www.svethardware.cz
>
>
>

Dell P2815Q: zatím nejlevnější 28" Ultra HD

Dell P2815Q: zatím nejlevnější 28" Ultra HD
, , aktualita
Již dříve jsme se mohli dozvědět o tom, že si Dell chystá 28" LCD monitor P2815Q, který nabídne rozlišení Ultra HD. Dosud se tvrdilo, že jeho cena bude mírně pod 1000 USD, ovšem jak se ukázalo bude ještě mnohem nižší.
K oblíbeným
reklama
Monitor Dell P2815Q byl zmíněn již na začátku prosince společně s 24" modelem UP2414Q. Před pár dny také Lenovo představilo svůj model ThinkVision Pro2840m, což je rovněž 28" model s rozlišením Ultra HD, na němž je zajímavá cena 800 USD. Jenomže monitor Dell P2815Q má dle nejnovějších informací dorazit do obchodů 23. ledna, a to s cenou 700, respektive 699 USD. Je tedy ještě výrazně levnější.

Nabídnout má panel typu TN (dříve zprávy hovořily o IPS) s podsvícením pomocí LED, který si budeme moci nastavit díky flexibilnímu stojanu, jemuž nechybí ani funkce pivot. Další specifikace hovoří o odezvě 8 ms, kontrastním poměru 1000:1 a rozhraních HDMI a DisplayPort (popřípadě i mini DisplayPort). Špatnou zprávou je, že v rozlišení 3840 x 2160 nabídne pouze 30Hz obnovovací frekvenci, což příliš nehodí zvláště u her, ale v 1920 x 1080 už bude mít 60 Hz.

My teprve uvidíme, jak se cena 699 USD promítne v našich obchodech, ale jedno je jisté. Leto se konečně můžeme těšit na větší a levnější monitory s vysokým rozlišením, které nahradí rozšířené Full HD.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Netflix v říjnu 2020: nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v říjnu 2020: nové seriály a filmy z originální produkce
Tradiční Oktoberfest se sice letos neuskutečnil, ale jeho atmosféru si můžete připomenout v novém seriálu Netflixu. Připraven je také další film s Adamem Sandlerem, anime inspirované řeckou mytologií nebo dokument o Davidu Attenboroughovi.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Zkušený startup Nuvia získal 240 milionů USD na vývoj konkurence pro x86 Zkušený startup Nuvia získal 240 milionů USD na vývoj konkurence pro x86
Společnost Nuvia je sice nová a nemá za sebou nic hmatatelného, čili se dá považovat za startup, ale tvoří ji jinak velice zkušení lidé, kteří dříve pracovali i ve firmách Apple či Google coby architekti SoC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Nová funkce Windows 10 nás upozorní na umírající SSD Nová funkce Windows 10 nás upozorní na umírající SSD
Téma reálné výdrže SSD je věčné a neustále probírané. Věnovat se mu bude také nová funkce pro Windows 10, která by nás měla upozornit na to, že našemu SSD zvoní hrana a opravdu bude vhodné si zajistit záchranu dat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SAE plánují v roce 2024 vyslat svůj lander na Měsíc SAE plánují v roce 2024 vyslat svůj lander na Měsíc
O zdolání Měsíce se už pokoušely sondy z různých zemí, nyní se zapojují Spojené arabské emiráty a plánují vyslat k přirozené družici Země svůj přistávací modul. Lander by se měl k Měsíci vypravit v roce 2024. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Výrobci disků dle Trendfocus zrychlují vývoj, 24TB disky mají přijít do dvou let Výrobci disků dle Trendfocus zrychlují vývoj, 24TB disky mají přijít do dvou let
Poptávka po vysokokapacitních pevných discích je vysoká a jejich výrobci se dle toho budou snažit dostat na trh nové technologie co nejdříve, aby měli mít co nabídnout ve světě, v němž už na řadě trhu převzaly vládu elektronické paměti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů