DeepDribble: AI se naučila driblovat v basketbalu

DeepDribble: AI se naučila driblovat v basketbalu
, , aktualita
Vědci z Carnegie Mellon University a DeepMotion Inc. vyvinuli systém umělé inteligence, který se na základě motion capture dat naučil driblovat stejně jako skuteční hráči basketbalu. Michael Jordan to ale ještě není.
reklama
Umělou inteligenci se nyní vědci snaží učit i driblovat. Společnost DeepMotion Inc. vyvíjející tzv. "smart avatary" a výzkumníci z Carnegie Mellon University dali hlavy dohromady a vyvinuli DeepDribble. Pomocí systému umělé inteligence se snažili naučit animované postavy co nejreálněji driblovat. Takové postavy pak mohou být použity v různých počítačových nebo jiných hrách, přičemž budou vykazovat velmi realistické chování. Tím to zdaleka nekončí, možná se dočkáme i robotů hrajících basketbal. Využila se k tomu tradiční motion capture metoda záznamu reálných basketbalistů, kteří předváděli standardní driblování, driblování mezi nohama nebo přesouvání míče za zády.
 
DeepMotion hráči basketbalu
 
Systém měl za úkol se je naučit a také později zvládnout hladké přechody mezi jednotlivými režimy, jak to dělají i skuteční hráči. Vědci zaznamenávali pohyb lidí, ale nikoli míče, jehož záznam je dle společnosti DeepMotion velmi těžké věrně zachytit. Pro výsledné animace tak byl pohyb míče odhadován na základě pohybů ruky. Systém se učil ve dvou fázích, nejprve pohyb postavy a poté se učil detailní práci rukou.
 
 
Svou práci umí vědci i zpeněžit. K dispozici je cloudová služba DeepMotion Neuron (zatím v Pre-Launch verzi), kde si lze zakupovat různé pohyby pro své vlastní animované postavy. Prozatím jsou podporovány jen dvounohé postavy, ale časem by se mělo dostat i na čtyřnohé. Proces je jednoduchý. Nahrajete svou postavičku, tu naroubujete na fyzikální model postavy poskytovaný společností DeepMotion a následně si vyberete všechna chování, která se má postavička naučit. Vedle již poskytnutých dat můžete uploadovat i svá vlastní data pro pohyby.
 
Následně necháte AI systém naučit se chování podle zvolených pohybů a nastavíte další parametry ovlivňující výsledek. Dále už si jen stáhnete výsledek pro engine Unity nebo Unreal. Platíte za každé chování, nicméně jednou zakoupené chování můžete využít pro více postaviček i více projektů. Malý poplatek je i za trénování výsledné postavičky.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
YouTube za 3 měsíce smazal 58 milionů videí a 1,7 milionu kanálů YouTube za 3 měsíce smazal 58 milionů videí a 1,7 milionu kanálů
YouTube neustále pročišťuje svůj systém od závadného obsahu a jen za poslední čtvrtletí takto zmizelo skoro 1,7 milionů kanálů. K tomu bylo z různých důvodů smazáno okolo 58 milionů videí a stovky milionů komentářů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Počítač Nvidia Jetson AGX Xavier slibuje 32 TOPS a 10W spotřebu Počítač Nvidia Jetson AGX Xavier slibuje 32 TOPS a 10W spotřebu
Nvidia není jen výrobcem grafických čipů, ale mluví i do technologií pro umělou inteligenci. Zde se jedná např. o počítače Jetson, které mohou být používány např. v autonomních autech. Nový Jetson AGX Xavier slibuje 32 bilionů operací za sekundu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
LG uvedlo 31,5" IPS FreeSync monitor 32QK500-W LG uvedlo 31,5" IPS FreeSync monitor 32QK500-W
V nabídce monitorů společnosti LG se objevuje nově cenově docela příznivý IPS monitor 32QK500-W, který však papírově patrně nezklame. Nabídne velkou 31,5" úhlopříčku, 10bitové barvy i FreeSync technologii.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Další průšvih Facebooku: aplikace mohly vidět soukromé fotky Další průšvih Facebooku: aplikace mohly vidět soukromé fotky
Rok 2018 se Facebooku opravdu nepovedl a stíhá ho jeden problém za druhým. Tím dalším je softwarová chyba, která dovolila aplikacím přistupovat i k fotografiím, které byly označené jako soukromé. Mohly vidět dokonce i ty nikdy neodeslané.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Slabým heslům vévodí "123456", dopředu jde "donald" Slabým heslům vévodí "123456", dopředu jde "donald"
Společnost SplashData analyzovala databázi uniklých hesel za poslední rok a sestavila statistiku těch nejpoužívanějších. S přehledem vede "123456" a "password". Hodně popularity ale získává např. "donald".
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře