www.svethardware.cz
>
>
>

Dell P2815Q: zatím nejlevnější 28" Ultra HD

Dell P2815Q: zatím nejlevnější 28" Ultra HD
, , aktualita
Již dříve jsme se mohli dozvědět o tom, že si Dell chystá 28" LCD monitor P2815Q, který nabídne rozlišení Ultra HD. Dosud se tvrdilo, že jeho cena bude mírně pod 1000 USD, ovšem jak se ukázalo bude ještě mnohem nižší.
K oblíbeným
reklama
Monitor Dell P2815Q byl zmíněn již na začátku prosince společně s 24" modelem UP2414Q. Před pár dny také Lenovo představilo svůj model ThinkVision Pro2840m, což je rovněž 28" model s rozlišením Ultra HD, na němž je zajímavá cena 800 USD. Jenomže monitor Dell P2815Q má dle nejnovějších informací dorazit do obchodů 23. ledna, a to s cenou 700, respektive 699 USD. Je tedy ještě výrazně levnější.

Nabídnout má panel typu TN (dříve zprávy hovořily o IPS) s podsvícením pomocí LED, který si budeme moci nastavit díky flexibilnímu stojanu, jemuž nechybí ani funkce pivot. Další specifikace hovoří o odezvě 8 ms, kontrastním poměru 1000:1 a rozhraních HDMI a DisplayPort (popřípadě i mini DisplayPort). Špatnou zprávou je, že v rozlišení 3840 x 2160 nabídne pouze 30Hz obnovovací frekvenci, což příliš nehodí zvláště u her, ale v 1920 x 1080 už bude mít 60 Hz.

My teprve uvidíme, jak se cena 699 USD promítne v našich obchodech, ale jedno je jisté. Leto se konečně můžeme těšit na větší a levnější monitory s vysokým rozlišením, které nahradí rozšířené Full HD.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Výzkumníci vytvořili tranzistory fungující i pro ukládání dat Výzkumníci vytvořili tranzistory fungující i pro ukládání dat
Tranzistory jsou součástí logických obvodů počítačových čipů, ovšem výzkumníci na Purdue University vytvořili takové, které dokáží současně data i ukládat. Jde o funkční křemíkové tranzistory s feroelektrickou RAM. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft bude na celé obrazovce varovat před koncem podpory Windows 7 Microsoft bude na celé obrazovce varovat před koncem podpory Windows 7
Kdyby si toho opravdu někdo doposud nevšiml, pak Microsoft se takovým lidem chystá opravdu nepřehlédnutelným způsobem sdělit, že podpora operačního systému Windows 7 se chýlí ke konci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
NVIDIA rozšiřuje seznam monitorů kompatibilních s G-Sync na rovných 60 NVIDIA rozšiřuje seznam monitorů kompatibilních s G-Sync na rovných 60
NVIDIA začala brzy v tomto roce nabízet kompatibilitu monitorů vybavených systémem Adaptive-Sync se svou technologií G-Sync. Nejdříve to bylo pouze tucet modelů, ovšem nyní už jich je rovná kopa, čili 60. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Apple Mac Pro Tower jsou k dispozici od 6 po 53 tisíc dolarů Apple Mac Pro Tower jsou k dispozici od 6 po 53 tisíc dolarů
Společnost Apple si přichystala spuštění prodejů svých nových pracovních stanic Mac Pro Tower, k nimž budou pasovat také monitory Pro Display XDR. Apple zde přitom spojuje procesory Xeon a profi kartami Radeon Pro. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Plundervolt: další objevená chyba v CPU Intel dává všanc naše data Plundervolt: další objevená chyba v CPU Intel dává všanc naše data
Zrovna uprostřed letošního listopadu jsme se dozvěděli, že Intel řeší dalších 77 bezpečnostních chyb ve svých procesorech, nicméně to neznamená, že byla jejich studnice vyčerpána. Máme tu Plundervolt.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře