www.svethardware.cz
>
>
>

Dell ukázal 27" UltraSharp se 4K a HDR10

Dell ukázal 27" UltraSharp se 4K a HDR10
, , aktualita
LCD monitory jsou jedna z ubývajícího množštví oblastí ve světě počítačů, které se mají kam smysluplně vyvíjet a nabízet mohou zajímavé novinky. Ukazuje to nyní i Dell se svým novým UltraSharp UP2718Q a nejen s ním.reklama
PC průmysl se dělí na oblasti, kde už téměř není co inovovat a na opačné straně je tu hardware, který má před sebou slibnou budoucnost. Zapříčinil to fakt, že dnes už málokdo opravdu potřebuje vyšší výkon procesoru/grafiky, větší disk či více operační paměti, než nabízely počítače před řadou let. Pociťují to třeba výrobci základních komponent, jako jsou základní desky, které jako jednu z největších letošních inovací nabízí RGB podsvícení různých podob. Vypadá to pěkně, ale praktický účel je téměř nulový. Podobná věc platí třeba i pro periferie, kde je RGB podsvícení v drtivé většině případů jen pěkné pozlátko, které postrádá smysl, ačkoliv by nemusel, jak ukazuje Das Keyboard 5Q.

A pak tu máme hardware, kde probíhají smysluplné inovace, protože je z čeho brát. Zářným, a to doslova, příkladem jsou nové monitory, které už běžně nabízí vysoké rozlišení, kvalitní barvy a nově také ve větším měřítku podporu HDR. Vedle toho je tu i rostoucí oblast herních monitorů vyznačujících se podporou synchronizace obrazu, krátkou odezvou a vysokými obnovovacími frekvencemi.

Dell UltraSharp UP2718Q bude patřit spíše mezi pracovní nástroje a na svém 27" displeji nabídne rozlišení 4K/Ultra HD a také podporu standardu HDR10 s UHD Alliance Premium Certification jako vůbec první model své značky.

To znamená, že maximální jas dosahuje 1000 cd/m2 a pak tu máme také Dell PremierColor zajišťující 100procentní pokrytí barevných prostorů sRGB, AdobeRGB a REC 709, DCI-P3 má 97,7 procent pokrytí a REC2020 76,9 procent. Každý z těchto režimů bude u jednotlivých kusů zkalibrován přímo v továrně, ale uživatel bude mít možnost svého nastavení, které si pak může uložit do profilů. K dispozici bude k těmto účelům volně zakoupitelná sonda společně s příslušným softwarem Dell UltraSharp Calibration.

Dvojice monitorů na druhé fotografii už patří do rodiny InfinityEdge a jde o 27" U2718Q a 25" U2518D, které už nebudou mít tak dobré barvy a ani podporu HDR, což také reflektují mnohem nižší ceny. Nakonec můžeme zmínit 32" model Dell UltraSharp 32 Ultra HD 8K, který se už dostal na trh. Ale o tomto obru s rozlišením 33,2 megapixelů už jsme psali. Ceny jsou následující
  • Dell UltraSharp 32 8K Monitor (UP3218K) - $4999,99
  • Dell UltraSharp 27 4K HDR Monitor (UP2718Q) - $1999,99 od 23. května
  • Dell UltraSharp 27 4K Monitor (U2718Q) - $699,99 od poloviny července
  • Dell UltraSharp 25 Monitor (U2518D) - $499,99 od poloviny července

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
AOC vysílá na trh dvě herní LCD Agon s FreeSync AOC vysílá na trh dvě herní LCD Agon s FreeSync
AOC konečně vyslal na trh už dříve ohlášené herní monitory, a to 31,5palcový QHD AG322QCX s rozlišením QHD a 27palcový AG272FCX s Full HD. Oba jsou prohnuté a oba také podporují FreeSync.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Virus NSA pomáhá tvořit z počítačů slouhy pro těžbu Monera Virus NSA pomáhá tvořit z počítačů slouhy pro těžbu Monera
Kvůli americkým službám byl počítačový svět nedávno obohacen o útoky nových ransomwarů a nyní je na řadě jiný způsob, jímž se útočníci snaží s využitím našich počítačů vydělat peníze. Dělají si z nich otrocké systémy těžící kryptoměnu. 
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Gigabyte uvádí desku pro AMD EPYC Gigabyte uvádí desku pro AMD EPYC
Společnost Gigabyte si připravila novou základní desku MZ30-AR0, která je určena pro procesory AMD EPYC. Pokud máte zájem o sestavení serveru založeného na až 32jádrových procesorech AMD, zde je možnost. 
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
CryEngine ve verzi 5.4 zahrne podporu Vulkanu CryEngine ve verzi 5.4 zahrne podporu Vulkanu
Vývojáři CryEnginu se chystají přijít s novou verzí 5.4, která bude představovat důležitý krok pro rozšíření podpory Vulkanu. Tato nová verze má dorazit na konci července a její autoři nám poskytli možnost sledovat její vývoj.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Podivní sousedi: hnědý trpaslík býval uvnitř bílého trpaslíka Podivní sousedi: hnědý trpaslík býval uvnitř bílého trpaslíka
Asi 2700 světelných let od Země se nachází podivná dvojice hvězd, které okolo sebe aktuálně obíhají velice blízko, ale někdy v minulosti se měla jedna z nich nacházet uvnitř druhé. Jak je to vůbec možné?
Včera,  aktualita, Jan Vítek