Komentáře od DarkRichelieu
musejí na to jinak | od: DarkRichelieu (251)  16.5.201914:16
V pohodě by stačilo, kdyby měli podobné plány třeba Rusko, nebo Čína a hned se prašule najdou, jen aby bylo vidět, že USA je ještě dnes schopné to co dělali před 50­-60 roky. Odůvodnění by bylo asi čelení ruské­/čínské agrese na měsíci a bránění zájmů USA a jejich spojenců ­(poskoků­) v obraně rozprodaného povrchu měsíce před případnou anexí :D
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(2)
Přesně, řekne že když to chce stěhovat, tak jen do USA, jinak jim nasolí daně hodně vysoko.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: konzole | od: DarkRichelieu (251)  27.4.201910:23
A ty další výhody PC jako univerzálnost, větší výběr her, modifikace, neotravovat ženu tím, že si nemůže pustit film, protože chci hrát na konzoli, neustále nepřehazovat DVD s hrama a třeba i dát nějakou korunu na další vývoj a mít velkou knihovnu her co si vždy budu moct zahrát, protože jsem je nemusel kupovat z bazoše abych je zase prodal abych si mohl koupit jinou hru z bazoše.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(4)  nízká(1)
Re: Epic | od: DarkRichelieu (251)  27.4.201910:12
Přínos epicu by byl, kdyby teda prodával ty hry levněji o těch 17%, ale ono prd prodává je za stejnou cenu. Pro mě jako zákazníka se nic nemění jen se tříští platforma.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(7)  nízká(0)
Re: :) | od: DarkRichelieu (251)  27.4.201910:07
Prý přidaji na kvalitě :­)­)­)­) naivko. Velká studia nepřidají na kvalitě, ale maximálně přidají akcionářům a rozdají si bonusy mezi top manažery, že utržily víc a ti chudáci programátoři a grafici co tu hru vytváří dostanou akorát pochvalu a společný potlesk za vynikající práci.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(5)  nízká(0)
Re: ...) | od: DarkRichelieu (251)  27.4.20198:50
Ja si s manželkou raději zajdeme do kina, protože to za ty prachy stojí.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: konzole | od: DarkRichelieu (251)  26.4.201923:02
PC hry na steamu, gogu, atd. za pár kaček v akci. Různé modifikace her o kterých si konzolisté můžou leda tak snít. A to nemluvím o univerzálnosti PC. Navíc upřednosťuji hry co se na konzolích defakto nevyskytují a nebo absolutně blbě se na gamepedu hrají.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(6)  nízká(1)
Re: druhé housle | od: DarkRichelieu (251)  24.4.201916:25
Jo Andir je známej troll, to vím jen mě baví se s ním a jemu podobných propagandisů dohadovat :)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(1)
Re: druhé housle | od: DarkRichelieu (251)  24.4.201913:25
Ano mediálně v propagační rovině, ale čile se cestuje, obchoduje a investuje sankce ne sankce, přítel nepřítel. Já jsem s nimi za dobře, to že vy nebo politici ne je váš boj. Mě do toho netahejte.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Re: druhé housle | od: DarkRichelieu (251)  24.4.201912:59
To je fakt, dodávat motory nepřátelům pro rakety co je pak špioní :­) USA s Ruskem jsou nepřátelé jen tam, kde se to politikům hodí :­) Takže hlavně v propagační rovině a tam kde to vadí USA byznysu.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
druhé housle | od: DarkRichelieu (251)  24.4.201912:22
To je musí strašně štvát, když Evropa má svůj vesmírný program, Indie, Japonsko, Čína ale jediný kdo je dokáže spolehlivě vynést k ISS je obstarožní i když modernizovaný Sojuz z dob studené války a ještě si tím zaplatí celý ruský vesmírný program a pokračování vývoje motoru RD, které jim pak prodají pro rakety ATLAS :D To nevymyslíš.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: keci v kleci | od: DarkRichelieu (251)  15.4.201915:30
Takže jen další revoluce na papíře, inu na papíře funguje i komunismus :­) V praxi byl uveden jako funkční a úspěšný jen u některých druhů hmyzu jinak se všude budovalo a nic. Jako již mnohokrát čekáme již nekolikátou pětiletku na lepší baterie co se ­"již brzy­" dostanou do sériové výroby.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
keci v kleci | od: DarkRichelieu (251)  15.4.201912:22
To bude nějaká habaďura, protože jinak by to byla docela brutální revoluce v bateriích a investoři by se jen hrnuli a ropné státy taky, ale buď aby tu technologii koupili nebo zlikvidovali :D
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(2)
geniální.... | od: DarkRichelieu (251)  5.4.201918:40
Takže nevypovídat proti rodině sice můžete, ale potrestáni budete stejně. Takže to úplně zabily a de facto musíte prásknout svou mámu, bráchu, manželku nebo dělat, že o ničem nevíte a spoléhat se, že vám neprokážou že něco víte. Opravdu, svět se v pr... obrací.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(7)  nízká(0)
jen tak dál | od: DarkRichelieu (251)  5.4.201918:33
Ještě Čína bude chtít mít svoje na 100% a Indie nejspíš taky, protože musí konkurovat svému sousedovi. A o evropě je známo že bude mít prd, takže bude akorát tak pokutovat americké firmy za ­"zneužití­" svého dominantního postavení a za znečišťování oblohy nad evropou internetovým šumem a ještě za šíření nepovolené propagandy, protože jsou to jejich satelity tak si mají hlídat co vypouští.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(1)
Re: Eu | od: DarkRichelieu (251)  26.3.201917:30
Podle mě ani ti poslanci nevědí o čem hlasovaly. A co jsem se chtěl po dlouhé době pokochat šťavnatou diskuzí na seznamu, tak koukám jako puk. Diskuzi asi už úplně zrušili u všeho a článek tam neříká ty podstatně věci a co to může udělat s netem, ale je to eurohujerský web tak co jsem měl čekat.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(9)  nízká(0)
Tak asi přesun | od: DarkRichelieu (251)  26.3.201915:29
Některé servery se teda budou muset přesunout z EU do jiné země ­(kontinent­) a tam se bude moct diskutovat bez restrikcí EU. Google nám vypne ­"zprávy­" a když EU bude prudit pokutami tak i youtube. Pak se v Bruselu tak strašně divý, že je má čím dál méně lidí rádo.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(12)  nízká(0)
Američani ty kreditky používají na splátky, ne jako u nás, kdy využíváme bezúročné období a zároveň využíváme bonusy co kreditka nabízí, teda alespoň ti chytřejší z nás. Takže pro americký trh jako dělaný, jen své ovečky vycucat do posledního centu.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(1)
Re: ... | od: DarkRichelieu (251)  21.3.201919:51
Britové neodejdou, budou hlasovat znovu, kde si odhlasují že neodejdou. Jako by jsi nevěděl jak to v unii s hlasováním plebiscitu je :­) Bude se hlasovat tak dlouho dokud si neodhlasujete tak jak mi chceme.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Stejně jako apple nepřišel s dotykovým displejem na mobilu, ale udělal to tak, že způsobil revoluci na mobilním trhu.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Re: .. | od: DarkRichelieu (251)  12.3.20199:18
Pokud by to donutilo microsoft udělat ze svého xboxu víc PC než je teď, tak by to mohlo být k něčemu dobré. Ale google to bude mít hodně těžké a sony a microsoft mu nic nedarují. Kopírovat je nejspíš nebude a bude tlačit svojí cestu, tak uvidíme jestli to nebude nějaký chromecast play :)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
blbost | od: DarkRichelieu (251)  9.3.201920:54
Náš šéf kdysi říkal, že lidí je jak sra_ek, že nemusíme řešit bezpečnost strojů, že prý stačí jen kýble na krev. Takže na co stavět drahé stroje, stačí levné a velké množství a těch 90% lidí co byli původně vyřazeni, budou přeřazení na suicide squad wings.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
super | od: DarkRichelieu (251)  5.3.20199:17
Takže 3 světová bude už bez lidí, jaderné zbraně se odpálí, lidi a vše ostatní umře buď hned, nebo následkem radiace, zimy a hladu. Zbudou jenom autonomní stroje odolné vůči EMP, kterým někdo zapomene říct, že válka je de facto prohraná na obou stranách a budou tu dokud jim nedojde ­"šťáva­" nebo se nerozpadnou stářím. Sranda bude, až budou mít sofistikovanou UI, které vyhodnotí přepnutí do servisního módu svým operátorem jako pokus o převzetí kontroly a tedy nepřátelský čin vůči stroji. Tehdy se skynet poprvé uvědomí svou existenci :­). Co si budeme nalhávat, zatím veškeré pokusy napodobit UI vedly ve výsledku k tomu, že lidstvo považoval za jednu z hrozeb :)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: ee... | od: DarkRichelieu (251)  28.2.201912:05
Problém monolitů je jejich neefektivnost při výrobě, proto dělal intel málo­-jádrové procesory a prakticky až po té co AMD začalo dělat Ryzeny, musel navyšovat počet jader na jeho monolity. Vytíženost se tím ale značně snížila a to byl jeden z problémů při výrobě, najednou vyrobil méně na waferu a bylo i více zmetků. V nejbližších letech je toto dělení na pořadu dne. Otázka, jestli to vrstvení je super, ano zabere to méně prostoru a vyřeší se problém se sběrnicí jako je u AMD infinity fabric, kde vznikají latence, ale zhorší se tím chlazení. Navíc se mi nezdá, že by tohle řešení bylo vhodné pro výkonnější procesory, ale je to jedna z možných cest jak dál postupovat. Jednou se monolity vrátí, ale musí k tomu dozrát technologie výroby. Dnešním řešením je to ­"rozřezat­" na kusy a poskládat vedle sebe. Zvětší se plocha, ale půjde to lépe chladit.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Re: to je | od: DarkRichelieu (251)  25.2.201913:24
Koukal jsem taky a 25% je málo blíží se to v průměru těm 33­-35%, takže cena tomu odpovídá. rozdíl mezi podobnými edicemi je něco lehce přes 2000 Kč. Což pro někoho kdo kupuje takhle levné karty je opravdu dost peněz. Jen doufám že moc nezlevní VEGA 56, protože jsem kupoval MSI 1070ti gaming za 12.7k. Sice je VEGA 56 o 10% pomalejší a žere víc, ale kdyby měla stát co 1660 Ti, asi bych byl naštvaný, že jsem nepočkal :­) Stejně to vypadá že VEGA 56 už nefrčí mezi výrobci.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Jo přečerpávací ve skutečnosti sežerou víc energie než spotřebují, ale vyrovnávají to rozdílnými cenami je to fakt divná ­"výroba­". A to pojmenováni jaderná a parní. Jaderná je taky parní elektrárna, ty tyče nejsou šoupnuté na kabel a neproudí z nich elektřina napřímo :)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(4)  nízká(0)
Re: . | od: DarkRichelieu (251)  23.2.20197:43
Tak kdybychom to měli brát doslova, tak na měsíci byly sice Američani první, ale dostali je tam Němci, konkrétně Wernher von Braun :­) Navíc USA docela často skáčou jak Izrael píská a musíte být s USA za dobře, aby vám tam něco povolili poslat z jejich území. A o peníze jde především, SpaceX dokážou poslat na orbitu i auto za ­"babku­" Tenhle závad dříve vysál USA i SSSR do mrtě.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Tolik ? | od: DarkRichelieu (251)  23.2.20195:20
Jako 100 miliard dolarů je sakra dost peněz, kde na to chce vzít ?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: divný | od: DarkRichelieu (251)  22.2.201910:38
Nic proti wi­-fi, ale třeba v paneláku, kde má každý svoji wifi je to super, zvlášť se to projevuje nestabilní, pomalým často vypadávajícím signálem. Řeší se to wi­-fi se silnějším vysílačem, hledání jiného kanálu, ale udělá to jeden, udělá to i druhý. Zatím jsem to vyřešil 5G wi­-finou kterou zatím nikdo ze sousedů nemá a všude natahaný kabely a jsem vysmátej. Jako být na záchodu a z důvodu nestability wi­-finy nespláchnout nebo si nezavázat tkaničky....

Ale s tím ethernetem jsem to myslel jinak a to, že hacknutej inteligentní záchod není to co člověk na něm sedící chce :D
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Vysavač | od: DarkRichelieu (251)  22.2.201910:26
Tak ani se nedivím že zlevňují MSI Radeon RX Vega 56 Air Boost 8G OC na 269 eur. Tenhle vysavač místo chlazení na grafice jsem měl kdysi taky a nikdy víc, na plné otáčky to přehlušilo i cihlu v pračce. Ty lepší chladiče s cenou dolů zase tak nepůjdou. Herní výkon sice pod GTX 1070 Ti, ale cena je taky nižší. A nejsem si moc jistý jestli tolik let prodávat karty se stejným výkonem bude terno. O tom že v cenové hladině 10.000 +­- 2000 je narváno a bude ještě víc je jen dobře pro zákazníky. A nebojím se že by GTX 1660 Ti byla v normální edici pod 9k Kč, spíš tak 10k a ty lepší edice 12k.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: divný | od: DarkRichelieu (251)  22.2.20198:36
Tak v Japonsku s tím ­"utíráním­" jsou asi nejdál. Takhle přetechnizované mísy snad nemají ani ve StarTreku. Člověk si sedne, pozná kdo na něm sedí, automaticky pak upraví trysku na mytí vodou o dané teplotě s přidáním dezinfekce, osuší a nakonec i umyje vyhřívané prkénko. Ale asi vědí proč to nemá ethernet port :D
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Hloupost | od: DarkRichelieu (251)  21.2.201921:09
Steam je pro hráče lepší, Epic je pro vydavatele levnější. Steam nemá jen tyhle jak říkáte pro vás ­"blbůstky­" na kterých se dá i nějaká ta kačka vydělat. Steam má třeba cloud save, uživatelský profil, recenze, forum, wish list, streaming, broadcasting, mody atd. Epic umí co ? Prodat a stáhnout.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(4)  nízká(0)
divný | od: DarkRichelieu (251)  21.2.201912:46
To ty boty nemají ruční režim ? Takže jdu běhat rozbije se mi telefon, tak se nevyzuji ?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: :) | od: DarkRichelieu (251)  20.2.201923:22
Tak zrovna 9900k je docela fajn procesor, i když si klidně vezme téměř 220W :­) takže se chová i jako přímotop. Já bych zrovna asi použil na práci nějaký Threadripper ten umí 4 kanály a tolik netopí. Co já vím tak Intel na 9900k používal 1000W mrazák jestli se nepletu :­) Co zkusit jestli má člověk štěstí na křemík a podvoltovat ho? To by mu mohlo ubrat na spotřebě a na výkonu se to nemusí projevit.

Jinak sestava je postavená na AMD co se procesoru týče. Není to sice údajně tak rychlé jako ta 9900k, ale žere ani ne polovinu toho takže se to chladí jedna báseň, je to levnější a navíc se mě líbí ty protažený xichty lidí kolem mě když v mnoha aplikací je ta 2700X stejně rychlá nebo rychlejší než mnohem dražší Intel procesory.

Čekám že řada 3000 bude na tom lépe, ale trochu se bojím jestli budou i nové Threatrippery, ten bych si chtěl podstrčit do pracovní mašiny, že ho nutně potřebuji na větší efektivitu práce :­) Nebo spíš na test jak až moc se dokážou protáhnout lidem obličeje :D
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: :) | od: DarkRichelieu (251)  20.2.201913:25
Tak já když jsem si na podzim kupoval PC za 45K tak jsem si říkal sakra mám to zapotřebí, když konzole za pár chechtáků umí skoro to samé­(hry­) ? Jako mít oficiální podporu myši a klávesnice, asi bych se už rozmýšlel. Naštěstí­(naneštěstí?­) to nepoužívám jen na hry, takže konzole mám doma jen na závěsy :D
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Ono je něco jiného mít továrnu na CPU a mít vymyšlenou architekturu CPU kterou si na té lince ­"vypálíte­" do křemíku. Každopádně intel nebo Samsung bych viděl jako nejpravděpodobnější kupce, kteří by prošli schválením američanů.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Tak to máte pravdu jen na 61% :­) Ale uznávám, že jsou to potomci Perské říše.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: :) | od: DarkRichelieu (251)  20.2.20198:15
Ne že by nechtěl, ale Intel strašně nerad chodí s cenou dolů. Navíc by je musel přesvědčit a jít s cenou ještě níž, protože je to jiná architektura a ještě jí nikdo nikde neviděl fungovat. Jen tak mimochodem by mě spíš zajímala kombinace procesoru a grafiky na interposeru, ale třeba kombinace Intel+AMD je dost drahá sranda a vyjde na 1000$. Dalo by se to zkombinovat jakkoliv, určitě by spousta lidí slintala blahem Intel+Nvidia, ale obě společnosti trpí mamonem ­(čti drahé konzole­). Mě osobně je jedno co tam je když to funguje a ještě navíc nesnáším konzole :)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(4)  nízká(1)
Re: lidi | od: DarkRichelieu (251)  19.2.201917:28
Prezident hlásat může co chce stejně jako ty, tomu se říká svoboda slova. A nikdo si nestěžuje na americké zboží, jen na jejich politiku ve stylu buď bhde po našem nebo budou sankce. Dvojí metr, pokrytectvi atd. Ale to takovemu trolovy jako vy je stejně jedno. Můžu říct cokoliv a stejně to neprojde tou vaší sociální bublinou.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(1)
Ale Arabové nakupují americké zbraně za dolary a prodávají ropu za dolary sice tam vládnou diktátoři, ale ­"naši­" diktátoři. Kdežto Čína si vyrábí vlastní kopie zbraní za juany a ropu je ochotná nakupovat i bez dolaru a i od Íránu, což jsou sice taky Arabové ale ti zlí. Takže nepřítel číslo 1 :)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(6)  nízká(1)
Re: lidi | od: DarkRichelieu (251)  19.2.201913:11
Tak za prvé to EU oslavuje Marxe a ještě mu postavila bustu, takže strašit tady komunisty z Číny, kteří sou největší kapitalisty na světě tady nikoho neohromí :­) Za druhé mi ještě nikdo nedokázal vysvětlit to směřování na východ a vypatlané hlavy sovětskou okupací. Když se podívám kolem sebe, tak tady dominuje americká kultura ­(Hollywood, Coca­-Cola, Hamburgery, Angličtina, Nestlé, zbraně pro armádu už nakupujeme nebo pronajímáme jen ty dobré demokratické. A nikde nevidím, že by se na tom něco mělo měnit, že by byl burger vytlačován pirožky a západní auta Ladou nějak nikde nevidím. Nebo že by lidé opouštěli ve velkém facebook, aby přešli na vkontakte. Český prezident toho moc nezmůže ­(návštěvy a komentovat vše kolem sebe to mu jde, podle těch protažených xichtů­), protože je to spíš symbolická funkce jelikož máme parlamentní vládu, kde vládne premiér a ten to hraje na všechny strany, ale taky nevidím, že by se měli předávat statky Rusům, nebo Číňanům. To že si někdo z Číny koupí Slavii je jen kvůli tomu, že má prachy a ten druhý je ochoten to prodat :­) To že se někdo zastává Číny a nechce tam žít, je stejné jako když se někdo zastane ­"menšinové­" rodiny, ale taky by s nimi nechtěl žít v jednom baráku.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(4)  nízká(3)
Re: lidi | od: DarkRichelieu (251)  19.2.201912:26
Buď rád že tu Němci nezůstaly moc dlouho, jinak by jsi tohle mohl psát tak akorát v němčině, nebo spíš těch pár vyvolených co by tu mohl žít.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(4)  nízká(3)
Re: lidi | od: DarkRichelieu (251)  19.2.201912:23
Tak Čína nás zrovna neokupovala a to že jsou v novinách považování za nepřítele a přitom dál od nich kupujeme veškeré zboží přes americké a evropské prodejce vlastně nikomu nevadí. ­"Na facebook si píšu fuj fuj na přístroji vyrobeném v Číně­" :­) Více méně se o Čínu nikdo moc nezajímal dokud nevyburcoval obchodní válku Trump, kterého vesměs taky velká část lidí nemusí. Německo nás okupovalo a chtěli ještě k tomu vyhladit, ale dneska to jsou kámoši největší. Rusko je v kurzu jako nepřítel až od doby co začlenilo Krym, předtím to byl spolehlivý dodavatel surovin a plynu, který své okupační vojska z roku 1968 stáhl až v roce 1991, a pokud plyn nedorazil byl problém na tranzitním území Ukrajiny. Americké vojenské základny se v Německu jenom změnily z okupačních na spojenecké. Upřímně, když už někoho označím za nepřítele, tak s ním přece pokrytecky neobchoduji a jediné co dodávám jsou demokratické bomby na hlavu civilního obyvatelstva. To že někoho obviňuji že jeho technika je špehovatelná abych mohl dodávat svoje vlastní zařízení ­(taky vyrobené v Číně­) které je stejně špehovatelné ­(ale amerikou­) nebo že Evropa je závislá na ruském plynu ­(podle všeho jen ze 30%­) a chce ho nahradit jen svým kapalným plynem, který je až 3x draží je prostě jen obchod protlačovaný skrze politické machinace. Aneb kdo chce psa být, hůl si vždycky najde.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(4)  nízká(4)
Re: propaganda | od: DarkRichelieu (251)  19.2.20198:27
Pokud vím tak sověti se z našeho území po osvobození stáhly už v listopadu 1945 a začali nás okupovat teprve až v roce 1968, kde jim k tomu dopomohli ještě soudruzi s Německa, Polska, Maďarska a Bulharska. Takže si nejdříve něco zjistěte než začnete šířit fake news.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Re: ?? | od: DarkRichelieu (251)  19.2.20198:06
Právě že ta ­"neviditelná­" ruka trhu dokáže říct co je životaschopné a co ne. A pokud nepřijdou výrobci SSD s nějakou super inovací tak HDD tu budou ještě hodně dlouho. Oproti SSD má HDD i výhody které SSD jen tak nedožene a neřekl bych si že si budou konkurovat, jen každá technologie bude používána na jiné věci. Stejně tak bych mohl říct proč máme SSD když jsme tu měli DDR že :­) Stačí mít velkou DDR paměť k tomu připojenou ­"autobaterii­" a bylo by vystaráno :D
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Re: 1984 | od: DarkRichelieu (251)  14.2.201910:43
Co si představujete pod pojmem lůza ?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Dobře jim tak | od: DarkRichelieu (251)  14.2.20198:28
Kdo má email na takové hrůze, tak si snad ani nic jiného nezaslouží.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: ... | od: DarkRichelieu (251)  14.2.20198:25
Vymlouvat se na věk ? Jako natáčím video jak skládat počítač, tak si nechám poradit od někoho kdo tomu rozumí, naučím se to a pak můžu něco předvádět. Navíc to nedělal sám, ale celý tým lidí a těm určitě nebylo 13. To že ho to nechali moderovat a ještě nechat vykládat nesmysli je děs a hrůza.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
manipulace | od: DarkRichelieu (251)  12.2.201922:44
Takže podle tohodle, když se podívám na konspiraci, že Bill Clinton je Reptilián, tak místo toho, abych dostal na shlédnutí další videa s tímhle tématem, dostanu nejspíš dokument o tom jak jsou konspirátoři vlastně nemocní lidé a že Reptilián Bill není a důkaz bude na saku Moniky Lewinské :­) Další bude video o tom, jaká je ta Hillery chudinka, že má za manžela takového ­"padoucha­" a že to navíc projela s tím zlým Donaldem podporovaným samotným všemocným Putinem, který chodí strašit malé děti demokratů. To že je to konspirace nevadí, protože když je to za ­"naši­" věc tak s největší pravděpodobností existuje vysoká pravděpodobnost, že se to tak stalo. Orwell by čuměl.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(2)
Taiwan | od: DarkRichelieu (251)  11.2.201917:01
Tak vojensky zabere Taiwan, který stejně považuje za součást svého území a tím se vyřeší ten ­"problém­". Ale to asi nebude to vhodné řešení :)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(1)
Konkurence | od: DarkRichelieu (251)  11.2.201916:54
Tak jestli chtějí konkurovat tak ať si konkurujou. Klidně i třeba METRO mohlo být na steamu i epicu současně. A jestli si epic bere méně tak i třeba levnější, ale zase tam nemá fičury steamu takže kdo chce lepšího klienta s fičuroma tak si klidně za steam verzi připlatí. Vlk by se nažral a koza by zůstala celá, pak teprve by začala konkurence.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(6)  nízká(0)
Re: spotreba | od: DarkRichelieu (251)  8.2.201910:37
Tak ona je tu architektura, která je u VEGA zaměřena na výpočetní výkon, tam je to zdrcující, to že to herně nevypadá zrovna dobře víme už od původních vega 56­/64. Ono ani na téhle kartě AMD moc nevydělá, vzali ­"vadné­" čipy profesionálních karet a udělali VEGA 7, bude se o tom dostatečně dlouho kecat, jak je na tom v porovnání s RTX 2080 než přijde NAVI, to má být čistě herní architektura, tak se tam teprve ukáže co je v tom 7nm procesu od TSMC. Tohle je jen na rozvíření stojatých vod, dle mě jen aby hnuli žlučí Jen­-Hsun Huangovi :­) Své kupce si určitě najde, nebude to ležet ladem na skladech a spíš to zmizí dřív než vychladnou horké hlavy. Já bych jí třeba vzal na 4k, ale ne s tímhle chladičem, ještě bych se jí pokusil podvoltovat a pak bych si chrochtal blahem. Super pracovní karta co zvládne i hry.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(1)
hold smůla | od: DarkRichelieu (251)  5.2.201916:35
Gigabyte jsem měl rád a v PC mi vydržela deska i grafika 10 let , ale co začal šidit na napájecích kaskádách svých motherboardů tak to u mě prohrál i s grafikou.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
konec | od: DarkRichelieu (251)  4.2.201920:29
Ta hra je mrtvá a i fanoušky co to hrály od původních dílů ­(já­) to baví tak 2 měsíce a pak konec, nic víc není a nic víc z toho nebude.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(1)
zajímavé | od: DarkRichelieu (251)  1.2.201913:37
Okurky to se řeší na celoevropské úrovni, ale na hazard už se nezmůžou a musí si to řešit jednotlivé členské státy. Kdyby měla EA sídlo v Číně nebo v Rusku tak to by se mohli přetrhnout.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(1)
Re: co? | od: DarkRichelieu (251)  31.1.201915:28
Třeba já to ještě občas hraji, i když nevím proč, asi jen že doufám, že se něco změní :­(. Defakto se to jen zvrhlo ve vypouštění atomovek na hnízdo královny s nadějí, že když do ní vypálíme milion kulek a umře, tak z ní vypadne nějaký upgrade na ultracite power armor, který stejně nosí jen minimum lidí, nebo lepší legendární zbraň. PvP je tam momentálně v nepoužitelném stavu, kdy to není přestřelka ale ­"one hit one kill­". Větší životnost má člověk v Countre Strike a to bez přehánění. Power armor je defakto jen kosmetická úprava a v porovnání se sílou některých zbraní jen papírová schránka. Když budu nosit třeba Combat Armor v patřičném upgradu a nahodím si potřebné kartičky, jsem na stejných nebo lepších hodnotách než s power armorem. Navíc každý kus armoru mimo power armory může mít až 3 legendární vlastnosti. Podle mě mechaniku vymýšlel nějaký totálně vypatlanej ichtyl. Ve fallout 4, člověk, když byl v power armoru, tak to mělo obrovský význam, ale tady po vás chtějí, aby jste běhali v županech, protože se to dá koupit jako skin. Všechno v co Bethesda doufala, že hráči budou dělat, třeba bitvy o základny, nikdo nedělá, protože je to naprosto nesmyslná ztráta času a surovin, protože se dá roztřískat během pár vteřin celej ­"barák, camp­" na hadry. A to co tyhle kempy dokážou produkovat, se dá sehnat rychleji ve větším množství s menší námahou a zábavněji. Obrana prakticky neexistuje, obrané prvky jsou papírové, nedá se jich stavět moc, protože to zabírá děsně moc stavebních bodů, které člověk potřebuje na něco jiného. A znovu stavba je peklo největší, člověk se s tím piplá i několik hodin, aby si to uložil jako Blueprints a ejhle ono to nefunguje, protože Bethesda bug, tak ani ty baráky nikdo nestaví a když už, tak primitivní nebo se je nepokouší přemisťovat, jinak by musel od začátku. Čekám na slibované PvP, abych začal terorizovat ostatní s nadějí, že tam nikdo nezůstane a hru buď kompletně předělají nebo vypnou.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Re: nuda | od: DarkRichelieu (251)  30.1.201914:37
Trapný je, že kromě 3DMark a FFXV a pár prezentací přímo od AMD jsem neviděl nějaké herní testy, nejlépe nezávislé, takže odkud berete tyhle informace ? A Vega 7 má být navíc levnější než RTX 2080, výpočetně daleko rychlejší. Takže nevím jestli to není zase jen nějaký fake news nvidia fun.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(1)
Říká se tomu PATRIOT Act :)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Pěkně | od: DarkRichelieu (251)  29.1.201912:45
A čínské sociální kreditové hodnocení bych do toho taky započítal. Už takhle lidi štve kreditové hodnocení u bank a teď si představte něco u nás. Tady by byl bez kreditu každý za týden. Za to že moc sedím v hospodě, za to že moc hraju hry a čumím na telku, nebo za to, že jsem si četl nevhodné zprávy, nebo že se kamarádim s někým, kdo má nízké kreditní skóre :D Bože vyautovaná celá republika během týdne. Teď se tomu sice smějeme, ale bude doba kdy v Číně budou vysílat zprávy na ČT ­"čti Čínská Televize .­)­", že za každým rohem je evropský a americký špion co se jim snaží zkopírovat technologie a software, který tam západ dovezl oni to okopírovaly a pak zlepšily.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Pěkně | od: DarkRichelieu (251)  29.1.201912:34
Liberální demokracii ne, ale lidově demokraticky se tam projevovat můžete :D
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Tak to bude chtít docela rychlý a stabilní internet, navíc herní servery dneska kolikrát nestíhají ani dnešní provoz a to je tak 64­-128 kbit­/s. Když to bude počítat a posílat celé, tak nazdar bazar. Bude se muset vypnout porno, aby se uvolnily datové kabely a výrobci serverů budou mít žně.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Re: Pěkně | od: DarkRichelieu (251)  29.1.20199:12
S tou Čínou jsi zrovna jistý nejsem. Zrovna Čína má databáze DNA a obličejů všech svých občanů a určitě je nikdo na žádost kohokoliv mazat nebude :­). Obličeje ­"skenují­" i turistům. Čínský internet je spíš jeden velký intranet, alespoň co se týče přístupu z Číny, ale hádám že se neomarxisti z Bruselu nechají inspirovat a zavedou něco podobného k ochraně svobody, demokracie, nesnášenlivosti a evropských hodnot ­(čti pokrytectví­) i tady v evropě.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: . | od: DarkRichelieu (251)  25.1.201915:22
Podlé této ­"teorie­" bych tedy při ještě menší vlnové délce, tedy rovnou 0, dosáhl nekonečné rychlosti :D Schválně s kolika lidí udělám blbce, když to podám trochu vědecky, tak mi to sežerou i s navijákem.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Re: :) | od: DarkRichelieu (251)  14.1.201914:08
Tak Intel to má docela blbý ­(a dobře mu tak­), vyrábět stejný procesor jeden prodávat s grafikou a ten druhý ­"bez­" grafiky a za stejný peníze. V téhle cenové kategorii tu grafiku nikdo nepoužívá, takže prodávat výrazně levněji ­"bez­" grafiky udělá z té s funkční grafikou neprodejný kus předraženého křemíku. Pokud to bude jen mírně dolů tak si tech mírných pár peněz většina obětuje. Pokud to bude prodávat za stejnou cenu, tak všichni si budou ťukat na čelo, ale ­"neviditelná­" ruka trhu si cestu k zákazníkovi najde. Ono při nedostatku procesorů to i Intelu asi vycházet bude.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(1)
Re: výkon | od: DarkRichelieu (251)  11.1.201911:57
Mizerná architektura u VEGA ? No nesmíte zapomínat, že tahle karta není zaměřená jako herní, ale je to výpočetní karta co umí zobrazovat i hry. Na herní kartě jsou HBM2 zbytečně drahé a 16G je úplnej overkill. AMD nemá prachy na rozhazování a dělá to z čeho dostane prachy, většina hráčů chce jen konkurenci od AMD v nejvyšším segmentu jen proto, aby nvidia šla s cenami dolů, aby si nvidii mohli koupit levněji, což není zrovna dobrej kšeft pro AMD. Tak trochu upravila profi karty a udělal z těch méně povedených VEGA7 což je takovej poloprofi segment jako threadripper u procesoru. Všechny VEGA karty jsou takhle zaměřené, ve hrách třeba vás zrovna nenadchnout proti Nvidia, ale kde ve hrách VEGA ztrácí, tak jinde ve výpočtech to nejen dorovná, ale totálně přebije. Vyloženě herní je Polaris a letos má být ještě NAVI, ale vás nejspíš zklame, protože nemá konkurovat cenově ani výkonem RTX2080Ti.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Re: Informace | od: DarkRichelieu (251)  10.1.201916:40
Kdyby to dělali v Rusku, tak to by byla smršť dehonestujích ­"zpráv­" v TV jak zlý režim mele z posledního když sleduje své občany naoko přes firmy. Když je to ale jinde je to vlastně pro blaho společnosti a ochraně demokracie a pro prachy :D Chtěl jsem do toho zatáhnout i Čínu, ale tam jsou v tom sledování už daleko v předu :D Takže stále máme co dohánět. Ale až si Elon Musk dotáhne těch 7000 satelitů na nízkou orbitu pro 5G globální internet, budeme sledovaní úplně všichni, všude a nepřetržitě. HUAWEI z toho kšeftu už zdá se odřízli, takže si bude muset Čína postavit vlastní globální síť.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: 2 miliony? | od: DarkRichelieu (251)  10.1.201916:24
Biliony v anglofonních zemích ve zbytku miliardy.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Re: škoda | od: DarkRichelieu (251)  10.1.201916:21
Podobný výkon za poloviční cenu konkurence, nevím co se vám na tom nelíbí.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(4)  nízká(1)
Toď otázka | od: DarkRichelieu (251)  2.1.201914:49
Dneska se těm ­"UI­" strojům smějeme, sice je někdo prezentuje jako umělou inteligenci, ale inteligenci nemají, jen se dokáží rychle ­"učit­" a zjednodušeně z velkého množství dat udělají požadovaný výsledek ­(průměr­) . Řekl bych, že jsou to rychle se učící blbci. Smát se přestaneme až to opravdu bude mít umělou inteligenci, která si sama navrhne své lepší já a lidi vyhladí. Prozatím i tahle prvotní iq tykve inteligence, pokud jí dali možnost se vyjádřit k lidstvu tak to nebylo nic pozitivního. Takže dneska auto stojí a zítra nám nafackuje. Člověk se bojí neznámých věcí přirozeně, je to základní instinkt k přežití, teprve poznáním se buď v tom utvrdí nebo ne.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(1)
Moc dobrý | od: DarkRichelieu (251)  30.12.201819:36
U nás by se to hodilo taky na školách i s kamerami. Oni by se pak třeba někteří rodiče divily jak se jejich vzorné děti ­"čti spratci­" chovají. Lidi v podmínce nebo na celoživotních dávkách by to určitě taky ocenily. Nejspíš i naši poslanci by si to zasloužily, aby se vědělo jak makaj pro naše blaho.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(4)  nízká(2)
Muhehe | od: DarkRichelieu (251)  27.12.201813:31
Je to jen pokračování americko­-čínské války­(obchodní­) a úpadek americké hegemonie, kde USA zaostává za 5G sítěmi a navíc nemají přímí přístup do jejich ­(čínských­) telefonů. Dneska je velice populární někoho obviňovat na státní úrovní a nepředložit absolutně žádné důkazy, asi se poučili z první a druhé války v zálivu, kdy sice ukazovali ­"důkazy­", ale byly falešné. Tak teď neukazují raději nic a jen o tom neustále kecaj.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(6)  nízká(3)
Re: aha | od: DarkRichelieu (251)  18.12.201811:18
No tak alespoň jedna pozitivní zpráva, nebude se stavět plot kolem Londýna.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
aha | od: DarkRichelieu (251)  18.12.201810:14
Takže Londýn zavolal do Pekingu, jestli by jim náhodou neposlal funkční verzi rozpoznávacího systému co používají na své občany o velikosti 1,4 miliardy a že si ho vyzkouší, když jim ten od MPS jen ukazuje, že celý Londýn má být obehnán plotem, protože 98% z nich jsou vyhodnoceni jako hledané osoby ? Uvidíme s jakou úspěšností to bude fungovat. Jestli ­"dobře­", tak bych je podezříval ze spolupráce z Čínskou vládou a nechal bych je vyšetřovat :D Pokud to ­"nebude­" fungovat, tak obehnat Londýn plotem, protože když ­"Skynet­" tvrdí, že 98% lidí jsou hledané­/podezřelé osoby tak bych se nad tím zamyslel.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Hmmm | od: DarkRichelieu (251)  16.12.20189:42
Nemyslí se tím zavádějícím obsahem třeba videa ­"neslučitelná­" se západním viděním­/ideologií světa. Kdy třeba střílení gumových projektilů do demonstrantů na západě je OK a je to defakto ochrana demokracie a západních hodnot. Na tom zlém východě by to byl důkaz potvrzující naprosté zlo a zločinost místních vlád. Imho tohle by na youtube smázly jako závadný komentář :)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(6)  nízká(3)
Proč ne | od: DarkRichelieu (251)  14.12.201818:58
Tak v 57 letech a s výplataou co pobíral bych to taky zabalil.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Muhehe | od: DarkRichelieu (251)  7.12.201812:26
Jo zvedlo se FPS, ale ubralo se na kvalitě. Odlesky jsou ještě víc kostičkovaný než byly, paprsků je méně a trávy taky ubylo. Jestli se má teda hra ladit jen pro RT půl roku, aby to šlapalo alespoň v nějakých normálních frekvencích, tak to je teda gól a každé studio do toho půjde s nadšením.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(12)  nízká(3)
Taky když něco není tak z 0 na 1 kartu je nárust 100% :D Tak už chápu marketing, když řekne nejrychleji rostoucí trh.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Muhehe | od: DarkRichelieu (251)  28.11.201815:27
To že apple dělá věci za který by jiný byl už u evropského soudu je věc jedna. Ale že jsou lidi co na apple v jednom kuse nadávaj a stejně si ho ­'zítra­' zase koupí znovu je věc druhá. Ale je fakt že na život lidi taky nadávaj a stěžují si a nejdou se objesit, teda alespoň ne vétšina. Tak tady bude ten zakopaný pes.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Dneska je moderní prodávat beta verzi a pak to dodělané prodat jako DLC za další peníze :D
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Re: Nesmysl. | od: DarkRichelieu (251)  26.11.201814:56
Taková česká vlastnost ve světě, na všechno nadávat jak to stojí za hovňajs a pak to stejně zběsile hrát a říkat si však to jednou bude lepší :­-­)

A pak jsem zjistil, že je tu vždy jedna malá skupinka lidí, která je nejvíc hlasitá a dokáže dost dobře prudit a vyřvat si kde co, taky taková česká vlastnost. Viz u nás Kalousek, taky pidi strana co se příští volby nedostane ke korytům, ale křičí a pořád je o nich slyšet.

No a já jsem ten co si stěžoval jak to bude na prd, a jaký tam budou bugy a byl jsem jeden z prvních co si to koupil. Nadávám sice pořád, ale hraju taky :D
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(5)
nechápu proč... :) | od: DarkRichelieu (251)  26.11.201813:14
Jako nevím co proti tomu všichni máte. Po dvou týdnech tam normálně pobíhají hráči lvl 100 a vejš v partě , jak si hážou atomovky a pobíhají v excavator power armorech. Kladivama mlátit superzombíky, expí a sbírají loot a tak dokola :­) Prostě proti tomuhle kladivomlejnu bethesda nemá co nasadit a umlátily by i scorchbeasta s prstem v nose. Co tam asi člověk tak může dělat než jen se nudit a zkoušet co servery snesou :)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Na bitcoinu a obecně kryptoměnách se dnes vydělává hlavně na burze, a tedy se dostává do role proti kterému bojoval. Jakmile je na burze jsou tlaky a by se to houpalo nahoru a dolů ­(pokud je neudržitelné to tlačit jen nahoru­) a ty tlaky jsou obrovské, měna již není nezávyslá a neovlivnitelná. Pokud máte velké množství kryptoměny, můžete ovlivňovat ceny prodeji a nákupy. Jediné co z toho jednou zůstane bude blockchain, které převezmou banky a třeba zásilkové služby nebo cokoliv co se hodí v průmyslu 4.0. Stane se z toho nástroj korporací, které pak budou vědět úplně o všem co kde bylo a kdo měl, protože v jejich ­"ideálním­" případě bude blockchainová datábaze i na toaletní papír.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(0)
Prostě nenažranci | od: DarkRichelieu (251)  19.11.201815:02
Klasika, když máte fungující továrny na LCD které se prodávají a defakto už jen vydělávají prašule, nemusíte stavět nic nového, ladit výrobu a ještě se ohlížet za konkurencí která by to dělala taky. Tak nemusíte stavět OLED výrobní závody ve velkém co stojí prašule a všechny ty starosti kolem jééee. Poku by jste jimi chtěli nahradit LCD ze začátku to nebude žádný vejvar a hrozí pár roků i ztráta. Tak to budu rozjíždět pomalinku a ještě si za to řeknu nekřesťanský peníz. Vítejte v korporátním světě.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(4)  nízká(0)
Se řídí heslem českých manažerů: ­"dejte mi lidi, já to to udělám­"
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(5)  nízká(0)
Re: 2016 vs 2018? | od: DarkRichelieu (251)  14.11.201814:21
VEGA je v základu výpočetní karta, která umí i hry. NAVI má být čistě herní karta vyladěná přímo pro konzole takže nejspíš budou velké rozdíly v těchto oblastech a nemusí se hned ukončovat výroba pokud bude odbyt.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Armáda jasně... | od: DarkRichelieu (251)  13.11.201812:08
Hlavně pro ponorky a ostatní loďstvo AČR.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(1)
Všichni víme proč, protože jednou jsi BFU navždy jsi BFU. Neříkám, že apple má špatné produkty, ale proboha, když mě něco opravdu na firmě štve jako je uzavřený systém, iTunes ­(dodnes ho nechápu­), servisní podmínky atd. tak si příště půjdu a koupím si ho znova ? Odpověď BFU: ­"Jo, koupím a budu si stěžovat. A jelikož té firmě záleží na názoru zákazníků, tak se změní i podmínky­" Muheheheeeeee :D
Teda ještě jsem neviděl firmu, které by záleželo na názorů zákazníků, dokud to neohrožovalo její zisky :)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(0)
Re: Paráda | od: DarkRichelieu (251)  12.11.201815:35
A lidé si ještě k tomu myslí, že je to pořád nešpehuje :­) Ono aby to fungovalo, tak to neustále naslouchá a teprve při správném signálu se jakoby ozve a zareaguje. Otázka je, jestli komunikaci neustále někde ukládají pro pozdější použití a analýzu, ale nejspíš i ano :­) Dělal to samsung u svých televizí a ještě k tomu načerno, tak proč by ne tahle sranda.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
je to na prd | od: DarkRichelieu (251)  5.11.201817:46
VR tak jak je postaven je úplně na nic a podle mě ho ani pornoprůmysl nezachrání a zde to má VR hodně rozjeté. Jenže chybí tříselný nástavec :­) . Dokud nepropojí víc virtuální svět s tím reálným, tak z toho bude lidem akorát tak blbě a budou padat na hubu. Pokud bych si nasadil brýle a skrz ně vnímal svůj svět s jen třeba dokreslenou postavou a překlesleným ­"pozadím­" mého obýváku, tak to nebude fungovat. Jenže na to potřebuji výkon UI serveru a s tím spojené programy. Takže to je hudba budoucnosti a dostupnosti VR jako služby ne jako předražený hardware bez výkonu.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Nekupujte si počítač s předinstalovaným operačním systémem.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
co že ? | od: DarkRichelieu (251)  1.11.201822:33
Full HD při 31.5­" , to jako budou dělat i nový tetris ?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Jasně a Ray tracing na RTX 2070 jen při rozlišení 640*480 s vypnutými detajly :D
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Ano, jenže Čína měla podle všeho zůstat jen lacinou výrobnou za misku rejže a USA měli inkasovat zisk a být stále hegemonem který určuje pravidla. Teda alespoň podle zájmů korporací a vládnoucí třídy. Čína si ale začína sama prosazovat svoji politiku, za dolary kupuje firmy na ­"západě­" těží suroviny v africe a vojensky posiluje a to není v národním zájmu USA. Takže proto kolem sebe kope a uvaluje sankce na kdekoho :)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(1)
Dokud to prodávají za dolary tak ano.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(1)
Doufám, že další rovery budou mít už chapadla s ofukovačem. Ať už stlačeným plynem nebo ultrazvukově, ale ať se pak nevymlouvaj na baterky. Možná by stačily i jednoduché stěrače :)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: k smíchu | od: DarkRichelieu (251)  29.10.201811:54
Přesně, kdyby to byla Ruská nebo Čínská firma, tak by to byli minimálně dnes oblíbené sankce, zakázání působení ve světe, pokuta roční příjem * 10 a vyhlášení války danému státu :)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Re: nadšenci | od: DarkRichelieu (251)  25.10.201815:29
Potřeboval by ještě dokoupit takzvanou ­"třetí ruku­" neboli velkej elektronickej suspenzor s mazáním a výsledek by se dostavil.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Dobré zprávy | od: DarkRichelieu (251)  25.10.201814:52
To jsou pro mě dobré zprávy, můžu levně koupit akcie a pak když vyletí nahoru budu v balíku.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(1)
vyhypovaná "hračka" | od: DarkRichelieu (251)  24.10.201813:09
Je to jen přeceňovaná technologie jako tablety, 3D televize nebo auta na baterky. Aby to bylo k něčemu dobré tak to drahé prostě bude, moc se na tom slevňovat nedá. Máte dva displeje nalepené na ­"xicht­" potřebujete velké rozlišení a DPI a na to potřebujete výkon. Dnes na to není vhodná levná technologie nebo ochota si kupovat drahé zařízení pro zábavu.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: propaganda | od: DarkRichelieu (251)  22.10.20189:08
V IT nemusíš zkracovat uměle životnost, ona sama degraduje. Výkonově ztrácí každým rokem už jen tím, že aplikace jsou náročnější, nebo nová architektura používá nové instrukce, které tu starší zakopou do pravěku atd. Je mnoho faktorů čím je to způsobeno, takže kurvítko tu není potřeba. Například takový dnešní SSD je splněný sen každého výrobce, kdy to má danou životnost a pak tralalalaaaa.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(1)