www.svethardware.cz
>
>
>

Death Stranding přijde na PC 2. června, máme tu i střílečku Valorant od Riot Games

Death Stranding přijde na PC 2. června, máme tu i střílečku Valorant od Riot Games
, , aktualita
Slíbený "simulátor chození" Death Stranding, který měl původně dorazit pouze v konzolové verzi, přijde i na PC, jak už víme nějaký ten pátek. Nyní tu už máme podrobnosti a také se dozvídáme, co se skrývalo pod Project A od Riot Games.
K oblíbeným
reklama
Death Stranding jsme původně ve verzi pro PC ani nečekali, ovšem podobně jako v případě Red Dead Redemption 2 tvůrci nakonec neodolali široké uživatelské základně a pro pozdější vypuštění si přichystají také PC verzi, a to v porovnání s RDR2 ještě dříve po nástupu verze pro konzole. 
 
 
Málokterá hra má přitom tak moc polarizované hodnocení uživatelů jako Death Stranding. Kdo jí nepřišel na chuť, mluví právě o "walking simulatoru", který je nudný a únavný. A kdo ji naopak miluje, vyzdvihuje příběh, grafiku, soundtrack, atmosféru i samotné chození, které rozhodně není jen o tom držet správný směr. 
 
Vyzkoušet si to budou moci tedy i majitelé herních PC, pro něž přijde Death Stranding v úterý 2. června a dostupný bude v Epic Games Store a na Steamu, ovšem také v kamenných obchodech jako krabicová verze. Vedle Kojima Productions na PC verzi pracují také v 5050 Games a my se můžeme podívat na nový trailer.
 
 
Dozvídáme se také, že PC verze získá navíc fotografický režim (Ansel?), podporu vysoké snímkovací frekvence a ultraširokoúhlých monitorů. Těšit se také můžeme na to, že se do Death Stranding dostane i obsah známý ze série Half-Life, ale co to bude konkrétně znamenat, to se ještě uvidí. Předobjednávky už na Steamu běží, a tak se dozvíme i cenu 60 eur, čili obvyklou částku za AAA titul. Odměnou za předobjednání bude digitální artbook, soundtrack a různé kosmetické předměty do hry jako sluneční brýle, zlaté i stříbrné brnění, apod. 
 
Nyní už opustíme Kojimu a vydáme se k Riot Games a jejich titulu Valorant. Ten byl vyvíjen jako Project A a nyní už je známo, že jde o online f2p taktickou střílečku pro skupiny 5 proti 5. Na trh přijde někdy v létě, což je ještě nebylo upřesněno.
 
 
Riot Games se tak budou snažit uzmout si kus podílu na oblibě online stříleček a zatím jsou připraveni se podělit s videem z alfa verze svého titulu. Zaměřit se chtějí především na tzv. gunplay, čili to, jak se zachází se zbraněmi, jak se ty chovají a jaký mají účinek, ovšem největší zbraní má být hráčova kreativita. V tomto případě bohužel sami vývojáři nebyli moc kreativní, protože jde opět o sbírku superschopností různých postav. 
 
Nicméně Eurogamer hlásí, že Valorant vypadá skutečně dobře a dle názoru redaktorů by mohl představovat zajímavou alternativu především pro Counter-Strike: Global Offensive. Nejdříve přijde na trh se čtyřmi mapami a slíbeno je pečlivé vyvážení herních mechanik a účinný systém proti podvodníkům. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Amazon se soustředí na nezbytné zboží a dodávky hardwaru váznou Amazon se soustředí na nezbytné zboží a dodávky hardwaru váznou
Amazon už dříve avizoval, že přinejmenším do 5. dubna bude při naskladňování a odesílání zboží upřednostňovat to, co lidé v dnešní době nezbytně potřebují a do toho patří třeba i toaletní papír. Hardware má menší prioritu, což trápí nejen výrobce.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
K posádce Crew Dragon pro misi NASA na ISS se připojí i astronautka Shannon Walkerová K posádce Crew Dragon pro misi NASA na ISS se připojí i astronautka Shannon Walkerová
Společnost SpaceX by již tento rok měla létat s astronauty na palubě své kosmické lodi Crew Dragon k ISS. Kromě květnové mise Demo-2 je na tento rok naplánovaná i mise dalších astronautů k ISS, k nim by se měla připojit i Shannon Walkerová. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
InWin C200: pracovní počítačová skříň jak ze starých časů InWin C200: pracovní počítačová skříň jak ze starých časů
Společnost InWin tentokrát neukázala žádnou okázalou specialitku, ale naopak skříň, která by měla být především praktická. C200 je totiž určena pro "tvůrce obsahu", takže lze mluvit o skříni pro pracovní stanice. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Micron brzy začne s výrobou 128vrstvých 3D NAND s architekturou RG Micron brzy začne s výrobou 128vrstvých 3D NAND s architekturou RG
Americký Micron se chystá už v tomto čtvrtletí spustit výrobu pamětí 3D NAND skládajících se ze 128 vrstev a využívajících jistou RG Architecture. Na trh pak tyto paměti začnou proudit během příštího kvartálu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Gamescom 2020 se uskuteční v původním termínu, i když možná jen online Gamescom 2020 se uskuteční v původním termínu, i když možná jen online
Organizátoři ujistili fanoušky, že největší herní veletrh v Evropě se uskuteční v původním srpnovém termínu. Otázkou zůstává, v jaké podobě. Menší štěstí měla herní akce QuakeCon 2020, která byla zrušena.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik