DFI uvádí Ryzen Embedded na desce o velikosti Raspberry Pi

DFI uvádí Ryzen Embedded na desce o velikosti Raspberry Pi
, , aktualita
Společnost DFI už mnozí ani nebudou znát. Zařadila se po bok kdysi velice oblíbených výrobců základních desek, jež dnes už neexistují (Abit, EPoX), anebo nejsou téměř vidět. DFI se nám ale nyní připomíná díky velice zajímavému produktu.
K oblíbeným
reklama
DFI tak dříve vyrábělo kvalitní základní desky a synonymem pro tuto firmu je značka LANParty. Ta už je nyní dávno mrtvá a samotná společnost DFI se zaměřila na výrobu podnikových desek, čímž opustila řady firem Asus, Gigabyte, MSI a jiných. 
Nyní tu máme miniaturní desku s integrovaným procesorem Ryzen Embedded, a to DFI GHF51. Její rozměry jsou pouze 84 x 55 mm, takže je v obou směrech dokonce ještě o milimetr menší než Raspberry Pi 4 Model B. Nabídnout přitom může vyšší výkon díky sérii Embedded R1000. 
 
 
Vzhledem k udávanému TDP 12 W by to tak měl být buď model R1505G, nebo R1606G. Oba nabízí 2 fyzická jádra Zen s SMT a pak tři CU (192 SP) v grafice Radeon Vega 3. Uživatel si pak může vybrat mezi 2, 4, nebo 8 GB paměti DDR4, která má sice jen jeden kanál, ale zato pracuje efektivně na 3200 MHz. Kapacita eMMC Flash pak dosahuje 16, 32, nebo 64 GB. 
 
 
Napájení je zajištěno pomocí externího 12V adaptéru a i na tak malé desce se našlo místo pro gigabitový Ethernet (Intel I211AT, nebo I210IT), slot Mini-PCIe, 8bit Digital I/O, SMBus a TMP 2.0. Máme tu také USB 3.1 Gen 2 Type-C a dva Micro HDMI 1.4. 
 
Výrobce dále udává, že GHF51 podporuje operační systémy Windows 10 IoT Enterprise 64bit a Linux, čímž dává najevo, že je určena právě spíše pro podnikové nasazení. I z toho důvodu ji asi budeme jen marně hledat na běžném trhu, a to zvláště na tom našem, kde se už desky značky DFI nevyskytují. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Aaeon PICO-WHU4: "konkurent" Raspberry Pi s Core i5 Aaeon PICO-WHU4: "konkurent" Raspberry Pi s Core i5
Malinké počítače jako Raspberry Pi dostaly velmi zajímavou konkurenci, Aaeon PICO-WHU4. Při malých rozměrech překvapí velmi výkonným hardwarem. Je tu totiž 4jádrový procesor Intel Core i5 a podporuje až 16 GB paměti RAM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD
QNAP uvádí novou verzi svého operačního systému QTS 4.4.2 pro své NASy. Ten vylepšuje zabezpečení NASu a přináší také podporu TL SATA JBOD a TL USB JBOD pro připojení dalších disků k zařízení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby
Mozilla přichází s novou verzí internetového prohlížeče Firefox 74.0.1. Ta opravuje dvě vážné zero-day chyby typu use-after-free, které dovolovaly spuštění škodlivého kódu a už byly využívány i k praktickým útokům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo
Nyní se už opravdu můžeme těšit na to, že společnost SpaceX vstoupí do historie jako první soukromý subjekt, jemuž se povedlo umístit člověka na oběžnou dráhu. Participovat v tom bude pochopitelně i NASA, která si zvolila své staré logo. 
3.4.2020, aktualita, Jan Vítek
Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu
Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint byl vypuštěn na trh už loni v říjnu, ale nedávno tato hra dostala podporu API Vulkan v rámci aktualizace na verzi 2.0. Server Kitguru se tak podíval na to, co to přinese s ohledem na výkon 
3.4.2020, aktualita, Jan Vítek4 komentáře