www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Dell přináší All in One i herní PC založené na hardwaru AMD

Dell přináší All in One i herní PC založené na hardwaru AMD
, , aktualita
Společnost AMD nutně potřebuje spojence mezi výrobci PC, aby lépe prosadilo svůj nový hardware a mezi ty se nyní zařazuje také Dell. Ten si připravuje na platformách AMD nové počítače typu All in One i čistě herní PC.
K oblíbeným
reklama
Společnost AMD zaujala svými novými procesory Ryzen především DIY komunitu, ale ta představuje jen malinký trh v porovnání s tím, kolik počítačů prodají firmy Dell, HP, Lenovo, Asus a jiné. Pro AMD je tak velice důležité, aby získalo pro svůj nový hardware spojence mezi těmito firmami a aktuálně jde především o Dell, který na Computexu právě společně s AMD představil nové počítače využívající procesory Ryzen a také nové grafické karty Radeon RX 500.

Nejdříve se můžeme podívat na herní počítače, jako je Inspiron Gaming Desktop (Inspiron 5675), který bude k dispozici vybavený buď sedmou generací APU (Carrizo) nebo procesorem Ryzen v kombinaci s jednou či dvěma grafikami RX 500. Je zřejmé, že herní PC vybavené Carrizem je protimluv, neboť tato APU jsou na dnešní dobu už slabounká a výběhová, neboť se už čeká na nástup Raven Ridge s CPU Zen a GPU Vega. A není vůbec jisté, že samotné čipy Raven Ridge nabídnou výkon, který bude stačit na slušný herní zážitek z moderních her.

Herní Inspirony s AMD budou dále vybaveny systémem Windows 10 Home/Pro nebo také linuxovým Ubuntu. Do výbavy budou patřit procesory/APU Ryzen 5 1400, Ryzen 5 1600X, Ryzen 7 1700X nebo A12-9800 a A10-9700. Do nabídky GPU patří Radeon RX 560, 570 a 580 s až 8 GB RAM. Pokud ale zákazník nechce k Ryzenu grafiku od AMD, může si zvolit i GeForce GTX 1060 se 6 GB RAM. Základní cena Inspironu 5675 je 600 dolarů.

A pak tu máme nové 27" AMD AIO, na které jsem byl velice zvědavý vzhledem k tomu, že tyto počítače obvykle z velké části spoléhají na mobilní hardware. Ne tak v tomto případě, neboť Dell nabídne desktopový Ryzen 7 1700 a Ryzen 5 1400 (oba mají snížené TDP na 65 W). Pak tu jsou také desktopové Radeony RX 560 a RX 580, přičemž zvláště ten druhý je na spotřebu poměrně náročný, čemuž odpovídá i výdej tepla (vzhledem k úhlopříčce tu ale bude i dost prostoru pro chladiče). LCD nabídne na výběr mezi rozlišením Full HD a Ultra HD, v obou případech IPS a pak tu máme třeba USB typu C, vstup i výstup HDMI či standardní výbavu čítající bezdrátovou klávesnici a myš. Zde bude cena začínat až na 1000 dolarech.

Zdroj: Extremetech
reklama
Nejnovější články
ViewSonic Elite XG270Q: hraní na 27" se 165 Hz a Quad HD ViewSonic Elite XG270Q: hraní na 27" se 165 Hz a Quad HD
ViewSonic si připravil nový monitor, který bude vyhovovat zákazníkům neprahnoucím po Ultra HD, ale už ani Full HD. Quad HD je tak střední cesta šetrná i pro naše peněženky. ViewSonic XG270Q je také cenově výhodnější alternativa pro model XG270QG.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Microsoft kupuje společnost ZeniMax a s ní i Bethesdu či id Software Microsoft kupuje společnost ZeniMax a s ní i Bethesdu či id Software
Microsoft získal nový cenný skalp z řad herních společností. Do xboxového světa se bude nově řadit ZeniMax Media, mateřská společnost studia Bethesda Softworks. Microsoft tak získá i práva na mnohé známé herní řady. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Trumpův ban WeChatu zablokoval soud. Říká, že Donald nemá důkazy Trumpův ban WeChatu zablokoval soud. Říká, že Donald nemá důkazy
Americký prezident Donald Trump se rozhodl vydat výkonný příkaz, který měl uvalit ban na čínský komunikátor WeChat. Okresní soud mu to ale zatrhl a říká, že ban byl založen na základě nepodložených obvinění.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Muž odsouzen za těžbu kryptoměn na vědeckém superpočítači Muž odsouzen za těžbu kryptoměn na vědeckém superpočítači
34letý Australan si chtěl přivydělat těžbou kryptoměn, nezvolil k tomu ale tu nejšťastnější metodu. Místo svého hardwaru použil výpočetní techniku určenou pro vědecké účely, což mu vyneslo 15měsíční trest.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Jensen Huang se formálně zaváže rozvíjet Arm ke spokojenosti zaměstnanců Jensen Huang se formálně zaváže rozvíjet Arm ke spokojenosti zaměstnanců
Akvizici firmy Arm Ltd. NVIDIÍ ještě zdaleka nelze považovat za dokonanou a vypadá to, že NVIDIA se bude muset zavázat k řadě věcí, aby její záměr prošel skrz regulační orgány. To ostatně platí i pro SoftBank. 
Včera, aktualita, Jan Vítek