www.svethardware.cz
>
>
>
>

Desktopová APU Cezanne jsou na cestě, přijdou nejdříve ve verzi PRO?

Desktopová APU Cezanne jsou na cestě, přijdou nejdříve ve verzi PRO?
, , aktualita
Vypadá to, že společnost AMD ani nedodrží svůj slib a nevypustí na volný trh desktopové čipy Renoir, které představila už loni v létě a nabízí je pouze jako OEM zboží. Brzy totiž mohou nastoupit už Cezanne.
K oblíbeným
reklama
APU generace Renoir by sice mohla být vypuštěna na volný trh později, ale to už budou zastíněna novou generací Cezanne, která se již evidentně chystá. Máme tu totiž jejího zástupce, a to zatím v podobě inženýrského vzorku. Jenomže nikde není řečeno, že ten se na volný trh dostane. 
 
Jeho identitu potvrzuje utilita CPU-Z, která dané APU identifikuje jako Ryzen 7 Pro generace Cezanne (Zen 3), čili řadu 5000G. Jedná se konkrétněji o 8jádrový a 16vláknový čip s uváděným taktem 3 GHz, ale že jde o inženýrský vzorek, pak daný takt nebude konečný a není v podstatě ani jasné, v jaké zátěži tento procesor byl. 
 
 
Pravděpodobně půjde o model Ryzen 7 PRO 5750G a z původního zdroje se dozvídáme, že nemáme počítat s podporou sběrnice PCIe 4.0 a samozřejmě ani s grafikou generace Navi. Ostatně mobilní APU Cezanne jsou už tu a díky nim můžeme leccos zjistit i o jejich desktopových verzích. 
 
Dozvíme se ale také něco další o taktech a začít můžeme s Infinity Fabric (FCLK), která byla nastavena na 2300 MHz a některé vzorky mají snést i 2500 MHz. Turbo všech jader pak má být 4,05 GHz, ovšem vzorky prý mohou dosáhnout i 4,75 GHz a to už je velice slušné. 
 
Leaker také spekuluje, že ani desktopové Cezanne, ať už půjde o základní verze či PRO, se nikdy oficiálně nedostanou na volný trh, čili do maloobchodu. Ono není jasné ani to, zda AMD vůbec připraví základní verze bez PRO funkcí. Pointa by tu byla, neboť AMD se k takové věci nerozhoupalo ani loni v případě Renoiru, když byla situace na trhu ještě relativně normální, čili dnes vypadá možnost vypuštění nové generace APU na volný trh mnohem méně pravděpodobně. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Včera, aktualita, Milan Šurkala