www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Digitimes: AMD i NVIDIA chystají nové karty na září

Digitimes: AMD i NVIDIA chystají nové karty na září
, , aktualita
Server Digitimes se zmínil o předpokládaném vydání nových grafických karet firem AMD a NVIDIA, které by mělo proběhnout již během letošního září. Mluví se přitom přímo o jejich uvedení na trh, ne o představení. 
K oblíbeným
reklama
Informace od serveru Digitimes je jasná a stručná. Píše se tu, že společnosti AMD a NVIDIA jsou připraveny k vypuštění nové generace GPU v září a že výrobci grafických karet by dle toho měli během třetího kvartálu přistoupit ke slevám starých karet. To pochopitelně proto, aby před nástupem novinek vyčistili sklady a připravili se. 
 
 
Digitimes tak o vypuštění karet firem AMD a NVIDIA mluví jako o pevně daném faktu, ovšem i když obecně nemáme problém věřit informacím z tohoto zdroje, je jasné, že situace se může změnit, ať dnes platí cokoliv. Zdroj také nemluví vyloženě o herních grafikách, ale pokud je zároveň řeč o výrobcích grafických karet a snižování cen starých modelů pro stimulaci poptávky, je vcelku zřejmé, že půjde o herní grafiky. 
 
Čili budeme předpokládat, že nejde třeba o CDNA grafiky AMD Arcturus a ani o akcelerátorové verze generace NVIDIA Ampere, ale o její herní verze a vedle toho o očekávané Navi 2x. O svých herních grafikách přitom NVIDIA zatím nezveřejnila vůbec nic, neboť ta bude jako obvykle s veškerými informacemi vyčkávat do posledního okamžiku. A společnost AMD zatím jen slíbila Navi 2x na tento rok bez jakéhokoliv upřesnění. Čili nástup obou generací v září opravdu není vyloučen a vypadá to, že se můžeme těšit na velice zajímavou druhou polovinu roku. 
 
Pro NVIDII by to znamenalo dodržení víceméně dvouleté kadence, neboť karty RTX 2000 nastoupily právě na konci prázdnin roku 2018, aby byly po roce trošku oprášeny jako RTX 2000 Super. Čas na novou generaci GeForce tak už dozrává. 
 
Co se týče společnosti AMD, pak v jejím případě by se dalo říci, že včera bylo pozdě. AMD totiž už dlouho nedostalo na trh herní grafiku, kterou bychom mohli považovat za hi-end. Jistěže tu byl Radeon VII, ovšem jeho epizodka byla krátká a nepříliš slavná a nyní se už stejně čeká na to, až AMD konečně přijde s kartou, která dokáže ohrozit právě i hi-end firmy NVIDIA.
 
V září tak snad uvidíme souboj nových těžkých vah, čili 7nm herních GPU Ampere a Navi 2x. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Legendární hra Solitaire oslavila 30 let od svého vzniku Legendární hra Solitaire oslavila 30 let od svého vzniku
Operační systém Microsoft Windows 3.0 přišel s hrou Windows Solitaire v roce 1990, tedy už před 30 lety. Před pár dny tak oslavila kulaté 30leté výročí a stále ji hrají desítky milionů lidí každým dnem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Dostupný robot Pumpkii se postará o mazlíčky, když nejste doma Dostupný robot Pumpkii se postará o mazlíčky, když nejste doma
Modulární robot Pumpkii odmění vašeho mazlíčka pamlskem, vyčistí kočičí toaletu nebo umožňuje oboustrannou komunikaci na dálku. Projekt se brzy objeví na Indiegogo a pro nejrychlejší zájemce bude dostupný za pouhých 99 dolarů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Levná napodobenina Nintendo Switch umí spustit klasické hry Levná napodobenina Nintendo Switch umí spustit klasické hry
V čínských e-shopech se objevil handheld, který připomíná Nintendo Switch. Tím však podobnost téměř končí, neboť tato konzole má výrazně horší parametry a nezvládne spustit hry pro Switch. Přesto se najde pár pozitiv.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Formát HEIC může být problémem, studenti kvůli němu propadli u zkoušky Formát HEIC může být problémem, studenti kvůli němu propadli u zkoušky
Jeden z nástupců JPEG, formát HEIC, který se používá např. v iPhonech, se stal nemalým problémem při studentských zkouškách. Jak se ukázalo, problémy s kompatibilitou dokáží překvapit kdekoli.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
GeForce Now se rozrůstá o 17 her, čtyři z nich jsou novinky na Steamu GeForce Now se rozrůstá o 17 her, čtyři z nich jsou novinky na Steamu
Nvidia přidává další tituly do své služby GeForce Now. Tentokrát se jedná o 17 her, přičemž několik z nich vyšlo hned po vydání na Steamu. Patří mezi ně sci-fi Observation nebo Hunting Simulator 2, ve kterém se hráč může vydat na virtuální lov.
23.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik