www.svethardware.cz
>
>
>
>

Desky s Intel 500 Series se představují, přijdou na konci ledna

Desky s Intel 500 Series se představují, přijdou na konci ledna
, , aktualita
Už nějaký ten den víme, že základní desky s čipsety Intel 500 Series budou k dispozici dříve než nové procesory Rocket Lake-S. Určeny jsou totiž i pro starší Comet Lake-S a nyní se dozvídáme, že přinejmenším MSI je uvede na trh ještě v lednu. 
K oblíbeným
reklama
Společnost MSI tak hlásí, že její základní desky s čipovými sadami Intel 500 Series budou k dispozici od 27. ledna, což znamená, že procesory Rocket Lake-S by je měly následovat zhruba o dva měsíce později, čili na konci března. Ale uvidíme, to už bude záviset čistě jen na rozhodnutí Intelu a na tom, jak dlouho si bude budovat počáteční skladové zásoby. 
 
 
Jisté je, že desky už budou na trhu dávno připraveny a i kdyby nebyly, Rocket Lake-S budou podporovat také modely s čipsety Z490, Q470 a H470, ovšem už ne desky s B460 a H410. Zatím nevíme podrobnosti, ale údajná příčina má být v tom, že jde o 22nm čipsety a o nějakou z toho vycházející nekompatibilitu. 
 
Dále se dozvídáme, že nové desky už nabídnou širší datové spojení mezi čipovou sadou a procesorem, a to osm linek DMI namísto čtyř. Ovšem to už pochopitelně budeme muset využít kombinaci nové desky i procesoru, neboť Comet Lake na nové desce bude stále pracovat se čtyřmi linkami, což platí i pro Rocket Lake na staré desce. 
 
MSI dále uvádí, že všechny jeho desky s 500 Series budou podporovat rozhraní PCIe 4.0, respektive v tomto případě rozhraní Lightning Gen 4 PCIe, ale to se MSI jen snaží zajímavě pojmenovat univerzální technologii. To ale samozřejmě neznamená, že všechny nové čipové sady budou nabízet linky PCIe 4.0 a je spíše o spojení přímo mezi procesorem a hlavním slotem PCIe x16 a M.2 pro moderní SSD. Rocket Lake-S totiž mají ve výbavě pro tyto účely 16+4 linky PCIe 4.0. 
 
 
MSI si připravilo bohatou zásobu desek s čipsety Z590, pak je tu řada modelů s B560 a pouze tři s H510. Nechybí pak obvyklé řady MEG, MPG a MAG, stejně jako PRO, které budou v nabídce nejlevnější, čili budou tvořit celou řadu desek s H510 a mezi modely s B560 se zase neobjeví verze MEG, které jsou vyhrazeny pouze sadě Z590, ačkoliv v případě AMD má MSI desky MEG i s čipsetem B550.
 

 
Lze očekávat, že ke konci ledna své modely vypustí na trh i ostatní výrobci jako Asus, Gigabyte, ASRock a další jako Biostar se svými řadami Valkyrie či Racing


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Krtek InSight na Marsu končí, NASA vzdala marné pokusy o zavrtání pod povrch Krtek InSight na Marsu končí, NASA vzdala marné pokusy o zavrtání pod povrch
Ne vždy se při průzkumu vesmíru daří, aby vše šlo podle plánů. To se již dlouhou dobu děje se sondou, která je součástí InSight a měla za úkol se zavrtat do podpovrchových vrstev na planetě Mars. Nyní NASA své marné snažení končí.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře
Kosmická loď Orion je připravená letět k Měsíci v rámci mise Artemis Kosmická loď Orion je připravená letět k Měsíci v rámci mise Artemis
Už v tomto roce by měla proběhnout první fáze programu Artemis. Americká kosmická agentura NASA plánuje vyslat k Měsíci kosmickou loď Orion, která je nyní již kompletní a připravená na svůj první let.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Muž nabízí městu 50 mil. GBP, když mu dovolí na skládce najít HDD se 7500 BTC Muž nabízí městu 50 mil. GBP, když mu dovolí na skládce najít HDD se 7500 BTC
Lidí, kteří vyhodili pevné disky s Bitcoiny, je mnoho. Dalším z nich je jeden obyvatel Newportu, který měl na disku několik tisíc Bitcoinů. O nález se chce podělit s městem, pokud mu dovolí ho vykopat ze skládky.
16.1.2021, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů
Asus uvedl herní monitory ROG Swift PG279QM a TUF Gaming VG28UQL1A Asus uvedl herní monitory ROG Swift PG279QM a TUF Gaming VG28UQL1A
V nabídce herních monitorů společnosti Asus se objevil nejen velký 32" model ROG Swift PG32UQ, ale i menší 28" varianty TUF Gaming VG28UQL1A a 27" ROG Swift PG279QM. Ten druhý zvládne 240 Hz.
16.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE
Na letošním CES 2021 se objevilo několik nových routerů s podporou Wi-Fi 6E. Mezi nimi byly i modely od společnosti TP-Link. Najdeme mezi nimi i Archer AX206 se dvěma 10GbE porty pro velmi rychlé drátové připojení.
15.1.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář