www.svethardware.cz
>
>
>

Dell vylepšil své monitory UltraSharp 30 a 34

Dell vylepšil své monitory UltraSharp 30 a 34
, , aktualita
Oblíbený výrobce LCD monitorů, společnost Dell, si připravil nové verze modelů UltraSharp 30 a 34. Jedná se o UltraSharp 30 Monitor with PremierColor (UP3017) a UltraSharp 34 Curved Monitor (U3417W).
K oblíbeným
reklama
Nové monitory Dell UltraSharp 30 Monitor with PremierColor (UP3017) a UltraSharp 34 Curved Monitor (U3417W) navazují na starší verze U3014 a U3415W. První z nich tak má 30" LCD displej typu IPS s rozlišením 2560 x 1600 a od staršího modelu se liší především svými schopnostmi kalibrace barev.

Nový model UP3017 dokáže z 99 % pokrýt barevné prostory AdobeRGB, sRGB, REC 709 a DCI-P3, což ocení především animátoři, designéři a lidé pracující s videem, pro něž je přesné zobrazení barev velice důležité. Vedle toho tu je také režim Custom Colour a software Dell UltraSharp Colour Calibration Solution, který s příslušnou volitelnou HW sondou nabídne možnost kalibrace barev. Další novinka je vylepšený stojan monitoru, který umožní využít pivot, a to s natočením po i proti směru hodinových ručiček, dále je tu větší rozsah při nastavení výšky a širší úhly naklonění. Tyto monitory také můžeme připojit sériově na sebe, jak ukazuje následující fotografie, přičemž pak mohou zobrazovat to samé, nebo pracovní prostor rozšířit.

Tento monitor už je v nabídce Dellu s cenou 1250 dolarů a vedle něj tu je také UltraSharp 34 Curved Monitor (U3417W) se zahnutou obrazovkou s poloměrem 1900R. Jedná se také o panel typu IPS, ale už 34palcový a s rozlišením 3440 x 1440. Nechybí zde Dell ComfortView s flicker-free a nízkým vyzařováním v modrém spektru, což má jako obvykle chránit naše oči.

Nový model nabídne tenčí okraje, díky čemuž se bude lépe hodit pro vícemonitorové soustavy. Jeho výbava čítá také dva 9W reproduktory, režimy Picture-in-Picture a Picture-by-Picture, rozhraní DisplayPort 1.2, Mini-DisplayPort 1.2, dvakrát HDMI 2.0 a také jeden výstup DisplayPort 1.2 pro sériové napojení dalšího monitoru.

Tento model pořídíme za 1200 dolarů a k dispozici bude od 9. září.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU? JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU?
Společnost Jon Peddie Research vypustila do světa další přehled o stavu trhu s GPU, a to samostatnými i integrovanými. Potvrzuje se nám tu, že poptávka po PC byla opravdu vysoká, ovšem co dodávky samostatných GPU?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky
Už nějaký ten pátek víme, že někteří těžaři kryptoměn začali využívat i celé nové herní notebooky, a to jednoduše proto, že jsou celkově dostupnější než samostatné grafiky. Nyní už je tento trend zřejmý. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache
Nový Samsung SSD 980 Pro už je dávno na trhu, ovšem nyní se dozvídáme o modelech Samsung SSD 980, které by někdo mohl s verzí Pro snadno zaměnit. Dostal by ale SSD bez vlastní DRAM cache.   
Dnes, aktualita, Jan Vítek