reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?

Denis Tomáš

Vše od autora | Jen články a recenze
Krátce ze světa UIQ

Krátce ze světa UIQ

Sony Ericsson P1 konečně na trhu! Je pro platformu UIQ opravdu málo programů? Spousta kritiků, kterým se platforma UIQ nelibí ji kritizují především pro nedostatek aplikací. Je to pravda? Které aplikace pro platformu UIQ chybí? Komunikujeme s UIQ, aneb jaké máme možnosti při výběru aplikací pro ICQ a další služby.
30.7.2007, Denis Tomáš
Témata pro Symbian UIQ 3.0 přímo od tvůrců systému

Témata pro Symbian UIQ 3.0 přímo od tvůrců systému

Podpora tzv. themes je pro řadu lidí vítanou možností, jak si vzhled uživatelského rozhraní přizpůsobit dle svých potřeb. My si dnes představíme celkem 7 témat pro zařízení s nejnovější verzí Symbianu UIQ.
18.7.2007, Denis Tomáš
Krátce ze světa UIQ

Krátce ze světa UIQ

Dnes pokračujeme dalšími zprávami ze světa UIQ. Představíme si novou verzi Symbianu, kterou můžeme očekávat v dalších modelech Sony Ericsson. Ty budou představeny na konci letošního, nebo začátkem příštího roku. Světem internetu proletěla rychlostí blesku zpráva o ukončení podpory všech současných modelů Sony Ericsson s operačním systémem Symbian UIQ. Za nedlouho se u nás začne prodávat nejlepší komunikátor Sony Ericssonu, model P1, jaká bude jeho cena? A na závěr si představíme jeden velmi užitečný prográmek pro zálohování textových zpráv.
11.7.2007, Denis Tomáš

Operu Mini 4 Beta zatím nepodporuje T-mobile

Pokud používáte speciální tarify od T-mobilu (Surf+, Surf&Mail+), které umožňují za...
26.6.2007, Denis Tomáš
Krátce ze světa UIQ

Krátce ze světa UIQ

Telefonů s operačním systémem Symbian s nadstavbou UIQ postupně přibývá. Rozhodli jsme se, že se budeme věnovat této platformě pravidelným souhrnným článkem, aby vám neunikla žádná podstatná novinka. Tématem dnešního článku je nová verze Opery Mini, Symbian UIQ 3.1 a přehled chystaných smartphonů založených na platformě UIQ.
25.6.2007, Denis Tomáš
Proporta hardcase pro Sony Clié UX50

Proporta hardcase pro Sony Clié UX50

Pouzdro, které se mi dostalo do rukou k otestování, řadíme do kategorie HardCase. Vyznačují se pevnou konstrukcí, imitující kovový vzhled, která kapesní počítače velmi dobře chrání proti mechanickému poškození. Vzhledem k unikátní konstrukci Sony Clié bude zajímavé sledovat, zda se inženýrům v Proportě povedlo vyrobit pouzdro, které by nedegradovalo schopnosti PDA.
20.10.2006, Denis Tomáš

Handy Keylock & Handy Alarm – když Symbian nestačí

Firma Epocware připravila pro majitelé telefonů s operačním systémem Symbian S60 2nd a 3rd Edition dva drobné programy. Každý z nich lehce vylepšuje standardní funkce telefonu a nezabírá mnoho prostoru v operační paměti. HandyKeylock i HendyAlarm Epocware chirurgickým zákrokem oddělil od programu HandyClock (představíme v další recenzi). Ne každý je ochotný dát spoustu peněz za program, když v něm využije pouze jednu, dvě funkce.
28.9.2006, Denis Tomáš

Placené náhrady vestavěných PIM (DateBk)

Ne každému vyhovují základní funkce vestavěných aplikací. Po čase se spousta lidí poohlédne po různých alternativních (bezplatných i placených) programech. Mezi TOP aplikace pro zařízení s operačním systém Palm OS můžeme zařadit dva velké rivaly – Agendus 10 od firmy Iambic a DateBk5 od Pimlico software. Oba dva programy splní nejnáročnější požadavky všech „power userů“ kapesních počítačů.
1.8.2006, Denis Tomáš
Agendus v11 pro Palm OS – dojmy z používání

Agendus v11 pro Palm OS – dojmy z používání

Nedávno jsme si představili program Agendus for Palm OS v.10. Nyní firma Iambic představila novou verzi jedné z nejprodávanějších aplikací pro Palmy, která
přináší tradičně spoustu novinek a vylepšení (téměř 50). Některé mě mile překvapily, jiné naopak zklamaly. Bohužel na starších PDA s nižším výkonem procesoru je program na hraně použitelnosti. Na svém Sony UX50 musím vždy při změně pohledu čekat několik sekund a Today obrazovka se pro mě stala nepoužitelnou (načítala se neskutečných 7 sekund!). Rovněž se obávám, aby se stoupajícím počtem funkcí neklesala použitelnost aplikace.
11.7.2006, Denis Tomáš

Freewarové rozšíření PIM aplikací

Po prvním osahání vestavěných aplikací se značná část z Vás pouští do hledání alternativních programů, které přinášejí spoustu nových funkcí. V tomto článku se podíváme na vestavěné PIM aplikace (Kalendář, úkoly, adresář a poznámky) a jejich „nadstavby“, které rozšiřují jejich základní funkce. Nespornou výhodou všech níže uvedených programů je jejich nulová pořizovací cena.
27.6.2006, Denis Tomáš
Placené náhrady vestavěných PIM (Agendus)

Placené náhrady vestavěných PIM (Agendus)

Ne každému vyhovují základní funkce vestavěných aplikací. Po čase se spousta lidí poohlédne po různých alternativních (bezplatných i placených) programech. Mezi TOP aplikace pro zařízení s operačním systém Palm OS můžeme zařadit dva velké rivaly – Agendus 10 od firmy Iambic a DateBk5 do firmy Pimlico software. Oba dva programy splní nejnáročnější požadavky všech „power userů“ kapesních počítačů.
1.6.2006, Denis Tomáš
Externí mikrofon pro Palm Tungsten T5/TX

Externí mikrofon pro Palm Tungsten T5/TX

Mám pro majitelé Tungstenů T5/TX velmi dobrou zprávu. Padlo další tabu. Palm Tungsten...
29.5.2006, Denis Tomáš