www.svethardware.cz
>
>
>

Dell ukázal 27" UltraSharp se 4K a HDR10

Dell ukázal 27" UltraSharp se 4K a HDR10
, , aktualita
LCD monitory jsou jedna z ubývajícího množštví oblastí ve světě počítačů, které se mají kam smysluplně vyvíjet a nabízet mohou zajímavé novinky. Ukazuje to nyní i Dell se svým novým UltraSharp UP2718Q a nejen s ním.
K oblíbeným
reklama
PC průmysl se dělí na oblasti, kde už téměř není co inovovat a na opačné straně je tu hardware, který má před sebou slibnou budoucnost. Zapříčinil to fakt, že dnes už málokdo opravdu potřebuje vyšší výkon procesoru/grafiky, větší disk či více operační paměti, než nabízely počítače před řadou let. Pociťují to třeba výrobci základních komponent, jako jsou základní desky, které jako jednu z největších letošních inovací nabízí RGB podsvícení různých podob. Vypadá to pěkně, ale praktický účel je téměř nulový. Podobná věc platí třeba i pro periferie, kde je RGB podsvícení v drtivé většině případů jen pěkné pozlátko, které postrádá smysl, ačkoliv by nemusel, jak ukazuje Das Keyboard 5Q.

A pak tu máme hardware, kde probíhají smysluplné inovace, protože je z čeho brát. Zářným, a to doslova, příkladem jsou nové monitory, které už běžně nabízí vysoké rozlišení, kvalitní barvy a nově také ve větším měřítku podporu HDR. Vedle toho je tu i rostoucí oblast herních monitorů vyznačujících se podporou synchronizace obrazu, krátkou odezvou a vysokými obnovovacími frekvencemi.

Dell UltraSharp UP2718Q bude patřit spíše mezi pracovní nástroje a na svém 27" displeji nabídne rozlišení 4K/Ultra HD a také podporu standardu HDR10 s UHD Alliance Premium Certification jako vůbec první model své značky.

To znamená, že maximální jas dosahuje 1000 cd/m2 a pak tu máme také Dell PremierColor zajišťující 100procentní pokrytí barevných prostorů sRGB, AdobeRGB a REC 709, DCI-P3 má 97,7 procent pokrytí a REC2020 76,9 procent. Každý z těchto režimů bude u jednotlivých kusů zkalibrován přímo v továrně, ale uživatel bude mít možnost svého nastavení, které si pak může uložit do profilů. K dispozici bude k těmto účelům volně zakoupitelná sonda společně s příslušným softwarem Dell UltraSharp Calibration.

Dvojice monitorů na druhé fotografii už patří do rodiny InfinityEdge a jde o 27" U2718Q a 25" U2518D, které už nebudou mít tak dobré barvy a ani podporu HDR, což také reflektují mnohem nižší ceny. Nakonec můžeme zmínit 32" model Dell UltraSharp 32 Ultra HD 8K, který se už dostal na trh. Ale o tomto obru s rozlišením 33,2 megapixelů už jsme psali. Ceny jsou následující
  • Dell UltraSharp 32 8K Monitor (UP3218K) - $4999,99
  • Dell UltraSharp 27 4K HDR Monitor (UP2718Q) - $1999,99 od 23. května
  • Dell UltraSharp 27 4K Monitor (U2718Q) - $699,99 od poloviny července
  • Dell UltraSharp 25 Monitor (U2518D) - $499,99 od poloviny července

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Google Stadia je tu, máme zde nadšení i zklamání Google Stadia je tu, máme zde nadšení i zklamání
Očekávaná streamovací herní platforma Google Stadia je konečně zde. Na internetu se už objevují první zkušenosti a jak se dalo čekat, najdeme zde pozitivní překvapení i negativní komentáře na chybějící vlastnosti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Asus uvedl PCE-AX3000, PCIe Wi-Fi síťovku s 3000 Mbps Asus uvedl PCE-AX3000, PCIe Wi-Fi síťovku s 3000 Mbps
Pokud chcete, aby váš desktop využíval nejrychlejší Wi-Fi 6 (802.11ax), budete muset patrně sáhnout po adekvátní síťové kartě. Takovou představuje společnost Asus. Její model PCE-AX3000 Wi-Fi 6 podporuje s rychlostí až 3 Gbps.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Ryzen 9 3950X na levných a drahých deskách: jaký mají vliv na výkon? Ryzen 9 3950X na levných a drahých deskách: jaký mají vliv na výkon?
Server TechSpot provedl test s procesorem Ryzen 9 3950X, který byl otestován na různých deskách s čipsety X570 a především pak s B450. Ty můžeme brát jako minimum pro takový procesor, ale to ovlivní jeho výkon? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger
V New Jersey se u čerpací stanice Wawa vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger. To není úplně běžné, neboť dosud se při nabíjení obvykle vznítily elektromobily, ale ne nabíječky. Naštěstí se nic vážného nestalo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Valve chystá nový Half-Life, odhalí jej ve čtvrtek Valve chystá nový Half-Life, odhalí jej ve čtvrtek
Mnozí už ani nedoufali, že by společnost Valve vyslyšela prosby a nářky volající po pokračování série Half-Life. Nyní ale mohou zase trnout nad tím, co se z této nadlouho přerušené série stane.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře