www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Dell přináší All in One i herní PC založené na hardwaru AMD

Dell přináší All in One i herní PC založené na hardwaru AMD
, , aktualita
Společnost AMD nutně potřebuje spojence mezi výrobci PC, aby lépe prosadilo svůj nový hardware a mezi ty se nyní zařazuje také Dell. Ten si připravuje na platformách AMD nové počítače typu All in One i čistě herní PC.
K oblíbeným
reklama
Společnost AMD zaujala svými novými procesory Ryzen především DIY komunitu, ale ta představuje jen malinký trh v porovnání s tím, kolik počítačů prodají firmy Dell, HP, Lenovo, Asus a jiné. Pro AMD je tak velice důležité, aby získalo pro svůj nový hardware spojence mezi těmito firmami a aktuálně jde především o Dell, který na Computexu právě společně s AMD představil nové počítače využívající procesory Ryzen a také nové grafické karty Radeon RX 500.

Nejdříve se můžeme podívat na herní počítače, jako je Inspiron Gaming Desktop (Inspiron 5675), který bude k dispozici vybavený buď sedmou generací APU (Carrizo) nebo procesorem Ryzen v kombinaci s jednou či dvěma grafikami RX 500. Je zřejmé, že herní PC vybavené Carrizem je protimluv, neboť tato APU jsou na dnešní dobu už slabounká a výběhová, neboť se už čeká na nástup Raven Ridge s CPU Zen a GPU Vega. A není vůbec jisté, že samotné čipy Raven Ridge nabídnou výkon, který bude stačit na slušný herní zážitek z moderních her.

Herní Inspirony s AMD budou dále vybaveny systémem Windows 10 Home/Pro nebo také linuxovým Ubuntu. Do výbavy budou patřit procesory/APU Ryzen 5 1400, Ryzen 5 1600X, Ryzen 7 1700X nebo A12-9800 a A10-9700. Do nabídky GPU patří Radeon RX 560, 570 a 580 s až 8 GB RAM. Pokud ale zákazník nechce k Ryzenu grafiku od AMD, může si zvolit i GeForce GTX 1060 se 6 GB RAM. Základní cena Inspironu 5675 je 600 dolarů.

A pak tu máme nové 27" AMD AIO, na které jsem byl velice zvědavý vzhledem k tomu, že tyto počítače obvykle z velké části spoléhají na mobilní hardware. Ne tak v tomto případě, neboť Dell nabídne desktopový Ryzen 7 1700 a Ryzen 5 1400 (oba mají snížené TDP na 65 W). Pak tu jsou také desktopové Radeony RX 560 a RX 580, přičemž zvláště ten druhý je na spotřebu poměrně náročný, čemuž odpovídá i výdej tepla (vzhledem k úhlopříčce tu ale bude i dost prostoru pro chladiče). LCD nabídne na výběr mezi rozlišením Full HD a Ultra HD, v obou případech IPS a pak tu máme třeba USB typu C, vstup i výstup HDMI či standardní výbavu čítající bezdrátovou klávesnici a myš. Zde bude cena začínat až na 1000 dolarech.

Zdroj: Extremetech
reklama
Nejnovější články
Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery
Corsair si připravil novou verzi své již známé klávesnice K95, a sice model s celkovým označením K95 RGB Platinum XT Mechanical Keyboard. Ten slibuje velice dobrou výbavu, která má vyhovovat i streamerům.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh
Máme zde další průlom ve světě akumulátorů. Společnost Real Graphene totiž slibuje už velmi brzký příchod grafenových baterií, které se mají rychle nabíjet, být bezpečnější a vydržet mnohem více nabíjecích cyklů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou
Už i lehké brýle schopné poskytovat rozšířenou realitu je výkřik techniky, který zatím není připraven pro široký trh a Mojo Vision chce přitom nabídnout něco podobného prostřednictvím kontaktních čoček. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
2020 AV2: objeven byl první asteroid obíhající Slunce blíže než Venuše 2020 AV2: objeven byl první asteroid obíhající Slunce blíže než Venuše
Astronomové hlásí zajímavý objev, který může být pro leckoho podivný. Jedná se totiž o první známý asteroid, jehož oběžná dráha ani v jednom bodě nesahá za dráhu Venuše. Proč takových neznáme víc?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Cyberpunk 2077 letos na jaře na trh nepřijde Cyberpunk 2077 letos na jaře na trh nepřijde
Nemilá zpráva pro natěšené zákazníky přichází od vývojářského studia CD Projekt Red, které ohlásilo, že očekávaný titul Cyberpunk 2077 nepřijde na trh na jaře, jak bylo původně slíbeno, ale o několik měsíců později. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář