DFI LANParty JR X58–T3H6: µATX deska pro Nehalem

DFI LANParty JR X58–T3H6: µATX deska pro Nehalem
, , aktualita
Pokud máte nedostatek prostoru a plánujete během příštího roku stavět novou sestavu, má pro Vás DFI dobrou zprávu. Mezi základními deskami na příští rok počítá s modelem o rozměrech 245×245 mm (tzn. microATX). I přes malé rozměry nebudete...
K oblíbeným
reklama
Pokud máte nedostatek prostoru a plánujete během příštího roku stavět novou sestavu, má pro Vás DFI dobrou zprávu. Mezi základními deskami na příští rok počítá s modelem o rozměrech 245×245 mm (tzn. microATX). I přes malé rozměry nebudete ochuzeni o žádnou z možností čipové sady Intel X58 Express. Počítá se s podporou procesorů od 4,8 po 6,4 GT/s QPI a do šestice slotů pro paměti budete moci osadit až 24 GB DDR3 o rychlosti 800 / 1066 / 1333 MHz.


Obr.01 – Logo DFI

Hráči ocení dvojici slotů PCIe ×16 s podporou NVIDIA 2–way SLI případně ATI Quad CrossFire. K dalším vlastnostem patří 1× PCIe ×4, 1× PCI, 6× SATA 300 Mb/s (včetně podpory RAID 0/1 / 0+1 / 5), 1× IDE a 12× USB 2.0. O zvuk se stará HD audio kodek Realtek ALC889, mírným zklamáním je pouze jedna síťová karta (Marvell 8053 10 / 100 / 1000 Mb/s). Podle prvních obrázků vypadá, že je deska osazena kvalitními kondenzátory Nippon Chemi–con.


Obr.02– DFI LANParty JR X58–T3H6 (zdroj VR–Zone.com)

K unikátním funkcím výrobce patří diagnostický LED display (známý napříkad z desek EpoX) a mikrospínače EZ–On (Power) a EZ–Touch (Reset) proslavené dnes již legendárními modely na nForce4. V BIOSu naleznete tradiční položky jako je obnova nastavení při špatném přetaktování (CMOS Reloaded). Pokročilí přetaktovávači naleznou v menu Voltage Tuning volby pro změnu napětí Vdimm, Vnb, Vcore, Vsb a VHT. Přetaktování procesoru pomocí změny násobiče s frekvence QPI po 1 MHz je samozřejmostí. Začátečníkům je určené softwarové přetaktování ABS technology system.

Zdroj: Guru3D,VR–Zone
reklama
Nejnovější články
Intel připravil mainstreamová SSD série 670p s QLC Intel připravil mainstreamová SSD série 670p s QLC
Intel SSD 670p dle dostupných informací patří do mainstreamu, i když nejdříve bychom si asi měli ujasnit, co dnes za takový mainstream v případě SSD můžeme považovat. Jedná se o M.2 modely pro PCIe. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama
Rover Perseverance se zatím na Marsu nehnul ani o kousek, neboť NASA jej po přistání ještě testuje a také zkoumá jeho okolí. Můžeme se ale podívat na to, jaký portrét své rodinky si rover přivezl s sebou a co se nachází v jeho okolí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K
Intel možná odsunul nástup procesorů Rocket Lake-S až na konec března, kdy se mají objevit také recenze, ovšem to už bude zřejmě naprosto nezajímavé datum. Tyto procesory se už dostaly na trh.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel
V současné době bychom se skutečně vůbec nedivili, kdyby Google už počítal se zrušením služby Stadia a zvláště pak poté, co si přečteme zprávu o tom, jak Stadii oproti plánům chybí stovky tisíc uživatelů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře