www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Digitimes: TSMC nevidí Intel jako dlouhodobého zákazníka

Digitimes: TSMC nevidí Intel jako dlouhodobého zákazníka
, , aktualita
Jako hotová věc se už bere spolupráce firem Intel a TSMC, k čemuž se začalo rovnou debatovat i o tom, že Intel možná využije i budoucí výrobní procesy firmy TSMC včetně 3nm. Jak to ale vidí Digitimes?
K oblíbeným
reklama
Intel sám uvedl, že se chystá využít výrobní kapacity firmy jiných firem a že půjde konkrétně o výrobu GPU Ponte Vecchio, čili serverové třídy Xe. Nedlouho poté se objevila informace, že půjde konkrétně o TSMC, a že Intel tak bude soupeřit i s AMD o výrobní kapacity. 
 
 
My se také můžeme podívat na to, jaké procesy Intelu a TSMC by měly jít v příštích letech proti sobě a je to vcelku jednoduché. 7nm technologie Intelu se objeví nejdříve v roce 2022 a pokud ano, pak až na jeho konci, přičemž v tu dobu už má mít TSMC k dispozici 4nm i 3nm proces. Právě z toho pramení i informace, že po 6nm procesu, o kterém mluví China Times, by Intel mohl využít i 5nm či 3nm proces, a to pro výrobu CPU. 
 
Dosud ale nevíme, s jakou spoluprací s TSMC Intel počítá, čili zda má jít pouze o výpomoc v těžkých časech, anebo půjde o dlouhodobé partnerství. O tom by se ale Intelu asi nechtělo mluvit, neboť tím by v podstatě přiznal, že už na výrobu vlastních produktů nestačí, ať už kapacitně či kvalitativně. 
 
Dle serveru Digitimes ale společnost TSMC s dlouhodobou spoluprací s Intelem aktuálně nepočítá, nicméně právě Digitimes ve své čínské verzi (via RetiredEngineer) přinesl dříve zprávu, v níž se píše o tom, že Intel aktuálně s TSMC vyjednává o možnostech výroby 5nm a 3nm CPU. A to zrovna nepůsobí jako spolupráce, která by neměla být dlouhodobá. Nicméně se dozvídáme právě to s dovětkem, že firma TSMC aktuálně neuvažuje o rozšíření výrobní kapacity, aby mohla uspokojit nároky Intelu. 
 
Vypadá to tak, že námluvy Intelu a TSMC zatím nemají konkrétní obrysy, takže je třeba ještě počkat, co z toho bude. Ostatně není ani divu, když se zrovna dnes dozvídáme o velkých změnách ve vedoucích pozicích Intelu, které se týkají právě výrobních kapacit a procesů. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel potvrdil Sapphire Rapids na příští rok a 144vrstvé NAND Flash na letošek Intel potvrdil Sapphire Rapids na příští rok a 144vrstvé NAND Flash na letošek
Intel by měl nyní už rychle postupovat při vývoji procesorových generací pro servery, neboť Ice Lake si chystá ještě na tento rok a Sapphire Rapids byly potvrzeny na příští rok, takže je bude od sebe dělit právě jen cca rok. A co nové paměti 3D NAND Flash?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel ukázal druhou generaci 3D XPoint s dvojnásobným počtem vrstev Intel ukázal druhou generaci 3D XPoint s dvojnásobným počtem vrstev
Intel se včera pochlubil mnoha novinkami, mezi něž si dnes můžeme zařadit také nové paměti 3D XPoint a s nimi ještě dnes nekončíme, ale o tom až později. Architecture Day 2020 firmy Intel tak přinesl i nové Optane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Boj o provize: Fortnite zmizel z obchodů Applu i Googlu, Epic kontruje žalobou Boj o provize: Fortnite zmizel z obchodů Applu i Googlu, Epic kontruje žalobou
Společnost Epic Games vytáhla do tuhého boje proti provizím na oficiálních obchodech Apple App Store a Google Play Store. Do své hry Fortnite zabudovala možnost přímého placení, což vyústilo ve stažení hry z obchodů a soudní pře.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Perovskitové a organické solární panely ve vesmíru: 10× lepší než křemík Perovskitové a organické solární panely ve vesmíru: 10× lepší než křemík
Perovskitové a organické solární panely mají mnoho slibných vlastností, ale i problémů. Nyní byly vyzkoušeny i ve Vesmíru a zde prokázaly velmi dobré výkony. Potěší i výroba elektřiny ve stínu z odraženého ambientního světla.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel odhalil novinky o výrobních procesech, procesorech, GPU i pouzdření Intel odhalil novinky o výrobních procesech, procesorech, GPU i pouzdření
Intel dnes prezentoval řadu novinek, z nichž některé jsme již nakousli ráno, ale nyní se už můžeme podívat na celou prezentaci. Půjde o novou výrobní technologii, procesory, grafické čipy, roadmap i pouzdření. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře