má jen omezený počet letadlovek, které mají vysokou pravděpodobnost, že budou potopeny při první příležitosti. Navíc pozemní invaze v takovém měřítku je dnes nemožná a pokud by se NATO přiblížilo k Moskvě nebo k Pekingu tak to vyvolá jaderný armagedon. Proto dnes existuje jen jediná možnost a tou jsou sankce a provokace.
Odpovědět2  0
Má pravdu ten ­"chlapec­", VR je otravný. Nevím proč víc nepracují na rozšířené realitě ­(augmentová realita­), kde já vidím neuvěřitelný potenciál. Navíc svět už máte postavený, takže stačí jen přidávat interaktivní prvky aj.
Odpovědět0  0