www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Desky s B550 se objevují v obchodech, prodávat se začnou zítra

Desky s B550 se objevují v obchodech, prodávat se začnou zítra
, , aktualita
Základní desky s čipovou sadou AMD B550 už nejsou žádné tajemství, jejich výrobci je již sami prezentují na svých stránkách, takže dobře známe jejich nabídku. Ovšem zbývala jedna maličkost, a to uvést je na trh.
K oblíbeným
reklama
Čipová sada AMD B550 přijde pro desky střední třídy a dá se říci, že pokud má dnes někdo zájem postavit si nový počítač na platformě AMD Ryzen, s velkou pravděpodobností bude chtít k tomu využít právě desku s tímto čipsetem. Ostatně AMD se už trošku zdráhá zajistit podporu starších sad včetně B450 na budoucích procesorech a je zřejmé, že i výrobci desek sami budou podporovat především své nejnovější modely.
 
Na druhou stranu, pokud si někdo pořídí desku s B450 a moderní Ryzen 3000 s tím, že o žádný budoucí upgrade nestojí a tato kombinace mu vydrží do další velké výměny, pak proti tomu se samozřejmě také nedá nic namítat. Ostatně desky s B450 by brzy mohly být k dostání výhodněji, respektive by se mohly alespoň vrátit na ceny ze začátku tohoto roku. 
 
 
Už i v našich e-shopech se přitom začaly objevovat základní desky právě s čipsetem AMD B550 a dle techPowerUp budou v prodeji od zítřejšího dne. To automaticky neznamená jejich okamžitou dostupnost, nýbrž to, že zákazníci budou mít možnost je objednávat a pak už bude záležet na distribuci a zásobování konkrétních obchodů. Nicméně vzhledem k tomu, jak dlouho se už o B550 mluví a jak dlouho se objevují všemožné informace včetně fotografií a specifikací, by snad tyto desky měly přijít na trh v hojných počtech, neboť lze předpokládat, že nepůjde o uspěchané vypuštění.
 
Ceny z českých e-shopů bohužel ještě neznáme, ovšem například na Newegg začínají na 115 dolarech a končí na cenovce 300 dolarů. Dá se tak říci, že desky s B550 zasáhnou do cenových hladin modelů s B450 a X470, přesně jak se očekávalo. Budou tak spíše trošku dražší než modely s B450, což může být další důvod k tomu, aby si někdo pořídil právě ještě starší desku. Důvodem pak může být především (omezená) podpora rozhraní PCIe 4.0. 
 
V souvislosti s tím můžeme zmínit také kampaň společnosti Asus, která už začala ve svých materiálech zmiňovat desktopová APU Ryzen 4000, jež AMD samo ještě ani nepředstavilo. 
 
 
Vypuštění těchto APU by tak mohlo být rovněž na spadnutí a my se můžeme těšit na desktopové verze Zen 2 s až osmi jádry a grafikou Vega s až 8 CU (512 Stream procesorů). Pokrok ve výkonu by pak měl nastat především s ohledem na CPU, a to díky počtu jader (8C/16T) i architektuře Zen 2, zatímco v případě grafického jádra je tu bohužel krok zpět právě v počtu CU, který má vyrovnat vylepšená architektura a vyšší takty. Počkejme si ale na řádné testy.
 
Asus mimochodem ve své prezentaci zmiňuje také různé varianty nových levných základních desek, za čímž můžeme vidět čipset A520, který by se mohl stát právě vhodným doplňkem pro nová APU. Tyto desky snad dorazí během srpna.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky
Na Adobe MAX 2020 prezentovalo HP 8 nových monitorů, mezi kterými byly i ty určené pro grafiky. Vrcholem mezi nově představenými novinkami je HP Z27xs G3 DreamColor s rozlišením 4K a rozhraním USB-C.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede? Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede?
Radeon RX 6800 XT by se měl stát novým herním králem firmy AMD, pokud jde o karty s ještě rozumnou cenou, neboť nad ním bude ještě výkonnější verze. Nyní se už postupně ukazuje, jaký výkon lze čekat dle 3DMarku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku
Test Passmark nás letos na jaře zaujal především tím, jak změnil váhu AVX 512 v jednovláknových testech. Mnozí za tím viděli snahu nadržovat Intelu. Jenomže nyní už ani to nepomohlo k jejich prvnímu místu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader
NVIDIA možná musela nebo přímo sama se rozhodla zrušit nástup lepších verzí RTX 3080 a RTX 3070 s většími kapacitami paměti, ale znovu se nám tu objevuje zajímavá karta v podobě RTX 3070 Ti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NASA si pro Měsíční stanici chystá čtyřikrát výkonnější elektrický pohon NASA si pro Měsíční stanici chystá čtyřikrát výkonnější elektrický pohon
Zástupce NASA Glenn Research Center popsal cestu k tomu, jak využít solární/jaderný elektrický pohon vesmírných plavidel pro cesty k Marsu. K takovému zařízení ještě leccos chybí, ale vývoj je už nalinkovaný. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů