Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií

Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
, , aktualita
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
K oblíbeným
reklama
Výsledky ještě nejsou dokonalé, ale i tak nám poskytnou zajímavý pohled na lidi, jež máme dnes zachyceny už jen na fotografii, a přitom bychom se rádi podívali na to, jak se hýbali, usmívali a mluvili. Není divu, že si tuto AI specificky objednala společnost MyHeritage, která se zabývá genealogií, přičemž práci odvedla především firma D-ID věnující se technologiím pro zpracování obrazu. 
 
 
Promo video s Abrahamem Lincolnem přitom patří mezi ty méně přesvědčivé materiály, které jsou k dispozici, ale máme tu i jiná videa, jako třeba to následující ukazující funkci živého portrétu. V něm je pomocí videa ovládaný obličej z fotografie, který tak víceméně věrně kopíruje pohyby hlavy, očí a celkovou mimiku. 
 
 
Zajímavé je, jak se v jednom momentu (cca 7. sekunda videa) objeví i ucho, ačkoliv to není vidět ani na originálu a ani na sledované osobě. AI tak prostě ví, že z tohoto pohledu by tam někde ucho být mělo, a tak ho také, byť nepříliš přesvědčivě, ukáže. 
 
 
S využitím Deep Nostalgia si tak můžeme pomocí jedné jediné fotografie rozhýbat své předky či kohokoliv jiného, ovšem systém zde nefunguje v reálném čase s využitím webkamery, takže můžeme zapomenout na prudce vtipné prupovídky, jako: Luku, jsem tvůj otec. K dispozici jsou pouze šablony videí, která můžeme nechat na vybranou fotografii aplikovat a pak si jen stáhneme výsledek. 
 
My si ale ještě uvedeme, že za tím je v backendu AI Face Platform firmy D-ID, která byla vytrénována na sbírce videí s rozpohybovanými lidskými tvářemi, čili jde o systém určený opravdu jen pro využití s portréty a zatím si nemůžeme vzít fotografii babičky a skrze Deep Nostalgia ji donutit zatancovat čardáš a stejně tak tu není žádný zvukový systém. Ostatně už stávající verzi této technologie řada lidí označuje za strašidelnou a sama firma MyHeritage si dle otázek a odpovědí na svých stránkách uvědomuje, že se už asi pohybuje na hraně dobrého vkusu. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínští výrobci začali vyrábět SSD pro kryptoměnu Chia, popularita roste Čínští výrobci začali vyrábět SSD pro kryptoměnu Chia, popularita roste
Pro start nové kryptoměny, která není primárně založena na výkonu hardwaru, ale na kapacitě úložného místa, je aktuálně zřejmě velice vhodná doba. Kryptoměny jsou stále na vzestupu a úložných zařízení je na trhu dost. Tedy zatím. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NVIDIA GANverse3D dokáže z 2D snímků vytvořit 3D objekty NVIDIA GANverse3D dokáže z 2D snímků vytvořit 3D objekty
Výzkumníci NVIDIE zabývající se vývojem systémů umělé inteligence připravili nástroj GANverse3D, rozšíření pro NVIDIA Omniverse. Ten dokáže z prostých 2D fotografií vytvořit odpovídající 3D model. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Xbox Cloud Gaming zamířil na Windows PC a iOS. Jak novinku vyzkoušet? Xbox Cloud Gaming zamířil na Windows PC a iOS. Jak novinku vyzkoušet?
Microsoft zítra spustí webovou aplikaci Xbox Cloud Gaming, která umožní hraní v cloudu také na počítačích s Windows 10 a mobilních zařízeních od Applu. Dostupná bude i v ČR, ale bez pozvánky a předplatného Xbox Game Pass Ultimate se neobejdete.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Patriot uvádí SSD Viper VP4300 s PCIe Gen4 Patriot uvádí SSD Viper VP4300 s PCIe Gen4
Patriot rozšířil nabídku svých SSD o modely VP4300. Ty mají formát M.2 a využívají sběrnice PCIe Gen4 x4. Díky tomu mohou dosahovat velmi vysokých přenosových rychlostí až 7400 MB/s a 800K IOPS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung G9 ani Acer EI491CRG9 nemá DisplayHDR 2000, šlo o podvod Samsung G9 ani Acer EI491CRG9 nemá DisplayHDR 2000, šlo o podvod
VESA (Video Electronics Standards Association) potvrdila, že certifikace DisplayHDR 2000 nemůže být ve specifikacích monitorů Samsung Odyssey G9 ani Acer EI491CRG9, a to jednoduše proto, že neexistuje. 
Včera, aktualita, Jan Vítek