www.svethardware.cz
>
>

Data 1,3 milionu uživatelů sítě Clubhouse se ocitla volně na internetu

Data 1,3 milionu uživatelů sítě Clubhouse se ocitla volně na internetu
, , aktualita
Sociální síti Clubhouse se často vytýká nedostatečné zabezpečení dat, které pramení z benevolentního API. Nyní se na internetu objevila databáze 1,3 milionu uživatelů této služby, která cílí především na intelektuály.
K oblíbeným
reklama
V posledních měsících se hodně mluví o sociální síti Clubhouse, která se snaží být jakýmsi prostorem pro intelektuální diskuze na různá témata. Velkou otázkou, která se ale vznáší nad službou, je její zabezpečení. Nedávno se ukázalo, že API umožňovalo připojovat se k více streamům najednou a ta tak uvolnit mezi uživatele, kteří ještě nebyli pozváni do služby. Obecně se hovoří i o údajích, které při používání služby létají Internetem v "plaintextu". Docela zvláštní pro službu, která se snaží být "něčím extra". Nyní se navíc na internetu objevila databáze údajů 1,3 milionu uživatelů služby.
 
Clubhouse
 
Podle sítě Clubhouse ale nejde o žádný hack nebo únik dat, ale jen o data, která lze veřejně získat pomocí API aplikace. Bylo zde tedy uživatelské ID, skutečné jméno, URL k fotografii uživatele, uživatelské jméno, jméno na Twitteru a Instagramu, počet sledujících a sledovaných, také datum vytvoření účtu a ID uživatele, který poslal pozvánku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft odstranil několik vážných problémů s ovladači ve Windows 10 Microsoft odstranil několik vážných problémů s ovladači ve Windows 10
Microsoft odstranil z Windows 10 vadný ovladač AMD SCSI, kvůli kterému nemohly nabootovat některé počítače. Vyřešen byl také problém s pády kvůli ovladačům Intel Rapid Storage a s některými ovladači zvuku, které bránily aktualizaci Windows 10.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
BenQ TK700STi: herní projektor slibuje nejnižší latencí ve 4K BenQ TK700STi: herní projektor slibuje nejnižší latencí ve 4K
BenQ přináší nový projektor zaměřený hlavně na hráče. Slibuje totiž vstupní odezvu 16 ms při rozlišení 4K, která by měla být nejnižší na trhu. Výhodou je také 100" obraz při velmi krátké projekční vzdálenosti nebo systém Android TV.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Přichází vesmírný turismus: Blue Origin bude dražit lístek pro suborbitální let Přichází vesmírný turismus: Blue Origin bude dražit lístek pro suborbitální let
Vesmírný turismus sice není úplně nová věc, od prvního letu uplynulo už přes 20 let. To by se brzy mohlo změnit. Blue Origin Jeffa Bezose chystá na letošní suborbitální let jedno místo pro vesmírného turistu.
8.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Aplikace s malwarem XCodeGhost napadly 128 milionů uživatelů iOSu Aplikace s malwarem XCodeGhost napadly 128 milionů uživatelů iOSu
V rámci soudní pře mezi společností Apple a Epic Games přišly na přetřes i e-maily, které ukazují detaily více než 5 let starou záležitost. Nyní totiž vyšlo najevo, že malware xCodeGhost v roce 2015 napadl 128 milionů uživatelů Applu.
8.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Nečekaný konec? Windows 10X údajně nevyjde letos a možná ani později Nečekaný konec? Windows 10X údajně nevyjde letos a možná ani později
Microsoft v minulosti výrazně pozměnil systém Windows 10X, který měl být původně určen pro dvoudisplejová zařízení, a také zpozdil jeho vydání. Podle posledních spekulací ovšem projekt nakonec může zůstat nedokončený.
8.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik8 komentářů