Digitimes: AMD i NVIDIA chystají nové karty na září

Digitimes: AMD i NVIDIA chystají nové karty na září
, , aktualita
Server Digitimes se zmínil o předpokládaném vydání nových grafických karet firem AMD a NVIDIA, které by mělo proběhnout již během letošního září. Mluví se přitom přímo o jejich uvedení na trh, ne o představení. 
K oblíbeným
reklama
Informace od serveru Digitimes je jasná a stručná. Píše se tu, že společnosti AMD a NVIDIA jsou připraveny k vypuštění nové generace GPU v září a že výrobci grafických karet by dle toho měli během třetího kvartálu přistoupit ke slevám starých karet. To pochopitelně proto, aby před nástupem novinek vyčistili sklady a připravili se. 
 
 
Digitimes tak o vypuštění karet firem AMD a NVIDIA mluví jako o pevně daném faktu, ovšem i když obecně nemáme problém věřit informacím z tohoto zdroje, je jasné, že situace se může změnit, ať dnes platí cokoliv. Zdroj také nemluví vyloženě o herních grafikách, ale pokud je zároveň řeč o výrobcích grafických karet a snižování cen starých modelů pro stimulaci poptávky, je vcelku zřejmé, že půjde o herní grafiky. 
 
Čili budeme předpokládat, že nejde třeba o CDNA grafiky AMD Arcturus a ani o akcelerátorové verze generace NVIDIA Ampere, ale o její herní verze a vedle toho o očekávané Navi 2x. O svých herních grafikách přitom NVIDIA zatím nezveřejnila vůbec nic, neboť ta bude jako obvykle s veškerými informacemi vyčkávat do posledního okamžiku. A společnost AMD zatím jen slíbila Navi 2x na tento rok bez jakéhokoliv upřesnění. Čili nástup obou generací v září opravdu není vyloučen a vypadá to, že se můžeme těšit na velice zajímavou druhou polovinu roku. 
 
Pro NVIDII by to znamenalo dodržení víceméně dvouleté kadence, neboť karty RTX 2000 nastoupily právě na konci prázdnin roku 2018, aby byly po roce trošku oprášeny jako RTX 2000 Super. Čas na novou generaci GeForce tak už dozrává. 
 
Co se týče společnosti AMD, pak v jejím případě by se dalo říci, že včera bylo pozdě. AMD totiž už dlouho nedostalo na trh herní grafiku, kterou bychom mohli považovat za hi-end. Jistěže tu byl Radeon VII, ovšem jeho epizodka byla krátká a nepříliš slavná a nyní se už stejně čeká na to, až AMD konečně přijde s kartou, která dokáže ohrozit právě i hi-end firmy NVIDIA.
 
V září tak snad uvidíme souboj nových těžkých vah, čili 7nm herních GPU Ampere a Navi 2x.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xe-HPC s popisky: úžasná kombinace Foveros a EMIB Xe-HPC s popisky: úžasná kombinace Foveros a EMIB
Raja Koduri byl opět tajemný jako hrad v Karpatech a zveřejnil vedle fotografie nového dvoudlaždicového GPU Xe-HPC jen to, že bylo vytvořeno hned pomocí sedmi pokročilých křemíkových technologií. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
MSI konečně uvedlo TBP karet GeForce ve svých noteboocích MSI konečně uvedlo TBP karet GeForce ve svých noteboocích
Výrobci počítačů jen neochotně začínají reagovat na výzvu firmy NVIDIA, aby začali uvádět alespoň hodnoty TBP karet GeForce RTX 3000 v noteboocích. I přes počáteční výmluvy je nyní zveřejnila společnost MSI. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
OSIRIS-REx se už chystá k odletu, ještě jednou se ale podívá na svůj asteroid OSIRIS-REx se už chystá k odletu, ještě jednou se ale podívá na svůj asteroid
NASA se může těšit, že jí sonda OSIRIS-REx přiveze mnohem více materiálu z asteroidu Bennu, než doufala. Nyní už se připravuje na zážeh, který sondu vyšle zase zpět k Zemi, ale nebude to hned. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Deset satelitů Starlink už má komunikační lasery, obíhají po polární dráze Deset satelitů Starlink už má komunikační lasery, obíhají po polární dráze
Nedávno jsme se dozvěděli, že raketa Falcon 9 dopravila do vesmíru celkem 143 satelitů, čili rekordní počet. Patřilo mezi ně také dalších deset satelitů systému Starlink, které ale v tomto výjimečném startu samy představovaly výjimečný náklad. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA přestává v Evropě nabízet své RTX 3000 Founders Edition, co se děje? NVIDIA přestává v Evropě nabízet své RTX 3000 Founders Edition, co se děje?
Před týdnem se ukázalo, že ceny karet GeForce RTX 3000 Founders Edition nabízených v evropských obchodech šly nahoru nad původně stanovenou doporučenou cenu. Nyní to vypadá, že NVIDIA tyto karty rovnou přestává v Evropě nabízet. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek