www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Desky s B550 se objevují v obchodech, prodávat se začnou zítra

Desky s B550 se objevují v obchodech, prodávat se začnou zítra
, , aktualita
Základní desky s čipovou sadou AMD B550 už nejsou žádné tajemství, jejich výrobci je již sami prezentují na svých stránkách, takže dobře známe jejich nabídku. Ovšem zbývala jedna maličkost, a to uvést je na trh.
K oblíbeným
reklama
Čipová sada AMD B550 přijde pro desky střední třídy a dá se říci, že pokud má dnes někdo zájem postavit si nový počítač na platformě AMD Ryzen, s velkou pravděpodobností bude chtít k tomu využít právě desku s tímto čipsetem. Ostatně AMD se už trošku zdráhá zajistit podporu starších sad včetně B450 na budoucích procesorech a je zřejmé, že i výrobci desek sami budou podporovat především své nejnovější modely.
 
Na druhou stranu, pokud si někdo pořídí desku s B450 a moderní Ryzen 3000 s tím, že o žádný budoucí upgrade nestojí a tato kombinace mu vydrží do další velké výměny, pak proti tomu se samozřejmě také nedá nic namítat. Ostatně desky s B450 by brzy mohly být k dostání výhodněji, respektive by se mohly alespoň vrátit na ceny ze začátku tohoto roku. 
 
 
Už i v našich e-shopech se přitom začaly objevovat základní desky právě s čipsetem AMD B550 a dle techPowerUp budou v prodeji od zítřejšího dne. To automaticky neznamená jejich okamžitou dostupnost, nýbrž to, že zákazníci budou mít možnost je objednávat a pak už bude záležet na distribuci a zásobování konkrétních obchodů. Nicméně vzhledem k tomu, jak dlouho se už o B550 mluví a jak dlouho se objevují všemožné informace včetně fotografií a specifikací, by snad tyto desky měly přijít na trh v hojných počtech, neboť lze předpokládat, že nepůjde o uspěchané vypuštění.
 
Ceny z českých e-shopů bohužel ještě neznáme, ovšem například na Newegg začínají na 115 dolarech a končí na cenovce 300 dolarů. Dá se tak říci, že desky s B550 zasáhnou do cenových hladin modelů s B450 a X470, přesně jak se očekávalo. Budou tak spíše trošku dražší než modely s B450, což může být další důvod k tomu, aby si někdo pořídil právě ještě starší desku. Důvodem pak může být především (omezená) podpora rozhraní PCIe 4.0. 
 
V souvislosti s tím můžeme zmínit také kampaň společnosti Asus, která už začala ve svých materiálech zmiňovat desktopová APU Ryzen 4000, jež AMD samo ještě ani nepředstavilo. 
 
 
Vypuštění těchto APU by tak mohlo být rovněž na spadnutí a my se můžeme těšit na desktopové verze Zen 2 s až osmi jádry a grafikou Vega s až 8 CU (512 Stream procesorů). Pokrok ve výkonu by pak měl nastat především s ohledem na CPU, a to díky počtu jader (8C/16T) i architektuře Zen 2, zatímco v případě grafického jádra je tu bohužel krok zpět právě v počtu CU, který má vyrovnat vylepšená architektura a vyšší takty. Počkejme si ale na řádné testy.
 
Asus mimochodem ve své prezentaci zmiňuje také různé varianty nových levných základních desek, za čímž můžeme vidět čipset A520, který by se mohl stát právě vhodným doplňkem pro nová APU. Tyto desky snad dorazí během srpna.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mozilla dočasně vypnula službu Firefox Send, útočníci přes ní šířili malware Mozilla dočasně vypnula službu Firefox Send, útočníci přes ní šířili malware
Firefox Send je užitečná služba, která umožňuje sdílení souborů mezi uživateli. V posledních měsících si ovšem funkci oblíbili hackeři, kteří jejím prostřednictvím šířili malware. Mozilla se proto rozhodla zasáhnout.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
100TB SSD Nimbus ExaDrive DC100 dostává cenovku: 40.000 USD 100TB SSD Nimbus ExaDrive DC100 dostává cenovku: 40.000 USD
Před dvěma lety oznámila společnost Nimbus svá nová SSD ExaDrive. Model DC100 sliboval nebývale vysokou kapacitu 100 TB. Nyní dostává i cenovku a stojí více než základní verze elektromobilu Tesla Model 3
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
TikTok může být zakázán i v USA: vláda ho podezřívá, že jde o spyware TikTok může být zakázán i v USA: vláda ho podezřívá, že jde o spyware
Sociální síť TikTok možná bude mít další problém. Poté, co byla zakázána v Indii kvůli obavám ze špehování uživatelů, hrozí totéž i v USA. I zdejší vláda se obává toho, že jde o spyware s vazbami na čínskou vládu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Sega Astro City Mini: osobní hrací automat v šestinové velikosti Sega Astro City Mini: osobní hrací automat v šestinové velikosti
Sega si připravila novou miniaturní herní konzoli, která je tentokráte kopií velkého automatu Astro City a ne domácí konzole. Podobné produkty už na trhu máme s cenou již od cca tisíce korun, ale nyní jde o samotnou Segu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
JPR: herní trh díky Covid-19 prudce roste ve všech segmentech JPR: herní trh díky Covid-19 prudce roste ve všech segmentech
Globální herní PC trh je dle společnosti JPR zabývající se průzkumem trhu na vzestupu a může za to především pandemie koronaviru způsobujícího nemoc Covid-19. Spojitost je přitom vcelku zřejmá. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek