DeepDribble: AI se naučila driblovat v basketbalu

DeepDribble: AI se naučila driblovat v basketbalu
, , aktualita
Vědci z Carnegie Mellon University a DeepMotion Inc. vyvinuli systém umělé inteligence, který se na základě motion capture dat naučil driblovat stejně jako skuteční hráči basketbalu. Michael Jordan to ale ještě není.
reklama
Umělou inteligenci se nyní vědci snaží učit i driblovat. Společnost DeepMotion Inc. vyvíjející tzv. "smart avatary" a výzkumníci z Carnegie Mellon University dali hlavy dohromady a vyvinuli DeepDribble. Pomocí systému umělé inteligence se snažili naučit animované postavy co nejreálněji driblovat. Takové postavy pak mohou být použity v různých počítačových nebo jiných hrách, přičemž budou vykazovat velmi realistické chování. Tím to zdaleka nekončí, možná se dočkáme i robotů hrajících basketbal. Využila se k tomu tradiční motion capture metoda záznamu reálných basketbalistů, kteří předváděli standardní driblování, driblování mezi nohama nebo přesouvání míče za zády.
 
DeepMotion hráči basketbalu
 
Systém měl za úkol se je naučit a také později zvládnout hladké přechody mezi jednotlivými režimy, jak to dělají i skuteční hráči. Vědci zaznamenávali pohyb lidí, ale nikoli míče, jehož záznam je dle společnosti DeepMotion velmi těžké věrně zachytit. Pro výsledné animace tak byl pohyb míče odhadován na základě pohybů ruky. Systém se učil ve dvou fázích, nejprve pohyb postavy a poté se učil detailní práci rukou.
 
 
Svou práci umí vědci i zpeněžit. K dispozici je cloudová služba DeepMotion Neuron (zatím v Pre-Launch verzi), kde si lze zakupovat různé pohyby pro své vlastní animované postavy. Prozatím jsou podporovány jen dvounohé postavy, ale časem by se mělo dostat i na čtyřnohé. Proces je jednoduchý. Nahrajete svou postavičku, tu naroubujete na fyzikální model postavy poskytovaný společností DeepMotion a následně si vyberete všechna chování, která se má postavička naučit. Vedle již poskytnutých dat můžete uploadovat i svá vlastní data pro pohyby.
 
Následně necháte AI systém naučit se chování podle zvolených pohybů a nastavíte další parametry ovlivňující výsledek. Dále už si jen stáhnete výsledek pro engine Unity nebo Unreal. Platíte za každé chování, nicméně jednou zakoupené chování můžete využít pro více postaviček i více projektů. Malý poplatek je i za trénování výsledné postavičky.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk zveřejní kódy autopilota Tesly jako open-source Elon Musk zveřejní kódy autopilota Tesly jako open-source
Twitter Elona Muska je plný mnoha zajímavých informací. Jeden z posledních tweetů např. prozradil, že Tesla plánuje zveřejnit zdrojové kódy autopilota jako open source. Využít jej tak mohou i další automobilky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje 16Gb GDDR6 pro propustnost až 672 GB/s Samsung představuje 16Gb GDDR6 pro propustnost až 672 GB/s
Grafické karty NVIDIA Quadro RTX budou vybaveny 16Gb paměťmi Samsung typu GDDR6, to už dobře víme, ale co vše tyto paměti zatím nabídnou a jakou propustnost budou samy o sobě mít? Na to se nyní podíváme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel X599 bude určen pro 28jádrové Core Intel X599 bude určen pro 28jádrové Core
AMD donutilo Intel, aby své procesory Skylake XCC (eXtreme Core Count) zpřístupnil i v hi-end desktopovém segmentu, což jej teprve čeká a nás velice zajímá, jakým způsobem to provede. Nyní se dozvídáme o čipsetu X599. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Astronomové už asi ví, proč Eta Carinae divoce vybuchla před 180 lety Astronomové už asi ví, proč Eta Carinae divoce vybuchla před 180 lety
Systém Eta Carinae fascinuje astronomy už velice dlouho, a to zvláště od události staré přes 180 let, kdy se tento objekt stal na řadu let jedním z nejjasnějších na naší obloze. Nyní už se asi ví, co tento jev způsobilo. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čína přes víkend zablokovala i Reddit Čína přes víkend zablokovala i Reddit
Čína blokuje většinu sociálních sítí, které nedovolují kontrolu nad obsahem. Reddit zatím měl jen menší výpadky, během posledního víkendu byl pro mnohé bez VPN úplně nedostupný. Že by se schylovala mračna nad další službou?
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář