DFI LANParty JR X58–T3H6: µATX deska pro Nehalem

DFI LANParty JR X58–T3H6: µATX deska pro Nehalem
, , aktualita
Pokud máte nedostatek prostoru a plánujete během příštího roku stavět novou sestavu, má pro Vás DFI dobrou zprávu. Mezi základními deskami na příští rok počítá s modelem o rozměrech 245×245 mm (tzn. microATX). I přes malé rozměry nebudete...
reklama
Pokud máte nedostatek prostoru a plánujete během příštího roku stavět novou sestavu, má pro Vás DFI dobrou zprávu. Mezi základními deskami na příští rok počítá s modelem o rozměrech 245×245 mm (tzn. microATX). I přes malé rozměry nebudete ochuzeni o žádnou z možností čipové sady Intel X58 Express. Počítá se s podporou procesorů od 4,8 po 6,4 GT/s QPI a do šestice slotů pro paměti budete moci osadit až 24 GB DDR3 o rychlosti 800 / 1066 / 1333 MHz.


Obr.01 – Logo DFI

Hráči ocení dvojici slotů PCIe ×16 s podporou NVIDIA 2–way SLI případně ATI Quad CrossFire. K dalším vlastnostem patří 1× PCIe ×4, 1× PCI, 6× SATA 300 Mb/s (včetně podpory RAID 0/1 / 0+1 / 5), 1× IDE a 12× USB 2.0. O zvuk se stará HD audio kodek Realtek ALC889, mírným zklamáním je pouze jedna síťová karta (Marvell 8053 10 / 100 / 1000 Mb/s). Podle prvních obrázků vypadá, že je deska osazena kvalitními kondenzátory Nippon Chemi–con.


Obr.02– DFI LANParty JR X58–T3H6 (zdroj VR–Zone.com)

K unikátním funkcím výrobce patří diagnostický LED display (známý napříkad z desek EpoX) a mikrospínače EZ–On (Power) a EZ–Touch (Reset) proslavené dnes již legendárními modely na nForce4. V BIOSu naleznete tradiční položky jako je obnova nastavení při špatném přetaktování (CMOS Reloaded). Pokročilí přetaktovávači naleznou v menu Voltage Tuning volby pro změnu napětí Vdimm, Vnb, Vcore, Vsb a VHT. Přetaktování procesoru pomocí změny násobiče s frekvence QPI po 1 MHz je samozřejmostí. Začátečníkům je určené softwarové přetaktování ABS technology system.

Zdroj: Guru3D,VR–Zone
reklama
Nejnovější články
Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo
Společnost Apple má za sebou zvláštní období. Finančně je na tom dobře, ale prodeje iPhonů dost spadly a v tradičně vyhlašovaném seznamu nejvíce inovativních společností se nyní propadla z 1. na 17. místo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede? NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede?
Dle očekávání se dnes, a to úderem 15. hodiny našeho času dostaly na svět informace o kartě GeForce GTX 1660 Ti. Téměř vše už bylo řečeno, ale zbývalo vyřešit podstatné věci kolem výkonu a také podpory technologií. Takže jak to je? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta? NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta?
V dokumentaci firmy HP byla spatřena karta GTX 1180, která vyvolala nové spekulace a otázky o tom, jestli se nám NVIDIA chystá opravdu zamotat hlavu. Karta se měla dostat do počítačů HP Obelisk GTX 1180.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD
Na obzoru už je nová generace pamětí nejen pro naše počítače. Jde o DDR5, od nichž očekáváme logicky především vyšší pracovní frekvence, a tedy i propusnost při sníženém napětí a spotřebě. Co k tomu může říci SK Hynix?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka
Stejně jako v případě pamětí DRAM si mohou výrobci stěžovat na nízkou poptávku zákazníků po pamětech NAND Flash. Jejich prodeje se na konci minulého roku propadly a z toho bychom měli těžit právě my, zákazníci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek