www.svethardware.cz
>
>
>

Dell ukázal 27" UltraSharp se 4K a HDR10

Dell ukázal 27" UltraSharp se 4K a HDR10
, , aktualita
LCD monitory jsou jedna z ubývajícího množštví oblastí ve světě počítačů, které se mají kam smysluplně vyvíjet a nabízet mohou zajímavé novinky. Ukazuje to nyní i Dell se svým novým UltraSharp UP2718Q a nejen s ním.reklama
PC průmysl se dělí na oblasti, kde už téměř není co inovovat a na opačné straně je tu hardware, který má před sebou slibnou budoucnost. Zapříčinil to fakt, že dnes už málokdo opravdu potřebuje vyšší výkon procesoru/grafiky, větší disk či více operační paměti, než nabízely počítače před řadou let. Pociťují to třeba výrobci základních komponent, jako jsou základní desky, které jako jednu z největších letošních inovací nabízí RGB podsvícení různých podob. Vypadá to pěkně, ale praktický účel je téměř nulový. Podobná věc platí třeba i pro periferie, kde je RGB podsvícení v drtivé většině případů jen pěkné pozlátko, které postrádá smysl, ačkoliv by nemusel, jak ukazuje Das Keyboard 5Q.

A pak tu máme hardware, kde probíhají smysluplné inovace, protože je z čeho brát. Zářným, a to doslova, příkladem jsou nové monitory, které už běžně nabízí vysoké rozlišení, kvalitní barvy a nově také ve větším měřítku podporu HDR. Vedle toho je tu i rostoucí oblast herních monitorů vyznačujících se podporou synchronizace obrazu, krátkou odezvou a vysokými obnovovacími frekvencemi.

Dell UltraSharp UP2718Q bude patřit spíše mezi pracovní nástroje a na svém 27" displeji nabídne rozlišení 4K/Ultra HD a také podporu standardu HDR10 s UHD Alliance Premium Certification jako vůbec první model své značky.

To znamená, že maximální jas dosahuje 1000 cd/m2 a pak tu máme také Dell PremierColor zajišťující 100procentní pokrytí barevných prostorů sRGB, AdobeRGB a REC 709, DCI-P3 má 97,7 procent pokrytí a REC2020 76,9 procent. Každý z těchto režimů bude u jednotlivých kusů zkalibrován přímo v továrně, ale uživatel bude mít možnost svého nastavení, které si pak může uložit do profilů. K dispozici bude k těmto účelům volně zakoupitelná sonda společně s příslušným softwarem Dell UltraSharp Calibration.

Dvojice monitorů na druhé fotografii už patří do rodiny InfinityEdge a jde o 27" U2718Q a 25" U2518D, které už nebudou mít tak dobré barvy a ani podporu HDR, což také reflektují mnohem nižší ceny. Nakonec můžeme zmínit 32" model Dell UltraSharp 32 Ultra HD 8K, který se už dostal na trh. Ale o tomto obru s rozlišením 33,2 megapixelů už jsme psali. Ceny jsou následující
  • Dell UltraSharp 32 8K Monitor (UP3218K) - $4999,99
  • Dell UltraSharp 27 4K HDR Monitor (UP2718Q) - $1999,99 od 23. května
  • Dell UltraSharp 27 4K Monitor (U2718Q) - $699,99 od poloviny července
  • Dell UltraSharp 25 Monitor (U2518D) - $499,99 od poloviny července

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Kopie egyptské hrobky vzniká i díky 3D tisku Kopie egyptské hrobky vzniká i díky 3D tisku
Staré památky nezůstanou nedotčené zubem času ani vandaly. Ani egyptská hrobka Sethiho I. nebyla ušetřena. Aby ale zůstala uchována ve své původní podobě, tým ze společnosti Factum Foundation vytváří s pomocí 3D tisku její kopii. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Studie odhaluje, že hráči MOBA mají vyšší IQ než hráči stříleček Studie odhaluje, že hráči MOBA mají vyšší IQ než hráči stříleček
Studiím tohoto ražení se obvykle moc nevěnujeme, ale když už máme závěr pracovního týdne před prodlouženým víkendem, nadneseme trošku odlehčené téma. Výzkumníci z Univerzity v Yorku se věnovali srovnání IQ hráčů MOBA a FPS. Co zjistili? 
16.11.2017, aktualita, Jan Vítek12 komentářů
IBM věří, že měděné spoje vydrží až do konce technologie CMOS IBM věří, že měděné spoje vydrží až do konce technologie CMOS
IBM samotné přišlo s využitím mědi pro propojení prvků v čipech vyráběných technologií CMOS už před dvaceti lety. Uvažovalo se přitom o tom, že měď v těchto čipech bude nahrazena grafenem, ale dle IBM to nenastane. 
16.11.2017, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Video: NASA otestovala nadzvukový padák pro nový Mars Rover Video: NASA otestovala nadzvukový padák pro nový Mars Rover
NASA chce sice použít v podstatě stejný systém pro přistání roveru Mars 2020 jako v případě Curiosity, ale to neznamená, že všechny jeho součásti budou identické. Nyní byl otestován nadzvukový padák, který bude pro tuto misi využit.
16.11.2017, aktualita, Jan Vítek
SilverStone RedLine RL07 chtějí zaujmout elegancí a sklem SilverStone RedLine RL07 chtějí zaujmout elegancí a sklem
Pokud dnes přijde na trh nějaká skříň patřící alespoň do střední třídy, můžeme si být téměř jistí dvěma věcmi. Nabídne bočnici se sklem, nebo rovnou celou ze skla a také LED podsvícení. Řada RedLine RL07 nabízí oboje ve dvojím provedení. 
16.11.2017, aktualita, Jan Vítek