www.svethardware.cz
>
>
>

DeepStack AI s GPU NVIDIA porazila profesionály v pokeru

DeepStack AI s GPU NVIDIA porazila profesionály v pokeru
, , aktualita
Společnost NVIDIA se pochlubila dle jejích vlastních slov novým milníkem ve vývoji herní umělé inteligence. Díky výkonu GPU NVIDIA porazila AI profesionální hráče v pokeru, přičemž v tomto experimentu figurovala také Univerzita Karlova a ČVUT.
K oblíbeným
reklama
Jedná se o DeepStack AI využívající výkon moderních GPU od firmy NVIDIA, které vytvořili výzkumníci z Computer Poker Research Group na univerzitě v Albertě, a to s pomocí lidí z Univerzity Karlovy a Českého vysokého učení technického v Praze. Ti společně vytvořili AI, která byla schopna porazit pokerové profesionály, a to konkrétně v No Limit Texas Hold'em.

Poker je přitom pro umělou inteligenci poměrně netradiční sousto na rozdíl od šachů nebo Go. V případě těchto her je vždy situace jasná a i když AI neví, jak bude její protistrana postupovat, může si vytvořit mnoho různých scénářů a s nimi počítat. To v pokeru nejde, neboť tu figuruje mnoho neznámých, a tedy i náhoda a vedle toho má každý hráč svou strategii a intuici, takže je mimořádně složité vytrénovat umělou inteligenci tak, aby měla šanci na výhru.

Nicméně DeepStack AI ve svém úkolu uspěla, což je opravdu důležitý krok k tomu, aby mohla fungovat i v reálném světě, kde stejně jako v pokeru existuje řada neznámých, náhoda a nutnost pracovat s náladovými a na rozdíl od počítačů nevypočítatelnými lidmi. AI je tak na cestě, aby mohla pomoci řešit komplexní problémy v byznysu, vědě, atd.

NVIDIA také udává, že nyní, když byla DeepStack AI už vytrénována, může klidně běžet i třeba na herním notebooku vybaveném kartou GeForce GTX 1080. Výzkumníci přitom tvrdí, že i tak se bude DeepStack AI na takovém stroji dvakrát rychleji rozhodovat než superpočítač Libratus, který také hraje No Limit Texas Hold'em a využívá na tisíc procesorových jader, 274 TB operační paměti a stojí téměř 10 milionů dolarů. V odkazu na zdroj také naleznete rozhovor s Michaelem Bowlingem, profesorem z University of Alberta, který se týká právě DeepStack.

Zdroj: NVIDIA
reklama
Nejnovější články
Collider natočil Deepfake s falešným Cruisem, Downey Jr. a dalšími Collider natočil Deepfake s falešným Cruisem, Downey Jr. a dalšími
Filmový server Collider natočil zajímavé deepfake video. V něm se setkal falešný Robert Downey, Jr., George Lucas, Tom Cruise, Ewan McGregor a Jeff Goldblum u kulatého stolu k 15minutovému, neméně tak falešnému rozhovoru.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Star Wars Jedi: Fallen Order a testy výkonu grafických karet Star Wars Jedi: Fallen Order a testy výkonu grafických karet
Po dlouhé době se dočkáváme singleplayerového titulu ze světa Hvězdných válek a je jím Star Wars Jedi: Fallen Order od Respawn, jimž prý lidé z Electronic Arts nechali při vývoji víceméně volnou ruku. My se ovšem zaměříme hlavně na výkon. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Microsoft připravil podporu x86-64 pro Windows on ARM Microsoft připravil podporu x86-64 pro Windows on ARM
Microsoft dle Neowin připravuje podporu softwaru pro x86-64 na zařízeních označovaných jako Windows on ARM. Jde tak o již známé mobilní počítače, na nichž běží plnohodnotné Windows s příslušnými aplikacemi, ale ne na procesorech x86. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Výzkumníci využili 3D klimatické modely pro odhad obyvatelnosti planet Výzkumníci využili 3D klimatické modely pro odhad obyvatelnosti planet
Povědomí o tom, že v blízkém vesmíru je přítomnost planet ve hvězdných systémech zcela běžný jev, nám přinesl především vesmírný teleskop Kepler americké NASA. V mnoha ohledech se ale musíme spoléhat na odhady.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Google raději rozšířil úvodní nabídku her pro Stadia Google raději rozšířil úvodní nabídku her pro Stadia
Společnost Google zrovna nenadchla veřejnost úvodní nabídkou 12 her pro streamovací službu Stadia. Většinou to byly málo známé tituly a také se neobjevila vůbec žádná opravdová hlavní novinka, snad až na RDR2. Google ale na kritiku zareagoval. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře